Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Dobry den vsem,
dnes navazu na svoje predchozi prispevky, ve kterych jsem zminoval p. Clayburga. Priznam se, ze jsem o nem neslysel do doby, kdy jsem jej sledoval na veletrhu Forexu.

Vzhledem k jeho prezentaci a jeho osobe jsem si zajistil jeho knihu, ktera se jmenuje Four Steps To Trading Success. Knihu jsem si celou prostudoval a zjistil jsem, ze prinasi uceleny system pro intradenni obchodovani stocks, komodit, indexu, forexu. System vyuziva prvky natural support, natural resistance, ktere duverne znam od Joe Rosse, oscilatory, ktere duverne znam od A.Eldera a metodu urceni intradenniho trendu, ktera je oprena o vztah prvnich peti minut tradingu a prvnich 60 minut tradingu.
Jeho metoda funguje jak scalperum, tak intradennim trend traderum. Metoda je funkcni, efektivni, jednoducha, prakticka. Metodu lze obchodovat jako samostatny system, nebo ji celou, ci castecne zaclenit do sveho systemu. Osobne si myslim, ze je lepe ji obchodovat presne tak jak ji p. Clayburg popisuje.
Cely princip je zalozeny na intradennim urceni trendu, dle jeho filtru. Tj. v prvnich sedesati minutach jsme schopni rici s urcitou pravdepodobnosti, jaky bude hlavni trend pro dany den. Trend je bud bull, bear, ci sideway. V prvnich peti minutach tradingu urcime kritickou uroven, kterou nasledne porovname se situaci na trhu, ktera se odehrala v prvnich sedesati minutach.
Nasledne pouzivame system dvou oscilatoru k urceni vstupnich oken, tj. mist, kde budeme hledat nase vstupy do pozice. System dvou oscilatoru vyuziva ruznych delek [period] nastaveni jednoho oscilatoru, napr. RSI, nebo SSTO, nebo W%R, diky kterym urcime okno [misto], kde budeme hledat vstup do pozice. Zpusob je zalozen na mean reversion principech, resp. na principech, ze kazdy trend ma sve korekce a my vstupujeme do trendu na korekci ve smeru pokracovani trendu. System dvou oscilatoru nam ukaze, kde probiha korekce a kdy tato korekce konci.
Natural support a resistance slouzi k vyladeni vstupu, tj. odfiltruje falesne signaly a necha nas nastoupit do pozice v nejlepsi mozny okamzik.
Vystupy z pozice jsou pouze na zaklade trailing stop-loss, ktery posouvame jen v souladu s obchodovanim dle natural support, resistance.
Cely system je mozne obchodovat na timeframech od 1 min. Me osobne nejvice vyhovuje 3 min timeframe. System umoznuje obchodovat i korekce trendu, tj. vyuzivat kazdeho intradenniho pohybu.

Knihu jednoznacne doporucuji ke studiu.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,

predevsim Vam dekuji Libici, ze tady vedete toto vlakno, ktere pro mne
ukazuje smer kudy se vydat.

Mam na Vas (nebo kohokoli) prosbu.

Chtel bych vysvetlit co je to ATR. Uz jsem toto vlakno precetl cele asi 5x,
ale nikde ani ve Wiki financnika jsem nenasel o co se jedna.

Druhou veci (tak trochu to sem nepatri, ale jinde jsem to nenasel), ktera
mi neda spat je Vase nastaveni TNT - co se tyce nastaveni baru.
Kde se da nastavit (videl jsem to na Vasich obrzcich), ze bar,
ktery jde dolu (tj open vyssi nez close) je cerveny a
bar ktery jde nahoru (tj open nizsi nez close) je modry.

Dekuji

Seven

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Seven,
ATR je average true range, tj. ATR je vyjadreni skutecne range [rozpeti] dane komodity v danem timeframe [casovem pasmu].

Nastaveni TNT = Program Options > Settings > Chart Appearance > Price bars > Closed lower nastavit na cervena / Closed higher nastavit na modra > OK.

Preji mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,
dnes si dovolim prispet dalsim clankem do serie uvedene v tomto vlakne. Rad bych napsal o velmi dulezitem faktoru, ktery deli uspesne obchodniky od neuspesnych.

Predne bych mel napsat, ze slova uspesny a neuspesny obchodnik jsou relativni. Uspesny obchodnik je pojem, pod kterym si mnoho zacinajicich traderu predstavuje obchodnika vydelavajiciho penize a neuspesny obchodnik je pro mnoho zacinajicich traderu pojem, pod kterym si predstavuji obchodnika, ktery penize nevydelava nebo prodelava. Uz tento fakt je pro mnoho zacinajicich traderu velkou brzdou, protoze sami sobe kladou velkou psychologickou prekazku na ceste za penezi.

Z meho pohledu je uspesny obchodnik ten, ktery dokaze uspesne myslet a neuspeny ten, ktery nedokaze uspesne myslet. Uspech je hodnota, kterou si vytvarime sami. Pro kazdeho znas ma slovo uspech jiny vyznam, jinou hodnotu, jiny cil. Uspech by mel byt a pro uspesne lidi je stav, kdy jsou sami se sebou spokojeni.

Mnoho zacinajicich traderu veri, ze uspech prichazi s penezi. Omyl. S penezi prichazi starosti. Pokud si sam ve svem zacatku stanovim, ze uspesny budu az kdyz vydelam penize obchodovanim na burze, pak mohu kazdemu garantovat, ze ho ceka dlouhe obdobi neuspechu, dokonce mnoho lidi sveho "uspechu" nedosahne nikdy. S neuspechem prichazi negativni mysleni, frustrace z neuspechu a v konecnem dusledku vira, ze trhy nefunguji, nebo jsou podvod, nebo nas nemaji rady, nebo se jedna o zpusob okradani "normalnich" lidi atd. atd. atd.

Nazor, ze uspech prichazi az ve chvili, kdy obchodnik na burze vydelava penize nema zadny podklad. Muzu nevydelavat 10 let a pote zacit vydelavat velke penize, narozdil od obchodnika, ktery zacne po dvou letech studia vydelavat male penize a tyto vydelavat cely zivot. Kdo z techto dvou obchodniku je uspesnejsi? Oba maji v konecnem vysledku profit a kazdy jej dosahl jinym zpusobem. Obchodnik cislo 1 dosahl profitu "az po" 10 letech a dosahl vetsiho profitu, nez obchodnik cislo 2, ktery dosahoval profitu po dvou letech, avsak celkove dosahl mensiho profitu.

Stejne tak intradenni obchodnik. ID obchodnik cislo 1 musi trenovat a studovat 2 roky, nez zacne vydelavat, pricemz po dvou letech zacne vykazovat velke prijmy. Obchodnik cislo 2 trenoval a studoval pouze rok a pote zacal vydelavat, avsak jen male castky. Kdo z techto dvou je uspesnejsi? Obchodnik cislo 1 vydela ve vysledku vice penez, avsak obchodnik cislo 2 vydelava mnohem drive nez obchodnik cislo 1.

Mnoho zacinajicich traderu se nikdy nedocka uspechu, ktereho dosahl obchodnik cislo 1 a stejne tak obchodnik cislo 2, protoze mnoho zacinajicich traderu nikdy nedokaze studovat rok, ci dva, ci deset let. Svoji snahu mnoho zacinajicich obchodniku ukonci jen proto, ze veri, ze nejsou uspesni. Od zacatku maji tito zacinajici obchodnici nalinkovano, ze uspech znamena financni prijem. Neni-li financni prijem, pak neni uspech.

Vira, ze uspech prichazi s penezi vede mnoho zacinajicich [a nejen zacinajicich] obchodniku ke krokum jako je napr. nakup super systemu, nakup black boxu apod. Pote zacinajici obchodnik zjisti, ze tyto mu uspech neprinesly a zacne shanet jiny overeny prostredek, ktery mu prinese vysneny uspech. Jedine, kam tato cesta povede jsou vyhozene penize do rukou nekoho, kdo vi, ze kdyz "slibi" uspech, lide mu za tento "slib" zaplati nemale castky.

Uspech si stanovuje kazdy sam. Hodnotu uspechu si take stanovuje kazdy sam. Uspech neprichazi s penezi, ale penize prichazeji s uspechem. Uspesny obchodnik nepotrebuje vydelavat penize, aby vedel, ze je uspesny a prave tato vira, ze je uspesny mu drive ci pozdeji penize prinese. Neuspesny obchodnik potrebuje vydelavat penize, avsak jeho vira, ze je neuspesny, jej drive ci pozdeji presvedci, ze musi hledat jiny obor, kde bude uspesnejsi nez na burze a tak se penez z burzy nikdy nedocka, dokonce velmi mnoho penez proinvestuje ve snaze byt uspesny.

Jak jsem jiz jednou v jinem vlaknu psal, uspech je hodnota, kterou si sami stanovime. Uspech je, ze jsme schopni operovat v trzich. Uspech je, ze neustale rozsirujeme sve znalosti. Uspech je, ze jsme schopni vnimat sami sebe jako uspesne lidi. Uspech je, ze jsme schopni prekonat desitky prekazek. Kazda prekazka, ktera je prekonana znamena uspech. Uspech je, ze jsem dokazal najit svoji cestu, jak byt uspesny. Uspech nema svuj zacatek a svuj konec. Uspech neni omezen. Uspech existuje v kazdem znas, nikde nezacina a neni nicim limitovan. Kdyz vydelam milion dolaru, porad jsem neuspesny, protoze jsem mohl vydelat dva miliony, deset milionu, sto milionu, miliardu. Kdyz vydelam deset tisic, porad jsem uspesny, protoze jsem mohl vydelat vice, tak jako "Ti uspesni". Uspesny jsem, kdyz nevydelam, protoze jsem alespon neztratil. Uspesny jsem i kdyz ztratim, protoze moje ztrata me muze nasledne privest k vydelkum. S prvnim vydelanym dolarem se zacinajici obchodnik povazuje za uspesneho, s prvnim prodelanym dolarem za neuspesneho. Dva dolary rozdil staci k tomu, abych veril, jestli jsem uspesny, ci neuspesny.

Neuspesni lide, nikdy nebudou uspesni, protoze jejich presvedceni, ze jsou neuspesni jim nikdy nedovoli dosahnout uspechu. Uspesni lide nepotrebuji dosahovat uspechu, protoze uspesni lide vedi, ze jsou uspesni. Jsem-li uspesny, vim-li, ze jsem uspesny, pak s uspechem prijdou drive ci pozdeji i penize.

Vira, ze jsem uspesny mi dovoli najit svoji cestu k penezum. Uspesny clovek umi najit svoji fylozofii obchodovani na burze, uspesny clovek je ochoten studovat a poznavat trhy, uspesny clovek je ochoten investovat cas do poznavani a studia trhu.

Uspech mi dava silu a vztah k trhum. Uspech mi dava vytrvalost a presvedceni. Vytrvalost a presvedceni jsou velmi dulezite. Budu-li vsak verit, ze jsem neuspesny, pak ztratim vsechnu vytrvalost se vzdelavat, prekonavat prekazky, trenovat. Penize neznamenaji uspech, penize jsou castecnym produktem uspechu. Soustredit se pouze na penize muze byt stejne frustrujici, stejne jako cekat, ze uspesny budu az budu vydelavat.

Muj prispevek vede k velmi dulezitemu bodu a to je fylozofie tradingu. Kazdy uspesny obchodnik ma svoji fylozofii. Kazdy uspesny obchodnik vi, proc zrovna traduje a co zrovna traduje. Vim-li, proc traduji a co traduji mi dava silu prijimat neuspesne obchody. Nevim-li, co traduji a proc traduji mi s kazdym ztratovym obchodem prinasi neduveru v muj system.

Mam-li byt konkretni, pak uvedu par bodu ze sve fylozofie:

1] vsechno, co se na trhu deje, vsechny fundamenty, udalosti, nazory jsou zaznamenany v grafu. Graf je vyjadreni celkove situace na trhu, at uz technicke ci fundamentalni. Tlaci fundament cenu nahoru? Pak na grafu vidim, ze cena tvori vyssi highs a vyssi lows. Potrebuji analyzovat, jaky vliv maji fundamenty na trh? Ne, protoze jasne vidim, ze cena roste. Tj. pokud nejsem schopen cist graf, pak mi nepomuze nikdo a nic.

2] co je graf? Graf tvori jen lide. Graf tvori jen nazor lidi. Graf je jen vyjadreni nazoru lidi. Tedy, vse, co se deje na trhu je vyjadreno v grafu. A vse co je v grafu vyjadreno je jen pouhy nazor lidi.

3] co je nazor lidi? Pouze vztah poptavky a nabidky. Lide bud nabizeji ci poptavaji. Jiny nazor neexistuje. Lide bud chteji kupovat, ci chteji prodavat. Tedy, vse co se na trhu deje je vyjadreno v grafu. Graf je dan jen a pouze nazorem lidi. A nazor lidi je jen nabidka ci poptavka.

4] Tedy, co porebuji znat o trhu mam v grafu. Nepotrebuji znat cizi nazor, fundamenty, analyzy, teorie. Jedine co potrebuji je umet precist z grafu, jestli jde cena nahoru ci dolu a v jakem horizontu. Potrebuji umet precit kratkodoby horizont [jsem-li scalper], stredne doby horizont [jsem-li swingovy obchodnik], dlouhodoby horizont [jsem-li trendovy obchodnik].

5] Jaka je moje pozice? Musim umet poznat, co je nazor lidi. Nic vice a nic mene. Nazor lidi je vyjadren v grafu. Nic vice a nic mene. Jde cena nahoru? Pak chci kupovat. Jde cena dolu? Pak chci prodavat. Z grafu umim analyzovat nazor lidi, resp. situaci dane komodity, coz je ma prace. Moje prace je obchodovat danou komoditu a jedine, co ke sve praci potrebuji je umet analyzovat stav dane komodity, resp. nazor lidi na situaci na trhu.

6] lze vzdy predpovedet jednani lidi? Ne. Lze odhadnout jednani lidi? Ano. Proc lze odhadnout jednani lidi? Protoze lide reaguji podobne na ruzne situace. Potrebuji vzdy vedet, co budou lide delat zitra? Ne. Potrebuji vedet, co lide delaji dnes? Ano. Potrebuji vedet, co se delo, kdyz nastala nejaka situace? Ano. Co k tomu potrebuji? Jen graf.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
pri cteni prispevku Libice jsem si rikal, opet perfekni zamysleni nad fylosofii tradingu, proste popisuje to, co si myslím, ale nikdy bych to nedokazal tak popsat. Presto si dovolim pridat svuj nazor na zaver prispevku:

=1] vsechno, co se na trhu deje, vsechny fundamenty, udalosti, nazory jsou zaznamenany v grafu. Graf je vyjadreni celkove situace na trhu, at uz technicke ci fundamentalni. Tlaci fundament cenu nahoru? Pak na grafu vidim, ze cena tvori vyssi highs a vyssi lows.

- ano souhlas

=Potrebuji analyzovat, jaky vliv maji fundamenty na trh?

Ne, - zde nesouhlasim, i kdyz zalezi jaky trh obchodujete, napr. u Grains, Softs, ci Currencies je pro mě prihlednuti k fundamentu hodne dulezite

=Ne, protoze jasne vidim, ze cena roste

- zde nesouhlas - kam ale az poroste, kdy se obrati, zde je velmi dulezite zkombinovat TA s FA

=2] co je graf? Graf tvori jen lide. Graf tvori jen nazor lidi. Graf je jen vyjadreni nazoru lidi. Tedy, vse, co se deje na trhu je vyjadreno v grafu. A vse co je v grafu vyjadreno je jen pouhy nazor lidi.

- ano grafem hybe nazor lidi, ale priroda nebere ohled na nazor lidi, a proto lidi musi brat ohled na nazor prirody a nazor prirody lze z casti vycist z FA

=3] co je nazor lidi? Pouze vztah poptavky a nabidky. Lide bud nabizeji ci poptavaji. Jiny nazor neexistuje. Lide bud chteji kupovat, ci chteji prodavat. Tedy, vse co se na trhu deje je vyjadreno v grafu. Graf je dan jen a pouze nazorem lidi. A nazor lidi je jen nabidka ci poptavka.

- ano souhlas, ale co lidi vede k tomu aby kupovali, nebo prodavali za velmi vysoke, nebo nizke ceny? Opet FA tj. extremni sucho, zaplavy, teroristi, velka zpotreba a male zasoby........

6] lze vzdy predpovedet jednani lidi? Ne. Lze odhadnout jednani lidi? Ano. Proc lze odhadnout jednani lidi? Protoze lide reaguji podobne na ruzne situace. Potrebuji vzdy vedet, co budou lide delat zitra? Ne. Potrebuji vedet, co lide delaji dnes? Ano. Potrebuji vedet, co se delo, kdyz nastala nejaka situace? Ano. Co k tomu potrebuji? Jen graf.

- jastli obchoduji ID nepotrebuji vedet co budou lide delat zitra, jeslti obchoduji swingove uz mi muze FA dost napovedet co zitra udelaji, ale jestli obchoduji pozicne, bez FA se dost tezko obejdu a hlavne FA mi velmi pomuze abych vedel co delat, kdyz nastane "nejaka situace"

Tak to byl kousek z mé fylosofie. Libici moc si vázim Vasich prispevku do tohoto fora a omlouvam se za rozpitvani Vaseho clanku, ale nejak mi to nedalo.

Vsem jen ty dobre obchody preje Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I když toto vlákno není mým domovským, nedá mi to nereagovat....
V zásadě souhlas s řádky Libice, ale líbí se mi hodně reakce Traviče...Nevím jak v komoditách, ale na FX se bez fundamentů zkrátka neobejdu..takže bych s úspěchem polemizoval s názorem "Tedy, co potrebuji znat o trhu mam v grafu. Nepotrebuji znat cizi nazor, fundamenty, analyzy, teorie"...Grafy vesměs hodnotí jen minulost a nevědět a nepotřebovat konkrétně na FX nic o tom, že se třeba dnes chystá zvýšení úrokové míry, jak dopadne HDP atd. atp. vede k degradování možných úspěchů. Navíc FA rozšiřuje člověkovi obzor a zkrátka ví o čem ekonomika je a o co na fínančních trzích vůbec jde (a taky co může očekávat). Chci tím jen říct, že bych fundamenty vůbec nepodceňoval a nezatracoval.., stát se jen otrokem toho, kde se mi zrovna protne křivka A na křivce B a co na to říká čára C není vždy to pravé ořechové a potlačuje to i nutnou klasiku při obchodu - selský rozum... Ideální je kumulace TA a FA.. toť můj názor..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,
predne dekuji za pozitivni reakce a stejne tak i za "pripominky".

Ve svem prispevku jsem uvedl cast ze sve fylozofie, ktera je zalozena na bodech, ktere jsem uvedl. Zamerne uvadim sve fylozofie, protoze ma fylozofie zohlednuje styl, kterym obchoduji, resp. styl, kterym obchoduji vychazi z me fylozofie obchodovani. V zadnem pripade netvrdim, ze se jedna o vseobecny navod na fylozofii obchodovani. Ve svem prispevku tvrdim, ze kazdy by si mel postavit svoji vlastni fylozofii tradingu, postavenou na svych vlastnich hodnotach, svem vlastnim pohledu na trhy, svem vlastnim nazoru na obchodovani, svem vlastnim nazoru na sve prednosti.

Muzeme tu spekulovat o nazorech a o trzich. V zasade tvrdim, ze kazdeho pohled na trh je kazdeho vec. Mohl bych tu predlozit argumenty, ktere podpiraji muj nazor a moji fylozofii. Stejne tak budou jini obchodnici predkladat sve pohledy a nazory na trhy. To, ze ma kazdy svuj nazor na trhy je zcela v poradku, jen chci vysvetlit, ze se dva lide nikdy neshodnou na jednotnem nazoru na trh. Vzdy bude nejaka odchylka, nekdy v drobnostech, nekdy v zasadnich vecech.

Jen pro ukazku mala reakce na Travicuv prispevek:

=Potrebuji analyzovat, jaky vliv maji fundamenty na trh?

Ne, - zde nesouhlasim, i kdyz zalezi jaky trh obchodujete, napr. u Grains, Softs, ci Currencies je pro mě prihlednuti k fundamentu hodne dulezite
=== A proc musim analyzovat, jaky vliv ma fundament na trh? Pokud za minule obdobi trh klesal a za posledni tri dny trh rostl + prorazil nejblizsi resistanci smerem na sever, neni to znamka, ze trh reaguje na nejakou udalost? Pro me maji tyto dve veci jasny signal, ze se trh otaci. Pokud nasledne vytvori 123 low, pak je mi jasne, ze trh ma tendenci jit na sever. Ze sveho pohledu je mi jedno, co a kdo tlaci trh. Trh mi sam rekne, kam chce jit a je mi jedno, jaka udalost stoji za vyvojem trhu.

=Ne, protoze jasne vidim, ze cena roste

- zde nesouhlas - kam ale az poroste, kdy se obrati, zde je velmi dulezite zkombinovat TA s FA
=== Proc potrebuji vedet, kdy se cena obrati? Z meho pohledu plati, ze cena se obrati, az se obrati. Dokud pujde danym smerem, ja pujdu s ni. Az se obrati, tak se obrati. Trh mi sam rekne, ze se obratil. Jde-li trh nahoru a nasledne prorazi posledni support, je to znamka, ze se trh muze obracet. Pokud dotvori 123 high, pak mam bud stredne doby obrat, dlouhodoby obrat a nebo falesny signal. Rozhodne k tomu nemusim sledovat fundamenty.


=2] co je graf? Graf tvori jen lide. Graf tvori jen nazor lidi. Graf je jen vyjadreni nazoru lidi. Tedy, vse, co se deje na trhu je vyjadreno v grafu. A vse co je v grafu vyjadreno je jen pouhy nazor lidi.

- ano grafem hybe nazor lidi, ale priroda nebere ohled na nazor lidi, a proto lidi musi brat ohled na nazor prirody a nazor prirody lze z casti vycist z FA
=== jenze priroda trhem nehybe. Prikazy do trhu zadavaji lide, ne priroda. Takze trhem hybou lide, protoze lide reaguji na fundament. Kdyz vyjde jakykoliv report, tak report trhem nehybne ani jeden tick. Trhem hybnou objednavky. A objednavky zadavaji lide, ne reporty. A lide reaguji na zaklade sveho nazoru k danemu fundamentu. A nazor je jen nabidka ci poptavka. Takze, trhem hybou lide a hybna sila je nabidka a poptavka.

=3] co je nazor lidi? Pouze vztah poptavky a nabidky. Lide bud nabizeji ci poptavaji. Jiny nazor neexistuje. Lide bud chteji kupovat, ci chteji prodavat. Tedy, vse co se na trhu deje je vyjadreno v grafu. Graf je dan jen a pouze nazorem lidi. A nazor lidi je jen nabidka ci poptavka.

- ano souhlas, ale co lidi vede k tomu aby kupovali, nebo prodavali za velmi vysoke, nebo nizke ceny? Opet FA tj. extremni sucho, zaplavy, teroristi, velka zpotreba a male zasoby........
=== Souhlasim, ze lide reaguji vzdy na neco. A vysledek reakce je jen nabidka ci poptavka. Jakykoliv pohyb na trhu je jen vysledek vztahu nabidky a poptavky. Nabidka a poptavka je ovlivnena fundamentem, avsak proc musim analyzovat fundament, kdyz trhem hybe nabidka a poptavka. Fundament nepohne trhem ani o tick. Jen nazor lidi na fundament. A nazor lidi je nabidka a poptavka.

6] lze vzdy predpovedet jednani lidi? Ne. Lze odhadnout jednani lidi? Ano. Proc lze odhadnout jednani lidi? Protoze lide reaguji podobne na ruzne situace. Potrebuji vzdy vedet, co budou lide delat zitra? Ne. Potrebuji vedet, co lide delaji dnes? Ano. Potrebuji vedet, co se delo, kdyz nastala nejaka situace? Ano. Co k tomu potrebuji? Jen graf.

- jastli obchoduji ID nepotrebuji vedet co budou lide delat zitra, jeslti obchoduji swingove uz mi muze FA dost napovedet co zitra udelaji, ale jestli obchoduji pozicne, bez FA se dost tezko obejdu a hlavne FA mi velmi pomuze abych vedel co delat, kdyz nastane "nejaka situace"
=== jsou obchodnici, kteri sve intradenni obchody filtruji pred denni charts, takze i pri intradennim obchodovani Vas muze zajimat, co budou lide delat zitra. Kazdopadne, proc potrebuji znat FA? Ma-li trh byci trend a udela korekci, tak vim, ze z 65% lide znovu nakupuji do pokracujiciho byciho trendu. Analyzovat k tomuto FA je zcela zbytecne. Pokud trh nebude pokracovat v bycim trendu, udela svuj obrat a pujde do medvediho trendu. Jaka je FA nebo jaky je nazor na trh bude zaznamenano v trhu. At uz je jakykoliv nazor, vzdy bude zaznamenan v trhu.

Rozhodne neberte muj prispevek jako snahu se prit nebo rozbijet jine nazory. Muj prispevek je ma fylozofie. Vetsina obchodniku ma svoji fylozofii tradingu. Proto se na jednotnem nazoru jen tezko shodneme. Vy, Sid a dalsi verite v jine hodnoty na zaklade kterych analyzujete trh a nasledne obchodujete.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, už jsem dočetl Rossovi knihy - Trading the Ross Hook a Trading by the book. Obě jsou přímo perfektní!! Ještě mám v plánu přečíst Trading spreads and seasonals a Trading is a business. Zatím se prokousávám skrze live chaty s Joe Rossem - můžu je jen doporučit, sice je to čtení na hodně dlouho, ale vysvětlí to člověku nějaké nejasnosti, pomůže pochopit určité věci atd. Abych jen tak nevykládal co čtu :), tak přikládám 2 PDFka - takový souhrn (záznam) Rossova webinare, který měl na CBOTu. Snad se to aspon někomu bude tady hodit, kromě mě :) Jirka

1738

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
už jsem dočetl Rossovi knihy - Trading the Ross Hook a Trading by the book. Obě jsou přímo perfektní!! Ještě mám v plánu přečíst Trading spreads and seasonals a Trading is a business. Zatím se prokousávám skrze live chaty s Joe Rossem - můžu je jen doporučit, sice je to čtení na hodně dlouho, ale vysvětlí to člověku nějaké nejasnosti, pomůže pochopit určité věci atd.
Abych jen tak nevykládal co čtu :), tak přikládám 2 PDFka - takový souhrn (záznam) Rossova webinare, který měl na CBOTu. Snad se to aspon někomu bude tady hodit, kromě mě :)

Jirka

PS: 2x jsem se pokoušel ty pdf přiložit, ale ani jednou to nejde, načítá se to nekonečně dlouho a nic se neděje, možná je zde nějaká chyba. Tak pošlu jen odkazy, kde se dají ty soubory stáhnout.

www.cbot.com/cbot/docs/65200.pdf
www.cbot.com/cbot/docs/71580.pdf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, apriori Libice!

Velmi si vážím obsáhlých příspěvků, Libici, velmi rád Vás čtu a rozhodně mi nedělá dobře být rýpalem. Ale jelikož se zde slovo filosofie ve Vašich příspěvcích objevuje nespočetněkrát, to tvrdé Y mě vždycky flákne přes nos.

Přeji mnoho úspěchů a těším se na další filosofování!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...