Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

No, máš teda odvahu, která bude teď v případě Googlu korunována ziskem :) Nedávno jsem se trochu díval, jak se chovají akcie před a po vyhlašování výsledků, a můj závěr je, že je to zkrátka různé. Čili tu tezi o spolehlivých insiderech bych nevztahoval obecně na všechno. Osobně výsledkovou sezónu rád nemám, to vyhlašování výsledků často nabourává takové ty klasické patterny, takže trhy mi přijdou míň čitelné...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No jo, teď na to taky koukám, to jsou věci... Prostě ty dobré výsledky již byly započítány v ceně ještě před jejich zveřejněním, to se taky stává... Já teď vystupuju ze SNSS, což jsem koupil (10.4.) za 2,72 (viz obrázek), a to nikoli proto, že hezky poskočil (zhruba o 12 procent vzhledem k mé nákupní ceně, nicméně pořád je to pod mým PT), ale hlavně proto, že po zavření trhů bude mít report, a já mám pevnou zásadu, že když je report, jsem mimo trh. Jistě, mohl bych spekulovat, že tenhle skok je dílem insiderů a že to pak po víkendu poroste dál, ale spekulace tohoto typu mám přísně zakázané :) Mimochodem, pro dnešek mám spoustu "short ideas": GLD, USO, EWZ, AUQ, LVLT, BHP, CAT, SVM, VZ, TC. Něco z toho vezmu, mám přece jen ještě dva otevřené longy (GCA a XIN), které budu s největší pravděpodobností držet přes víkend, takže hedging se šikne.

19274

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jako google se mi hned jevil, že nebude mít nic moc čísla. Ono sice vydělali více, a struktura je horší.. jejich PPC kampaně jsou čím dál levnější, a vzhledem k plánovanému splitu v červnu to půjde dolů. Bylo mi jasné, když sem četl PR články těsně před Earnings, že potřebujou trochu ty informace vyvážit a když zveřejňovali, které projekty nedokončí a na které se chcou soustředit, bylo jasný že se to investorům nemusí líbit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím že ten pohyb dolu byl spolupráce splitu a Číny (celkového sentimentu na trhu).
Každopádně live opční obchod jsem včas uzavřel ve slušném zisku a uvědomil si, že tento styl obchodování je spíš ruleta než trading, tudy nepůjdu.

Nebudu mít teď chvíli čas na doladění swingového systému, takže budeš muset Tome s tou kůží na trh jít sám.

Hodně zdaru,
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Tak volba padla na AUQ. Váhal jsem mezi zlatem a nějakou firmou, no a udělal jsem to šalamounsky, páč jsem vzal firmu těžící zlato smiling smiley

Tome, ty jsi šel LONG AUQ, nebo SHORT AUQ? Podle předchozího příspěvku asi short. To by bylo "v pořádku" a byl by to první (nic ve zlém) Tvůj zde popsaný obchod, s nímž bych se vnitřně ztotožnil. Řeknu Ti proč - AUQ je totiž silně nadhodnoceno proti svému sektoru, viz zde:

finance.yahoo.com/charts?s=AUQ#symbol=auq;range=3m;compare=gdx;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined;

tzn. šance že půjde dolů v horizontu pár dnů je v tomto případě veliká. Tak veliká, že sám zvažuju párový obchod SHORT AUQ / LONG GDX.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jo, samozřejmě SHORT AUQ (je tam downtrend s hezkou korekcí, tak to aspoň interpretuju). Moc jsem fundamenty toho AUQ neřešil, jen jsem mrknul, že silně koreluje s GLD, což je logické.
Koukám, že děláš i párové obchody... klobouk dolů a držím palce :) Třeba se i k nim taky jednou dostanu, ale bude to tak za rok, až získám víc zkušeností.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O párových obchodech se tu nebavme, jinak Ti zamknou vlákno. Jestli chceš, pohledej na mě někde kontakt a napiš mi e-mail, případně se setkejme na jiném fóru. Odkaz na jiné české fórum sem taky nedám, je to proti pravidlům diskuse :)

AUQ - PT krátce pod 8.50 bude asi OK, ale nepočítej, že to spadne na 8 a níž, to už by nebyl swing, ale dlouhodobější obchod. Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak co dneska? Technicky existuje jediná akcie, která je v silném uptrendu a je momentálně přeprodaná, a to je AAPL (Apple). Půjde do toho dneska někdo po více než 3%ní korekci LONG? Já se přiznám, že váhám, přece jen ta akcie má za sebou hodně brutální růst v prvním kvartálu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám v AAPL dlouhou opční pozici, otevíral jsem hned po open a mám obavy z tohoto obchodu, v podstatě čekám na silnější pohyb long, který mi umožní vystoupit, protože očekávám, že pohyb půjde ještě níž.
Opci jsem umístil tak, aby AAPL musel udělat takový pohyb short, který udělal za poslední tři roky jen 4x no a on z toho pohybu udělal 83% jen za dnešek :).

Jinak jsem short GOOG a SPY.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...