Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Kadly
precti si to co je v knize. zadny obchody. ty nemas 100 obchodu, ty mas jen jeden tah, volbu sanci. . .

uvedu priklad na kartach kde to bude jednoduche pochopit co se pise v te knize.
mas dva stoly.
na prvnim je jedna karta ktera znamena vyhru 700$
na druhem stole jsou 4 karty. na 3 je vyhra 1000$ a na 1 je nevyhravate nic

a lidi si veberou stul c.1
v knize je napsano ze si to vybrali i presto ze pri variante stolu c.2 by meli 750$ a to je to co nechapu.

no to co pises ty me doslo hned jen si myslim ze to neni spravne napsane v knize. nechme vsak toho.
happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši,
ano máš pravdu, v knize se nejedná o 100 obchodů, ale o pravděpodobnost. Obchody jsem uvedl, aby bylo lépe vidět jak dr. Elder došel k číslu 750. Myslím si, že to bylo v knize myšleno z dlouhodobého hlediska. Pokud budeš mít jen jeden pokus na otočení jedné karty, nikdy se k číslu 750 nedopočítáš. Ale pokud můžeš otočit kartu na stole č.1 100krát, pokaždé dostaneš 700. Na stole č.2 75krát se Ti podaří otočit 1000 a 25krát nic. A tady je vidět ten rozdíl.
P.S. Já osobně bych taky bral jistých 700 :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 911:
Tommes daval sveho casu do fora zajimavy priklad na MM. Nepamatuji si jej do detailu. Clovek si mohl v mistnosti plne listecku s penezi a listecku bez penez koupit moznost "vytahnuti" listecku za 100 Kc. Bud si mohl vytahnout listecek v hodnote 300 Kc, nebo nula. Celkova hodnota na vsech listkach byla napr. 30.000,- Kc a listecku bylo celkem 200, tj. 100 listku s hodnotou 300,- Kc a 100 listku s hodnotou nula.
Otazka zni, jakym zpusobem by jste listky kupoval?? [nevim presne zneni, takze se omlouvam za zmeny]

Odpoved zni, kupte je vsechny, tj. vsech 200 listku. Nakupni hodnota vsech 200 set listku je 20.000,- Kc a trzni hodnota vsech 200 set listku je 30.000,- Kc, tj. jisty profit 10.000,- Kc.

Takze, pokud mate moznost vydelat jistych 70,000 USD nebo nejistych 100,000 USD, pak zalezi na Vasem systemu. Pri disciplinovanem a konsistentnim obchodovani je lepe brat nejistych 100,000 USD nez vzdy brat 70,000 USD. Ale znovu opakuji, zalezi na systemu a jeho win ratio. Pokud ma system win ratio 20% [2x z 10-ti pripadu vydelate 100,000 USD a 8x z 10-ti dostanete 0], pak je lepe brat onech 70,000 USD v kazdem obchodu a ziskat napr. 50% win ratio [5x vydelate 70,000 USD a 5x nulu]. Zde uvedeny priklad je jen ukazkovy.

MM je uzce spojeny se systemem. Nelze kategoricky rici, plati to ci ono. Je nutne vzit v uvahu zpusob, jakym system vydelava a pote zvazit moznosti MM.

Tot muj maly prispevek na tema risk vs. jistota.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 911:
ja vim, ze to chapete, me slo o to, ze kdyz k Vam nekdo prijde a da Vam tuto volbu, zjistete si nejdrive, za jakych podminek volba plati? Treba se dozvite, ze tato volba muze byt kazdy tyden. Timto smerem bych videl nazor Eldera na to, ze normalni clovek okamzite sahne po jistych 70,000 USD nez nejistych 100,000 USD. Zkuseny obchodnik si nejdrive zjisti, jake jsou podminky volby a pote se rozhoduje, co je pro nej prijatelne riziko. Je to jen muj nazor.

Nedavno jsem videl film, ktery se jmenoval Get Shorty. Celkem pekna blbost, ale clovek se obcas zasmal. John Travolta byl ve filmu skvely. Ve filmu take rekl vetu, kterou jsem si zapsal: Don't say anything unless you have to. Myslim si, ze to vystihuje zpusob volby mezi zacinajicim traderem a zkusenym traderem, ktery jsem popsal vyse.

Muj prispevek neni odpoved na Vas puvodni dotaz, jen se snazim dat dalsi pohled na Eldera.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pohled na knížky trochu jinak:
každého, kdo si knihu o tradingu přečte - jedno zda se týká psychologie obchodu, tech.analýzy, manymenezmentu či čehokoliv dalšího a všeho dohromady - to asi nějak osloví. Jsou lidé co mají 2m knih o tradingu a nikdy sami neudělají jediný obchod, pouze diskutují. Jiní mají styl, jemuž říkám "sedlácký": z pohledu učených knihomolů neví nic nebo skoro nic, n aburzu jdou "se zmijovkou na hlavě a v zahnojených galoších" a jsou dokonce i úspěšní.
Je umění najít jakýsi bod zvratu: kdy něco už vím a už najdu odvahu zkusit obchod, nebo si stále myslím že musím přece vědět ještě víc, abych byl úspěšný. Někdo bude doživotní student nebo diskutér a skvělý konač na demo účtech, naostro ale nikdy nezačne a když tak zle dopadne. Je to věc silně individuální, je to o osobním stylu, který si každý musí vytvořit sám.
Kníhy mohou v tomto ohromně pomoci ale kupodivu i uškodit: kdo začíná se někdy nutí do systému, který si sice někde přečetl, ale který mu nemusí sedět. Navíc žádný styl není zázračný a není o jistém zisku. Pak nastává rozčarování, křeč, pres, stres, otázka kde je chyba, když to přece bylo v knize....je věc času, najít sebe sama a svůj styl, který mi vyhovuje, přináší to co chci = zisk, a je mi v něm OK.
Stejně tak debaty o knihách, autorech či stylech: je mi zcela jedno co kdo píše, mluví, jaký MM, stoploss či co vše užívá. Já sám se musím cítit v tom svém v pohodě. A k tomu slouží myslím ty knížky: umět najít sebe sama, vybrat si to své z řady možností tak, abych se neškubal sám se sebou ani s okolím.
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kniha dr.Eldera, ale i podobné knihy, dávájí mnoho nových pohledů a zkušeností s tradingem. Je fajn si přečíst o indikátorech, o kterých jsem nikdy neslyšel a jak se využívají.Sám jsem jeden z nich ( ROC ) přidal do svého systému

Souhlasím ale s Miciko,že knihy ( když je člověk k sobě upřímný ) by měly hlavně pomoci podívat se na sebe jako na člověka v souvislosti s trhy.Potom je vzít a studovat znovu, když vím, že se nemusím zajímat o vše a vybírám si, co mi vyhovuje.

Pokud půjdu do trhů s doporučeními od někoho a budu vědět, že mu ten systém funguje, budu se asi divit, proč ten systém nefunguje mě, nebo funguje jen z části.

Myslím, že je to převážně kvůli tomu, že každý máj svůj styl a podle toho si musí vytvořit systém, který vyhovuje právě jemu.

Hezky to popsal Tomáš v článku O těch, kteří vyhrávají. To že někteří úspěšní tradeři používají jako indikátor jenom Volume, asi svědčí o tom, že našli to, co jim sedí.
A i přesto, že neznám nikoho, kdo používá jenom Volume, je vidět, že i tak se dá obchodvat.

A o tom to je.Najít co mi vyhovuje a maximálně si to zjednodušit.K tomu jsou knihy skvělé, dávají výběr a zkušenosti.

Czert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jeste jednu vec mi kniha Dr. Eldera dala a za coz jsem mu nesmirne vdecny. Pohled, kolik se da v tradingu vydelavat, myslim si ze je to pro zacatecniky velmi dulezite uvedomit si, ze nelze cely zivot kazdym rokem tocit 40procent a pripadne si srovnat vynosy ruznych typu investovani.
Kdyz uz jsem to nakousl, Dr. Elder tvrdi, ze velmi dobry vysledek je 20% p.a., 25 stabilne dosahuji jen nejlepsi. Zajimalo by me, jak se tahle castka pocita. U akcii kdyz obchoduji se svymi penezi to je jasne, ale jak to chodi ve futures, treba pri pace 5? Obchoduji s dejme tomu 200tis. kc - takze manipuluji vlastne s 1mil. kc., timpadem pokud o sobe nekdo tvrdi ze ve futures vydelava 20procent p.a., mel by vydelat 200tis. kc., je to tak?

Aifel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Páka, nepáka, zisk se počítá k svým reálným penízkům, takže to nesouvisí s marginem. Takže , jestli máš těch 200 000,-, použiješ margin až do milionu a někdo tvrdí, že vydělává 20 %, tak se to vztahuje k sumě 200 000,- a ne k milionu, čili vydělal 40 000,-. Není, co řešit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

dobry den,
mam dotaz na elderuv vyklad indikatoru open interest (ceske vydani strana 206, anglicke vydani p.181), tj. poctu otevrenych pozic

prvni dve doporuceni chapu. kdyz roste cena i OI, tak medvedi to casem vzdaji (nakoupi aby uzavreli pozice), coz jeste vice zvysi cenu = signal BUY; stejne tak naopak kdyz OI roste, ale cena pada - signal SELL.
chapu i situaci, kdy pri trendu v cene OI naopak klesa: vsichni zaviraji sve pozice, je nervozita a je vhodne spekulovat na obrat trendu

nerozumim vykladu v bodu 3 a 4. 3. jde-li cena do strany, ale OI roste, znamena to, ze velci/commercials/hedgers prodavaji a je vhodne take prodavat. Z ceho to plyne? Proc to nemuze byt naopak, tj. ze nakupuji?

4. jde-li cena do strany a OI prudce klesa, znamena to, ze pozice pokryvaji opet velci hraci, kteri predpokladaji nastup trendu smerem vzhuru. Je to proto, ze "verejnost" nikdy hromadne masivne nepokryva pozice kdyz je trh v chopu (verejnost se hromadne vzdava jen kdyz je nejaky vyraznejsi pohyb zpusobujici jim bolest = pohyb v trhu spatnym smerem)?

Elderovy rozbory o psychologii davu jsou fascinujici, doporucuju procist. Akorat nevim, nakolik je to presne relevantni i v ID obchodovani...

diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...