Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ako obchodujete s opciami, ja som teraz zacal samozrejme iba trening a fungujem asi iba najjednoduchsiu strategiu, ze podla akcie ak vidim ze bude stupat tak kupim aj opciu na dany strike. inak ma zaujima ako davate SL na opcie, alebo nedavate nic a jednoducho ich nechate vyprsat, kedze ja kupujem tak do 100 usd a moj SL je 130

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:vodafone22

Budu samozřejmě rád pokud by Vám něco pomohlo,ale trading je podle mě natolik individuální záležitost,že moje poznatky Vám asi nic moc užitečné nebudou.100 lidí/100chutí platí v tradingu na milion %,každý máme ty svoje hranice a myšlení někde jinde.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,mam otazku,jsem zacatecnik asi 2 mesice a dostal jsem se ke knize DR.ALEXANDRA ELDERA,kde popisuje system triplescreen,me se celkem zamlouva,tak jsem si ho chtel vyzkousen na historickych datech na Track' n Trade,ale nenasel jsem tam oscilator FORCE INDEX,poradi me nekdo jestli tam opravdu je a pod jakou zkratkou se nachazi,nebo jestli tam neni,jaky jiny software ho obsahuje.Zkousel jsem aplikovat STOCHASTIC,ale ten nedava dobre prilezitosti ke vstupu.dik za kazdou radu.


:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Zdravim,jsem tady znovu s jinou otazkou ,ale vztahujici se k me predesle,nasel jsem na strankach Dr.ALEXANDRA ELDERA cd.ELDER-DISK,ktery obsahuje vse potrebne k triple screen,ale je v anglictine tak nevim jestli jsem pochopil funkci spravne,po zakoupeni by to melo fungovat na TELE-CHART,ale ja uz si zaplatil eod data na track' n trade,to asi ale me nepujde zpracovat na tech datech,nevite nekdo jestli ten program funguje pouze na tom tele-chart,nebo i jinde?dik za kazde info


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to binyxxx

mozno nedam odpoved, ktoru cakate, ale ohladne toho force indexu, podstata TSS je stanovit trend na dlhsom TF (napr. tyzdennom na zaklade trend indikatora) a potom najst vhodny vstup pomocou oscilatora (stochastics, CCI, RSI, .......) pricom podla mna je dost jedno aky oscilator tam pouzijete, skor zalezi aku hodonotu pouzijete, vseobecne pravidlo cim kratsi pohyb chcete zachytit tym mensiu hodnotu pouzite, nehladajte v tom ziadnu vedu a uz vobec by som si nezatazoval hlavu force indexom....tot moj nazor, prejdite si TSS vlakna, LIBIC tam vsetko velmi, velmi podrobne opisal, a este nieco, nehladajte v indikatoroch ziaden zazrak, je to len odvodenina ceny, nic viac nic menej

inak Track' n Trade neobsahuje Force index

''PRAVDA JE SILNE SUBJEKTIVNA ZALEZITOST''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolim si jeden maly clanek:

Pred casem jsem premyslel o stavbe strategie. Ptal jsem se sam sebe, kde je chyba? Neumim neco, neznam neco, nebo nechci prijmout svym myslenim neco?

Dam priklad:
stavel jsem strategii pro daytrading a dlouhou dobu jsem nemohl prijit na reseni. Co fungovalo jinym, nefungovalo me. Ptal jsem se sam sebe, kde je chyba? Filtruju spatne? Obchoduji spatny timeframe? Obchoduji spatny trh? Neznam nejaky pattern, princip, prvek technicke analyzy? Nad touto strategii jsem se opravdu natrapil. Studoval jsem vsechno mozne. Knihy, internet, diskuse. Vysledek, NULA.

OK, rekl jsem si. Co kdyz je problem v mem mysleni? Rekl jsem si, budu se snazit na vec divat zcela jinyma ocima. Zpusobem, ktery se me zcela netyka. Vymazal jsem z hlavy uplne vsechny myslenky a zacal jsem zcela od zacatku. Prvni, na co jsem prisel, ze se snazim filtrovat jen proto, ze nechci prijmout tolik ztrat. Pozoroval jsem sve mysleni a videl jsem jak jedina moje snaha byla znizit pocet ztrat. Problem je, co chci ja je jedna vec a co je v trhu mozne je druha vec.

Tedy, odstranil jsem vsechny filtry az na jeden. Strategie najednou zacala vydelavat penize, avsak je velice narocna na trading po psychologicke strance, protoze musim prijmout hodne ztrat v dobe sideway pohybu. Strategie je stupidne jednoducha. Stal jsem pred otazkou, kde je pravda? Je v tuto chvili chyba ve me, nebo neznam neco, co by dokazalo filtrovat vstupy mnohem lepe?

Rikal jsem si, v tomto stavu asi tezko dokazi strategii obchodovat, nadruhou stranu, jakykoliv filtr strategii znici a co jeste, jakykoliv dalsi filtr pridava dalsi rozhodovaci proces, coz znamena, dalsi moznost nedodrzet vsechna pravidla systemu = ve stresu clovek udela mnohem vice chyb, nez pri bezne situaci. Pozicnim tradingem jsem si toto jiz mnohokrat overil a je potreba tento faktor brat hodne v uvahu pri stavbe strategie.

Rozhodoval jsem se mezi dvema pohledy: vetsi stop-loss, vetsi draw down, jednoduchy system, vydelek. Nebo, najit cestu, jak system filtrovat, pricemz tuto cestu jsem zatim najit nedokazal.

Cim dele jsem spojen s tradingem, tim vice se venuji psychologii tradingu a tim vice take poznavam, jak rozdilne je nase mysleni nastaveno. V beznem zivote si rekneme, ja chci takove a makove zamestnani, ja chci takove a makove bydleni a ja chci takove a makove auto. Co chceme, to take vetsinou dostaneme.

Otazka je, funguje toto v tradingu? Je skutecne mozne dostat, co chceme? Nebo se musime naucit se trhu prizpusobit? Co kdyz nase pozadavky na obchodni system, prevedene do bezneho zivota zni: ja chci auto typu Mercedes, za 5.000,- Kc, s plnou vybavou a kazdy tyden plnou nadrz zdarma? A to vse co nejdrive, abych se uz konecne mohl chovat jako milionar.

V beznem zivote jsme se za leta dospivani a praxe naucili, co je mozne a co neni. Rika se, ze mozne je vsechno. OK. Vyse uvedeny Mercedes asi ne. Tedy, mame vytvoreny nejaky bezny ramec zkusenosti / znalosti / povedomi, co je asi mozne a co ne. A take se tak chovame. Vime, ze za 20.000,- Kc mesicne cisteho prijmu se na bydleni na Praze 1, Staromestske namesti, 10+1 luxusne rekonstrovane, asi tezko dostaneme, takze si najdeme bydleni, ktere odpovida nasim moznostem a nam nezbyva, nez prizpusobit urovni bydleni nasemu prijmu, dokud si nevydelame penize vetsi. A i s vetsimi penezi se budeme muset opet prizpusobit moznostem, ktere nam tyto penize nabizi.

Prizpusobit povazuji za podstatne. Je moje jednani pri stavbe teto nove strategie realne, nebo se snazim o reseni, ktere neni mozne? Jsem schopen prijmout realitu trhu nebo me strach a chamtivost ovlada natolik, ze nechci videt pravdu?

Ja verim, ze jsem jednoduse nechtel videt pravdu. Nechtel jsem videt, ze budu muset zapracovat na sve zmene a naucit se obchodovat strategii v te forme, v jake vydelava penize. Nechtel jsem se divat na neprijemny draw down a tak jsem se snazil o nemozne.

V trzich funguji urcita pravidla. Tak jako v beznem zivote. V trzich plati, ze muzete hrat jen s tim, co umite nebo mate. Za 10 let mozna budu mnohem dal. Mozna ano, mozna take ne, protoze zjistim, ze chyba neni ve strategii, ale v mem mysleni. Nedavno jsem cetl, ze lide zmeni sve mysleni az kdyz jsou zcela nakonci. Az kdyz uz neni jina moznost. Az kdyz jsou skutecne donuceni. Casto se pise, jak dnes uspesny trader musel nejdrive projit serie velkych ztrat a krachu, nez zacal vydelavat penize. Vzdycky jsem si rikal, sakra, to musim nejdrive prodelat vse co mam, abych se naucil technickou analyzu? Co to je za blbost?

Odpovedi je, ze tito dnes uspesni traderi museli zmenit sve mysleni. Pochybuji, ze se ztratou vsech svych penez naucili magicky vstup do trhu.

Co me take k me myslence vede je zkusenost z tenisu. Hraji temer kazdy den. A temer kazdy den potkavam mnoho znamych. Temer kazdy den je posloucham nadavat si za kazdy spatny / zkazeny balon. Temer kazdy den jim rikam, bud k sobe mnohem pozitivnejsi a budes hrat mnohem lepsi tenis. Zacinal jsem hrat na mnohem horsi urovni, nez vetsina techto mych znamych a dnes jsem na lepsi urovni nez hodne techto mych znamych. Chodi, premysli, proc hraji lepe nez oni, presto na svem mysleni nezmeni zcela vubec nic. Veri, ze mam lepsi raketu [ano, mam dobrou raketu], dokonce veri, ze mam lepsi tenisove boty [ano, mam skvele boty], nebo proste jen veri, ze mam vetsi talent na tenis [ne, ten rozhodne nemam]. Nejcasteji hraji s dcerou moji pritelkyne, ktera hraje zavodne. Hrajeme spolecne turnaje ve smisene ctyrhre. Ja si neco dokazuji, ona jen trenuje. Kdykoliv jsme prohravali 0:3 v setu, slozila se a byl konec. Kdykoliv jsem ji rekl, toto je jen zacatek, potrebujes se rozehrat, ted uz si budeme hrat to svoje, tak jsme dokazali vyhrat [mozna ne vzdycky, ale vetsinou ano].

Kdyz jsem si dal toto vse dohromady, pochopil jsem, ze problem je zase a jen ve me, rozhodne ne ve strategii. Je potreba byt ve sve vlastni zone. Je to stav mysleni, kdy jste v maximalni pohode a "prijemete" kazdy vyvoj situace. Je to stav mysleni, kdy na svet kolem sebe hledite zcela nezaujate, s maximalni pohodou. Je to stav mysleni, pri kterem se rozhodujete nejefektivneji. Kazdy se do teto faze asi dostava jinak, me hodne pomohl "Eckhart Tolle", knihy The Power of Now a New Earth. Nerikam, ze je doporucuji, rikam, co mi pomohlo dostat ze na cestu tzv. sve vlasti zony. Urcite existuji i jine knihy, ktere jsou treba i lepsi, ja znam jen tyto.

Snazim se tento pristup aplikovat a musim rici, ze se mi dari vice a vice, samozrejme nic nejde pres noc, vse chce svuj cas. Presto, i me prvni kroky me ukazuji veci, ktere jsem drive nevidel. Tento pristup je cesta tzv. totalni vnitrni svobody a pohody.

Proc to vse pisu.

1] budujete-li strategii a nedari se Vam, pak jiste mate pred sebou reseni, jen jej jednoduse nechcete prijmout, nebo jej videt, protoze ma velky stop-loss, nebo velky draw down, nebo oboji dohromady, nebo neco jineho, co Vam nevyhovuje. Jenze, co nevyhovuje Vam, trh nezajima. Tak jak v beznem zivote, i v trzich musite sve cile prizpusobit moznostem.
2] protoze nejste ve fazi, ze musite neco zmenit, tak hledate reseni vsude mozne, jen ne tam kde mate. A muzu Vam rici, ze dokud nebudete v totalni krizi, tak nebudete na svem mysleni zcela nic menit.

Udelejte si maly test:
Podivejte se do svych materialu, knih, poznamek, jestli tam je neco, strategie, pattern, metoda, ktera je profitabilni a Vam z nejakeho duvodu nevyhovuje. Nejcasteji je to veliky stop-loss nebo veliky draw down. Napiste si, proc Vam tato metoda nevyhovuje. Jediny duvod, ktery nesouvisi s myslenim [mozna ano, mozna ne], je obchodovat pattern pri vhodne situaci na trhu [napr. stock options se nakupuji v dobe nizke volatility a prodavaji v dobe vysoke volatility, tj. je potreba vstupy filtrovat napr. po breakoutu z uzke trading range].

Pak si sednete a zcela nezaujate se podivejte na uvedene argumenty. Verim, ze jich vetsinu vyskrtate. Je potreba opravdu hodne, hodne, hodne poctiveho pristupu.

Zkuste si navodit krizovou situaci. Dejte si termin, ze do jednoho mesice musite vydelavat, jinak Vam pro insolventnost seberou chalupu, byt a auto [i s Vasi krasnou pritelkyni nebo manzelkou] a nechaji Vam na krku jen jeji tchyni, ktera Vas samozrejme nema rada, protoze pro svoji dceru chtela "milionare s Mercedesem a ne Vas s Vasi Octavii". Navodte si neco, co ani ve snu nechcete zazit.

Nebo, naopak, verte pro dany moment, ze jste dolarovy miliardar. Verte, ze jste tak bohati, ze muzete delat vse co chcete. Verte, ze muzete denne ztratit co chcete. Budte v pohode. Zijte, jako kdyby jste hledali jen zabavu. Kazdemu funguje neco jineho. Chce to trosku zkouset. Timto pristupem se podivate na vec jinyma ocima, nez se divate nyni.

Mozna ze se Vase mysleni nezmeni, ale mozna si reknete, no, kdybych byl az tak v ...., tak bych asi musel obchodovat tento pattern a zkousnout i ten priserny draw down. Nebo si reknete, no kdybych mohl riskovat 150 USD na kazdy daytrade, tak jsem v pohode. Nebo si reknete, no kdyby mi neslo o prachy a mohl bych zkousnout 1,500 USD draw down, tak bych obchodoval presne takhle. A to je ten moment, ktery hledate.

Pokud takovy system nebo metodu najdete, pak jste jeden posledni krok od financni svobody = zacnete pracovat na zmene Vaseho mysleni [4,000 USD do zacatku tradingu predpokladam, ze mate]. Nakupte si knihy na toto tema. Udelejte si nejaky research a zjistete si, jaka literatura se tomuto tema venuje. Vemte penize a tyto knihy nakupte. Udelate jen dobre.

Kdybych se vybodl na filtrovani a spis si to davno srovnal v hlave, uz jsem mohl svym novym systemem pro daytrading davno vydelavat.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky vsem za pro me hodnotne odpovedi,je jasne ze jsem na zacatku a mam toho mnoho pred sebou,ale nejdulezitejsi je s jakym zakladem clovek zacne.Kdyz vas jako ucne nejaky mistr nauci spatne a nekvalitni praci je zcela jiste ze to budete opakovat a praktikovat dal to cemu on vas naucil.Tim chci rict ,ze zaklad od koho se clovek uci je asi nejdulezitejsi a je nejvetsi pravdepodobnost ze to co budeme praktikovat a kopirovat od nekoho kdo uz neceho dosahl,je vetsi pravdepodobnost na uspech,nez kdyz budem kopirovat neco co nefunguje.A dalsi je jak se k tomu uz clovek sam postavi,protoze opravdu zalezi hlavne na nem a vitezit se da i bez nejlepsich a nejdrazsich programu,treba v tomto pripade.Takze dik vsem mira,libic a nejen jim

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...