Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Protože jsem technický typ a formace na svíčkách mi nějak nechutnají, zkoumám převážně souvislosti mezi grafem a indikátory. Zkoumám i různá dema a narazil jsem na rozdílné (podstatně) formace u stejných indikátorů. Přikládám dva obrázky. Stejný pár USD/JPY stajné časové rozpětí, stejné nastavení indikátorů a přesto jiný (graficky, vizuelně) výsledek. U ADX si pamatuji, že poduk je signální linie POD DI+ a DI-, tak se obchodovat nemá, trh se přetahuje. Když se podívám na 20.2. 17:00, tak podle Metaquotes bych tam šel, podle VT ne. U MACD mi to "chutná/nechutná" ještě víc. Přestože mám stejné nastavení 12,26,9 - vypadají grafy jinak. Ten u Metaquotes se mi líbí víc, přijde mi, že signalizuje čitelněji. Je na to nějaké rozumné vysvětlení ? Nebo porovnávám neporovnatelné ? díky za vyjasnění

914

915

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud porovnáváš dvě dema, mohou se vzájemně lišit. "Vypovídající" schopnost MT,VT,TS atp. záleží na nastavení grafiky, co chceš aby to kreslilo více a co by to mělo naopak potlačit. Algoritmy by měly být v základu stejné...Nevím jak v MT, ale ve VT existují asi čtyři varianty MACD - MACD klasický, MACD Dot, MACD Line 2 Triggers, ADX-MACD Line...Záleží co použiješ a který údaj z grafu je pro tebe relevantní..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono taky záleží na časovém rámci. Třeba u 4h grafů a delších se VT a MT4 liší poměrně dost. Každý má totiž jinak začátek svíce, jinak začíná nedělní obchodování, jinak řeší víkendovou pauzu... Tím pádem se taky mohou dost lišit indikátory, počínaje průběhem klouzavých průměrů. Já jedu na VT a MT4 mám zatím jako kontrolní, a opravdu se i okamžité ceny někdy liší. Asi je třeba strategii zkoušet na té platformě, na které se pak jede live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skúšam testovať Vegas 1 hodinový kanál. Mám problémi zo vstupmi. Ak som dobre pochopil jedna zo stratégií hovorí: Treba nakúpiť ak EMA12 pretne kanál nahor, lenže keď EMA 12 pretne kanál nahor často sa stáva, že trh je tak ďaleko, že ak dám SL na opačnú stranu kanála musí byť tento SL "dosť velký". Potom mi nevychádza RRR.
Čo s tým?
Mimochodom ak niekto má skúsenosti s týmto systémom aké velké SL zvyčajne používa.
A ešte jedna vec mi nie je celkom jasná mám nastupovať ihneď do trhu ak EMA12 pretne kanál , alebo mám počkať ak sa uzavrie svieca a nastúpiť s novou sviecou. :S
Tak by som chcel aby sa môj demo účet prestal scvrkávať .....
...... ale stále nič.

S pozdravom Štefan : :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...