Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky


Zdravim

Zajimalo by me jaky mate kdo nazor na prvnich cca 60 stranek v knize Trading for living od Eldera. Zejmena jeho sverazne prirovnani ztracejicich traderu k alkoholikum. Musim rict, ze jsem tu cast musel procist 2x, a pak si to nechat chvili jeste projit hlavou. Predstava, ze budu kazdy den vstavat a sedat k pocitaci s tim,ze si nejprve reknu ze jsem looser a ztratovej je presne opak toho co jsem o pristupu uspesnych lidi k businessu vzdy ucil. Jeho metoda padnout na hubu,abych vsechno pochopil a naucil se je taky hodne razantni. Nicmene nakonec jsem pochopil jak to myslel nemuzu nez souhlasit.


Ikdyz je pravda,ze po prvnim precteni tech prvnich nekolika stran jsem RYCHLE zabrouzdal na financnik a precetl si nekolik motivacnich clanku od Petra s Tomasem.

Nicmene v knize neni prezentovana nic vic a nic min nez opravdova a u surova realita tradingu,bez servitku nadsazky ci ironie a kazdy by ji mel prostudovat, zkuseny nebo zacinajici.

S pozdravem

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TO ROLEX:

Čo sa týka tých prvých 60 strán v knihe TRADING FOR LIVING od Eldera.... tak je to na 100% pravda mám to odskúšané z obidvoch pozícií :-o, veru tak z obidvoch pozícií.... a práve preto som ešte v tradingu, tých 60 strán.. najmä jeho prirovnania traderov k závislákom .. si stále čítam... Nemusíš si sadať... pri monitor s tým, že si looser... ide o to aby si sadal pred monitor s pokorou.. a nie s tým, že ideš niekomu rozmlátiť hlavu... ja si sadám pred monitor s tým, že podľa mojich backtestov bude 42,56% stratových obchodov... takže aby ťa to nerozhádzalo.. keď dostaneš stratu... keď sedím pred monitorom s kľudom a s pokorou.. tak ľahšie sa mi rozmýšľa... ale ja som veselý typ.. optimista.. dnes napríklad som bol na chate s jedným skúseným a bohatým fx-obchodníkom a keď sa mali vyhlasovať INTEREST RATE for USD tak som si z toho celé robil prču... proste to treba brať s nadhľadom.. nejedná sa o život, dokonca ani o peniaze.. lebo tých som sa už vzdal.. takže ma to už nerozhádže keby som prišiel o celý živý účet.. tak viem že ich nejaký spôsobom zarobím naspäť.. proste to viem... a viem aj to že bude zo mňa dobrý trader.. proste to viem... mám to vytetované v mozgu...

ešte k tomu podvedomiu... mnoho obchodníkov hovorí, že ho treba úplne elimonovať-jeho vplyvy... ja zastávam skôr názor aby sme si ho naľadili pre úspech a aby nám pomáhal aj v tradingu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Souhlasim s tou pokorou k trhum.Rozhodne si clovek nesmi myslet,ze driv nebo pozdeji musi na trh vyzrat. To uz ale davno vsichni vime a pochopili jsme,ze to je nejhorsi mozne uvazovani. Co chci ale rici je, ze stejne jako je treba se chovat k trhum s respektem, musi tak clovek delat se vztycenou hlavou, nohama pevne na zemi a zaroven se zdravim sebevedomim. Vedomi ztrat je na miste, ochrana kapitalu je priorita A DODAVAM, ze pozitivni pristup a postoj viteze musi byt pritomny rovnez tak. Ale to vsechno vychazi z pristupu k sobe samotnemu a ochote si jit tvrde za svym cilem.

Neznam zadneho spickoveho atleta, ktery by stal na startu s vedomim,ze v pulce urcite zakopne a skonci jako porazeny. Tvrde trenoval na to, aby se dostal tam kde je a do startu v zavodu jde jako vytez,nikoliv jako porazeny.

Nedovede si predstavit, ze by B.Gates, W.Buffet nebo D.Trump vstavali kazde rano s pocitem,ze jsou na poli byznysu porazeni. Samozrejme si byli vedomi ztraty a velkeho rizika, ktere na ne kazdy den cekaly, ale rovnez byly dokonale pripraveni a vyzbrojeni a meli vyhodu pred ostatnimi. Mysleli jako vitezove.

A v tradingu by to melo byt uplne stejne. Kdyz clovek tvrde studuje, trenuje, prokaze usili,odhodlani a vytrvalost a venuje tomu vsechno co je potreba a spravne pochopi vsechny aspekty neni SEBEMENSI duvod pristupovat k trhum jako porazeny, neni jediny duvod proc by mel zamerne trader podryvat svoji schopnost v uspech.

A pokud samozrejme nekdo otevre ty pomyslne dvere a nedokaze se vyporadat zodpovednym pristupem s tim co je za nimi jen proto, ze je linej, nebo si mysli,ze muze preskocit par kapitol ci si naivne myslet ze se nauci tradingu, nebo jakekoliv jine cinnosti, za pochodu bez tvrdeho treninku, pak muze opravdu nasledovat pouze a jenom strmy a bolestivy pad, ktery skonci bud zanevrenim na danou cinnost, nebo v lepsim pripade pripustenim vlastni chyby, poucenim se z nich a uchopeni veci tentokrar za spravny konec/zacatek.

Tak jako se nemusim nechat srazit na prechode autem,abych vedel, ze se musim rozhlidnout, nemusim se nechat srazit trhem do kolen,abych vedel, ze musim dodrzovat jista pravidla obchodovani.Proc kdyz lide tohle uz davno vedi ze zkusenosti jinych delaji porad ty same chyby dokola?

Pravidla urcuji vitezove!Budme jedni z nich.

Skvele obchodni pilezitosti preje

Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Diky kluci za pochvalu :).

To je podle mne dalsi uzitecny udel diskuzniho fora. Nejen si pomahat mechanicky vysvetlovanim jak funguje jaky technicky indikator, ale prave i po te strance psychicke podpory a motivace. Clanku na financniku je k temto tematum nepreberne mnozstvi, ale jine originalni pohledy jak na trhy jsou take velice uzitecne.

Dobrou noc,

Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.

Kdyz jsem poprve otevrel knihu Tradingem k bohatstvi,vyhledaval jsem hlavne technicke pasaze.Postupem casu jsem se ale preorientoval na kapitoly o psychologii a money managementu a myslim,ze prave tyto casti davaji teto knize jeji vyjimecnost.Je zde velmi vystizne popsana lidska psychologie,s velmi trefnymi a vystiznymi priklady,ktere se daji jednoduse pochopit.Nekdy me az fascinovala jednoduchost s kterou se k tradingu da pristupovat,k nekterym vecem musi clovek dospet,nektere se nedaji lamat pres koleno.Asi se shodneme,ze psychologie je je tou nejdulezitejsi a rozhodujici casti tradingu a kazdy z nas se musel v nekterych vecech zmenit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Merkur,

Naprosto souhlasim. Byl jsem velice mile prekvapen, jak je kniha napsana lehkym jazykem, a to i v tech technickych pasazich. V podstate se mi to cetlo a chapalo stejne dobre jako clanky tady na financniku. Neni jediny duvod tvarit se jako genius a delat dojem na jine svym vybranym slovnikem plnym cizich slov v dlouhych souvetich, kdyz podstata problemu je nakonec banalni. Proto take povazuji tento server za genialni. Je proste lidsky. Knizka Eldera rovnez tak.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,
přečetla jsem knihu od Dr. Eldera jedním dechem.
A od začátku jsem měla pocit, že není velký kamarád s Larry Williemsem.
Jeho lehká averze k soutěžím (vítěz je předem daný), jak se staví k fundamentu nebo k paternům.
Ale hlavně z jeho knih je cítit "slovanská skepse" a jeho osobní historická zkušenost. Williems je typický američan, každým slovem i gestem.
Přišlo mně, že oba se dívají na trading trošku jinak - oba úspěšně.
Mně osdobně se Elder četl lehčeji a jakoby přínosněji a věřím, že i v angličtině to musí být čtivé dílo.
Cizinci se anglicky vyjadřují jednodušeji (krásně to jde vidět u Formanova Valmonta i angličtinář pokročilý začátečník dobře rozumí celému filmu).
Doporučuji knihu všem koupit a jen se začíst...
Thea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
Ja čtu knihu od Eldera a ten začátek mi přišel divný. Už jen přirovnání k alkoholikům a ten přistup s tím ja jsem looser atd..Ikdyž se mi to moc nelíbílo přečetl jsem to poměrně rychle a pak se u analýzy zastavil. Kniha mě moc nezaujala. Začal jsem jí číst znova, s větším soustředěním ale vynechal jsem alkoholiky. Ted jsem u head&shoulders a kniha se mi velice zalíbila a líbí se mi jak on poukazuje na určité signály na trhu,které se netýkají zrovna konkretního patternu, ale jsou velice užitečné a často vyskytující. Líbí se mi jak říka co udělá profesionál a co amatér. Zatím jsem v půlce a k vánocum si hodlám pořídit obě knihy od larryho williamse, tak doufám, že mě obohatí. A krásná je předmluva, zejména posledni odstavec,kdo četl tak určitě ví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Nojgic,

Souhlasim s tim co jsi napsal o Elderove prirovnani k alkoholikum a "looserum". To me prakticky vyprovokovalo k napsani toho pidi clanecku z 1.11. o neco vyse, jelikoz to odporovalo me osobnosti. Jak jsem potom pochopil, ta cela cast byla venovana notorickym ztracejicim, nikoli navodu jak pristupovat k trhu jako novacek. Elder to nekolikrat zduraznuje,ze v podstate je kniha venovana jak zacinajicim stejne tak jako tem, kteri uz nejakou dobu obchoduji,ale trapi se. Kniha neni sita nikomu na miru. Proste si tam kazdej musime najit to co potrebujeme.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...