Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den opět,

pár dní jsem si nepřetržitě pohrával s různými zajímavými systémy a principy money-managementu. Nejvíce mě zaujaly TSS a také v tomto vlákně zmiňované metody Joe Rosse (1-2-3 H/L a Ross Hook). Po dnešku musím říct, že u mě vyhrál Joe, a proto moje první publikace, kterou si chci objednat, bude nejspíš Trading the Ross Hook.

Protože toho obecně o Rossovi moc napsáno není (snad kromě The Law of Charts a Trader's Trick Entry), chtěl jsem se pouze zeptat kohokoliv, kdo jeho metody zná (např. Libic), na jednu věc:
Výše v tomto vlákně se píše, že jeho metody jsou vhodné mj. pro poziční obchodování, a to jak pro malé tak astronomické účty. Chtěl jsem se zeptat, jestli toto platí pro Ross Hook, který bych chtěl obchodovat, nebo se to týká jiných jeho formací, které zatím neznám. Byl bych velmi rád, kdyby se to týkalo Rh, protože ta formace se mi opravdu dobře obchoduje a nerad bych ji hned zavrhnul kvůli tomu, že bych si jí se svým malým (cca $3,000) účtem nemohl dovolit... Jinak nemám problém si na zisky počkat. Drawdown je ale pro mě kritický.

Díky za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
Právě dočítám Knihu od dr. Eldera Trading for living. Je to velice dobrá kniha a snažím se uveds do života obchodní systém Triple Screen. Ale mám problém správně vyhodnotit signály, které tento systé dává pohl by mi někdo poradit nebo říct jaké třeba dneska jsou na trhu signály a jak je vyhodnotit. Možná by nebylo špatné na těchto stránkách zařadit diskusi o obchodech podle Triple Screen jestli je to vůbec možné rád bych časem do této diskuse sám přispěl svojí trochou do mlýna.

Dneska Jsem si podle TS vybral OJ-X06 a W-Z06.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:
jak jiz rekl Tomas, trading je o detailech. Ja osobne jsem na zaklade informaci od Joe Rosse dovedl svuj trading tam, kam jsem sam potreboval. Tj. vedel jsem, kolik mohu riskovat na obchod a tomu jsem prizpusobil budovani sve strategie. Obavam se, ze k tomu potrebujete dve knihy: Trading The Ross Hook a Trading By The Minute. Je velmi tezke rici, kdyz udelate to ci ono, podari se Vam dosahnout toho ci onoho cile. Je to stejne jako s TSS. Tam, kde me se dari, mnozi cestu nenasli. To same Vas ceka s Joe Rossem. Muzete byt maximalne spokojeny, stejne tak pro Vas muze byt zklamanim. Ja osobne verim, ze Ross je dobra cesta, pokud ke studiu pristoupite maximalne zodpovedne.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Medonos:
Dobry napad, treba se nekdo prida. Maly tip: zacnete davat do fora obrazky s indikatory a Vasim nazorem na signaly. To Vam pomuze vice nez sledovani jinych obchodniku, protoze TSS je dosti individualni a vetsina obchodniku ma v systemu "neco sveho".

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď A přidávám popis mého obchodního systému i s prvními obrázky o obchodu. Můj obchodní systém je založen na indzkátoru MACD a %R(SSTO). Na týdením grafu identifikuju hlavní trend pomoci indikátoru MACD. Na denním grafu hledám příležitosti ke vstupu pomoci indikátoru %R a SSTO. Stop loss nesmí přesáhnout max hodnotu 1000$. Jestliže obchod splní tyto podmínky tak zadávám stop příkaz na 3 pozice. Výstup 2 pozic je dán na hodnotu 1:1,5 (kdy jedna je velikost Stop lossu) a výstup 3 pozice posouvám podle EMA 19. Jako ukázku přidávám dva obrázky na obchod, který bych dneska rád uskutečnil jedná se Orange Juice Nov

2203

2204

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Medonos:
pokracujte dal. Uvidite, ze Vam takovy pristup da mnohem vice nez lidem, kteri Vas sleduji. Vlastni jistotu pri rozhodovani a hledani obchodu nelze nakoukat od jinych lidi. Tu lze ziskat jen vlastni cinnosti. 10 obchodu, ktere sam najdete Vam da vice nez 100 obchodu, ktere od nekoho nakoukate. Neni podstatne, jestli ve finale skoncite v profitu ci ve ztrate [mluvim o papirovem obchodovani], podstatne je naucit se verit sam sobe a naucit se hledat vlastni cestu. Toto je jeden z duvodu, proc 80% lidi v tradingu nikdy nevydela penize.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Libici za podporu. A pro zvýšení svého sebevědomí a vrámci tréningu a umísťuju další přízpěvek a rád bych požádal všechny čtenáře tohoto vlákna, aby taky přispěli do diskuze tohoto vlákna. Já jsem si toto vlákno taky nejprve přečet a nechtěl jsem přispívat a jen se poučit z rad druhých abych se poučil. Ale po nějáké době jsem dospěl k názoru že mám jisté problémy s určování svých pozic a proto jsem se zapojil do této diskuse. I když jsem zde zatím moc názorů na mé články nečet, tak mi to dodalo sebedůvěru, když se zde neoběvila žádná kritika na mé články tak, že to asi dělám správě. A proto jsem se rozhodl, že zde budu umísťovat články častěji a snad se dočkám i toho že zde budou přibývat názory i jiné obchodní příležitosti než jen odemně. S přáním hezkého víkendu Medonos

2301

2302

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Medonos,

z vasich grafov vidiet, ze chapete podstatu obchodovania. Aj ked jeden obchod nevysiel, ak to nebola chyba discipliny a money management mate v poriadku netreba sa trapit. Uspesnost treba hodnotit na zaklade serie obchodov (desiatky az stovky).

Do toho cukru sa da ist rozne (vstup na prieraz 174.35, na close pri 172, casovanim na intraday grafe), isiel by som do toho s S/L na 161.65, niekomu sa mozno bude zdat vela, iny by umiestnil S/L az okolo 151.15, ja citim (som diskrecny obchodnik a moje pravidla mi dovoluju pouzivat cit a budovat na skusenostiach), ze je pravdepodobne ze trh otestuje hranicu 166.9 a nerad by som isiel z kola von. Koncom oktobra / zaciatkom novembra by som cakal ze bude trh testovat 187.9 (PT), ale predtym si da malu pauzu na 177.4. To by boli poznamky, ktore by som si poznamenal do dennika. Riadenie obchodu uz necham na kazdeho osobnom style a metode.

Prijemny vikend,
Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den swene

K těm indikátorům v sis tému TSS mám nastaveny oba tyto indikátory a tak trochu je kombinuji, ale dnes se mi už zdá takový přehlednější SSTO, indikátor %R používám jen v tendových trzích jako byl třeba cukr v Červenci a Srpnu. Myslím že kombinace těchto indikátorů by neměla být na škodu, i Elder ve své knize trading for live tyto indikátory zminůje. Později dnes ještě umístím další grafy k posouzení.

S pozdravem Medonos ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, rád bych zareagoval na poslední příspěvek, graf Wheat Dec. Nejdříve musím napsat, že jsem tradingem ještě nevydělal ani 1 $, ale zde na Finančníkovi se pohybuji víc než rok, pilně studuji a hlavně backtestuji s výsledky víc než povzbuzujícími. Toto je moje nejoblíbenější vlákno a proto bych chtěl trochu splatit to co dlužím tím, že také přispěji do diskuze a podělím se o to málo, co jsem se stihl naučit. Můj obchodní systém je postaven na TSS, zajímají mě ovšem swingy. Na tydenní timeframe určuji hlavní trend za pomocí dvou EMA, MACD Hist slouží jen jako doplňující údaj v situacích, kdy je EMA rovná. Na denní timeframe používám RSI, drive jsem používal R%, ale s výsledky jsem nebyl spokojen. Signálem je protnutí 60/40 do protitrendu. Velmi zjednodušeně se dá říct, že čekám na korekce trhu, abych na ně mohl nastoupit. Teď tedy k pšenici. V tomto okamžiku si netroufám odhadnout směr trhu, důležité pro mě je, že nemám vstupní signál, naopak o den dříve jsem z trhu vystoupil. Hlavní trend od začátku roku 2006 je BULL, jak ukazuje i tvůj týdenní graf, Medonosi. Na hlavní frame jsem pak dostal signal 12.9. a umístnil jsem trailing BUY příkaz nad poslední HIGH. Do obchodu jsem byl exekuovám 18.9. Buy 1 Stop@398.25, SL byl nastavem na 389.00, PT @ 418.50. SL a PT určuji za pomocí ATR a můj MM mi určí, zda si vůbec mohu do pozice dovolit vstoupit a kolik kontraktů si můžu dovolit obchodovat. 21.9. exit na PT. Vše je jasně vidět na přiloženém screenshotu. To co jsem zde popsal, je jen to, co jsem se zde naučil. Chtěl bych tady ještě poděkovat mému velkému vzoru Libicovi, který je pro mně velkou inspirací, ale hlavně Petrovi a Tomášovi za všechno, co pro nás dělají

2328

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také bych rád poděkoval všem kteří se starají o chod této stránky a těm kteří přispívají do těchto diskusí. Je vidět, že na těchto stránkách se postupem času zvyšuje odbornos diskusí a tím také přispívají ke vzdělávání komunity traderů. Dneska mám tady jednu lahůdku jedná se o Corn Dec.

2329

2330

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...