Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Souhlasím také s Libicem. Vaše obchodování bude úspěšné podle toho jak si uděláte vaše mentální nastavení. Vaše hlava je klíčem k ziskovému obchodování. Je pravda, že mnoho neúspěchu vzniká tím, že si dáváte v rychlých trzích příliš malé SL. Např. včera v pátek po otevření ER byl trh volatilní a rozběhl se short. Pokud jsem se rozhodl vstoupit do takového trhu tak se SL kolem 300$. Důležité je počkat si až se trh rozběhne pokud je korekce. Trh se také rozběhl a já vydělal! To je trošku extrémní případ, ale včera byl. Mnoho lidí má problém taky poznat kdy trh stoupá nebo klesá. Podle mne to vidí každé malé dítě jestli jde trh do kopce nebo dolů. Pokud to nevidíte tak si dejte do grafu třeba EMA 40. To je nejjednodušší řešení. Pokud trh prorazí emu long nebo je nad emou tak nakupujte. První vstup může být třeba na proražení Ema a další vstupy bud pomocí formace 1,2,3, Rh, nebo pomocí jakéhokoliv indikátoru-CCI , Stochastic,W%, aj. Nebo můžete vstupovat bez indikátorů, tím způsobem, že pokud se cena přiblíží k eme a rozjede se ve směru trendu tak vstoupíme do trhu. Pokud jde Ema vodorovně a trh se po ní plazí, tak nedělejte nic, to jde trh do strany. Takovéto vstupy fungují i na forexu. Další problém neúspěchu je ten, že obchodníci brzy vystupují z profitových obchodů. Vídí na display 100$ a vystupují, přitom trh jde třeba na 400$. Pokud nahrajete 100 tak dejte trhu šanci se rozjed dál. Pro váš klid stahněte SL na B/E-nákupní cena a čekejte až se trh rozjede a pak velmi pozvolna posouvejte SL. Toto vám zajistí větší profity, které budete potřebovat na uhrazení ztrátových obchodů a na výplatu. Škoda, že se nikdy nedozvím jestli to co tu píši dokáží začátečníci pochopit a trochu se podle toho řídit. Nebo jestli si každý musí projít stadiem vyčištění účtu a pádu na dno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ad Triple Screen a další systémy:
ano, Libic má velmi "výživné" příspěvky, díky za ně. To co ale píše on ale i pár dalších, je pouze na "papír" dané to, co myslím prožívá u tohoto byznysu skoro každý. Má to ale hlavu a patu, začátek i konec, je to poskládané do srozumitelné a názorné řeči.

Výborné je porovnání s tenisem (dá se ale asi s kterýmkliv sportem), protože ten je na srovnání s burzou opravdu ideální: kdysi ve Wimbledonu chyběl naší Novotné s Graffovou ve finále snad 1 fiftýn či 1hra? k výhře. Prohrála, odešla. Asi nervy a úlek z možné výhry, která byla na dosah? Kolik asi traderů leká možný zisk a "odejdou" se ztrátou z téměř jasně vyhrané hry?
Speciálně u tenisu - pokud ho hrajete - musíte dát v čase T dohromady X věcí, stejně jako na burze=hlavu+tělo+nohy+ruce(obě!nejen ta co hraje-většině rekreačních hráčů nehrající ruka jan tak vlaje či visí někde u těla, všimněte si ale výkonného hráče co dělá s touto zdánlivě "zbytečnou" rukou, jak si jí pomáhá k rotaci těla a usměrňuje tu hrací aby se OK trefila). Navíc účinný tenis profíka je i pěkný a estetický na pohled. Amatér lítá často jak povětroň, je jinde než má být, jeho úsilí se míjí účinkem často :-((
Profík se zažitými údery už nad technikou úderu neuvažuje. Amatér-já...-je rád že se trefí do balonu, rány lítají všude možně. Ne soupeř, ale já sám jsem si největším soupeřem. Profík se už cíleně trefuje, předvídá, všímá si věcí jichž si já nevšimnu. Když se mi podaří rána, a ještě tam kam jsem chtěl, je to více než méně náhoda-nevím proč se mi to povedlo zrovna teď a tak jak jsem chtěl. Jsem samouk, bez trenéra, správnou techniku mi nikdo nikdy neukázal. Nemám čas trénovat (papertradovat, backtestovat...), bez rozcvičení a po 5min pinkání "jdeme na to". Profík přesně naopak, piluje údery (viděli jste někdy třeba Berdycha trénovat?-poučné). Občas jemu i mně vyjde risk a rána z nemožného úhlu či pozice, on ale díky zvládnuté technice (díky tréninku, mj.)má podstatně větší šanci na OK trefu než já. Velkým problémem tenisamatéra je dokonce první a základní úder - podání! Pro profíka je vlastní podání výhoda, pro mě tragedie i komedie zároveň, s rizikem že se u toho ještě přizabiju či si zničím záda...
A slyšet při 4hře kámoše jak mi říká "musíš", zatímco já vím že se pouze "pokusím", to je na ručník do kurtu...
Nejen tenis, ale i burza, je myslím o tom mít natrénováno a zvládnuto toho co nejvíc, nejlépe sázet jdeno eso za druhým.... Hrát tak a tam, kde je největší šance jak soupeře vyšachovat ze hry.
...další téma na knihu, dobře se o tom povídá...

Libicovi potěšení z tenisu a všem z burzy od
:-))


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
diky za positivni odpovedi!

Dovolim si jeste jeden clanek:

Pred casem jsem cetl jednu knihu, kde autor zminil jednu zajimavou myslenku. V zivote existuje jen jedna jedina dulezita vec, a to je, jak moc jsme spokojeni. Toto by melo byt jedinym meritkem naseho zivota. Nejsme-li spokojeni, pak je neco spatne a je potreba to zmenit.

Problem je, ze lide hledaji sve vlastni uspokojeni v okolnim zivote, v zivotnich podminkach, v majetku ktery maji atd. Abychom byli spokojeni s nasim zivotem, sami se sebou, s tim co mame, kde zijeme, musime zacit ted a tady. Ted v tuto chvili musime byt radi za to co mame, co jsme, kde jsme. Cekanim na vnitrni uspokojeni v podobe nejakeho dosazeneho cile tohoto uspokojeni nedosahneme nikdy a nebo vzdy jen na kratkou chvili. Pote se zase vydame na cestu hledani sveho vlastniho uspokojeni.

Rad bych trosku navazal na posledni clanek, kde jsem psal o tenisu. Psal jsem, budte na sebe hodni a bude se Vam darit lepe. V trosku jine forme lze tuto vetu napsat: positivni mysleni mi prinasi do zivota vse co chci. Pro me osobne, veta, kterou mam jako myslenku #1 vyvesenou snad vsude.

Jsem-li spokojeny sam se sebou, se svym zivotem, s tim co mam, kdo jsem, tedy, jsem-li za toto vse vdecny, pak ziju spokojeny zivot. Mam sve cile, plany do budoucna, avsak jsem stastny za to co mam. Rika se, uspech prinasi uspech. Citim-li se uspesny uz ted, s tim co mam, jsem na nejlepsi ceste pritahnout do sveho zivota dalsi uspech.

Udelam-li neco, treba spatny uder v tenisu, mam dve moznosti. Bud si reknu, jses ..., mel jsi to zahrat lepe. Nebo si mohu rict, OK, dobrej pokus, priste to vyjde lepe, pokracuj v tom dal. Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze s timto pristupem hraji mnohem lepe, nez s opacnym pristupem.

Jak jsem jiz psal, prohravam-li 0:3 v setu, mam dve moznosti. Bud si reknu, jsem v ..., hraji strasne, nebo si reknu, to je OK, je to jen zacatek, prave se rozehravam, ted uz si hraji to sve a vezmu si sve body zpet. Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze mnohem vice zapasu dokazi otocit ve svuj prospech, nez prohrat.

Sedim u PC a testuji CCI indikator. Mam dve moznosti, bud si reknu, hmmm, zase to moc nejde, to jsem zase na spatne ceste. Nebo si reknu, soustredim se na to co delam, neresim vysledek, vim, ze neco dobreho z meho backtestu vypadne. Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze z neho vzdy neco dobreho vypadne, pokud verim, ze tomu tak bude.

Dnes vecer chci studovat knihu a dcera mi rekne, ze musi jet na nakup, takze ji tam mam odvezt. Mam dve moznosti, bud budu nastvany a skripat zubama, nebo si reknu, to je OK, treba me neco zajimaveho napadne, nebo si trosku odpocinu, proste, bude z toho positivni prinos. Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze ve vetsine pripadu z toho je pozitivni prinos, pokud verim, ze to tak muze byt.

Pri psani tohoto clanku mam dve moznosti. Bud si reknu, hmm, to zas muzu cekat nejake vypady od nekoho velice moudreho. A nebo mohu verit, ze psani tohoto clanku mi ve finale neco prinese. Z vlastni zkusenosti verim minimalne v to, ze si srovnam myslenky, casto me take neco noveho napadne. Tzn. pro me osobne je psani tohoto clanku prinos, i kdyz jeste nevim, v jake forme se prinos dostavi. Proste jen vim, ze se dostavi.

Ve veci pozitivniho mysleni je potreba zacit delat male kroky. Treba tak, ze se zacnete hlidat. Kdykoliv se pristihnete pri negativnim mysleni, uvolnete se, nechte tuto negativni energii pomalu vyprchat [potlaceni negativni energie je mnohem horsi nez poznani teto negativni energie a nechani teto energie ji vyprchat]. Pote k sobe mluvte v pozitivnim tonu.

Budte k sobe hodni. Opatrujte sami sabe tak jako opatrujete sve jednolete dite. Pochvalte se za to, ze se Vam podarilo zmenit jednu malickost nebo rozpoznat Vasi negativitu. Odpustte sami sobe, ze jste byli negativni.

Moje dcera vyzaduje moji pritomnost na zavodech, protoze ji dokazi v nejtezsich momentech ukazat pozitivni pohled na vec. Posledni turnaj vyhrala. Pred finalovym zapasem se me zeptala, jestli dostane trofej i za druhe misto? Rekl jsem ji, ze vim, ze muze ten zapas vyhrat, tak at si nedela starosti o druhe misto. Rekl jsem ji, ze vim, ze ma zkusenosti a kvalitu, kterou muze tu holcinu porazit. Sam jsem tomu veril. Neresil jsem vysledek. Veril jsem, ze muze vyhrat. Dcera v to verila take a take v klidu vyhrala 6:1 a 6:0. Udelala jen jednu dvouchybu za cely zapas. Kdo netrenoval deti, nevi, co to je, kdyz Vam dite udela jen jednu dvouchybu za zapas :) Kdybych ji rekl, bude to strasne tezke, ta holka je hrozne dobra, budes muset hrozne makat, spis asi prohrajes, co bych potom mohl ocekavat? Dcera by byla ve stresu a sance na vyhru desetkrat mensi.

Tedy, positivni mysleni je, verit, ze mohu dosahnout sveho cile, verit, ze udalosti v mem zivote maji pro me kladny dopad, byt vdecny za vse, co ted v tuto chvili mam a byt na sebe hodny.

S timto pristupem budete stastni ted v tento moment, a to je v zivote to nejdulezitejsi. Cekanim na splneni takovych a makovych kroku se sveho vlastniho stesti take nemusim dockat. Rikate-li si, az budu mit milion dolaru, to budu teprve v pohode, se Vam take muze stat, ze v pohode nebudete nikdy. A az ten milion dolaru budete mit, tak budete stejne v ... jako jste ted, protoze budete mit kazdy den strach, aby jste o ten milion neprisli.

Budte maximalne spokojeni uz ted a uvidite, ze zacnete beh zivota prijimat zcela jinak. Uspech k Vam zacne prichazet mnohem casteji.

Jak to vse souvisi s tradingem? Byt spokojeny uz ted je klicove. Uvidite veci, ktere normalne nevidite. Vase mysleni funguje mnohem efektivneji, je-li uvolnene, jste-li v pohode, jste-li spokojeni. V tomto stavu dosahnete mnohem lepsich napadu, nez ve stavu frustrace, stresu, nesnasenlivosti, negativity. Zacnou Vas napadat drobnosti, ktere by Vas normalne nenapadly. Znovu plati, uspech prinasi uspech.

Jeste jednou moje magicka veta: Positivni mysleni mi prinasi do zivota vse co chci.

Opakujte si tuto vetu mnohokrat za den. Vemte si papir a napiste tuto vetu 50x kazdy den [toto je osvedcena metoda autosugesce]. Ja to tak delam.

Vas zivot bude fantazie jeste pred tim, nez se Vam podari dosahnout vsechno fantastickeho.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic

Zdravím,

Je zaujímavé pozorovať Vaše zanietenie pozitívneho myslenia. Existuje jedno porekadlo to znie „zmena je život“. Dovolím si povedať, že nie všetko sa dá ovplyvniť zmenou myslenia, určite je veľa veci, ktoré sa zmeniť dajú k prospechu človeka. Napr. vývoj na trhu, či momentálna úspešnosť v trhu sa nedá zmeniť myslením. Radšej by sa mali začínajúci obchodníci sústrediť na to, že úspech sa nedá znásilniť pozitívnym myslením, môže významne pomôcť v psychologickej rovine. No ten kto nevie, že trhy vedia aj brať nie len dávať, ten bez reálneho pohľadu na vec môže prílišné pozitívne očakávania, že sa to predsa musí otočiť v náš prospech môže sklamať. Potom samozrejme povie, že mu pozitívne myslenie nepomohlo. V tradingu nie sú záruky, trading je riziko.

Ale inak poučné príbehy, myšlienky ohľadom pozitívneho myslenia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lopo1:
Myslim, ze pozitivni pristup je o necem trochu jinem. Nejde o jednorazovy pristup k jednotlivemu obchodu. Nejde o nadseni, ani nejaky hura styl, ktery vam pomuze vyhrat jeden obchod. Trhy samozrejme umi davat i brat, to vime vsichni, ale prave pozitivni pristup k zivotu a potazmo k obchodovani je podle meho klicovym navykem, resp. klicovou zmenou vedouci k uspechu v cemkoliv.

Trhy se samozrejme nedaji znasilnit myslenim, ale v zivote kazdeho tradera jsou horsi a lepsi casy, a zalezi jen na tom, jak se k nim trader globalne postavi. Nezavisle na tom, jestli projedete jeden obchod, nebo na nem vydelat, nezavisle na tom, zda projedete svuj ucet nebo ne, nezavisle na tom, zda se dari, nebo ne, vzdy je treba k tomu pristoupit pozitivne. S negativnim pristupem se tezko nadechnete k druhemu, tretimo, patemu, desatemu pokus znovu zdolat tu samou prekazku a veci snadneji vzdate. To co psal Libic je obecna rovina pristupu k reseni jakehokoliv problemu. Pozitivni mysleni je zpusob jak se vydrapat z baziny, kdyz uz jste v ni po krk. Pozitivni mysleni, je kdyz projedete ucet a date dohromady penize a jdete do boje znova. Pozitivni pristup je znakem vsech, kteri neco dokazali at jiz v komoditach, v podnikani, ve sportu... v cemkoliv.

Pozitivni pristup Vam da moznost nakreslit si v hlave svetle zitrky a urcit si cil, za kterym chcete jit. Pokud vite, co chcete a jdete za tim, tak tam dojdete. Ale budete potrebovat nutnou davku pozitivniho mysleni. Ja si cestu k jakemukoliv dlouhodobemu cili predstavuji jako putovani do Santiaga de Compostela, nebo jsou mi blizke vsechny pribehy o putovani, Hobit, Alchymista atd. Stejne tak, jako v nejste svym myslenim schopen ovlivnit trhy, tak stejne nejste schopen ovlivnit zda bude po ceste prset, a zda budete mit silu cestu dokoncit a nepotkaji vas dalsi nepredpokladane prekazky.

[bold]Pozitivni mysleni nemuze eliminovat prekazky, ale pomuze vam je uspesne prekonat.[/bold]

[bold]Diversifikace pozitivniho mysleni[/bold]
Ve svem pristupu k zivotu a reseni problemu, vedomne pouzivam neco jako [ital]diversifikaci pozitivniho mysleni[/ital]. Trading je jednou z veci, ktere mi mohou prinest pocit uspesne zdolane prekazky. Jsem vsak spokojen pokud se mi dari i v jine oblasti. Vyhraju squash nad kamaradem, uzavru smlouvu na novy zajimavy kontrakt ve firme, nezapomenu na valentyna ;), apod. Bojuji vedomne proti negativnimu pristupu tim, ze si vzdy najdu nejaky, byt maly uspech. Tim dosahnu toho, ze z kazdeho dne mohu byt primerene spokojen, protoze se povede minimalne jedna vec, ktera mne bud posunula o kousek dal, nebo k necemu napomohla.

[bold]Kazdy problem ma 2 strany[/bold]
Dalsi veci, ktera mi pomaha bojovat proti negativnimu mysleni je vedomi, ze vse ma 2 strany. Kazdy problem, je zaroven vyhoda. Jde jen o to, ze se musi ta vyhoda nalezt a vytezit. Klesajici měna. Je to problem? Je to i vyhoda. Predrazeni lide v IT (rada z vas je v IT)? Je to problem a zaroven vyhoda (predrazeni lide v IT znamena mnozstvi fin. zajimavych prilezitosti, protoze lidi je malo a nekdo tu praci musi delat. lide jsou drazi a zadavatele jsou ochotni platit vice. vyhoda je, ze je spousta prace!). Kazdy problem ma svou kladnou stranku. Pokud tuto stranku problemu najdu, jsem schopen z ni tezit a znova mi to napomaha k pozitivnimu pristupu k zivotu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libice a všechny ostatní.

Je super, že se to tady v tomto vlákně zase rozběhlo. Pozitivní myšlení je to hlavní (i když teda zatím jediné - protože zatím reálně neobchoduji), co jsem v obchodování objevil. Pozoruji, že ačkoliv se reálné věci v mém životě nijak dramaticky nezměnily, přesto jsem šťastnější a mám ze života větší radost od té doby, co jsem se začal snažit pozitivně myslet. Myslím, že za toto vděčím svému ročnímu pobytu v USA tři roky zpátky, kde jsem byl extrémně nešťastný, úplně na dně, a proto mi skutečně (jak píše Libic v tom prvním článku) nezbývalo nic jiného, než jako poslední možnost zkusit změnit své myšlení. Nešlo to hned, ale poměrně rychle bylo vše daleko hezčí a zbytek pobytu v USA se mi líbil. V tomto přístupu jsem pokračoval i po návratu do ČR, kde jsem najednou pozoroval, že mám nějak víc kamarádů než před svým odjezdem (přestože fakt, že jsem je rok neviděl, by nahrával spíš opaku). Ve škole jsem udělal rozdílové zkoušky, abych nemusel opakovat ročník, který jsem byl pryč - opět věc, od které mě všichni odrazovali s tím, že naprostá většina lidí je neudělá. Mně to nějak extrémně těžké nepřišlo - a opravdu to není tím, že bych byl génius :) Velký podíl na tom mají rodiče, kteří mě k pozitivnímu myšlení začali vést mnohem dříve, pochopit jsem to ale musel sám mnohem později. No a díky pozitivnímu myšlení jsem si i aktivně začal hledat příležitosti, jak se stát velmi bohatým a úspěšným člověkem. Několik jich selhalo, pak jsem se ale dostal k tradingu, o kterém vím, že se ho naučím a že v něm dosáhnu toho, co chci.
No a pozitivní myšlení mi samozřejmě funguje i v tradingu. Člověk se nikdy nenaučí tolik jako když si prostě sedne na zadek, otevře si grafy, a začne se do nich koukat, a kouká se do nich desítky, stovky hodin. Hledá závislosti, zkouší, přemýšlí, systematicky postupuje. Netrápí se s tím, že něco hned nefunguje - věří, že to fungovat bude, pokud se tomu dostatečně bude věnovat a bude mít otevřenou mysl (dříve jsem například zavrhoval Rosse s tím, že pro intraday jsou to naprosto nefunkční metody - nyní se k němu čím dál víc vracím se zjištěním, že když se k tomu člověk pozitivně postaví a pokorně se učí, co ty metody znamenají, tak se jedná snad o to nejlepší, co bylo kdy o tradingu napsáno).
Takže v současné době mám díky výše uvedenému pocit, že po roce a půl hledání jsem si našel to pravé, čemu rozumím, co je můj "svatý grál", co nádherně funguje (snad to vydrží), co nyní papertraduji a co začnu obchodovat live, jakmile přesvědčím svojí hlavu, že má dodržovat systém :)

Takže moje motto, které mi fungovalo i v životě i (doposud) v tradingu, je: (1) ve všem být systematický, (2) na všem hledat to pozitivní, (3) myslet v pravděpodobnostech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

ano pozitivní myšlení je hodně důležitá věc,která dává hybnou sílu pracovat více,klidněji a pilněji.Pokud se něco nevydaří tak si vždy říkám,že "Všechno zlé je k něčemu dobré",tohle mě většínou rychle vratí zpět na vlnu brát věci tak jak jsou,ale je k tomu potřeba dodat,že se člověk někdy nedozví k čemu bylo právě to či ono "zlé" k něčenu "dobré",protože to prostě neproběhne.Pokud se třeba potřebujete dostat autem z bodu A do bodu B,přijdete k autu a auto nejde nastartovat,tak jste momentálně hodně zlý,že nemůžete dorazit do bodu B.K čemu může tohle "Zlé být k něčemu dobré"?To můžete samozřejmě později zjistit třeba tím že byla cesta kvůli nehodě neprůjezdná a stejně by nebylo možno do bodu B vůbec dorazit a nebo to taky nemusíte nikdy zjistit a to třeba proto,že by Vám na cestě do bodu B nedal někdo na křižovatce přednost a situace by byla horší než že auto nešlo nastartovat a člověk by byl v danou chvíly asi více zlý,ale tuto stranu mince se nikdy nedozvíme,protože neproběhne.V tradingu je asi situací kdy zjistíte k čemu to zlé bylo dobré podle mě více,protože jste na grafu schopni sledovat následný vývoj ceny podkladu,a vždy analyzovat proč dopadl obchod špatně a pro příště se z chyby poučit,což je výhoda která by "měla" mít pro příště právě ten zminovaný pozitivní vliv ve formě ziskového obchodu.
Je důležité mít pozitivní pohled na celkový život,tak jako píše Libic.S pozitivním myšlením určitě souvísí aby se člověk těšil taky dobrému zdraví a měl pohodový život v soukromí,pokud tohle člověk nemá nevěřím,že je schopný se od těchto věcí oprostit po dobu tradingu a být pozitivní.


S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mutton,

Iste, poznám kolektívny preplach a rozne sektárske skupiny, ja si myslím, že oveľa lepšie držať sa reality(objektívnej reality) pretože z princípu nemôžu všetci v trhoch zarábať, v čomkoľvek. Psychika človeka je zrádna vec, ťažko sa učí vôbec dodržiavať obchodný plán, trh vie strhnúť aj tých najkľudnejších. Považujem za zavádzajúce a sektárske, že úspech príde len treba mať pozitívne myslenie. Nemusí, môže:)Rozumnejšie je to v rovine, že je väčššia šanca dlhodobejšie uspieť, pokiaľ sú splnené ďalšie predpoklady, dobrý obchodný systém štatisticky preverený, money manažment a pod. Nechcem sa tu s nikým prieť, mám už skúsenosti tu s kľudnými prístupom diskutujúcich..:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny pritomne na tomto vlaknu.

Souhlasim se vsim co zde bylo napsano na tema pozitivni mysleni.Je to velice dulezity element ktery nas dokaze dostat na tu spravnou stranu zivotnich postoju,ktere nam daji urcity zdravy pohled na svet a tedy urcitou spokojenost s tim jak zijeme.Neni to snadne ale ta namaha kterou do toho vlozime se vzdy vyplati.

Kdyz jsem byl mladsi hodne me v tom pomahal rekreacni sport.Rad jsem delal vse mozne co v sobe obsahovalo pohyb.Rad jsem behal a tam jsem poznal,ze pokud se chci zlepsovat,musim tomu neco objetovat.Stalo to hodne potu ale melo to jednu velice podstatnou pozitivni dimenzi.Za tu namahu jsem byl odmenen psychyckou pohodou a vedomim,ze za kus poctive prace prijdou i vysledky v podobe lepsich casu,ze kdyz si clovek rekne,ze neceho dosahne tak to opravdu zalezi jen na nem.

Dnes uz jsem bohuzel starsi a v mem zebricku hodnot jsou tri ktere stavim nadevse ostatni.Je to zdravi,jako nejdulezitejsi lidska hodnota,jsou to postoje za ktere si muzu sam sebe vazit a v posledni dobe cim dal vic ctim svobodu se vsim co k tomu patri.Tento soubeh okolnosti mozna ve me nasledne vytvari pozitivni mysleni.

Kdyz kazdy z nas je po zdravotni strance v pohode,uz to samo o sobe je nejdulezitejsi zarukou pozitivniho mysleni za predpokladu,ze si uvedomi,ze zdravi neni zadarmo a neco pro nej musi udelat.Zdravi spolecne s vyse zminenymi dalsimi dvema postoji v nas dokaze vyvolat odhodlani pozitivniho mysleni,ze si to vezmeme za svoji prioritu a udelame proto vse co je v nasich silach.

Napriklad hodne lidi pracuje v nehygienickych podminkach ktere ohrozuji jejich zdravi a oni museji delat kompromisy.To je pro cloveka s pozitivnim myslenim neprijatelna vec a udela vse mozne aby tam byt nemusel,nesmiri se s tim.
Muzu si sam sebe vazit kdyz me bude sikanovat muj nadrizeny.Urcite ne a udelam vse proto abych tam nemusel pracovat.Otazka svobody v sobe skryva velice dulezity clanek ktery by nam mel zarucovat ze se nikdy ve svem rozhodovani nedostaneme do kouta.To jsou vse veci ke kterym potrebujeme pozitivni mysleni ktere nas nasledne donuti neco udelat ke zmene naseho zivota ,z horsiho,v lepsi.

Vetsina lidi si predstavuje,ze svoboda je jen tucne konto v bance.Nejsou schopni pochopit,ze svoboda je hlavne spravny postoj k tomuto slovu spolecne se sebezdokonalovanim,pozitivnim myslenim atd.Pak to konto v bance bude jenom prirozene vyusteni spravnych postoju.Hodne lidi neni schopno pochopit,ze pravy smysl zivota neni v celorocnim se valeni u more za vyhru ve sportce,ale je to touha cloveka neceho dosahnout svym pricinenim.

Na toto tema by se nechalo napsat hodne moudrych vet,co clovek,to jiny nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lopo1:
nikde jsem nepsal, ze svym pozitivnim myslenim chci nekoho nebo neco ovlivnit. Pozitivni mysleni je pro me osobne zivotni cesta, postoj k zivotu, postoj k zivotnim udalostem. Ano, v tomto smeru jsem zanicenym obhajcem pozitivniho mysleni. Je na tom neco spatneho? Vubec nic :)

Neustale tvrdim, ze nejkrasnejsi na zivote je nase kazdodenni moznost volby. Kazdy z nas si muze v kazdem okamziku naseho zivota zvolit cokoliv chce. Nekdo pragmatismus, nekdo negativismus, nekdo optimismus. V tomto, si myslim, ma kazdy z nas jasno a kazdy z nas teto svobody plne vyuziva. Co si take myslim je, ze ne kazdy z nas je plne ochoten nest dusledky za sve svobodne rozhodovani :)

Rozhodnu-li se, ze budu ve svem zivote negativni, pak musim byt v kazdy okamzik sveho zivota spokojeny s tim, ze muj zivot stoji za dve veci. Pratele se ode me odkloni, v praci me netoleruji, nemam rad nic a nikoho. Mel bych byt stastny, ze tomu tak je. Bohuzel, jeste nikdy jsem nevidel negativniho cloveka, ktery by byl stastny za to, ze vse v jeho zivote je negativni. Negativni clovek se vetsinou utapi v dalsim a dalsim negativismu. Sve vnitrni uspokojeni hleda v negativnim pohledu na vse. Tim, ze se mu vsak vnitrniho uspokojeni nedostava, prohlubuje svuj negativismus, doufajic, ze se mu konecne dostane vnitrniho uspokojeni. No a tak to jde porad dokola :) Myslim, ze jediny negativista, ktery byl skutecne stastny byl jeden ze smoulu [detska pohadka] :)

Proto jsem se ve svem zivote rozhodl pro pozitivni pohled na svet :)

I tento muj prispevek muze zavanet lehkym negativismem vuci Vasemu pragmatickemu postoji k zivotu. A proto svuj prispevek ukoncim takto: preji Vam, aby jste si svuj zivotni pristup uzival v maximalni mozne mire a jsem rad, ze je tu na foru zastoupeno vice nazoru, protoze jen tak si muzeme udelat obrazek o nasich zivotnich moznostech :)

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,

par prispevku zpet jsem psal o existenci ve sve vlastni zone. Zpusobu je asi hodne, pokusim se zde lehce popsat jeden z nich. Jde spise o nacrt. Osobne si myslim, ze na tomto poli jsme kazdy uz natolik individualni, ze si kazdy musi najit svuj vlastni pristup.

Metoda, jak byt ve sve vlastni zone, je absolutni absence strachu / starosti o vysledek.

Tento clanek pisu s nejakym zamerem, napr. ukazat zde pritomnym kolegum zpusob, jak zlepsit jejich psychickou odolnost pri tradingu. Tzn. mam nejaky svuj cil.

Budu-li se ted v tuto chvili soustredit jen na svuj cil, resp. budu-li ted v tuto chvili mit strach o to, zda-li se mi podari naplnit muj cil, pak budu paralizovan svym strachem. Moje jednani je ve stresu. Nejsem schopen nic vymyslet, protoze muj mozek resi jen, zda-li dosahnu sveho cile ci ne? Muj strach z nedosazeni meho cile ochromil moji schopnost projevu a rozhodovani.

Vysledkem je, ze muj strach se projevil v celem mem jednani a samozrejme, cely vysledek meho jednani je vyrazne ovlivnen mym strachem.

Dokazu-li se od sveho strachu o vysledek odprostit, tj. nemyslet na to, jak moje jednani asi dopadne, ale soustredit se na jednotlive kroky meho jednani, pak vnasim to nejlepsi co je ve me do vseho co delam.

Kdo hraje tenis, urcite zna moment, kdy s nekym hraje jen tak pro radost, nehraje na body. Udery jsou lepsi, hra je uvolnena, ja a moje mysleni je take uvolnene. Citim hru a uzivam si ji. Pote zacnu hrat na body a zacnu se bat o kazdy balon. Jsem ve stresu, premyslim o vysledku, hraji strnule, defensivne. Vysledkem je mnohem horsi hra a mnohem vice prohranych balonu, i kdyz souper na sve hre vubec nic nezmenil.

Jsem-li uvolneny, soustredeny na svoji aktualni cinnost, pak vidim veci v jinem svetle, nez kdyz je vidim zkrze svuj strach o vysledek.

Predstavte si nejvetsi propast sveta a jen 1 metr sirokou lavku pres tuto propast. Nase predstavivost nas zcela paralyzuje. Strach z toho, co vse se muze stat, ze lavku neprejdeme, bude mnohem silnejsi. Nas strach zcela zmeni skutecnou realitu situace. Realita situace je takova, ze pri prvnim kroku na lavku je vse zcela v poradku. Pri dalsim kroku na lavce je vse zcela v poradku. Pujdu-li krok za krokem, budu-li se soustredit na kazdy jednotlivy krok a nebudu premyslet, co vse muze nastat, pak mohu lavku prejit zcela v klidu.

Nas strach o vysledek je schopen zcela zmenit vnimani a videni skutecne reality aktualni situace. Jsem-li schopen jednat bez tohoto strachu, pak vnasim sve nejlepsi rozhodovaci schopnosti do aktualni situace.

Strach z budoucnosti, z toho co bude, ma velmi mnoho podob. Strach, ze budu chudy, strach, ze nebudu nic znamenat, strach ze ztraty rodiny / vztahu, strach, ze ztratim svoji dobrou povest atd. atd. [mluvim ve vztahu k tradingu].

Mnoho lidi si svuj strach o vysledek ani neuvedomuje. Mysli si, ze se jich to netyka a pritom jsou ovladani svym strachem. Lze to prirovnat k situaci, kdy znate jen slane a neznate sladke. Neznate-li sladke, pak neznate ani slane. Slane je pro Vas v tu chvili bezna chut vseho. Poznate-li sladke, pak zjistite, ze slane neni jedina mozna volba.

Tento problem se tyka valne vetsiny lidi. Pokud verite, ze Vas ne, pak Vas ubezpecuji, ze prevazne vetsiny Vas vsech se tento problem tyka, jen si jej neuvedomujete. Ja osobne jsem o tomto svem problemu nevedel. A mohu rici, ze jsem tomuto podrizoval sve rozhodovani velmi velmi hodne. A pritom jsem veril, ze se me to netyka :) Na to jsem byl ochoten prisahat :)

Nepremyslejte o tom co bude, premyslejte o tom co je :) Tak lze jednoduse vyjadrit cely muj prispevek.

Jak rikam, jde jen o nacrt. Kazdy si urcite udela svuj vlastni zaver. Kazdy jsme natolik individualni, ze si musime pripadne najit sve individualni reseni. Kdyz obchodujeme trhy, kazdemu vyhovuje neco jineho. I presto je vsak dobre zminit treba moving averages, protoze nekomu mohou vyhovovat. A prave proto zminuji tento strach o vysledek, strach z budoucnosti, protoze pro nekoho to muze byt resenim situace.

Ja osobne verim, ze vse, co se v nasem zivote odehraje, smeruje k nejakemu cili. Momentalni neuspech muze byt zacatkem noveho obrovskeho uspechu. Momentalni rozchod s moji milovanou pritelkyni muze byt zacatek noveho, jeste lepsiho vztahu. Ztrata meho zamestnani muze byt zacatek nove, famozni kariery. Zlomena noha na sjezdovce muze vest k poznani zivotniho partnera v nemocnici.

Tim nechci rici, ze se raduji z kazdeho neuspechu nebo katastrofy, ktera me potka. Tim chci rici, ze kazdou takovou situaci prijimam tak jak je, protoze drive ci pozdeji se casto ukaze, ze dana situace mela svuj duvod, ktery pozname v budoucnosti. Tedy, bat se o vysledek je zbytecne, protoze kazdy vysledek vzdy vede k necemu novemu, co si v dane chvili neuvedomujeme.

Pokud bych se bal o vysledek, pak bych nenapsal ani tento prispevek. Pokud bych si rikal, ze opet prijde nekolik velmi moudrych lidi a napisou mi zde moudrou kritiku, pak bych se psani radeji vyhnul. Vysledek ted neresim. V budoucnu se neco odehraje a ja to budu resit az se to odehraje. Ted v tuto chvili vim, ze budu schopen zvladnout kazdy vysledek, ktery se v budoucnu dostavi. At uz pozitivni nebo negativni. Dostavit se muze cokoliv. Ted v tuto chvili vim, ze moje jednani me nemuze existecne ohrozit. Soustredim se jen na nejlepsi mozne vyjadreni mych myslenek ted v tuto chvili.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic

Na úvod, neberte moje príspevky negatívne, ide o voľnu debatu, výmenu názorov..

Tak veru strach je ako magnet, no magnet je aj vidina úspechu. Ide o to, čo si človek môže dovoliť. Povedzme, že ten skok bude napr. 50% že preskočím a 50% že nepreskočím. Aké je vaše rozhodnutie? neskákať, alebo veriť si a skočiť?

No v trhoch totiž ten úspech tiež má iste nejaké premenlivé číslo v ktorom sa snúbi veľa faktorov (momentálnych aj dlhodobejších)

Zjednodušene trh pozná dve strany dole a hore, Do predu to nevieme povedať nijak inak len s nejakou pravdepodobnosťou kam pojde, kde sa zastaví, otočí, zakolíše a pod. Ok, máme teda systém s 40% úspešnosťou a priemerné 1,5 násobne väčšie zisky ako straty. teda máme 60% úspešnosť (v prepočte). Ak máme kapitál povedzme 10k potom pri malom zakolísaní systému povedzme, že dočasne dokážeme mať úspešnosť 20% a 1,5 zisk/strata, dostaváme sa do straty. Samozrejme, že tento výsledok súvisí znova s celou sériou okolnosti (psychika, trh v strane, zle načasovanie a pod.)

Keď to ilustrujem na tu roklinu, roklina má miesto 0,5 m až 2 m. už to nie je taká istota:)
Takže isto treba zvážiť aj možnosti kto vie ako skákať, teda spoznať realitu, ta je niekedy krutá, pretože veľa ludí si myslí, že vie skákať cez roklinu a 80% do nej padne.

pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...