Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Par postrehov:

Podla statementov americkych brokerov je pomer zarabajucich a prerabajucich traderov cca 30-70..samozrejme ale velke zhodnotenia nad 100percent podla mojho nazoru dokaze robit tak max. 2-3percenta traderov..

Co sa tyka 4 rokov zivota no neviem si predstavit 4 roky testovat dookola to iste a pritom backtesty stale dopadnu zle..ved uz podla backtestu za 1/2 roka ktory mi zaberie cca tak 2-3dni nech prezeniem dokazem zistit ci ide equity nahor alebo kde..a ked mi 10ty backtest zlr vyjde do minusu tak asi zistim, ze to nie je pre mna to prave orechove..nedokazem si predstavit testovat nieco take 4 roky vkuse s nulovymi vysledkami..

yamato: s tymi ponozkami to nemyslis vazne ze? sila co vsetko su ludia schopni vycitat..skus sem hodit svoju fotku nabuduce :)

kazdopadne toto vlakno je jedno z najlepsich vlakien pre novacikov pretoze tu su spomenute zakladne problemy s ktorymi sa kazdy bude v live obchodovani stretavat:
-prilis agresivny MM
-prilis velke ocakavania
-psychika a problemy z minulosti
-plno (nenaplnenych) reci o snoch a bohatstve - nieco mi hovori ze to nie je o rychlom zbohatnuti ale o postupnom budovani kapitalu a postupnej zmene zivotneho stylo, co sa vsak neda dokazat za rok..ani za dva

Myslim, ze vlakna kde su equity v stovkach percent rocne mozu zacinajucemu traderovi skor uskodit ako pomoct..Ako povedal Dr.A.Elder : "Na burze nie je lahko zarobeny dolar.." a na to myslite.. hlavne zacinajuci traderi a nemajte hlavu v oblakoch...50-100percent rocne je vysledok po ktorom ma kazdy trader pravo otvarat sampanske..Da sa to spravit aj za mesiac, ale pri akej miere rizika..Su roky ked to vyjde ale raz pride ten rok, ktory vas tvrdo potresta za agresivny MM a potom sa treba zamysliet ci som trader preto aby som bol na trhoch dlho, alebo aby som rychlo zbohatol (co je do istej miery vzdy aj otazka stastia)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohlédnutí (můj první článek do fora).
Nebudu psát jak dlouho nazpátek, pro každého je to různé.
Vzpomínám na první významější cíl, a to získat mou nynější ženu - získal, jsem neskonale šťastněj už 23 let.
Mít skvělý děti - mám dvě a dělaj mi velkou radost. Postavit dům vlastní silou - mám úžasnej(cca 3 roky po intenzivních třach měsících v roce , kdy jsem padal na hubu, a postavil ho na chůdách bez lešení, a nihdo tomu nevěřil že se to dá).
Mít vlastní živnost a všechny prázdniny - mám a je to super. No a teď začínám s tradingem asi rok. když jsem přečetl první knihu rozuměl jsem 10%. Tedˇ tak 90% - úspěch. Když jsem nainstaloval SC nerozuměl jsem skoro ničemu - nyní zvládám 100% funkcí které potřebuji. Založení účtu u IB byl pro mě velkej stres - a mám, a vše v pohodě. První ostrej klik mě stál -111USD - a jsem za to rád(jelikož vše funguje). Papertrading je pro mě zatim chaos, ale začíná se uspořádávat.
Vše jde pomalu, ale jistě k vytouženýmu cíli. MÍT SE DOBŘE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

byl tu odkaz na video ve kterém je i údajně v německu dost populární trader Birger Schäfermeier.

Zde odkaz na video z jeho semináře, má celkem 10 dílů.

www.youtube.com/watch?v=YyD88IyC9Cw&list=PL_XAWHE3_ROCHLpc3jQOl9CoKEjkO9XXG

Škoda že neumím německy, ale něco se z toho pochopit dá. Ukazuje výsledky obchodování za cca 2 měsíce. Dost poukazuje na důležitost PS, v období ztrát snížit počet kontraktů, v období zisků zvýšit. V tomto videu má graf ve kterém ukazuje že podstatnou část zisku tvoří největší 4 obchody ze všech.

Je vidět že ani tento zkušený trader nemá vyhlazenou equity a každý den stálé zisky.

Je zajímavé prohlédnout všechny díly, pokud umíte aspoň trochu německy.

Pitr77 - díky za odkaz na video

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli to ode mne vyznelo az moc negativne, tak to jsem urcite nechtel. To bylo spatne pochopeno. Nikde jsem take nepsal ze trading je spatny. Take ho mam rad a planuji ho delat jeste spoustu let. Jenom jsem chtel napsat ze je k nemu potreba pristupovat se zdravim rozumem a kritickou analyzou. A aby to bylo dobre pochopitelne, tak jsem to mozna trosku prehnal. A ze i moc nadseni je nekdy na skodu a je vhodne psat a hovorit o vecech i bez ruzovych bryli. To znamena je dulezite priznat si i nektera negativa tradingu. A prave toto video z meho pohledu trading trochu idealizovalo a to byla vec se kterou jsem uplne nesouhlasil, proto jsem puvodne reagoval. Nic vic nic min. Toto je muj posledni komentar k clanku. Preji pekny den Radek PS: pro majkla a yamata viz. priloha

21501

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tato tema a toto forum z velkej casti je jak sedenie v kruhu s neuspesnymi ludmi a teraz nemyslim z pohladu toho kto kolko zaraba alebo kto akemu biznisu sa venuje ci tradingu alebo niecomu inemu. Myslene to je tak ze kto ako zmysla ako si vazi zivot a jeho sny. Uz len tymi (s prepacenim) kecami sami si kopete cestu (alebo dieru) neuspechu v ktorej sa budete dookola krutit s tak mylickym priemerom ze nic ine v mysli vam nebude prevladat. budete ako zavrety v nejakej diere, studni kde sa budete furt krutit dookola a len nazerat na volne lietajuce vtaky (uspesnych ludi) ktori si budu poletovat sem a tam uplne slobodny a ktory buud zit zivot na ktory vy nikdy nedosiahnete - ale nie preto zeby ste na to nemali - ale preto ze nechcete na to mat tym ako zmyslate a podla toho konate.
Tomas s Petrom pisu drzte sa od neuspesnych ludi ktory vam dookola tvrdia ze to neide a presne to by mali urobit zaciatocnici (ktory este nemaju dostatocnu silu odolavat reciam ze to neide), tzn necitat tieto vlakna a podobne im ktore sa tu vedu (a kde za par dni vznikne 10 stran z coho je 90% zvastov o tom ako sa to neda) ... Namiesto toho venovat svoj cas produktivnej cinnosti alebo cinnosti ktora im nieco prinasa.
Vzdy tu budu triedne rozdieli ktore pramenia zo zmyslania - vec preco inak by bolo na svete len menej ako 1% milionarov? Tak ako 5% uspesnych traderov zo vsetkych traderov. Sami si ludia vytvaraju svoju buducnost a svoj svet tym ako zmyslaju a konaju (velmi dobry dokument The secret) odporucam pozriet - Potvrdzujem ze to funguje lebo sa to opiera o najstarsiu rovnicu aka existuje - Myslienky prinasaju pocity - pocity ciny - a ciny vysledky... To uspesny ludia chapu a vyuzivaju kazdy den a to v akej kolvek oblasti. Dovolim si povedat ze 99% ludia svoj biznis ktory robi nemiluje a robi ho povrchne, tak ako 99% z vas - tzn nijaky iny vysledok ako uvadzany v tomto vlakne a jeho podobnym sa ocakavat neda.

Vy pisete ze novacikovy ublizuje ked mu niekto povie ze je moozne zhodnotit ucet o 100% pravda je ale niekde inde, novacikom ublizuju keci ze sa to neda - od kedy som tu prisiel nepocuval som nic ine len to ze ked prezijem prvy rok budem rad, ze musim vybiliet ucet a tym zaplatit skolne, atd, pocuval som to co sa neda a nic na temu co sa da. Nastastie som vedel co chcem a nepocuval som nikoho a nedal som na reci tych neuspesnych a uz duplom som sa nenechal nimi ovplyvnit. Co chcem ale povedat nie kazdy je takej naturi ako ja (co ma naucilo dlhe roky podnikania) ale novacikovy co tu pridu a budu citat ako je nemozne to co chcu dosiahnut lebo vecsina z vas to nedosiahla tak jemu to viac ublizi. Preto si myslim ze uz len z toho dovodu ze ked vy ste to nedokazali nenicte elan a chut do prace inym ktory sa rozhodli to dokazat.

Chapem ze vecsina ludi nema silu zmenti svoj zivot a len fnukaju pri prvom nezdare a pri prvej facke od zivota, ale neuvedomuju si ze prave tie nezdari a facky nas posuvaju do predu a ponukaju nam neocenitelne zivotne lekcie.
Kazdy uspesny clovek co zil a zije a bude zit na tejto planete (pocitam ludi co nieco dokazali sami a nie len nieco zdedili) dostal na hubu mnoho krat od zivota ale to ho nezastavilo v tom aby dokazal svoj sen a ciel naplnit. Dokonca niektory ludia boli na uplnom dne skor nez sa stali milionarmi a ty by mali byt pre nas inspiraciou a mali by sme sa drzat dalej od ludi ktory len vecne nariekaju a ako napisal tomas stavaju sa do role obete lebo to je jednoduchsie.

Aby som sa dostal k jadru veci a tomu preco to vsetko pisem - z osobneho hladiska mi tieto reci nerobia nic a nikdy nic nerobili (tak ako mi nerobili nic reci ked som sa rozhodol ze budem podnikat - ano podarilo sa mi pred par rokmi skrachovat - ale zhodnotil som co som robil zle pripravil novy plan a o par mesiacov sme robili zakazki pre obrovske korporacie a ministerstva SR - ale to je o niecom inom) co chcem povedat je ze pride mi velmi smutne ked musim citat ako ludia zmyslaju a ako si sami vyberaju zivot neuspesnych a co je najhorsie vtahuju do toho ludi ktory sem prisli a pokusaju sa zmenit svoj zivot. Niekedy proste neviem co mam napisat a len tak citam co pisu ostatny a vyvolava to vo mne smutok z takej tej bezmocnosti ze nech napisem cokolvek zmyslanie tychto ludi to nezmeni a druha stranka veci je ze namiesto toho aby som sa venoval niecomu co milujem zboznujem a co je pre mna najdolezitejsie na svete travim dost casu tuna na strankach financnika citanim neuspesnych ludi namiesto toho aby som sa venoval svojej rodinke.

Takze aj to je dovod preco som sa rozhodol drzat sa od vas neuspesnych ludi dalej a viac chodit na financnika len po stranku uvodnej stranky a na forum uz viac neklikal - nic mi to nedava len prinasa smutok z bezmocnosti.
Skoda.

Ty co sa rozhodli to dokazat nevzdavajte sa, dokazat sa da vsetko.
Drzim vam palce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

zaujalo mi prohlášení:
"jako zacatecnik bych spise 1000x vice uvital video s nazvem: "Indikatory - z 90% na ne zapomente, SR - alfa omega obchodovani" . Takoveto video verim ze by dokazalo udelat stovky lidi mnohem stastnejsich a zkratit jejich trapeni a frustraci na minimum a usetrit tuny casu. (a cas je ta nejcenejsi komodita co dnes mame ze, kde to jenom bylo ... ) Bohuzel ale takove video tu neni, nejspis je proti "vnitrni politice" a nikdo nema zadny zajem takoveto video udelat, proc taky... "

Tak nevím, jestli čtu jiné články, sleduji odlišná videa nebo jsem absolvoval jiné semináře, ale téměř vždy jsem se dozvěděl, že bez celkového pohledu na trh a přemýšlení v kontextu trhu (právě SR, volume atd), nemůžu očekávat funkčnost "žádného" nástroje. V článcích/videích je vždy zdůrazněno, že prezentovaný nástroj je pouze částí skládačky, která do sebe musí zapadat. Nemluvě o diskusním vlákně PA a vlákně Diskuse nad obchody, kde jsou koncepty SR hojně diskutovány a využívány.
Co se týká motivačních článků a vlastně i článků ostatních, nikdo z nás přece článek nemusí číst a hlavně máme vlastní hlavu a informace zpracováváme samostatně a v kontextu, který sledujeme, tudíž proč by nám zde měl jakýkoli článek uškodit, jak je zde v této diskusi naznačováno.....? Samozřejmě slepé následování je jiná záležitost, ale o tom trading asi nebude.....

Všem mnoho úspěchů v roce 2013!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem přispěvatelům děkuji. Zavzpomínal jsem na své začátky a musím říci, že všichni máte alespoň částečně pravdu.

Truncus- tento váš příspěvek považuji za velice přínosný pro každého nováčka. Vede k zamyšlení. Zdravá skepse je na místě.

krakra- krom posledních dvou poraženeckých příspěvků jednoznačně prospěšné. Já osobně jsem zůstal hned u prvního obchodního systému, který jsem si postavil. Opravdu je to více než 5 let. Tomas262 to vystihl přesně. Nejdůležitější je se zamyslet na čem chci svůj obchodní přístup založit. Hlavní nosná myšlenka systému musí fungovat navždy.

kocista- naprosto v pohodě přijímám, jednoznačně přínos, ale nechápu

majkl- koukám už smazáno adminem
Tohle byl snad váš první příspěvek, kde jsme měli náhled na věc značně rozdílnou. Mě můj pozitivní přístup zůstává po přečtení čehokoli. Některé vaše postřehy a příspěvky jsou opravdu to nejlepší, co tady v diskusi kdo kdy napsal. Díky vám vydělávám o trošku víc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:

Tomasi, vis, ono je to cely taky o ty "blby nalade" ve spolecnosti, o tech vsech bezmocich a zatraceni naseho pseudo-demokratickyho systemu, kdyz clovek cte o desitkach a stovkach korupci politiku, zametani pod koberec, zpronever penez a moci ...
Bohuzel se tomu ani nedivim, ze nemaj lidi zadnou duveru ... ani v sebe a spolehaj se na stat, na berlicku, na rodice, ...
Cim dyl ziju mimo CR, tim vic vidim tu propast mezi naturou lidi ... snad nejzretelnejsi jsou americani. Ti proste jdou a udelaj to, spadnou na hubu a jeste s pusou od krve jdou zase do boje a delaj klidne neco uplne jinyho ... az se nam to zda legracni a tukame si na celo "no jo, amici"... ale jdou za svym snem a cilem.

Pokud nekomu trading nejde, tak delejte klidne neco jinyho. Nikde neni psano, ze je to jedina vec do konce zivota. Treba v tom vyniknete.

Mame prece v cestine pekna prirovnani: "Kazdy sveho stesti strujce" a "Jak si kdo ustele, tak si lehne".

happy trading alias pajus

P.S. Jaky bylo prvni leto?? Horky, co??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...