Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Vážený Libici,
konečně příspěvek, který vrací toto fórum tam, kde má být. Vždycky jsem chápal tyto stránky jako prostředek pomoci traderů traderům, díky Petrovi a Tomášovi, a nepochyboval jsem o tom, že Ti, kteří se stanou úspěšnými, nejen že budou své zkušenosti dál předávat, ale i finance takto vyrobené použijí rozumným způsobem. Smekám před Vámi klobouk, snad i někteří nově příchozí zváží o čem toto fórum je a zda je může uspokojit.

S přáním všeho dobrého, Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Libic,
super příspěvek. Trading je i o stavu mysli, trading je i o tom aby si člověk uvědomoval co a proč dělá a kam směřuje. Lidská hloupost a především závist je velmi ubíjející a s Tomášem jsme zrovna nedávno přemýšleli jak je absolutně jedno, co si myslí lidi, kteří šíří podobné negativní energie a hlouposti. Osobně těmto lidem nedokáži pomoci a pro kvalitu mého života je spíše potřeba, abych se podobně smýšlejícím lidem dokázal úspěšně co nejvíce vyhnout. Nechť si každý naplňuje život tím čím chce, ale věřím, že se nám postupně podaří v rámci tohoto fóra vytvořit ještě více atmosféru, která bude lidi na své cestě podporovat nikoliv je srážet. Lidem, kteří si zvolili jako svoji životní cestu trading přeji optimismus a sílu a zejména podobný životní nadhled, jaký zde vyjádřil Libic.
Hezký den,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

„Držte se stranou lidí, kteří znevažují vaše ambice. To malí lidé to dělají,
ale opravdu velcí lidé ve vás vyvolají pocit, že i vy se můžete stát velkými.“ Mark Twain


P.S. Libici skvělé!
Pánové, nezbývá mi, než opakovat, že jsem tu v dobré společnosti...Zdravím všechny, Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Libic.
Som v biznise od 1990 a prisiel som od vtedy do obchodneho styku s mnozstvom ludi. Vzdy som sa drzal myslienky na korektnost aj v kritickych a tvrdych obchodnych situaciach. Z toho titulu som bol ochotny stratit trvaleho zakaznika, ak jeho chovanie nebolo charakterne. Vazim si Vasich moralnych hodnot a pohladu, ktorym sa divate na tento svet. Prial by som si, aby takychto ludi bolo viacej.
Dakujem Vam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky bych se rád přidal a poděkoval všem co se dělí se svými poznatky a názory s námi začatečníky.A to nejen autorům tohoto webu( i když jim patří mé díky nejvíc ),ale taky všem ostatním, kteří něco vědí a každým dnem mi poskytují tolik cenných informací o komoditním obchodování.

Jinak přečetl jsem si celý Triple Screen v tomto vlákně a když jsem si to tak začal postupně ukládat a pročítat,tak člověk zjistí,že příspěvky od pana Libice a dalších si obsahově nezadají s brožurou o 60stranách.

Ještě jednou děkuji serveru finančník za skvělou možnost se dozvědět tolik informací o komoditním obchodování a to vše zdrarma,přeju dobrou noc
Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
dekuji vsem za odpovedi. Prispevky ve veci obchodovani na burze jsou malou prezentaci autorova dila a meli by byt takovym zakladnim seznamenim se s trhy a pripadnym nasmerovanim k dalsi ceste. Proto se snazim vzdy zduraznit, ze je nutne studovat primo z materialu jejich autora.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych,

dlhsiu dobu sledujem toto forum a uprimne obdivujem ludi, ktori vytvorili a dalsich ktori posunuli tento server na uroven, ktora sa na rozdiel od diskutovanych obchodov snad neda ani vycislit. Ak poviem dakujem je to malo, preto po par mesiacoch studia fora som sa rozhodol prispiet svojou trochou. Som v tradingu uplny zaciatocnik (niekedy mam pocit ze cim dalej tym vacsi) a nemam za sebou realny obchod, ale som presvedceny ze vdaka tvrdej praci a vytrvalom studiu coskoro pride.

Dovolil by som si ukazat dve veci, ktore mna osobne zaujali a zatial som sa s nimi tu nestretol (nenarokujem si na nic originalne, podobne myslienky tu uz niekolkokrat zazneli).

Prva z nich je osoba menom Cynthia Kase. Tato dama pouziva podobny system ako rozoberal Libic - TSS, ale s trochu inymi indikatormi. Na urcenie trendu pouziva Weekly Permission Stochastic - teda slow stochastic, ktory pouziva 5x "synteticke" bary. Oproti normalnemu weekly stochastiku davaju podla nej vstup o cca 1-4 dni skor, co mozme teraz povazovat za zanedbatelne. Dalej sleduje neobvykle patterny ako candlesticks a divergencie (tzv. Warning Signs) na tzv. Kase PeakOscillator a Kase CD. Tieto indikatory pravdepodobne nenajdete vo svojom programe, pokusim sa nacrtnut funkcionalitu, nie su vsak podstatne pre to co chcem povedat.
PeakOscillator - je pozmeneny Random Walk Index (od Poulosa), v principe meria pomer dlhodobeho vystupania/poklesu ceny voci volatilite, jeden z indikatorov ktore sa adaptuju na dlzku pohybov. K PeakOscillatoru dalej pouziva tzv. PeakOut, co su v principe dve standardne odchylky aby videla kedy sa oscilator vymyka z normalu a hrozi otocenie trendu.
KCD funguje rovnako ako MACD - odpocitava hodnotu KPO od jeho EMA. Vo svojich pracach uvadza vstupy ako jednoducho prekrizenie dvoch SMA (5 a 13).
Co je dolezite, pouziva obycajne tri timeframe - Daily, Monitor a Timing. Na Daily riesi prvy signal na vstup do trendu (warning sign potvrdeny weekly slow stochastic), na Monitor (hodinovy) sleduje potvrdenie a na Timing (12 minutovy) hlada vstup na zaklade prekrizenia dvoch SMA. Na trailing Stop-Loss opat pouziva vlastny indikator postaveny na principe ATR.
Do obchodu vstupuje na zaciatok s 50% objemu obchodovanych kontraktov na Timing grafe (samozrejme po uvedenom signale na Daily) a ak je vstup uspesny prechadza na Monitor graf. Ak je signal potvrdeny na Monitor grafe alebo dostava druhy signal na Timing grafe vstupuje s druhou polovicou do obchodu.
Ak nastane Warning Sign na Monitor grafe tak vystupuje s prvou polovicou kontraktov a pritahuje Stop-Loss blizsie.
Ak nastane signal do opacnej strany po Warning Sign tak vystupuje a obracia 50% objemu ktory chce obchodovat do opacnej strany (tej ktoru ukazuje jej vstupny signal).

Uvedeny system zatial testujem a chcem upozornit ze opat to nie je svaty gral. Ako kazdy diskrecny system chce vela casu a usilovneho studia. Kase obchoduje energie takze kazdy tick je dobry, ja som si system upravil pre pozicny trading komodit a denne grafy nemam k dispozicii (a zial kvoli casu v praci by som ich nemohol vyuzit), na zaciatok sa pokusim uspokojit s menej kvalitnym vstupom/vystupom, co na kukurici nerobi az taky rozdiel.
Ak vas princip jej obchodovania zaujal, dalsie informacie si mozete vyziadat na jej servri: www.kaseco.com/articles_etc/articles.htm
Chcem upozornit ze ona sama neponuka informacie na zlatom podnose (na co sme trochu zvyknuti od Libica
:) tento pristup vsak nuti k samostatnemu studio bez ktoreho to zial (pre uspesnych nastastie) nejde.
Aj ked nebudete pouzivat jej indikatory (co podla mna pre uspesne obchodovanie nie je nutne), jej pohlad bude cenny pre kazdeho komu sa zapacial metoda TSS.

Druha vec, ktora ma zaujala sa tyka skor psychologie zacinajuceho obchodnika.
Nedavno som mal diskusiu s kamaratom, ktory uz asi rok a pol naozaj intenzivne studuje intraday trading, zatial neobchoduje (testuje na svojom TradeNavigatore).
Ked som zacinal (asi 5 mesiacov dozadu) tak sme rozoberali fazy cez ktore prechadza zaciatocnik.
Ak niekto poznate Hype-Curve tak mu nemusim vysvetlovat, ostatny si predstavte krivku tlkotu srdca alebo priebeh signalu na neurone - prudky narast, nasledne prudky pokles, dlhsia pauza v minuse a potom pomale prelezenie do mierneho plusu. Toto je jedna zo zakladnych biologickych kriviek. Co tym chcem povedat - snad kazdeho tradera na zaciatku fascinuje trh, financna nezavislost a sloboda... Na zaciatku sa zda vsetko jednoduche a letmim pohladom na historicky graf je nam jasne kde by sme nakupili a predali aby z nas boli prinajhorsom o rok milionari. Nas entuziazmus rastie a snad ani nema konca. Len tak tak sa zdrzime dat o tyzden vypoved v sucasnej praci, ktora nas razom prestava bavit (ani nehovorim ze sa pocas tych nekonecne dlhych hodin v praci nemozme na nic ine sustredit). Ti co preziju toto obdobie bez toho aby si otvorili ucet u brokera maju este sancu na odchod bez straty (kamarat mi dal radu ktoru som si vzal k srdcu - nech sa deje co sa deje, za ziadnu cenu si v blizkej dobe neotvaraj ucet u brokera - ani vam nemusim hovorit ako ma svrbela ruka). Vsetok mozny cas a entuziazmus ktory v tomto momente mame, by sme mali predovsekym investovat do aktivneho studia a pozorovanie - neriesit brokera, neriesit system, nehodnotit - ale iba pozorovat a ucit sa od tych ktori "vedia".
Skor ci neskor sa citime fajn a nasleduje letma skuska navrhu obchodneho systemu a otestovanie. Ak sme sami k sebe uprimni, v kratkom case prideme na to ze Bahamy sa o tyzden nekonaju, ani novy jaguar a ten barak tiez pocka. Pomaly ale iste sa vnarame do depresie, ktoru si nastastie mozme zmiernit citanim hodnotnych prispevkov na financnikovi. Tato depresia je sposobena zistenim, ze nech robime cokolvek, nevieme definovat system ktory by vychytal vsetky top'n'bottoms. Nemozeme tomu uverit, tak hladame a vnarame sa do problemu dalej. Neskor narazime na rozpor, ze ak v niektorych momentoch nepouzijeme trend-following metodu ale swing s oscilatorom tak to mame. Nasleduje hladanie sposobu ako urcit kedy sa riadit trendom (a to co vidime je len korekcia) a kedy swingom (to co vidime je vrchol a nasleduje otocka).
Zial, trva nejaky cas kym zistime ze riesenie opat neexistuje. Opat slepa ulicka - zaciname si uvedomovat, ze nechytime ani vrcholy a spodky a ze dokonca ani nevieme ci pauza je koniec trendu alebo len korekcia. Trvalo nam to dlho a vyskusali sme vsetky indikatory.
Ten cas vsak musi trvat, musi to tak byt aby sme pochopili preco to tak je a to nam nikto nepovie, musime to pochopit sami inak sa nedostaneme dalej a ziadna skratka neexistuje, neda sa to intelektualne akceptovat, musi sa nam to dostat az pod kozu a musime sa dotknut az samotneho dna - najlepsie bez ostreho uctu! Nepomaha ani bystrost, ani skusenosti, jedine vytrvale usilie a studium nas moze posunut.
V momente ked takmer rezignujeme, vyskusame este nieco co sam nikdy nezdalo az take lakave - jednoduchy system , ktory sa nesnazi vychytavat tops&bottoms, ktory casto minie smer, nadeli seriu strat, ma oneskorene vstupy a vystupy s rocnym odhadom profitu prinajlepsom iba par desiatok percent. Dost dlho sme sa cudovali Rossovi, Williamsovi ci Elderovi ze taketo systemy vobec obchoduju a pomaly nam dochadza preco. Prestavame neustale riesit vstupy a uplne sa uspokojime s hociakym systemom, ktory dava konzistentne hoc male profity. Zaciname chapat silu vystupov, position sizingu a snad ciastocne aj psychologie. Pochopili sme ze bude trvat niekolko rokov kym sa dostaneme kam sme chceli a najma ze trading je cesta, nie ciel, je pre tych ktori maju radi proces obchodovania a neustaleho zlepsovania sa. Existuje vsak a je na nas ako sa rozhodneme. Ak sa nam to podari ustat, emocne sa prehupneme opat do pozitivnej zony a pomaly sa budeme splhat hore.
Dalej si prosim doplnte tuto story ako uvazite za vhodne pre vas. Islo mi vykreslenie procesu, ktory na zaklade osobnej zivotnej skusenosti povazujem za uplne zdravi a nie je mozne ho obist. Je jedno v ktorom stadiu sa kto nachadza, iste je ze kazdy kto chce uspesne obchodovat si tuto Hype krivku musi prezit a trva to od pol roka do rok a pol, obycajne okolo roka. Dolezite je, aby ste vedeli, kde sa prave nachadzate (sam som niekde v polovici), tento proces sa nesnazili urychlit ani nezastavovali, ale uzivali si ho - je to o hladani samych seba.
Mne osobne tento pohlad velmi pomaha a preto som sa rozhodol ho ponuknut aj vam.

Su 3 hodiny rano a idem spat, pekne sny a vela entuziazmu prajem aj vam,

Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este jeden dolezity detail ku Kase.
Ked je v obchode a zacina sa vyvijat jej smerom, tak profit target vypocitava zjednodusenou verziou Elliotovej teorie a fibonacciho retracementov (v podstate pouziva len tri elementy elliotovej teorie - podla toho ktore su aplikovatelne). Na zaciatok sa aj to zda trochu zlozite a trva isty cas kym to clovek pochopi a ovela dlhsie kym sa to nauci sam pouzivat, dosahuje s tym vraj velmi dobre vysledky (pravidelne publikovala clanky k trhom v ktorych ma s casovym predstihom zdokumentovanu uspesnost odhadu konecnej ceny na 90%). Divergencie a patterny chape ako znacky na ceste a predpovede retracementov a miest otocenia trendu ako hrubu mapu kam ide - celkom vystizne prirovnanie.

Sam som bol najskor skepticky k podobnym vyhlaseniam ale vyskusal som to a mozem potvrdit ze som bol milo prekvapeny, aj ked system este nemam pod kozou. Ked niekto stale hlada kvalitny sposob ako so slusnou pravdepodobnostou rozlisit koniec trendu od korekcie a je ochotny investovat svoje usilie a cas, toto je jedna z ciest.
Ak mate zaujem o info nech dajte mi vediet a napisem do elliotkoveho vlakna viac, alebo sa mozu pozriet do jej knihy "Trading with the Odds".

zelam uspesny den,
Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den vsem,
o tomto vikendu jsem navstivil currency trading EXPO, ktery se konal v NY, v hotelu Hillton. Veletrh byl zameren na obchodovani Forexu.

Na veletrhu se prezentovali brokeri, casopisy, skolitele, software developeri. Na skoleni probihala serie bezplatnych seminaru, rozdelena do jednotlivych kategorii, od zacatecniku po stredne pokrocile obchodniky. Bezplatne seminare bezely cely den, na 4 mistech. Pri techto bezplatnych seminarich byly k mani i placene seminare, jeden z nich byl veden napr. Alexandrem Elderem.

Mezi nejzajimavejsi recniky na bezplatnych seminarich bych zaradil Jacka Schwagera, Dr. Johna Clayburga, Kathy Lien, Borise Schlossberga, Roba Bookera a Steve Nisona.

Dostalo se mi vyjimecne moznosti mluvit osobne s Jackem Schwagerem, autorem mnoha knih, napr. serie Market Wizards. Prijemne me prekvapilo, kdyz mi Jack rekl, ze ma predky z Ceskoslovenska. Jackovi jsem polozil tri otazky, ktere se vztahovaly k obchodovani komodit:

1] zeptal jsem se, zda-li by mi mohl doporucit, jakou cestou se vydat pri tradingu?
Jack mi odpovedel, ze jedina cesta, ktera muze zacinajiciho tradera privest k uspechu je studium knih, studium materialu, peclivy papertrading. Dle Jacka neexistuje cesta preskoceni tohoto stupne vyvoje tradera.

2] zeptal jsem se, zda-li uprednostnuje nejaky zpusob analyzy trhu?
Jack mi odpovedel, ze mohu viniknout jak pri Fundamentalni, tak Technicke analyze, stejne tak pri kombinaci obojiho. Dale mi Jack rekl, ze neni zpusob, jak najit svoji cestu analyzy, nez studiem a papertradingem. Vysvetlil mi, ze kazdy trader musi v sobe najit zpusob, ktery mu vyhovuje pri analyze trhu. Jedna se pry o velmi tezkou cast traderova studia.

3] zeptal jsem se, zda-li mi muze doporucit konkretniho mentora ci skolitele, ktereho respektuje?
Jack mi na to odpovedel, ze by mi rad nekoho doporucil, avsak jeho doporuceni by pro mne mohlo mit spatne dusledky. Dle jeho vyjadreni, neexistuje idealni skolitel nebo mentor v tom smyslu, ze si nejdrive musim najit cestu tradingu a v teto se nasledne vzdelavat do hloubky. Jack mi vysvetlil, ze mohu jit na nejaky drahy kurz nebo k nejakemu skoliteli, ktereho respektuje, avsak ten nemusi byt idealni volbou pro mne. Dale mi vysvetlil, ze se mam soustredit na poznavani trhu, hledat cestu tradingu, ktera me oslovi a ktere budu rozumet. Jack mi doporucil peclivy papertrading. To je dle jeho slov jedina cesta, jak se postupne propracovat k uspesnemu traderovi.

Jack byl pri nasem rozhovoru velmi prijemny i pres to, ze jsem pro nej byl jeden z mnoha, ktery navstivil veletrh. Ochotne se snazil odpovedet na me otazky, nesnazil se byt usecny. Mluvili jsme spolu pred vstupem do haly, kde se poradal jeho seminar. V zadnem pripade mi nedal ani jednou najevo, ze by nemel cas nebo jakykoliv nezajem na me otazky odpovedet.

Dale jsem mel kratkou moznost mluvit s Borisem Schlossbergem. Borisovi jsem polozil otazku, jake chyby se mam vyvarovat pri tradingu, resp. kterou chybu povazuje za velmi dulezitou?
Boris mi odpovedel, ze zakladnim stavebnim kamenem uspesneho tradera je dostatek kapitalu pri tradingu [otazku jsem polozil po seminari, ktery se take zabyval potrebnou vysi kapitalu pro trading, takze jeho odpoved mohla byt timto ovlivnena, resp. je mozne, ze se mi snazil odpovedet v navaznosti na prave skonceny seminar].
Dle jeho slov mnoho traderu nezvladne svym uctem financnovat strategii, kterou si pro svuj trading zvolili. Jako zakladni doporucuje neriskovat vice jak 1-2% kapitalu na obchod. Mnoho traderu je pry zlakano vidinou velkych penez a tak s malym uctem pouzivaji velke stop-lossy. Doporucil mi, abych si tedy pripravil potrebnou vysi kapitalu a nepretezoval maly ucet velkymi davkami. Boris mi dale rekl, ze i kdyz zacnu s dostatenym uctem a malymi davkami pro trading, mam pry zvysovat sve davky velmi opatrne, protoze toto je pry dalsim duvodem proc mnoho traderu neuspeje pri tradingu. Rekl mi, abych zvetsoval sve pozice jen velmi opatrne dokud nebudu mit sve realne vysledky z obchodovani podlozeny mnoha mesici.

Boris byl take velmi prijemny, velmi ochotne se venoval kazdemu, kdo jej pozadal o radu. V zadnem pripade nedal najevo, ze by byl jen o kousek dale, nez kazdy, kdo jej oslovil.

Dr. Clayburg predstavil nekolik zakladnich metod pro obchodovani forexu. Zatim je nebudu prezentovat, dokud si je alespon trochu nevyzkousim. Nerad bych prezentoval neco, co nemam vyzkouseno. Jeho seminare se zabyvaly AOSkama, resp. mechanickyma systemama. Dovolim si zde dat odkaz na jeho website www.clayburg.com, kde je mozne nalezt nabidky placenych mechanickych systemu [zatim jsem se na jeho web nedival, netusim, jaka je kvalita obsahu].

Tot male predstaveni veletrhu a hlavne rozhovory, ktere povazuji za velmi dulezite pro kazdeho obchodnika.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...