Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Dobrý deň všetkým
Som začiatočník a skúšam obchodovať pomocou systému TSS. Veľmi sa mi zapáčil a ako prvé som otestoval mini zlato za obdobie rokov 2005 - 2007. Použil som indikátory MACD - Hist 12,15,9 standard na týždennom grafe a RSI indikátor na denné grafy s nastavením periódy 2, pričom som si nastavil len centrálnu líniu t.j. 50 %. Pravidlá pre vstup som použil od Dr. Eldera z knihy Tradingem k bohatství - teda pre vstup do LONG pozície muselo byť RSI pod centrálnou líniou a pre vstupy do SHORT pozície muselo byť RSI nad centrálnou líniou. Môj max. SL bol 300 USD. Celkovo som dostal 76 vstupných signálov, ale exekuovaných bolo len 57. Z týchto 57 uskutočnených obchodov som mal 32 ziskových a 25 stratových, pričom priemerný zisk bol 196 USD a priemerná strata 110 USD. Takže keď som začal s kapitálom 15000 USD vyrobil som profit 11201 USD. Backtestoval som pomocou programu TNT 5. Ale mám určité pochybnosti (nejasnosti) ohľadom správneho postupu pri testovaní. Neviem, či som pri zobrazovaní týždenného grafu neurobil chybu. Teda ak som sa napr. nachádzal počas obchodovania v pondelok (napr. 11.5.) a prepol som si na týždenný graf, tak ten mi zobrazil už s piatkovým dátumom (teda 15.5). Pri testovaní TSS som pri backteste použil uzamknutie grafov pomocou žltého zámku. Osobne sa mi tie výsledky zdajú až príliš dobré na zelenáča, takže asi v tom bude nejadý zádrhel (asi ohľadom spôsobu backtestovania). Inak, by som Vás (skúsenejších) samozrejme poprosil o váš komentár príp. názory na toto moje poňatie TSS, prípadne nastavenie indikátorov a pod. Mohli by sa takého výsledky aspoň trochu blížiť k realite? Som skôr skeptik.

Ďakujem za reakcie
Martin D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To gregmoore:
To s tou posunutou historií u týdenních grafů už tady bylo diskutováno. Můj názor je ten, že software ma v sobe data již přepočítána na týdenní aby se urychlilo zobrazování týdenních grafů (to same o měsíčních) a tudíž se zobrazí celý týden najednou. Pokud je ma doměnka správna a data jsou již skutečně "předpočítaná" neudelali by dobře ani ve chvíli, kdy by poslední (aktuální) týden skryli, protože tak to preci v realu take nechodi.

Ja osobne, pokud preklikavam, tak si vzdy ten jeden posledni tyden odmyslim. Nekdo tu take zminoval, ze vyuziva posun (krokování) tydennich a denních grafů zvlášť. Tzn. nejedete na žlutý zámek, ale na nějaký jiný symbol.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gregmoore:
Pokud se muzu pripojit se svoji troskou do mlyna, tak pro me to funguje tak, ze mam 2 pocitace. Na stolnim pocitaci mam zobrazene denni grafy a na notebooku mam graf tydenni. Kdyz provadim backtest, tak krokuju postupne den za dnem na stolnim pocitaci. Kdyz mam za sebou cely tyden, tak posunu i graf tydenni. Myslim, ze takovyhle postup by mohl fungovat i na 2 monitorech na 1 pocitaci. Protoze TNT jde spustit ve vice instancich, takze ho muzete mit otevreny vicekrat. Myslim tim v jedne instanci grafy tydenni a v druhe denni.


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za reakcie. Ešte by ma zaujímalo, ako tento fakt (že týždenné grafy idú trochu dopredu) ovplyvní moje výsledky pri testovaní systému TSS. Myslím, že je dosť rozdiel, ak sa mi týždenný graf zobrazí napr. v pondelok, alebo napríklad až v piatok. Rozdiel štyroch dní pri vstupovaní do pozície môže s celým systémom poriadne zamávať a výsledky, ktoré som tu včera prezentoval sú tým pádom pravdepodobne bezcenné. Aký je váš názor na testovanie (ak používate TNT 5) pomocou žltého zámku?

Zdraví
Martin D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolim si jeden maly prispevek. Mam par citatu, ktere mam vytistene na svem stole. Dam je take sem:



Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.

Trpělivost a vytrvalost mají magický efekt, před kterým se stratí problémy a zmizí překážky.


Vítězové se nikdy nevzdávají a vzdávači nikdy nevítězí.

Chtěl bych" není nic, "chci" tvoří divy.

Ať si myslíte, že to dokážete nebo nedokážete, vždycky máte pravdu.


Hledí-li si kdo věcí cizích a malicherných, nezbývá mu čas na věci vlastní, potřebné a důležité.

Ještě nikdy nezbohatl ten živnostník, jehož ústa oplývala pomlouváním a srdce závistí nad úspěchy druhých.


Sněte vznešené sny a jaké budete mít sny, takoví budete.

Úspěch plodí úspěch.


Peníze nikdy nenastartují nápad; je to nápad, který nastartuje peníze.

Neustálý vývoj - jen tak lze zůstat až do poslední chvíle života současníkem.

Myšlenka přijde jako první. Ta se promění v plán, který se promění v realitu. Jak můžete pozorovat, vše začíná vaší představivostí.

Nejdříve o svém obraze sním a pak namaluji svůj sen.


Jaký smysl má zdvojnásobené úsilí, když jsme zapomněli, kam chceme jít?

Učiň svoje plány co nejfantastičtější, protože za 25 let ti budou připadat průměrné. Budeš se divit, proč jsi je neudělal 50krát tak velké.


Chudoba není nedostatek peněz nebo věcí, ale rozpoložení mysli. To samé platí o prosperitě.

Život je krátký. Čím dřív si začneš užívat bohatství tím líp.

Štěstí nezávisí na věcech, které máme kolem sebe, ale na tom, jak se na ně díváme.

Kdybyste měli závodního koně za milion dolarů, dovolili byste mu, aby byl vzhůru celou noc a pil kávu? Tak proč takto hrubě zacházíte se svým miliardovým tělem?

Nenechte si nikým ukrást svůj sen.

Jsou lidé, které nepřemohl ani neúspěch, ani nepřátelé, ale kteří podlehli úspěchu. Jedině stálá sebekontrola buduje charakter. Lidí se nebojme, ale sebe.

Chci být šťastným. Avšak člověku nelze být šťastným, žije-li mezi nešťastnými, jako nelze zůstat trvale zdravým mezi nezdravými. Mým cílem tedy je, aby bylo na světě více šťastných lidí.


Dělej, co miluješ, miluj, co děláš.

Tajemství úspěchu v životě není dělat co se nám líbí, ale nalézat zalíbení v tom co děláme.


Pouze tím, že něco daruješ, budeš moci obdržet více než již máš.

V životě můžeš mít všechno, co chceš, když pomůžeš ostatním lidem dostat to, co oni chtějí.


Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Majsterko,
zmente svoje mysleni a zmenite svuj zivot! Cim drive chcete svuj zivot zmenit, tim drive musite zmenit sve mysleni. Zacnete ted hned verit, ze jste dost schopny na to, aby jste dosahl kazdeho Vaseho cile a zacnete veci videt zcela jinak.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic.

Dobry den jsem rad,ze se tu obcas objevujete.Je opravdu pravdive,ze jestlize chceme neceho dosahnout,musime zmenit svuj zivot a hlavne svoje mysleni.Zavidim dnesni mladezi ktera nic podstatneho ve svem mysleni menit nemusi.Patrim bohuzel uz ke stredni generaci ktera ve svych hlavach ma hodne veci ktere by tam nemeli byt.Zavirovany pocitac se da preformatovat ale s lidskym mozkem to je mnohem slozitejsi,je to podstatne delsi proces.Nekdo tady dava pod sve prispevky moudrou vetu: "Kdo chce hleda zpusoby,kdo nechce hleda duvody ".Moudrych vet existuje mnoho,ale dulezite je jestli najdeme silu se podle nich ridit.Ze sveho okoli u lidi me generace k tomu moc chuti neni,spise velka averze neco menit v zabehnutych kolejich jejich zivota.Snazil jsem se na zmenu postoje k zivotu nalakat par lidi ale bohuzel jsem neuspel.Lidi si nechteji pripustit,ze jak na tom jsou je hlavne jejich zasluha necinnosti.Zastavam nazor,ze ve vice lidech se to lepe tahne,ale bohuzel jsem v tom ostal sam a poznavam nazor,ze jestli chce clovek neco dosahnou musi byt hlavne individualista.Pak nastane situace kdy pozna,ze uz je uplne jiny nez ostatni,zacina vycuhovat z rady a to se na male vesnici neodpousti,protoze plati,ze kdyz budeme vsichni stejni nebudeme si aspon zavidet.

Je skoda,ze uz nevedete diskusi na vlaknu Triple Screen II.Ja zastavam nazor,ze TA je dulezita soucast tradingu,ne z duvodu,ze budu z teto oblasti vse vedet,ale hlavne z duvodu,ze podle TA se ridi na celem svete miliony obchodniku.Vsichni pak maji ve stejny okamzik na stole stejne hodnoty na ktere podle teorie TA pak stejne reaguji.Muzu proto s predstihem odhadovat jak se vetsina zachova.Pripada me to,ze TA zde zabira mensi zajem nez by mela.Par kontraverznimi clanky jsem se umyslne snazil o nejakou reakci,ale bohuzel marne.Urcite by par lidi uvitalo Vas obcasny navrat.

Preji hezke odpoledne a hodne uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1

Mozem s Vami len suhlasit. Je pravda, ze ked sa do niecoho pustia viaceri najlepsie ludia, ktori sa poznaju ide to lahsie vid. Peter a Tomas. Ale zial je tu ''ale'', musia to byt naozaj ludia co za to stoja a ktori su ochotni znasat neuspech a dokazu sa navzajom podrzat, pomoct a hlavne nezavidiet.

Ohladne TA je to pravda. Vacsina ludi tu sa venuje WCCI. Ja osobne davam prednost TSS v kombinacii s technikami Joe Ross (123 + Rh), pricom nepouzivam Indikatory (myslim, ze su zbytocne). Takze len nam ostava dufat, ze obchodnici ako Libic znovu zacnu prispievat do vlakna TSS alebo Joe Ross a my budeme mat sancu nieco s nimi prediskutovat nieco sa od nich naucit.

tak aspon pekny vikend :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Majsterko.

Ja zastavam nazor,ze nic se nema prehanet,v jednoduchosti je sila,ale myslim si,ze indikatory k tradingu patri.Napriklad v systemu TSS na dennim grafu by se to bez oscilatoru neobeslo.V posledni dobe jsem si oblibil RSI ktery dokaze velmi verne predpovidat prekoupene a preprodane situace v trhu a kombinace TL jak v indikatoru,tak v cenovem grafu je dostatecne znama.V TSS na tydennim grafu mam nastaven MACD-H na velice kratkou periodu 6,12,6 pro divergencni analyzu.Za posledni rok byli vznikle odlisnosti na nektere ceske akcie ve SPADU duveryhodne s naprostou presnosti.Proste nektere veci se jen sledovanim trhu nedaji odhalit i kdyz pripoustim,ze v nekterych situacich,hlavne obchodovanim kratkodobych patternu to asi jde.Proste kazdy ma svoje priority a podle nich se chova,veri jim,jde svoji cestou a to je spravne.

Vim,ze obchodujete podle Rosse pattern 1-2-3.Mohl byste me doporucit ktera z jeho knih v cestine o tomto patternu pojednava.Zajimalo by me take jestli se vubec jedna o knihu.Zaznelo zde na toto tema dost kritiky.Ja jsem si tento pattern v celku take oblibil a chci ho pouzivat v sirsim meritku nez doposud.

Dekuji za pripadnou odpoved a preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1

Nebudeme sa dohadovat ohladne indikatorov :) pretoze sa uplne stotoznujem z nazorom, ze vsetko sa musi najskor odohrat na cenovom grafe a az potom sa to objavi v indikatore. Pokial Vam funguje obchodovanie pomocou indikatorov tak je to v poriadku. Ja som im na chut neprisiel. Ako hovori JOE '' Obchoduj to co vidis, nie to co si myslis''. Je to dobre, ze niekomu vychadza obchodovanie s indikatormi a niekomu len s cenovym patternom. Ono je toho v uceni ''Joe Ross'' omnoho viacej. Inak Joe vlastne tiez popisuje obchodovanie kde sa trend urcuje na vyssom time frame a vstup v nizsom time frame pricom samozrejme vyuziva aj stredny time frame a to na riadenie obchodu. Presne tak ako v TSS. Ta napadnost je az moc podobna s TSS od Eldera. Ze by si to Elder precital v niektorych z knih od Joe :)

Ja mam 3 knihy a nie je tam moc pisane o 123 patterne. Jednu knihu mam v Ceskom jazyku ''Trading je byznis'' ale tam je o tomto patterne pisane asi na pol strane. Tato kniha sa da kupit uplne legalne a je to v zastupeni Joe Ross v Cechach. Nie je to klasicka kniha, skor ide o typ ''vysokoskolske skripta''. Inak uplne citatelna. Dalsie dve knihy mam v Anglickom jazyku. Jedna sa zaobera Rh - Ross Hook (Trading the Ross Hook). Druhu som este neprecital. Je tam prave popisovany system podobny TSS a obchodovanie pomocou indikatorov (Trading by the book).

Takze Vam velmi odporucam bezplatny e-book ''The law of chart'' - ''Zakon grafov''. Tu je popisany 123 pattern dost podrobne. Je mozne si ho stiahnut aj v ceskom jazyku. Neviem ci je mozne dat ten link sem, ale myslim ze ano. Nie je to pre financnikov ziadna konkurencia. www.tradingeducators.cz/filozofie.php

treba sa len bezplatne zaregistrovat a stiahnut.

v kratkosti o 123 patterne co nenajdete v Zakone grafov

123 - znamena zaciatok zmeny trendu pricom ak sa vyskytne Rh tak zmena trendu je potvrdena, v tomto zmysle sa 123 hlada na vrcholoch a dnach, alebo pri spatnom 50% pohybe

123 - na dennon grafe minimalny pocet ciar (barov) z ktorych sa musi skladat su 4
- na mesacnom, tyzdennon a intradennom je minimalny pocet ciar 3

Dufam, ze som aspon trochu pomohol.

Pekny vecer







Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1,
moji rodice bydli na vesnici vice jak 10 let, takze vim, jak to tam chodi :) Pokud vsak chcete neceho dosahnout, musite zacit nejdrive u Vas. Verit sam sobe a myslet pozitivne. Jste-li o sobe presvedcen, ze mate schopnosti byt dobrym traderem neznamena, ze vycuhujete z rady. Tim, ze si kazdou situaci prevedete do pozitivniho svetla take neznamena, ze vycuhujete z rady. Dokonce vim z vlastni zkusenosti, ze si tim ziskate mnoho dalsich dobrych pratelstvi, protoze pozitivni clovek dokaze pomoci lidem, kteri treba resi neprijemny problem a potrebuji popichnout k dalsi ceste. Osobne vnimam, jak jsem vnesl sebeduveru do lidi jen tim, ze jsem jim rekl, mas na to, aby jsi to dokazal, protoze mas takove a makove dobre vlastnosti potrebne k tomu, aby jsi dokazal to ci ono.

Mate pravdu, ve dvou se veci casto tahnou lepe. Problem je, ze uspesni lide neradi pracuji s lidmi, kteri se od nich chteji nechat tahnout. Uspesni lide pracuji s lidmi, kteri mysli uspesne, protoze takova spoluprace prinasi mnohem vice ovoce. Musite se stat individualistou. Prvne, pri tradingu budete spolehat jen sam na sebe a musite verit ve sva rozhodnuti. A za druhe, uspech prinasi uspech, tj. aby jste dosahl uspechu, musite sam verit, ze jste uspesny clovek. Tedy, opet musite zacit od sebe a sveho mysleni. Uspesni lide mysli uspesne snad uz od sveho narozeni.

Zacnete s drobnymi kroky. Osobne mam ctyri hesla, kterymi se kazdy den ridim:
1. Jsem vdecny za to co mam.
2. Verim ve sve schopnosti.
3. Vim, ze jsem uspesny.
4. Mam rad sam sebe.

Zmena je cesta a vyzaduje trosku sebekazne. Reknete si kazde rano a kazdy vecer, za mate schopnosti developovat nebo najit nebo koupit system [neuspesni lide vetsinou koupi neuspesny system a uspesni lide vetsinou koupi uspesny system nebo dokazi pouzit cast takoveho systemu, aby ji zasadily do sveho obchodniho planu], kterym budete vydelavat penize. Verte v sam sebe a verte, ze ty schopnosti mate. Kazdy vecer si chvilku ve sve hlave promitejte, jak uspesne obchodujete. Zamyslete se, jaky system chcete? Kratkodobe drzeni pozic, dlouhodobe drzeni pozic, daytrading? Zamyslete se, co chcete obchodovat? Mejte jasny cil, co chcete, protoze bez toho budete tapat. Myslete pozitivne. Kazdy vecer si reknete, ze jste udelal dobry kus prace. Na cesty, ktere nikam nevedou se divejte jako na nove prilezitosti k hledani nove, jeste lepsi cesty. Nerikejte, ze neco neumite, reknete, ze jste se to jeste nenaucil. Podekujte za kazdou dobrou informaci. Budte vdecny za to, co uz mate a budte maximalne spokojeny sam se sebou.

Delejte to poctive nekolik mesicu. Kdyz se Vam ze zacatku nebude darit, soustredte se na to malo, co se Vam dari a za to se maximalne pochvalte a reknete si, ze zitra se Vam bude darit vice nez dnes. Pak nam sem napiste, jak se citite a co se ve Vasem zivote zmenilo.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1,
Tomas s Petrem davaji na svych kurzech k dispozici svuj obchodni system. Zrovna toto muze byt skvely start do dalsi casti Vasi traderske kariery. Toto by byl muj krok c.1. Bud Vam system sedne, nebo dostanete nove napady, nebo jej pouzijete do sveho rozpracovaneho systemu nebo aspon uvidite, jak vypada profitabilni system v praxi. I malickost muze byt ve finale velkym krokem. Myslete uspesne a ucte se od uspesnych, zrovna ted mate velkou prilezitost to udelat.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majsterko: Je to síce trochu off topic. Ale mne sa v poslednej dobe stala vec, pri ktorej som chtiac-nechtiac musel súhlasiť s tým, čo píšeš, t.j. že niekedy je ťažké myslieť pozitívne.
Myslieť pozitívne je ľahké dovtedy, pokiaľ sa človeku do cesty nepostavia veľké problémy ale len malé :-) Pokiaľ som sa potýkal s malými problémami a prišla mi v súvislosti s nimi na um nejaká negatívna myšlienka, rýchlo som sa zbadal a sám seba som prefackal a vynadal si, že takto nesmiem myslieť. Vždy to zabralo. Takto to fungovalo až donedávna, kedý sa v mojom živote vyskytol jeden konflikt. Nech som robil, čo som robil, negatívnych myšlienok som sa nevedel zbaviť. Nepomáhalo mi vôbec nič a činnosti, o ktorých som vedel, že ma vždy od negatívnych myšlienok odpútajú (čítanie motivačnej literatúry, koníčky), tiež nepomáhali, nakoľko som bol tak deprimovaný, že ma ani vôbec nebavilo venovať sa im. Ráno, keď som sa zobudil, tak prvé čo mi prišlo na um, bola práve negatívna myšlienka v súvislosti s problémom, ktorý stál predo mnou. A to som každý deň začínal a končil s pozitívnymi afirmáciami...

A teraz mi všetci pozitivisti, ktorí prispievate do tohoto fóra poraďte, čo v takejto situácii robiť :-)

P.S. Teraz už mám po 2 mesiacoch konflikt vyriešený a zase nemám problém s pozitívnym myslením.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...