Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

asi mi to poradne nemysli, ale jak spravne pochopit priklad z Trading for a living (original str. 255, CZ 280 dole) ze pokud je na vyber but mit 75procentni sanci vyhrat 1000babek nebo jistych 700 tak lidi vezmou 700 i presto ze jim bylo vysvetleno ze prvni moznost vede k zisku 750 $. to je to co nechapu. jak dosli na 750? 75 % z 1000 s tim nema co delat.
diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tradingu ale rozhodně jistotu hledat nemůžete,to se obraťte jinam.Trading je založen na pravděpodobnosti a né na jistotě. A doufat v tradingu se taky nevyplácí a časem pravděpodobně vede ke ztrátě.Pokud je 75% pravděpodobnost vydělat o 50$ víc,tak proč to nevzít?Vždyť z dlouhodobého hlediska je to profitující.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja jsem to kdysi, kdyz jsem cetl original preskocil jako nesmysl, ale ted pri ceskem jsem na to narazil znova. spis si myslim ze je to spatne a chtel jsem si to potvrdit. resim spis muj trading nez tyhle prkotiny.

to Jarda.
tam je napsano ze mas 75% sanci vyhrat 1000 $. tedy 25% sanci na 0 $. to je jako ze mas 4 karty a na jedne je cerny petr - 0 $. lidi si ale zvolili jistych 700 $. kde se tedy bere ta vyhra 750$?

75 % 1000 je opravdu 750 ale o to se tady nejedna. jde o tech celych 1000 dolaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajik: Tak tvoji poslední větu jsem nepochopil zase já :) Ten kdo dělal ten výzkum tak chtěl těm lidem osvětlit co to znamená 75%, nebo jak těch 75% vnímá on, čímž způsobil jistý komunikační šum. Ale s tvou odpovědí Lukášovi (teď jsem, si ji všiml) bych nesouhlasil, resp. proč bych se spokojoval s menším ziskem, když vím že určitý přístup mi určitě nadělí více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kahiros, je to nějaké popletené. Jistých 700 v tradingu nenajdu poznamenáváš, ale dál píšeš , že mám vzít 750 a přitom nedoufat, že těch 750 budu mít, protože píšeš, že doufat nelze.To ti ta pravděpodobnost potom vychází jako jistota, a to zase neguje první větu, že trading jistota není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši, určitě to neberu jako že jsi hnidopich,to rozhodně ne! Myslím si, že autor chtěl říct to, že spousta lidí dá mnohem raději přednost jistotě ve formě 700$ než 750% s 25% riskem že to nevyjde. Asi se snažil poukázat na všeobecnou lidskou psychiku a problém se schopností přijmout malé riziko i když je z dlouhodobého pohledu ziskovější než uvedená jistota. Toť můj názor na tento odstavec z knihy.

Kahiros

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Počekj Jardo, ty to bereš ale jako jistotu těch 750 a ne jako možnost, že je mohu mít. Já jsem poukázal na trading, a ty přece nemáš 75% pravděpodobnost, že to v budoucí čas půjde dle tvého přání (třeba ano, možná ne) a proto jsem poukázal na to, že v tradingu je rozhodně lepší vzít určitou mez než čekat na nějaký sen, který může být dle tebe 75 %.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...