Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Musim se pridat a jen potvrdit myslenku Challengera. Zatim backtestuji TS a nejvetsi problem mam s tim, ze se snazim za kazdou cenu obchodovat. Tedy ze cely system jaksi "nadpouzivam".
Pokud se podivam na situaci v trhu, pri ktere jsem vstupoval do spousty obchodu, tak vstupni signal nebyl tak cisty. Protoze system se delsi dobu pohybuje +- na stejne urovni equity krivky, tak me pri kazdem vstupu tlaci myslenka - "Co kdyby zrovna tohle byl vstup do velkeho pohybu, ktery by system zase posunul do cernych cisel?". Cele to je ale zacarovany kruh. Pokud nejsem dostatecne trpelivy, necekam na jasne vstupni signaly, jsem hodnekrat vyhozeny z trhu se SL ztratou a snizuje se uspesnost celeho systemu.
Nekde jsem cetl myslenku, kterou se snazim pouzivat - "Individualni trader ma oproti korporatnimu jednu obrovskou vyhodu - muze si vybrat, kdy nebude obchodovat". Myslim, ze tato veta moc pekne shrnuje celou situaci.

Hodne stesti v studiu!


S pozdravem


Ondrej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem tu omlouvam se ze tak pozde ale byl jsem na cestach...
Takze se ted tak nejak deje co jsem tusil ze prijde...papertrading na ER2 je uplne jinak nez predchozich 5-6 mesicu...jsem uz 4ty den v cervenych cislech,ukazuje mi to zatim nejvetsi draw-down za celou dobu. V tech predchozich mesicich vychazely statistiky +/- stejne ale tedko posledni tyden to jde hodne spatne nevim co si o tom mam myslet, menit system jsem slysel ze nejni dobry napad, tak nevim jestli je to obvykly ze cas od casu to proste nejde. Pouzivam TSS s EMA (26 na 15min TF a 18 na 3 min TF) plus MACD 26,12,9. V tomhle obodobi ted moc netranduje takze mi to hazi dost falesnych signalu. Uz me to driv napadlo -- v podstate jsem se na tu otazku ptal o asi 2 prispevky vis a to jest jestli se ted v posledni dobe nemeni nejak zasadne prubehy na tomhle trhu...vim ze tedko dochazi ke krizi s akciemi,nevim jestli to ma nejaky dusledky na ER2,muj nazor je ze to moc na komidity asi vliv mit nebude, ale nevim. Byl bych rad kdyby mi nekdo z Vas vysvetlil jestli je to normalni a nebo mi poradil co mam delat..uvidim jeste jak to pujde v pristich par dnech.
diky za odpovedi a hezky den preju

Marzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Chalanger: mas asi pravdu ted tohle v tuhle dobu nema fakt smysl, nevim jestli to je zapricineno tema ruznyma zpravama protoze kdyz dival jsem se dival na lonsky rok tuhle dobu tak tam to byly krasny trandy(pocitam ze ty zpravy chodej kazdej rok ve stejny datum) Nejhorsi je ze nevim kdy prestat obchodovat, protoze to poznam az z vysledku ze neco nehraje. pokud mas nejakou radu nebo napad jak se na to divat, budu moc vdecnej
diky moc a hezky den vsem

-=Marzu=-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsou lidé, kteří neobchodují ve dnech, když se vyhlašují nějaká důležitá data. Ale jsou i lidé, kteří obchodují právě v tu dobu.
Na to by měl být postavený tvůj systém a psycho.

Pokud se ti nedaří, tak počkej, až bude na EOD vidět a bude potvrzený trend. Počkej si na den, kdy se nic důležitého nevyhlašuje. A pak hudá do trhů.

Osobně si myslím, že snížení sazeb pouze způsobilo korekci již jasného trendu, který se utvářel už od prosince. Down.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marzu:
Vzhledm k tomu, ze zatim jedete papertrading, tak bych neprestaval obchodovat ani v tomto volatilnim obdobi a doplnil si tak do statistik i tak dulezity udaj jako je drawdown.
To, ze system v urcitem obdobi funguje lepe, jindy zase hure a nebo vubec je normalni.
Proto je dobre, ze si tim projdete i pri testovani a naostro az to obdobi prijde, tak budete vedet co dal.
Nekdo prestava obchodovat, nekdo zvolni...

Jinak takovym nepsanym pravidlem je, ze po serii spatnych obchodu prichazeji ty jedny z nejlepsih :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To LIBIC

---
''Pro me osobne je stop-loss "nakupni cena" potencialniho profitu. Tj. muj potencialni profit je napr. 30 pts [150 USD] a otazka je, kolik jsem ochoten za tento potencialni profit zaplatit. Ja jsem ochoten zaplatit cca 50 USD [10 pts], protoze vim, ze potencialni profit vyberu jen v 50% pripadu.''
---

Tento Vas prispevok ma zaujal hned ako som ho cital (kedze v tom case som bol na dovolenke nejak som nan zabudol) teraz ma nieco napadlo a spomenul som si nan :)

Pretoze viem ze obchodujete aj 123 - Rh a urcite TTE vyplyva mi z toho, ze pri tomto sposobe pravdepodobne stanovujete PT na zaklade high Rh a high RB. Ak nie nevadi, o to aj tak nejde. Velmi ma zaujalo ako pristupujete k stanoveniu SL. Je to vobec mozne obchodovat s tak tesnym SL? Zvazujete aj nejaky dasli filter pri umiestnovani SL? napr. hore uvedeny sposob + S/R, a ak nie je mozne vstupit na zaklade tychto dvoch podmienok nevstupujem do obchodu.

Ak su tieto otazky moc k telu tak prepacte

''PRAVDA JE SILNE SUBJEKTIVNA ZALEZITOST''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Majsterko,
SL 50 USD lze stanovit maximalne na nejakych levnych stock options. O jinem trhu v tuto chvili nevim. Ta cisla jsou pouze jako nazorny priklad.

Pro pozicni obchody vychazim z natural S/R, posledniho high nebo low, lowest high nebo lowest low za posledni dve usecky, 30 open range.

Intradenne sleduji high nebo low posledni usecky.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar ludia tak chcel by som aj trocha prispiet s mojimi skusenostiami z obchodvania. ja som zacal obchodovat niekedy v maji minuleho roka na zaklade kupim tak kupim -) proste nejake indikatory alebo neviem co som nepoznal az postupne som sa ucil, darilo sa mi velmi zle a hlavne ma nicili poplatky a tak som zacal cez IB no nemal som svoj system, tak som zacal citat knihu Trading for a living a zacal som sa zaujimat o TS momentalne som si ho vystrbil a cvicim na paper ucte v IB a chcel by som sa svami poradit ci mam moj MM aspon tak nastaveny spravny alebo pocut vas nazor, hlavne ludi ktori stym uz pracuju velmi dlho a maju obrovske skusenosti.
este dodam ze obchodujem akcie pretoze nemam dostatocny kapital na futures, kedze sa drzim ze 2,3% na obchod riskujem a moj ucet je cca 5200 usd. takze mam presne pravidla ako udava Dr. Elder, riskujem max 6% do mesiaca. a SL udavam stale 7% od posledneho high alebo low zalezi od smeru obchodu. a postupne ak sa obchod pohne dobry smerom tak posuvam SL 5% od posledneho close. co hovorite na takyto MM a do obchodov stupujem na Weekly grafoch mi urcuje hlavny trand EMA 26 a na dennom grafu beriem do uvahy iba Force Index EMA2. a vacsinou idem do swingovych obchodov.
dik za vase reakcie a mozne navrhy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vodafone22:

Dobrý den,

určitě nejsem moc zkušený,ale zkusím Ti napsat jak to mám já.Mám docela podobný MM jako Ty,SL mám 5%, na hodnotě zisku 8% dávám BE+komise a až vytvoři podklad zisk více jak 10% tak potom stahuju SL na 4% pod close a upravuju dle potřeby aby byly stále ty 4%.Co se týče vstupů tak tam to mám jiné než Ty,tydenní EMA13,denní EMA9/18 a pomalý stochastic.V poslední době mám jen problém,že jsou trhy hodně divoké, a že mě korekce podkladu dokáže vyhodit na SL 5 % jak nic,ale zatím hodnotu nezvyšuju.Při vstupu ještě mrknu na BB jestli není podklad mimo pásmo.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vodafone22,ano do 8% zisku nechávám SL na hodnotě při vstupu,takže to může v extremním případě dělat rozdíl i 11% od close.Na začátku obchodu nechávám větší prostor pro tvorbu ceny.Já otvírám pozice okolo 1300 USD takže max.SL je okolo 65USD,což zase není tak hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...