Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

Díky všem :)

No jo, Apple se podle mě dosud vezl na vlně iracionality - což není kritika, nýbrž konstatování. Netroufám si odhadnout, jak dlouho ta vlna vydrží. Já jsem si myslel, že po smrti S. Jobse Apple ten drive ztratí, ale zmýlil jsem se v odhadu a opak se stal pravdou - ukázalo se, že legenda Jobs je ještě silnější než živý Jobs... Navíc Applu hraje do karet vznik střední třídy v Číně a okolních zemích, kde "mít iPhone" se stalo skoro synonymem "vymanit se z chudoby". Prostě někdo si kupuje mobil kvůli telefonování a někdo kvůli sebepotvrzení a kvůli tomu, aby udělal dojem na ostatní... Úplně to vidím: Číňan z venkova se přestěhuje do města, najde si tam práci, spí na palandě na ubytovně v pokoji spolu s dalšími 20 Číňany, a všichni mají iPhone. Mám manželku z Filipín (a půl roku jsem tam i žil v podstatě v prostředí slumů: pracoval jsem tam jako dobrovolný sociální pracovník), kde je to asi víceméně podobné jako v té Číně, takže jsem tenhle fenomén měl možnost sledovat docela z blízka...

Jinak včera se mi stala divná věc: chtěl jsem shortovat APU (spekulace na odraz od rezistence), ale broker (IB) mi to nedovolil s tím, že prý nemá k dispozici tyhle akcie na shortování... Tohle se mi ještě nestalo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tome, já Ti to nepřeju, ale ty obchody s akciemi s nízkým VOLUME se Ti jednou šeredně vymstí. Vezmi si APU a 14.3-16.3 tohoto roku. Jenda větší institucionární objednávka u takhle málo obchodovaných akcií pošle cenu spolehlivě hodně dolů (nahoru). A, jak říkáš, nebejvají shortovatelný. Chce to tak volume 500k a více, aby to mělo smysl ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak tam u toho APU byl ten hlavní sešup během obchodních hodin, čili případný SL by to zachytil. Samozřejmě gapy jsou problém obecně (gapy považuji asi vůbec za největší oříšek při swingovém obchodování), ale jsou i u hodně likvidních akcií a navíc můžou být nejen v protisměru, ale i ve směru obchodu. Čili dlouhodobě důvěřuji tomu, že gapy přeskakující SL jsou/budou vykompenzovány gapy přeskakujícími PT, a v praxi mi to zatím takto spolehlivě funguje. Samozřejmě mám se na pozoru vyloženě před "penny stocks" s téměř nulovým volume, ale APU je podle mě v pohodě. (Navíc teoreticky shortovatelný je, nevím proč to v praxi nešlo, v minulosti jsem úspěšně shortoval firmy s takovýmto volume...)

Jinak koukal jsem se nedávno na collective2.com (díky xzajici za tip na tyhle webovky!) na systém s názvem 1st. Ne že bych chtěl jet něco takového (nelíbí se mi už jen to, že je to jenom LONG systém), ale ten chlápek úspěšně obchoduje často i firmy, které jsou na hraně kategorie "penny stocks"...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

My si nerozumíme. Ten sešup může být během obchodních hodin (o tom žádná, GAPY prostě při swingu řešit nejde když k nim dojde mimo obchodní hodiny), problém je v tom, že příkaz STOP LIMIT by Ti nanejspíš v takovém případě nezafungoval a příkaz STOP (tzn. tedy vlastně jak já říkám STOP MARKET) Ti zafunguje s ohromným skluzem. To je ten problém.

Samozřejmě při správném MM a pokud s tím počítáš tak to není katastrofa, ale může to nepříjemně překvapit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale jo, skluzy jsou taky problém, o tom žádná. Zase ale ta aktiva se skluzy bývají dynamičtější a tudíž slibují větší potenciální zisk, a tudíž já ty případné skluzy vnímám jako daň, kterou jsem ochoten platit za ten případný větší zisk. To vše při VELMI striktním MM, to je jasný. Mimochodem, já mám svoje pravidla zhruba řečeno rozdělená na "flexibilní" a "dogmatická", a téměř všechna pravidla MM patří do té "dogmatické", čili fixní skupiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby tu byl zase nějaký graf, ukážu vám jeden ze svých dosud otevřených obchodů. COF je velká a fundamentálně zdravá firma (dokonce součást indexu S&P 500, tudíž vysoká likvidita garantována). Jde o velmi konzervativní, skoro bych řekl až nudný obchod... Trend, korekce, v tomto případě konsolidace v podobě jakéhosi "býčího" kanálu (označil jsem ho tam), vstup. Poté (když se cena "zabydlela" nad úrovní 55) lehce agresivní posunutí SL. S největší pravděpodobností to zobchoduji klasicky systémem all-in-all-out.

19432

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes short BBG (vstup za 23,43). Ta firma dnes před open vyhlásila výsledky, které prý víceméně odpovídají očekávání, takže spekuluju na pokračování downtrendu.

Jinak včera večer - po více než roce živého obchodování - jsem se konečně osmělil a řekl jsem o svém tradingu manželce. Vzala to dobře, dokonce když jsem jí to trochu vysvětloval, tak při tom usnula (byli jsme už v posteli), takže příliš vystresovaná z toho asi nebyla :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Nastal čas dodržet slib a zveřejnit výsledky za další měsíc, tj. květen. Moc se mi nedařilo, vygeneroval jsem ztrátu -5,84%. (Pro útěchu a pro srovnání: je to o něco málo míň než můj dubnový zisk; a index S&P 500 se v květnu propadl o 6,26%.) Myslím, že na vině je hlavně můj styl obchodování v první polovině května, kdy jsem trochu přeobchodoval a kdy jsem udělal i pár chyb (hlavně jednu, když jsem předčasně a mimo plán vystoupil s příliš malým ziskem z jednoho obchodu, který by poté šel do PT). Počet uzavřených obchodů 23 (méně by asi bylo bývalo více...), WIN 56,52% (což je dáno hlavně mnoha výstupy okolo BE, respektive v mírném zisku na posunutém SL). Jinak ale vše je v podstatě v normě. Z hlediska psychologie si říkám, že bych měl zapracovat hlavně na své trpělivosti, tzn. počkat si se vstupy fakt vždy až na situace, kdy na mě graf doslova křičí "kup si mě" :)

19665

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není to tajemství - mám u IB "margin account", čili mám povolenou max. páku 1:2. Někdy tu páku využívám (limitně i celou), ale záleží to na situaci. Jak už jsem tu psal, fixní je risk cca. 1,5% účtu na jeden obchod. Zpravidla mám otevřeny zhruba 2-3 obchody (max. jsem si stanovil 6 otevřených obchodů). Do jaké míry (a zda vůbec) využívám páku tedy záleží jednak na vzdálenosti SL od vstupní ceny a jednak na počtu otevřených obchodů, tj. na tom, zda jsem zaznamenal nějaké vhodné příležitosti. (Jinak momentálně se mi daří, jsem v zisku 4,21% vzhledem k začátku června.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Červen je za námi, takže nastal čas oznámit další měsíční výsledky. Řečí čísel: ztráta -2,71%. Zpětně viděno je patrné, že hlavní index S&P 500 na začátku června přestal klesat a vydal se naopak směrem vzhůru. Zatím to vypadá tak, že jsme v uptrendu. Tyhlety otočky obchoduji nerad, proto jsem v červnu obchodoval extrémně (možná až moc extrémně) málo: uzavřel jsem 6 obchodů, WIN 33,33%.

19891

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...