Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Dobry den Brondo,
RH je take double top / bottom [dve bars se stejnou hodnotou high nebo low ve smeru trendu]. RH je take outside bar a inside bar, RH je take reversni bar - mnou uzita pri vstupu do shortu. RH je pauza v trendu. Jde o podstatu vyznamu RH. Z dlouhodobeho hlediska tyto pauzy v trendu funguji dobre. Doporucuji uzivat TTE pro vstup. Zalezi, kdy a jak RH obchodujete. Mam-li byt uprimny, kdybych obchodoval samotne RH, obchodoval bych jej jinak, resp. vybiral bych si jine RH.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zkoušel jsem kdysi testovat výstupy podle s tím, že mi ADX mělo určovat trend (nad 30, 35, 40 a zároveň roste) a podle toho vystupovat - buď trendově (RSI 14 protne hodnotu 50) nebo netrendově (2 poslední bary MACD na daily grafu). Výsledky byly srovnatelné jako bez ADX a jednotném způsobu výstupů podle RSI nebo MACD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libic:

rad bych poznal vas nazor. Pustil jsem se do testovani vami popsaneho ID systemu ze dne 10.11.05 v tomto vlakne - tzv. Libic II. Pro orientaci - TSS (30min = MACD-H, 5min = EMA20 + MACD-H, 1min = EMA20)

Dotaz je vseobecnejsi, ale vychazi z konkretni situace: trh YM ze dnu 17-18.4. V pondeli trh chytnul hezky rustovy trend. Vsechny podminky pro vstup splneny, tj. vstup do pozice. Jelikoz jsem ID, tak ke konci dne prodej. V utery pokracoval narust, ale dle zminovaneho systemu jiz vstoupit neslo. (na prostrednim timeframe nesplneny podminky - po dlouhou dobu nedoslo ke korekci)

Konecne se dostavam k dotazu - jak se stavet k situaci, kdyz je trend v ID prerusen uzavretim trhu? Dosel jsem k nasledujicim variantam:

1) drzet se systemu, 2.den nevstupovat pouze pozorovat jak trh krasne roste a cekat na dalsi signal
2) brat to jako pokracovani z predchoziho dne a treba po open range opet vstoupit
3) jina varianta bodu 2 - druhy den (treba na zaklade open range) analyzovat situaci jako by byl clovek v pozici a resit vse pouze na zaklade vystupni strategie = pokud situace neni na ukonceni pozice, tak vstoupit (jejha, doufam ze jsem to moc nezamotal)

to All
jak resite podobnou situaci?

Diky SetR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to setr
pouzivam ten samy system co ty.
kdyz neni signal, tak nevstupovat, i kdyz je trend. Je sice smutne koukat jak to jde krasne trendem ale co se da delat. Ze zacatku urcite brat pouze signaly. az si clovek vypestuje cit pro trh mozno brat i takove trendy, kdy neni signal dostatecne vykreslen.
Jinak ja vystupy zatim resim pouze PT a to 1:3. Zaroven si zapisuji i jine mozne vystupy a po dostatecnem vzorku dat je pak postupne vyhodnocuji. Zatim se mi jevi dobre vystupovat pomoci ADX na 25 chart spolu s MACD na 5 chart. Ale takovych vystupu je k celkovemu poctu obchodu malo. I kdyz, se pak jedou multipozice, tak pak kazdy $ je dobry :-)

Proste udelat si dostatecny vzorek obchodu a na jejich vysledcich se pak rozhodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Setr,

Osobně se přikláním k bodu 1. Nevstupovat do trhu. Vstupem do trhu bez jasného signálu (v případě TSS se jedná o korekci) je připravit se již na startu o podstatnou výhodu. Nikdy nevíme co se stane příští bar. Pravděpodobnost, že bude trh pokračovat dál našim směrem je jiná než situace, kdy byla korekce vytvořena. Chce to otestovat jako vše...

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky všem za jednotný názor.

Uvědomil jsem si, že má psychika překmitla na chamtivost, což není zdravé pro obchod. Nějaké testy asi provedu v každém případě.

to Sebik:
spřízněná duše na stejný systém. :) Až budu mít víc zkušeností a výsledků z testování systému, rád bych se ozval a hodil komunikaci.

Preju uspesne obchody SetR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem, dnes budu pokracovat na tema Joe Ross. Pred par dny jsem ukazal, jak obchodovat trendove pohyby pomoci nejzakladnejsi analyzy trhu. Ne kazdy chce obchodovat trendove pohyby a spise vyhledava kratke swingy. Kazdy zpusob obchodovani ma sva pro a proti. Kazdy si musi najit svoji cestu obchodovani. Metody Joe Rosse jsou natolik komplexni, ze snad kazdy muze pomoci jeho metod vytvorit svuj vlastni zpusob obchodovani. Zustanu u metody, ktera mi vyhovuje, tj. 123 formace pro urceni trendu a Ross Hook pro vstup do pozice. Vstup je upresnen o TTE metodu. Tuto metodu vsak nebudu obchodovat pozicne, avsak swingove, tj. pozici budu drzet maximalne dve bar a vystupovat budu MOC na druhe bar. Vstupovat do pozice budu pri kazdem Ross Hook, pokud tento splni vsechna vstupni pravidla. Pri obchodovani Ross Hook existuji vyjimky, kdy nevstupovat do pozice. Tyto jsou uvedeny v knihach Joe Rosse. Pro nazornost prikladam obrazek Corn za posledni 3 mesice. Za toto obdobi jsem dostal 8 plnohodnotnych signalu a vsechny byly profitove. Jen doplnuji, ze se jedna o ilustracni obchody. Na obrazku jsou Ross Hooks, ktere jsem neoznacil, protoze nesplnily pravidla pro vstup do pozice. Jednim z techto pravidel je napriklad open gap pres muj vstupni prikaz. Sipkou oznacene bars jsou vstupni bar, tj. do obchodu jsem vstoupil na zaklade B/O high [long pozice] predchozi bar, nebo B/O low [short pozice] predchozi bar. Vstupni SL jsem vzdy umistil pod low usecky, u ktere jsem obchodoval B/O high nebo low pro vstup do pozice. Vystup vzdy MOC druhe bar. Co vice dodat? Joe Ross rika, ze kazdy si musi najit svuj styl obchodovani. Pro uspesne obchodovani neni potreba znat super slozite teorie, staci dokonale znat jednu zakladni teorii. S timto plne souhlasim. K uspesnemu obchodovani jeho metod je nutne studium nekolika jeho publikaci, ktere vsem vrele doporucuji. K uspesnemu obchodovani metod, ktere jsem ukazal, je vhodne nastudovat Trading The Ross Hook a Trading By The Book, pripadne The Low of Charts. K vylepseni vstupu do pozice doporucuji rozsirit studium o Trading By The Minute v prvnim vydani nebo revised verzi. Pro obchodniky se stocks doporucuji 'TNT' serii, ktera je defakto stejna jako serie pro obchodovani komodit, avsak upravena pro obchodovani stocks. Neco malo sikovnych tipu jak pro komoditaky tak pro stockare lze najit v 'TNT' 4 - Tips, Tricks ... Toto vsak nepovazuji za nezbytne nutne studovat, spise bych tuto publikaci povazoval jako doplnek pro sberatele. Preji vsem mnoho uspechu!! Libic

1291

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim libici,

troska som mal cas tak som kukol metodu 1,2,3 a ross hok pre vstup. Metoda sa mi paci je jednoducha. Podla mna vyuziva zakladny fraktal trhu, ako povedal radim prvu vlnu ellitta. Vstup do pozicie sa mi zda nieco podobne ako vyuzivanie japonskej techniky svieckovych grafov. ale samozrejme je to iba moj skromny pohlad ako sa hovori z rychlika. Metoda je urcite zaujimava a ma podla mna velmi dobre vysledky na trendujucich trhoch. Ked sa znova pozeram na tuto techniku a porovnavam tak ju vlastne pouzivam aj ja len ju mam obohatenu a to najmä o techniku zistovania ci trh nepojde do strany a este jednu dolezitu vec, ci som v S/R urovni odkial si malujem nieco ako 1,2,3. Preto moj skromny nazor je ten, ze pre vylepsenie tejto metody je mat fajn tie upresnujuce informacie ako som uz uviedol (mozny pohyb do strany, resp. mat predpoklad potencialu trhu, vysie RRR). Tieto upresnujuce informacie za ktore som aj tebou karany su tie co metodu mozu len vylepsit. Tak ako napr. ze niekto uzavrie obchod pred nejakou fundamentalnou spravou v pripade vzniku gapu a pod. Preto jednoduche metody ja nezavrhujem len sa snazim ich obohatit pre posilnenie systemu obchodovania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Robopole,
v podstate je na Tobe, o co si sve obchodovani obohatis. Priznam se, ze nevidim duvod, proc bych uvedenou metodu obohacoval, kdyz z osmi poslednich obchodu na Corn bylo osm profitovych. Jestli obcas dostanu nejakou ztratu me az tolik netrapi. Tedy, neni potreba metody obohacovat, avsak zakazovat Ti to nemohu:-)
Ross uvadi nekolik dalsich zakladnich metod, ktere jsou stejne jednoduche, jako uvedena metoda, pricemz tyto dalsi metody specifikuji napr. trading range atd. atd. Zamerne je neuvadim, protoze jsem presvedceny, ze je ke sve analyze nepotrebuji. Kazdopadne, necht kazdy analyzuje trh jak potrebuje a prave proto uvadim, ze nejlepe bude prostudovat si praci Joe Rosse a najit svuj zpusob obchodovani. Jeste jednou doplnuji, metody, ktere jsem uvedl neni potreba vice doplnovat, rozsirovat, filtrovat nad ramec pravidel, ktere jsou popsany Joe Rossem v jeho publikacich a na ktere odkazuji.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...