Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti II


Doporučené příspěvky

Já jsem si kdysi naprogramoval to co říkáš, ale je to trochu nepřehledné. Přišel jsem na to, že je to i zbytečné a opustil jsem to. Vykreslovala se mi linka na open i close FIMS baru, kterou jsem si mohl ručně protáhnout nebo smazat, nebo to nechat nastavené fixně bez možnosti úprav a tak podobně, ale bylo to i náročné na CPU. Lepší je zakreslovat si to ručně... člověk má pak lepší přehled.
Zkušenost je ale nepřenositelná :-) Bohužel, kód jsem nenašel...

Z.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdislav,
díky za zkušenosti :-)
Jsi šikovný žes to dokázal naprogramovat. Já se kdysi díval na případnou tvorbu studií v Sieře (nejsem programátor, zvládl jsem pouze nějaké formulky v excelu ), principielně to není úplně nesrozumitelné, ale bez zkušeností se do toho špatně proniká.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak se omlouvam....zle jsem koukal. Je to primo v clanku.
Informace, které se zobrazují k jednotlivým vstupům se nastavují skrz menu Trade > Chart Trade Settings. Zde si můžete nastavit zdali vstupy a výstupy propojovat linkou (nastavení „Display Entry/Exit Connection Lines“), případně zdali zobrazovat vstupní/výstupní cenu, počet kontraktů atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den všem

zakoupil jsem si Sierra Chart balíček 5 na rok a data od IQFeed. Chci obchodovat E-mini NQ a používat ticková data. Vybral jsem si CME E-mini. Cena za data je 141 dolarů. One-time Initiation Fee: $0.00
Monthly Basic Fee: $95.00
Monthly Exchange Fees: $46.00
Monthly Premium Fees: $0.00
MONTHLY RECURRING FEES: $141.00

TOTAL FIRST MONTH FEES OWED: $141.00

Je ta cena v pořádku? A co znamená, že první měsíc je cena 141 dolarů? Další měsíc cena bude jiná?

Děkuji za odpověď M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 months later...

Nevite prosim nekdo, jestli je mozne pridavat komentare do trade activity logu?

Jde mi o to, ze delam manualni backtest - pustim si replay, dam pause, posouvam graf usecku po usecce a zadavam vstupy a vystupy. V Trade Activity logu potom vyhodnocuji vysledky. Potreboval bych, abych mel u kazdeho zaznamu typ signalu, pripadne komentar.

Je pripadne jina moznost jak manualni backtest v SR delat? Napr. rovnou obchody do Spreadsheetu? Zkousel jsem, jestli by se nejak nedaly pouzit Spreadsheet studie, ale neprisel jsem na to jak.

Diky moc,
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

komentare do trade activity logs nevim
ale jestli chceš vyhodnocovat který vstup byl který a ten si označit tak já jsem to dělal tak, že jsem si naformuloval ve spreadsheetu podmínku vstupu a nechal to vypočítat. co vstup to sloupec myslím že je to O-Z tam si můžeš dát podmínku jakou chceš, ale nejsou to ruční vstupy nýbrž vstupy dle nadefinovaných podmínek takový první aos

celou tabulku jsem si překopíroval do excelu k tomu jsem si překopíroval trade activity log taky do excelu a pak jsem dával funkci svyhledat vstupní datum z trade activity log a hledal jsem k tomu vstupní datum ve spredsheedu.

v exclu na záložce ze spreadsheetu jsem použil funkci když
ve sloupcích kde jsem měl podmínky pro vstup s hodnotou 1 jsem si nechal vypsat vstup dle toho jaký to byl

je to teda pakarna ale na lepší způsob jsem nepřišel
pak jsou určitě způsoby jak to vepisovat rovnou do grafu jako text při splnění podmínky

potíž je replay ve spreadsheedu je to strašně nadlouho a přesnost bez replay in accuracy mode je naprd pokaždý jinej výsledek

proto jsem přešel do acsilu, pořád se ho učím ale postupem času přicházím na to jak je to vcelku jednoduché, člověk fakt nemusí být programátor stačí s naučit pár příkladu a pak se to vesměs opakuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milda123456 Napsal:
-------------------------------------------------------

> pak jsou určitě způsoby jak to vepisovat rovnou do
> grafu jako text při splnění podmínky
>


Tak z pohledu programátora zase řeknu, že tohle řešení moc šťastné není.....cokoliv co se do Sierry rve navíc na obrazovku zpomaluje vykreslování grafu, zvětšuje odezvu i sebelépe napsaná fce. SW určený primárně na rychlo exekuci ztrácí to podstatné.

Co třeba zapisovat binárně do souboru a skrze jiný sw (třeba vlastněručně udělaný editor) nechat zobrazovat v jiném okně, to se Sierry nedotkne a vznikne tak nový interface a otevře to nové dveře dalšímu využití .....

>
> proto jsem přešel do acsilu, pořád se ho učím ale
> postupem času přicházím na to jak je to vcelku
> jednoduché, člověk fakt nemusí být programátor
> stačí s naučit pár příkladu a pak se to vesměs
> opakuje
>
Já sem poslední dobou chodím každé ráno pro zlepšení nálady, protože tolik fórů nenajdu ani na google .....

Sierra a některé její ukázkové studie jako příklady ala celé komponenty jsou odfláknuté, tohle většina lidí ví, krásnou ukázkou jsou výtvory několika lidí, které jsou placené (odkazy na SCH foru) a byť jako nástavba jsou rychlejší než implementované věci v Sieře např volume profily. Většina studií v příkladech v Sieře jsou nejen s chybami, často i proti logice objektového programování, ale hlavně jsou to "makra". sierra team nedala SDK ale jen nabídku rozhraní pro propojení s některými moduly. Je to hybrid. Nemáte přístup do úpravy hlavních knihoven. Opakované volání některých věcí brzdí SW až o desítky procent. Spousta lidí tady (troufnu si říci 99 procent) je na SIM či replay. Až budete na live a budete mít vyplnění třeba až o 2 sec později, tak si na toto vzpomeňte.


Hezký den
ZYP



Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky za poznatky

nějak ale začít musím a chci a podle mě je to standadní vývoj jak k něčemu dojít i přes hromadu chyb které udělám.

věřil jsem v to a pořád věřím že acsil je vcelku dobré řešení bohužel nejsem programátor a troufám si říct ani 99% lidí tady.

s tou logikou programování s tebou souhalasím je to nepochopitelné většinou.

co se týče rychlost plnění tak to na live mám horší i při standardním diskréčním obchodování.

máš tedy nějaký příklad v cpp souboru kde je to špatně a k tomu jak by to mělo vypadat?


abych mohl porovnat tvoji logiku s logikou jinou mojí třeba

je tedy siera nevhodná k aos?
máš nějaké příklady proč to co siera říká že je lepší je vlastně odfláknuté?

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milda123456 Napsal:
-------------------------------------------------------
> díky za poznatky
>
> nějak ale začít musím a chci a podle mě je to
> standadní vývoj jak k něčemu dojít i přes hromadu
> chyb které udělám.
to je taky v pořádku, vidím snahu, proto se vůbec obtěžuju i odpovídat ;) ... začátky jsou těžký pro každýho ....

>
> věřil jsem v to a pořád věřím že acsil je vcelku
> dobré řešení bohužel nejsem programátor a troufám
> si říct ani 99% lidí tady.
>
to není o trumfování kdo je a kdo není programátor... to nebyl ani záměr ..... já neumím např. spravovat auta a operovat slepé střevo
ACSIL není dobré řešení, ale je jediné jak si něco zbastlit sám, protože sierra-spread-excel je nepoužitelný

> s tou logikou programování s tebou souhalasím je
> to nepochopitelné většinou.
ano, to vidí každý na první pohled, když se do toho ponoří ....

>
> co se týče rychlost plnění tak to na live mám
> horší i při standardním diskréčním obchodování.
>
v rychlosti těch důvodů může být více, vylučovací metodou se dá dojít ke studiím, špatným datům nebo k HW

> máš tedy nějaký příklad v cpp souboru kde je to
> špatně a k tomu jak by to mělo vypadat?
tady nejde o zápis kodu, tady jde o princip, že ti Sierra rozhraní ACSIL nedovolí spoustu věcí co jinak běžně v c++ jde a v sieře toho docílíš pouze zavoláním vnitřní funkce, která nebude nikdy perfektní, protože je dělaná univerzálně btw ani se nepodíváš jak je udělaná, protože je v hlavní neveřejné knihovně

>
>
> abych mohl porovnat tvoji logiku s logikou jinou
> mojí třeba
>
moje logika je zatěžovat co nejméně sw, který na to není stavěný, aby se nabaloval o další věci
50 procent studií v Sieře si vytvořili sami uživatelé viz jiná fora, kde jsou i zdrojové texty a Sierra jen převzala a to se netýká jen custom studií alei těch default v Sieře ... příklad cumulace zigzag ale i třeba funkce treshold a další ....

> je tedy siera nevhodná k aos?
pod pojmem AOS asi možná každý vnímá něco jiného ..... zautomatizovat patern v sieře můžeš ....celou strategii už těžko a pokud ano, tak si jí adekvátně neotestuješ, protože replay v sieře není totožný s real režimem, opět toto lze vyřešit samostatnou aplikací a načítat mikrodata a udělat si replay svůj a tím se dostáváme k odfláknutí jednotlivých komponent, kdy něco funguje, ale vždy jen naoko ... na AOS se používají jiné SW a to dohledáš i tady na FIN včetně kurzů na to

> máš nějaké příklady proč to co siera říká že je
> lepší je vlastně odfláknuté?
Z poslední doby? třeba DOM studie (historical market .....) , tolik upgrade a chyb jsem ještě neviděl pohromadě za x let co Sierru používám, příklady jsem dával i zde na foru, jak studie bez označení Bety je puštěná mezi lidi a sami uživatelé na SCH foru hlásí chyby, ti samí co za ten sw platí každý měsíc .... tohle není úplně v pořádku ... o tom jak ta studie vznikla a čeho to je kopie už vůbec nemluvím ....


Ale abych jen nehaněl, nenašel jsem lepší SW, chyby jsou všude a ve všem. Po stránce komunikace se Sierrou mám perfektní zkušenost, přidávání lidí ke studiím co dělám je někdy obratem po zadání požadavku. A to mě u Sierry i drží.

>
> díky
není zač, pro další komunikaci si mě najdi na netu, tady není prostor na diskuze o programování a postování knihoven

Hezký večer

ZYP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...