Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

Hezký večer přeji,

před nějakou dobou jsem přečetl zmínku o vydání COME INTO MY TREADING ROOM v češtině tak jako TFL. Má někdo aktuální informace ohledně tohoto ( doufám chystaného) projektu?


Jonny Em
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj.

Chtel bych na tohle vlaknu zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s programovanim Eldera v TradeStation? (pripadne take v jinem programu) Mam problem se vztahem mezi daty1 a daty2. Uz jsem daval dotaz do vlakna TradeStation programovani (www.financnik.cz/forum/read.php?3,92367 ), kded jsem uvedl priklad, co se snazim naprogramovat...
Pokud by nekdo vedel, jak na to, tak bych byl moc vdecny...
Diky P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera večer, ještě než jsem "zahrábnul", jsem přečetl asi 40 stránek z Eldera - Vstupte..... a musím udělat této knížce nevyžádanou reklamu a to hned ze dvou důvodů.

První důvod je osobní, neboť Dr.Elder je pro mě "nejčtivější" ze všech autorů, od kterých jsem něco četl a je mi blízký jeho styl myšlení.

A druhý důvod je, že jedno velké moudro je popsáno na str.20-23. Už kvůli těmto stránkám tato kniha stojí za to tu knihu otevřít.

První zamyšlení, jak to ve světě chodí :
[bold][ital]Komoditní obchodníci, kteří "dostanou na frak" se někdy zaměří na opce na komoditní kontrakty.Poražení se dají na opce místo toho, aby řešili svoji vlastní neschopnost obchodovat. [/ital][/bold]

Dostal jsem se do nemilosti několika lidí, když jsem se nevyjadřoval pochvalně o jednoduchých opčních strategiích Long Call/Put. Že se tím nedá zásadním způsobem zbohatnout, a když už, tak to stojí hodně námahy. Ale udržíte se v trzích dlouho (viz můj příspěvek o těžbě štěrku v kamenolomu). Pan Elder šel ještě dále :
[bold][ital]Obchodníci, kteří opce nakupují, končí s nelichotivými výsledky. Mohou vydělat pár dolarů na několika obchodech, ale ještě jsem neviděl nikoho zbohatnout nakupováním opcí. Vyhlídky v této hře jsou tak špatné, že po několika obchodech rozhodí a zničí kupujícího. [/ital][/bold]

Touto cestou bych chtěl panu .Dr. Elderovi poděkovat, že to takto bez obalu napsal a naprosto se ztotožňuji s jeho názorem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer Mišáku,

velice hezký příspěvek! Souhlasím s vámi , že jsou Elderovy knihy jedny z nejlépe se čtících. Právě jsem si tuto knihu (pro mne druhou v pořadí od Eldera) objednal. A vaše nevyžádaná reklama k tomuto rozhodnutí nepochybně přispěla.

Doufám, že sem ještě časem přinesete něakou aktualizaci se svýmy postřehy z této knihy. Protože si určitě zaslouží obsáhnout větší počet příspěvků v tomto vláknu, než které tady zatím ohledně ní je.

Také bych chtěl poděkovat Finančníkovi a jeho zakladatelům, za vynaložené úsilí a práci, která za vydáním Vztupte do mé obchodní místnosti stála.

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovědět vývoj trhu, ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit."



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

junior111 Napsal:
-------------------------------------------------------

> Chcem sa spýtať na knihu: kompletní průvodce...
> Je pomerne drahá = zodpovedá cena kvalite knihy?

Jednoznačně doporučuji - kniha Vstupte do mé obchodní místnosti (kompletní průvodce obchodováním) je velmi srozumitelně a čtivě psaná. Přináší řadu pro mě nových poznatků či pohledů a dokonce i věci, které už jsem znal odjinud, podává tak, že je dokáže ještě lépe ozřejmit. Na první čtení jsem si barevně zvýraznil spoustu myšlenek a konkrétních návodů, ke kterým se budu určitě dlouho vracet a ověřovat si je, jak budou zapadat či ne do mého systému. Velmi instruktivní je například kapitola Organizovaný obchodník; pokud se podle ní trader bude důsledně řídit, určitě mu může podstatně zlepšit jeho výsledky. Čtu prakticky všechny knihy o tradingu vycházející v češtině, o kterých se kdy v diskusích na Finančníku mluvilo, a o žádné nemůžu říct, že by mě zklamala, z každé jsem si něco odnesl. Tato však patří rozhodně k těm nejcennějším.

Jarozima


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To junior 111.

Na to se spatne odpovida.Zalezi na kazdem co hleda.Me jsou treba mnohem blizsi knihy A.Eldera pro jeho zpusob mysleni a pohled na TA.
L.Williams uprednostnuje jiny pohled,ktery naopak nekomu jinemu muze sedet vice nez napriklad Elder.

Omlouvam se,ze Vam neodpovidam,ale je to stejne jako kdyby jsme se bavili napr., ktere auto je lepsi.Take tam co clovek to jiny nazor.Nevim co preferujete,jaky obchodni styl,jaky casovy ramec,jaky pohled mate na trading.

V teto knize jsou rozebirany ve velke mire kratkodobe patterny,je zde rozebiran jeho odmitavy postoj ke klouzavym prumerum,je zde popsana spousta potrebnych zakladu atd.

Spise se zeptejte nekoho v prislusnem vlakne,pojednavajicim o teto knize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

misak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Včera večer, ještě než jsem "zahrábnul", jsem
> přečetl asi 40 stránek z Eldera - Vstupte..... a
> musím udělat této knížce nevyžádanou reklamu a to
> hned ze dvou důvodů.
>
> První důvod je osobní, neboť Dr.Elder je pro mě
> "nejčtivější" ze všech autorů, od kterých jsem
> něco četl a je mi blízký jeho styl myšlení.
>
> A druhý důvod je, že jedno velké moudro je popsáno
> na str.20-23. Už kvůli těmto stránkám tato kniha
> stojí za to tu knihu otevřít.
>
> První zamyšlení, jak to ve světě chodí :
> Komoditní obchodníci, kteří "dostanou na frak" se
> někdy zaměří na opce na komoditní
> kontrakty.Poražení se dají na opce místo toho, aby
> řešili svoji vlastní neschopnost obchodovat.
>
> Dostal jsem se do nemilosti několika lidí, když
> jsem se nevyjadřoval pochvalně o jednoduchých
> opčních strategiích Long Call/Put. Že se tím nedá
> zásadním způsobem zbohatnout, a když už, tak to
> stojí hodně námahy. Ale udržíte se v trzích dlouho
> (viz můj příspěvek o těžbě štěrku v kamenolomu).
> Pan Elder šel ještě dále :
> Obchodníci, kteří opce nakupují, končí s
> nelichotivými výsledky. Mohou vydělat pár dolarů
> na několika obchodech, ale ještě jsem neviděl
> nikoho zbohatnout nakupováním opcí. Vyhlídky v
> této hře jsou tak špatné, že po několika obchodech
> rozhodí a zničí kupujícího.
>
> Touto cestou bych chtěl panu .Dr. Elderovi
> poděkovat, že to takto bez obalu napsal a naprosto
> se ztotožňuji s jeho názorem.
>
>
>
> "Intuice není chytřejší než statistika."
> Přeji všem hodně úspěchů.
> Mišák



S první poznámkou docela souhlasím - jenom bych místo Long Call/Put dal Long/Short Call/Put.
S druhou poznámkou už tolik nesouhlasím, kupováním opcí se podle mě dá také vydělat, protože se vše stejně odvíjí od pohybu podkladového aktiva, kdyŽ si myslím že třeba Corn půjde nahoru tak koupím Call opci a když opravdu půjde tak vydělám stejně jako na čistém futures kontraktu. Opce má tu výhodu že neriskuji volatilitu, futures kontrakt má tu výhodu že je likvidnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra :
teorie je jedna věc a praxe druhá.
Když kupuješ opce, musíš uhodnout směr podkladu, a ten musí být navíc dostatečně rychlý a velký. To, že uhodneš směr, ještě neznamená vítězství - pokud bude pohyb malý, a pomalý, může Tě sežrat čas, volatilita anebo zůstaneš pod B/E díky zaplacenému prémiu.
Tam spatřuji nevýhodu Long Call/Put opcí.

Pokud Ti ale toto vyhovuje, a hlavně dlouhodobě a stabilně přináší zisky, tak se toho drž. Já mám ale názor jiný.

A věta : Opce má tu výhodu že neriskuji volatilitu - je mimochodem pěkná blbost (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Na novou knihu A.Eldera,Vstupte do me obchodni mistnosti,jsem se hodne tesil a opet jaka kazda jeho kniha,me nezklamala.Uz ji zacinam cist podruhe,mnohem podrobneji a nachazim zde hodne poucnych veci,ktere mohu pouzit ve sve praxi.Da se rici,ze na zaklade teto knihy jsem nasel dulezite detaily ke svemu systemu,ktery by uz mel byt kompletni a konecny.Konecne jsem na zaklade teto knihy pochopil co chci a vypada to,ze to je zalozeno na zdravych zakladech.

U knih A.Eldera si hodne vazim kapitol o psychologii.Jsou psany hodne vystizne a s priklady ze zivota.Kolikrat se divim,jak odpovedi,na prvni pohled slozite otazky,jsou nakonec jednoduche.V tom je tato kniha velice hodnotna a opet nam ukazuje,ze v jednoduchosti je sila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

misak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Krakra :
> teorie je jedna věc a praxe druhá.
> Když kupuješ opce, musíš uhodnout směr podkladu, a
> ten musí být navíc dostatečně rychlý a velký. To,
> že uhodneš směr, ještě neznamená vítězství - pokud
> bude pohyb malý, a pomalý, může Tě sežrat čas,
> volatilita anebo zůstaneš pod B/E díky zaplacenému
> prémiu.
> Tam spatřuji nevýhodu Long Call/Put opcí.
>
> Pokud Ti ale toto vyhovuje, a hlavně dlouhodobě a
> stabilně přináší zisky, tak se toho drž. Já mám
> ale názor jiný.
>
> A věta : Opce má tu výhodu že neriskuji volatilitu
> - je mimochodem pěkná blbost
>
> "Intuice není chytřejší než statistika."

Opce má je dnu výhodu proti futures pozici: u futures, když je trh v trendu stačí aby sena jenom kousek zavadila o můj stoplos a jsem venku, ale u opce jsem stále v pozici a nějaká fluktuace mě vůbec nezajímá.
Podle mě je v některých trzích bezpečnější koupit opci třeba za 4000 USD než riskovat 2000 USD: když trh prolítne stopem tak ztratím najednou 2000 USD, ale u opce - její cena se sníží třeba jenom o 500 USD, neboli opce má cenu eště dlouho i kdyby se trh radikálně obrátil.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...