Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych!

rad by som s vami rozobral trochu identifikaciu trendu a reversalu na dlhodobom (weekly pri klasickom TSS) charte.
Castokrat je toto prehliadany element a samemu mi dlho trvalo kym som prisiel na to ake dolezite informacie na dlhodobom timeframe mozu byt. Samotny trading na kratkodobom timeframe je potom ovela jednoduchsi.

INDIKATORY:
Medzi najpopularnejsie nastroje na urcenie trendu na dlhodobom timeframe asi patria:
- smer EMA (WMA, SMA)
- vztah poslednych dvoch barov MACD (stochastics)
- prelomenie trendovej ciary RSI (ceny)

z vlastnej skusenosti mozem popisat tieto vyhody a nevyhody:

- u EMA je vyhodou ze podrzi dlhsie v trende a nevyskakuje na drobnych korekciach, nevyhoda je ze utecie zaciatok trendu
- s MACD casto chytime zaciatok trendu pripadne dokonca otocenie, nevyhodou je ze dava obcas falosne signaly
- prelomenie trendovej ciary RSI alebo ceny na prvy pohlad kombinuje vo vyhodach predosle dva, nevyhodou je ze trendova ciara je velmi subjektivna vec a neexistuju na svete dvaja ludia ktori by ju zakreslili rovnako, je to aj narocnejsie na psychiku

Osobne nekombinujem dve techniky na urcenie dlhodobeho trendu. Obcas mozu potvrdit vstup/pokracovanie ale ak nie tak velmi ucinne paralyzuju. Celkovo to vedie k znizeniu produktivity - akceptovanie len "potvrdenych" signalov od dvoch indikatorov vedie k neskoremu vstupu (cakam na EMA) a castemu predcasnemu vystupu (MACD). Ak by sa nam vyrazne zvysila uspesnost takychto obchodov (povedzme o 50%), mohli by sme riskovat (4.5% namiesto 3%) viac a kombinacia by bola opodstatnena. Pravdepodobnost uspesnosti takychto obchodov vsak nebyva ovela vyssia ako len s jednym indikatorom (snad iba par percent, odhadujem), takze nie je mozne na poziciu riskovat viac ako pri pouziti len jedneho z nich.

SUPPORT/RESISTANCE, kanale a trendove ciary:
Ako Libic par prispekov dozadu pisal (v prispevku kde pise o vlastnej filozofii obchodovania, s ktorym sa na 100% zhodujem), je este dolezite sledovat supporty a rezistencie a kedy je trh ide do strany (placa sa v kanaly) a kedy prelomil S/R.
Sam som mal este nedavno plnu hlavu patternov ktore si casto protirecili a komplikoval som si trading a musel som si to zjednodusit. Teraz pouzivam toto: na dlhsom timeframe (weekly pri klasickom TSS) sledujem dolezite S/R urovne na ktorych zvycajne trh fadujem proti trendu. Jedina vynimka je ak sa trh nejaku dobu placal vo weekly kanaly a trh sa vycerpal (stale mensie kopecky) a tvoril vrcholy stale blizsie k niektoremu okraju kanala. Vtedy nefadujem ale naopak pripravujem sa na prerazenie kanala. Naopak, ak bol kanal prerazeny ale trh nevyzeral velmi vycerpane tak fadujem do protismeru (signal hladam samozrejme na nizsom timeframe).
"Kanal" nemusi mat hranice vo vodorovnej rovine, mozu byt aj sikme. Presna definicia kanalu asi neexistuje, zaujimaju ma najma posledne dva-tri vacsie obraty RSI alebo MACD, pricom ak pri obrate neurobila cena nove high/low sme v kanaly. Ako som spominal, signal fadujem na hraniciach kanala (casovanie na kratkodobom charte), ked sa kanal zacne zuzovat tak cakam na prelomenie trendovej ciary.

Na zaver by som len chcel povedat, ze cas straveny studiom urcenia trendu na dlhodobom grafe je urcite velmi dobra investicia, ak nechcete na kratkodobom grafe obchodovat šum a zazivat nemile, "nahodne" prekvapenia.

Akym sposobom vyuzivate dlhodoby (weekly) graf vy?

prajem uspesny den,
nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Vas Nelo,
velmi dobre tema!

Jen pro zajimavost: Petr nedavno popsal jeden ze zpusobu pro urceni hlavniho trendu, a to COT. Pokud se nepletu, pouzival je na weekly grafu.

Pokud na weekly pouzivam napr. nejaky oscilator, tak trend mohu urcovat dle Woodieho pravidel a jeho WCCI.

Stejne tak, pokud na weekly pouzivam RSI napr. 14 period, pak ty same signaly dostanu od od RSI na daily grafu s nastavenim 70 period [plati take pro W%R].

Sam verim, ze TSS je dosti komplikovany system, resp. vyzaduje notnou davku znalosti cteni grafu. Proto take zastavam nazor, ze cim vice patternu chci sledovat, tim narocnejsi muj trading bude. Mezi nejzakladnejsi patterny patri trading s trendem, tj. v pocatku se soustredit pouze na analyzu trendu a obchodovat pouze "zdravou" cast trendu.
Chce-li obchodnik vychytavat market tops a bottoms, musi byt schopen analyzovat trh z mnoha pohledu. Urcite mezi ne patri napr. seasonals, divergence, trendlines atd. Chce-li obchodnik obchodovat TSS mechanicky, pak vrele doporucuji pouze obchodovani s trendem. Vse ostatni patri do skupiny "art of trading" a rozhodne vyzaduje mnoho praxe a zkusenosti. Dle mych dosavadnich poznatku a studia TSS je nutne byt schopen vyhodnotit vice vztahu a nasledne rozhodnout, zda-li uvedene vztahy predurcuji obrat trendu.
Obchodovani s trendem ma dlouhodobou uspesnost cca 50%. Problem je, ze v pripade otoceni trendu budu dostavat serii ztratovych obchodu, dokud toto otoceni nezaznamena take weekly chart. Ve chvili, kdy weekly chart zaznamena otoceni trendu, budu dostavat serii profitovych obchodu.
Jak napsal J.Bernstein, mnoho obchodniku nikdy nebude profitovat, protoze nejsou schopni [financne ci psychicky] prijmout serii ztratovych obchodu. Stejne tak Tomas s Petrem neustale pisou, ze jejich systemy maji obdobi, kdy nevydelaji nic a nasledne obdobi, kdy vydelaji snad na kazdem pohybu. Z meho pohledu existuje mozna obrana v diversifikaci, tj. obchodovani vice komodit, ci obchodovani napr. komodit a akciovych trhu. Samozrejme nic neni na 100% a vzdy je treba byt pripraven na serii ztratovych obchodu.
Vice se klonim k nazoru, ze je lepe soustredit se pouze na jednu metodu, tj. na weekly vyhledavat bud trendove patterny a nebo jen reversni / protitrendove patterny. Tyto nasledne obchodovat na daily chart. Reversni / protitrendovy pattern muze napr. byt:
1] divergence
2] trendline break
3] major support / resistance break
4] krizeni oscilatoru a jeho prekoupenych a preprodanych urovni
5] kombinace vyse uvedenych

Trosku odbocim a pujdu k daily charts. Jak sam Elder pise, trend jsme urcili na weekly dle EMA, MACD-H nebo obou indikatoru dohromady. Na daily je idealni obchodovat vstupni signaly dle napr. RSI s nastavenim 5 nebo 7 period. Tj. mam-li hlavni trend bull, pak cekam az RSI spadne pod 30. Stejne tak mohu pouzivat RSI 9 period a cekat az spadne pod centralni uroven.
Pro vstupy nasledne pouzivam trailing entry prikaz, pro vstup do long pozice pouzivam trailing buy stop nad high posledni usecky, pro vstup do short pozice pouzivam trailing sell stop pod low posledni usecky. Par dalsich variant jsem popsal v prispevcich k TSS.
Rad bych doplnil, ze je mozne nechat se lehce inspirovat Woodiem a vstupovat az RSI provede hook v entremu. Tj. pro long cekat az RSI 5 spadne pod 30 a udela hook, nasledne umistit buy stop prikaz nad last high.
Vystupni strategii lze take vzit castecne od Woodieho, tj. jsem-li long na zaklade vstupu dle predchozich pravidel, cekam az RSI 5 period vyleze nad 70 a provede hook. V tom pripade umistim exit prikaz pod last low.
Dalsi vystupni strategii mohou byt jine varianty dle Woodieho = trendline break, nebo RSI cross pod uroven 70 nebo uroven 50 atd. atd.

Kdy posunout entry stop-loss na B/E? Vstoupim-li long ve chvili, kdy je RSI pod central, ci pod 30, pak mohu posunout entry SL na B/E napr. v momente, kdy RSI vyleze nad centralni uroven, nebo ve chvili, kdy cena uzavre na hodnote 1ATR ci 1,5 ATR od vstupu do pozice.

Entry stop-loss ma take mnoho variant: mohu pouzivat napr. open range, nebo high/low vstupni usecky, nebo intradenni supporty/resistance, nebo SafeZONE, nebo denni supporty/resistance.

Dovolim si jeste vratit k urceni trendu na weekly. Pokud pominu nasi snahu chytit market top ci market bottom, pak je mozne urcovat trend napr. dle Woodieho [jak jsem jiz uvedl]. K tomu je zapotrebi nastavit v TNT variantu W-CCI. Periodu W-CCI napr. 14. Je mozne vzit uplne nejzakladnejsi zpusob, a to:
1] je-li W-CCI nad central, je hlavni trend Bull. Je-li W-CCI pod central, je hlavni trend Bear.
2] je-li W-CCI 6 bars nad central, je hlavni trend Bull, ktery konci v momente, kdy W-CCI spadne pod central. Je-li W-CCI 6 bars pod central, je hlavni trend Bear, ktery konci v momente, kdy W-CCI vyroste nad central.

Znalci Woodieho a jeho WCCI mohou pridat reversni formace, jako je divergence, ghost, trendline break a mohou se snazit obchodovat market top ci market bottom. Nejsem znalcem Woodieho a proto si ani netroufam tyto nejak popsat. Z meho pohledu plati jedno, chci-li obchodovat trendove formace, pak musim jit s trendem. Ve chvili, kdy dostanu od weekly W-CCI reversni signal a tento je falesny, zbytecne ukoncim trendovou pozici, nebo vubec neotevru novou trendovou pozici, ktera prijde po falesnem reversnim signalu. Tak trosku timto navazuji na vyse uvedene, kde pisu, ze je nutne mit notnou davku praxe a zkusenosti k obchodovani signalu, ktere jdou proti sobe.

Woodieho CCI na weekly je mozne pouzit pro obchodovani impulsniho systemu. Tj. na weekly urcuji trend dle Woodieho CCI, na daily obchoduji signaly dle impulsniho systemu [popsan v predchozich vlaknech].

Tento prispevek bych rad zakoncil jednou myslenkou, kterou mam od p. Clayburga: velkou chybou obchodniku je, ze se snazi porazit system. Ma-li obchodnik nejaky system, s nejakou procentuelni uspesnosti a s nejakym celkovym profitabilnim vysledkem, pak nejvetsi chybou tohoto obchodnika je, kdyz se zacne snazit zvysovat uspesnost tohoto systemu pridavanim filtru. Jedine, ceho casto dosahne je, ze system zcela znici, nebo privede do stavu, ze temer neobchoduje. Takze, jak p. Clayburg doporucuje, nesnazte se porazit system.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem, pro zajimavost jsem udelal papirovy priklad obchodovani dle TSS. Jde pouze o ukazku, jak bych analyzoval trh dle pravidel TSS. Vybral jsem si Corn, obdobi za poslednich 6 mesicu. Prilohou prikladam tydenni graf, v nasledujicich prispevcich pridam denni grafy. Na tydennim grafu jsem pouzil W-CCI 14 period. Na grafu je zrejme, ze od 17.prosince 2005 probiha Bull trend, ktery skoncil 17.cervna 2006. Od 17.cervna bezi na Bear trend. Libic

1741

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro denni grafy jsem pouzil entry na zaklade RSI 5 period [70/30] a systemu trailing entry prikaz. Vstupni stop-loss pod support/nad resistanci, vstupni stop-loss jsem posunul na B/E v momente, kdy RSI prekrizil centralni uroven a vystup jsem provedl v momente, kdy RSI provedl hook v extremu. Obchod 1 Vstup Jan 10 2006, stop-loss posunut na B/E Jan 11 2006, vystup na stop-loss Jan 12 2006. Ztrata 125 USD. Obchod 2 Vstup Jan 23 2006, stop-loss posunut na B/E Jan 23 2006, vystup na posunuty stop-loss v momente RSI hook nad 70. Profit 500 USD. Libic

1742

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchod 5 Vstup Apr 24 2006, vystup na entry stop-loss Apr 24 2006. Ztrata 250 USD. Obchod 6 Vstup Apr 28 2006, stop-loss posunut na B/E Apr 28 2006, vystup na posunuty stop-loss v momente RSI hook nad 70 May 02 2006. Profit 37 USD. Obchod 7 Vstup May 05 2006, vystup na entry stop-loss May 08 2006. Ztrata 412 USD. Obchod 8 Vstup May 09 2006, stop-loss posunut na B/E May 10 2006, vystup na posunuty stop-loss v momente RSI hook nad 70 May 19 2006. Profit 900 USD. Obchod 9 Vstup May 25 2006, stop-loss posunut na B/E May 25 2006, vystup na stop-loss May 31 2006. Ztrata 100 USD. Obchod 10 Vstup Jun 07 2006, vystup na entry stop-loss Jun 08 2006. Ztrata 200 USD. Obchod 11 Vstup Jun 12 2006, vystup na entry stop-loss Jun 14 2006. Ztrata 400 USD. Libic

1744

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vsechny uvedene obchody byly realizovany na zaklade vstupniho prikazu STOP, tj. do pozice jsem vstoupil i v pripade oteviraciho gapu. Entry a trailing stop-loss byl take prikazem STOP. Prikazy pro vstup a vystup jsem vzdy zadaval jeste pred otevrenim trhu, tj. bylo mozne je zadat noc pred obchodem a druhy den pouze kontrolovat prubeh pozice.

Celkem jsem provedl 11 obchodu, 6 ztratovych, 4 profitove, 1 jsem uzavrel na B/E.

Profit za uvedene obdobi cinil 800 USD na 1 kontrakt, pred odectenim komisi a slippage. Pokud bych obchodoval ucet 5,000 USD a obchodoval po uvedene obdobi 2 kontrakty, pak bych dosahl profitu 1,600 USD pred odectenim komisi a slippage.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Libici,

dakujem za vycerpavajucu odpoved, ochotu a schopnost koncentrovat tazko nabite skusenosti vo Vasich prispevkov.

Obchodovanie s trendom je naozaj daleko "jednoduchsie" a vhodnejsie pre zacinajuceho tradera ako vychytavat reverzne signaly. Co ma zo zaciatku prekvapilo a neskor uistilo, mnohi profesionalni obchodnici reverzne signaly vobec neobchoduju - beru ich maximalne ako varovania a prisposobuju bud vstup do dlhodobeho trendu (resp. vtedy ho neberu a cakaju na druhy potvrdzujuci signal), alebo prisposobuju vystupy (napr. pri divergenciach utahuju S/L ak takto pouzivaju trailing S/L).

S Woodiem som sa osobne ostretol vdaka Petrovi a Tomasovi v Prahe a pohraval som sa s kombinaciami ktore popisujete.
Este by som si dovolil doplnit, ze pomerne casto pouzivane je nastavenie CCI-50 s ktorym mam velmi dobru skusenost pri urcovani dlhodobeho trendu na kratkodobom charte - doporucujem vyskusat. Ked je CCI-50 nad ZL mame bull, ked je pod mame bear. Funguje velmi dobre a som s nim osobne spokojny, samozrejme ma dve klasicke "muchy":
- obrat v trende signalizuje mierne omeskane, co nepovazujem za chybu, inak by nas vyhadzoval na kazdej korekcii
- tazko z neho zistit kedy sa trend pohybuje do strany, co tiez nie je celkom chyba lebo z trhu do strany sa necakane zacinaju tie najlepsie pohyby, len nie je jednoduche odhadnut kedy

Obrat trendu versus korekcia a identifikacia trhu do strany je prave ten "art of trading", ako pisete, kde neexistuje ziaden rychly recept len usilovne studium. Ako pise myslim Mark Douglas vo svojej knihe, nas problem je potrebujeme mat "pravdu". Sami seba psychicky tresceme ak sa mylime a povazujeme sa tym za "neuspesnych". Tento navyk do nas zakorenila skola, spolocnost a vychova. Trading vsak nie je ciernobiely a potrebujeme zmenit nase myslenie na myslenie v pravdepodobnostiach, bez neopodstatnenych emocii. Som toho nazoru, ze ak si budeme hadzat pri vstupoch kockou, z dlhodobeho pohladu mame sancu 50/50 (bez zaratania komisii), jedno aky timeframe a aky risk/reward si zvolime, ak su len trochu rozumne. Urcenie trendu na dlhodobom charte (resp. CCI50 na kratkodobom) nam pravdepodobnost profitu zvysuje, vstup na kratkodobom charte nam zase znizuje riskovany kapital a zvysuje profit. Podobne je mozne doladit vystupy ale aj tu su urcite limity.
Ako spominate v poslednej myslienke (Clayburg), dalsie doladovanie konci v drvivej vacsine pokazenym systemom - jedine doladovanie ktore ma stale zmysel riesit je doladovanie money managementu (vratane position sizingu, profit targetov, stop lossov a pod.) a samozrejme pracovanie na psychike.

pekny den prajem,
nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici,

asi jste si všiml, že se obrázky nepřenesli. Možné vodítko = takto se to chová, když mají duplicitné jména nebo vůbec problém se jmény (dlouhé, mezery, ...) Nevím.

Pouze by byla škoda, pokud by zůstal příspěvek bez obrázků. Jeden obrázek je často víc než tisíc slov.

Díky za vaše příspěvky. Dobré obchody přeje Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den.

také se přimlouvám za pokus o opětovné zobrazení obrázků. já jsem si sice libicovy obchody projel na svém TNT, ale mnoho lidí tuto možnost třeba nemá.

ještě jedna trošičku trapná otázka - co je to B/E ? děkuji.

tominek

jinak díky libici. já jsem papírově tu kukuřici obchdoval podobně, ale s trošičku jinými výsledky. do některých ztrátových obchodů jsem nešel (např. april 24 obchod č.5), ale zase jsem neměl tak vysoké zisky, protože jsem vystupoval na striktních profit targetech. pak jsem Vámi inspirován, projel graf ještě jednou a vystupoval dle Vámi naznačené strategie "hook" nad 70. je to lepší:-) a profity jsou větší:-) a můj systém, kterému věřím a je robustní, dostal poslední cihličku ke své úplnosti. výstupy mě totiž dost trápily. byla to věc, nad kterou jsem nejvíce dumal. četl příspěvky, zkoušel, a tohle sem pasuje jako prdel na hrnec!

ještě jednou díky. jste zkrátka borec.

tominek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,

To Nelo:
o CCI-50 jsem cetl na strankach Dr.Boba [tusim]. Defakto jsem si jej chvilku testoval a myslim, ze je slusne pouzitelny. Zatim jsem k nemu nenasel duveru jako k jinym metodam urceni trendu. Trend a sideway pohyb jsou bohuzel soucasti kazdeho tradingu. Mnoho obchodniku obchoduje bud jen trendove vystupy a nebo jen vystupy na zaklade sideway pohybu. Velmi casto se pouziva system vice profit targetu a nekolika kontraktu. Stejne tak obchodnici, jako je napr. Woodie, obchoduji vystupni strategie na zaklade sveho praxi vytvoreneho citu.

Pokud vim, tak treba Elder hodne obchoduje reversni signaly vytvorene TSS. Alespon na mnoha materialech tyto obchody ukazuje. Jeho reversni signaly, jak jsem jiz jednou psal, jsou zalozeny na divergencich, moving average rubberband efekt a moving average kanalech. Neni to nic sloziteho. Spise mam pocit, ze se Elder hodne orientuje v divergencich a tak je ve svem tradingu velmi uziva.

K ladeni systemu mohu rici toliko: vyse jsem ukazal, jak bych obchodoval TSS. Uvedeny system je zalozeny jen na par bodech a zvladne jej obchodovat i male dite. Stejne tak jej zvladne obchodovat clovek, ktery chodi do zamestnani a chce si prividelat nejakou kacku. Staci jednou denne 10 min prohlednout graf kukurice a nastavit prikazy, druhy den po otevreni burzy tyto zkontrolovat, coz take zabere cca 10 min. Predpokladam, ze uvedeny system udela kolem 25-30% p.a. zhodnoceni, budu-li obchodovat jeden kontrakt na uvedenych 5,000 USD. Na uvedenych 5,000 USD by melo jit obchodovat napr. kukurici a eurodollar, avsak zalezi na mire rizika, kterou je dany obchodnik schopen unest.
Tento system lze vyladit. Vyladit lze predevsim timing vstupu a umisteni stop-lossu. Bohuzel, s tim prijde i nutnost venovat tradingu vice casu na vstupech. Je velky rozdil, kde otevre trh [jestli oteviracim gapem nebo v range predchoziho dne]. Otevre-li gapem, pak volim odlisny vstup, nez kdyz otevre v range predchoziho dne. To same plati pro entry stop-loss. Stejne tak plati, ze je velmi dulezite, otevre-li trh v range predchoziho dne, kde presne otevre. Dle tohoto take volim umisteni entry stop-lossu. Tento timing vstupu a umisteni stop-lossu prinese mensi ztraty. Dle mych kalkulaci jsem schopen timto timingem snizit ztraty o 40-50%. Rozhodne bych se nesnazil filtrovat vstupy, tj. ubirat vstupni signaly, o coz jsem se take drive pokousel. Spravna cesta je brat vsechny signaly generovane systemem, ale zlepsit timing vstupu a umisteni stop-lossu. Pokud pouze zlepsim timing vstupu nebo jen umisteni stop-lossu, mohu dosahnout snizeni ztrat o cca 20%.
Dalsi cestou jak zlepsit timing vstupu je filtr, ktery pouziva p. Clayburg pro svuj vstup do trhu. Timto filtrem jsem schopen omezit ztraty o cca 30% [opet jsem si provedl kalkulace]. Touto metodou nefiltruji signaly, ale upravuji timing vstupu, tj. beru kazdy signal, avsak vstupuji jen kdyz cena splni pozadovanou podminku.
Ve finale pak mohu dopracovat svoji vstupni strategii jako kombinaci vyse uvedenho. Jakkoliv se to muze zdat slozite, opak je pravdou. Jedine, co do systemu pridam je individualni vyhodnoceni vstupnich podminek a tomu prizpusobim umisteni stop-lossu dle 3-4 variant. Celkove jsem schopen dosahnout snizeni ztrat o cca 50%.
Pokud pouziju vyse uvedene kroky ve svem tradingu, jsem schopen vykazat profit 1,500 USD na jeden kontrakt za uvedene obdobi tradingu. Pri uvedenych dvou kontraktech dosahuji profitu 3,000 USD za uvedenych sest mesicu tradingu.
Na vystupech lze take ladit timing, avsak tento vyzaduje mnohem vice zkusenosti nez mam k dispozici. Stejne tak lze upravit vystupni strategii na zaklade dvou az tri profit targetu a obchodovat minimalne dva az tri kontrakty na jednotku. Zde je mozne pouzit bud fixni profit targety nebo profit targety zalozene na signalech. Napr.: prvni profit target bude vystup v momente, kdy RSI prekroci centralni uroven a ja nasledne posunu entry SL na B/E. Druhy profit target mohu pouzit uvedenou exit strategii RSI hook v extremu. A treti profit target mit na zaklade posouvaneho trailing SL dle trendovych pravidel.
Strategii lze ladit pro jednotlive komodity, coz take povazuji za velmi narocne na zkusenosti. Kazda komodita ma svuj osobni charakter a strategii je mozne ladit individualne. Ja osobne zatim obchoduji robustne, tj. snazim se mit jednotna pravidla pro vsechny trhy. Osobne vice preferuji obchodovat dva trhy nez dva kontrakty v jednom trhu.
Tot muj nazor na ladeni strategie, ktery vychazi z mych dosavadnich znalosti. Drive jsem se snazil filtrovat signaly, resp. snazil jsem se hledat co nejvice validni signaly pomoci ruznych filtru. Bohuzel casto jsem se dostal do faze, kdy jsem neobchodoval vubec. Dnes obchoduji vsechny signaly, avsak snazim se individalne posuzovat vyvoj kazdeho vstupu.

To Sasa:
vsiml jsem si, zkusim obrazky upravit a znovu vlozit.

To Tominek:
B/E je break even, tj. vystup z pozice na cene, za kterou jste do pozice vstoupil + komise + slippage. Pokud Vam vystupni strategie pomohla, pak jsem rad!!

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...