Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak to máte ještě OK. Mám jako dítě zkušenost s držením ve svazku jen jako kvůli dětem a co by tomu řeklo okolí, když vážné problémy se objevili už po svatbě. Konce nejsou šťastné - odborně řečeno: u jedné zhroucené primární autority těžký alkoholismus spojený s předávkováním antidepresivy, akutní odvozy do nemocnice, nyní diagnóza schizofrenie - důchod a konec člověka jako osobnosti. Ale opět už zase mluví. Druhá primární autorita - zablokované emoce, potlačování. Co člověku z takového prostředí otevře trading v hlavě je velmi "působivé". Ale to zvednutí ze sraček v podvědomí za to stálo, tedy mě trading pomohl i v tomto se s tímto vyrovnat a jít dále. Efektem samozřejmě je, že lidi, kteří toto projdou jsou pro ty původní blízké nějací divní a už mezi ně nezapadají ale zase natrefí na nové typy známých, které by jinak člověk nepotkal a to za to taky stálo.

Takže to se začne nejprve kvůli penězům s tradingem a nakonec to jde do náprav zablokování, obnovení jakési komunikace s blízkými a nesvazovaní se starými hovadinami, doslova.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blecha: tezko na to neco rict. bohuzel to neni zase az tak vyjimecny pribeh. ja jsem zase vyrustal jen s jednou autoritou, coz si taky neslo svoje. nastesti jsem se velmi brzy po puberte dostal do komunity dospelejsich a dospelych vysokoskolaku, takze jsem si nasel i nejake spravne vzory.

naprosto souhlasim s promenou cloveka diky boji s tradingem. nekde jsem to tu uz psal, ze i kdyz tradovat nakonec nebudu, tak za to, ze jsem se stal lepsim a vyrovnanejsim clovekem, za to ta namaha urcite stala.

hodne stesti,
T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano jakožto vysokoškolák jsem byl od 18 už ovlivňován jinými lidmi a prostředím. Z diskuse se závodní doktorkou během klasické pravidelné prohlídky (zajímala jí taky psychologie) vyplynulo, že jí tohle téma zajímá a byla i součástí dlouhodobého výzkumu takových rodin. Děcka se sledovala od mala do dospělosti. Výsledek - děti z rodin, kde došlo k rozchodu v jejich dětství byly v dospělosti vyrovnanější a měli lepší vztahy. Děcka z rodin, kde se kára bolesti táhla dál bez rozvodu končila často jako alkoholici, nebo s depresemi a rozvrácenými vztahy.

Ono dítě není nevnímavý kámen. Mnoho z nás ví jaký to je chodit domu do permanentního stresu a strachu, hádek a řevu nebo zarytého explozivního dusna, který samozřejmě rozvodem spíše poleví. Však už ve 12 - 14 letech jsem byl brečícím dospělým požádán o názor co dál. Moje doporučení - rozvod, který by byl obecně pro všechny nejlepší nebyl akceptován - nedávno jsme se tomu při téhle vzpomínce už jen zasmáli.

Taky hodně štěstí. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra:
www.tradac-livetradingroom.de

Birger traduje s rizikom 0,75 % na obchod a vjeho equity vidiet 30% prepady uctu. To je trader, ktory je na burze 20 rokov a je jeden z najuznavanejsich traderov v Nemecku. Kto dokaze hodit na web taketo vysledky? Ak mi da aspon jeden guru v CR A SR taketo vysledky, okamzite si kupujem u doticneho kurz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77: Ano i v CR je par takovych, maji vysledky na webu (lepsi vysledky) a poradaji seminare i koucingy. Jen musite hledat. Bohuzel to sem nemohu napsat, je to proti pravidlum diskuse.

Co se tyka videa, abych se drzel topicu, tak kdybych provozoval server, podobny jako je tento urcite bych se take snazil davat vsechny prispevky s pozitivnim nadechem a motivaci. Toto se urcite nemuze nikomu vycitat. Ale kdyz se lide venuji tradingu opravdu dlouhou dobu, muze take podobne "firemni" video vyvolat nemale usmevy a usklebky na jejich tvarich. At uz jsou to traderi uspesni hodne nebo treba vubec musi si rikat ze video trading prehnane idealizuje a neni moc FÉR vuci zacatecnikum.
Kez by mi na zacatku nekdo rekl treba: "vis toho Woodyho a ZLR muzes backtestovat treba od rana do vecera, muzes mit MM jaky chces, zmaknoutou psychologii jak chces, maximalne zeleznou disciplinu, ale stejne ti to bude uplne k nicemu!!!
Protoze tenhle koncept ma nejaky edge asi tak 6x do roka...." (priklad) Bohuzel toto nikde moc nezazniva a kdyz uz, tak jenom v diskusi, ale tem prece nikdo nemuze verit, protoze je pisou lide kteri to sami nedokazali a jenom schovavaji vlastni neschopnost... (nebo tak nejak se to rika) Ale pak vam autority reknou, ze je to vlastne jenom o psychologii a motivaci a discipline a ze musite backtestovat to ZLR v podstate non-stop, no a tak jim uverite a stravite tim treba 4 roky :) (protoze preci traderi jsou neskonale cestni lide, kteri by nikdy nelhali - dej buh a ne jako zbytek prohnile spolecnosti - tak tomu verite) A prece se nechcece motat v zacarovanem kruhu a hledat zlaty gral jako v te knizce napsano jest, takze nekvalitni system rozhodne neopustite, nebudete prece jako ti vsichni odpadlici, a ztravite tim treba uplne naprosto zbytecne 4 roky zivota, ktere nikam nevedou. Ale proste verite, verite a verite.... A toto mi zkratka prijde smutne a né zrovna moc fér. (dokaze to ovlivnit zivoty urcite vic nez si kdokoli myslel i kdyz nazacatku byly treba dobre umysly)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2all: omlouvam se, tohle bude mozna delsi.

Panove, musim rict, ze jste mne po mem dnesnim SL nejak rozhodili. Jen malokrat se mi stalo, ze jsem z diskuse na Financniku mel tak spatny pocit. Presneji receno to bylo presne 2x, a to vzdy kdyz se diskuse tocila kolem toho, proc nikdo nezverejnuje sve vypisy, obchody a zhodnoceni, resp. kolik se da/neda v tradingu vydelat, a ja to cetl nejak dukladneji.

Vzdyt ty penize v tom trhu jsou! Co potrebuji k tomu, abych si je vzal? IMHO jen aspon trochu rozumny system, odpovidajici memu naturelu, spravne RRR a MM, a predevsim zvladnutou psychiku, neovlivnujici exekuci obchodniho planu. Rekneme, ze mam 25 tisic $. Pak mi staci 3 kontrakty a 3-4 ticky na S&P do plusu denne, abych byl nejake 2 tisice $ v plusu za mesic. Ano, je to 8% mesicne. Kdyz sahnu po druhe kalkulacce s obecnymi mocninami, je to cca 151% zhodnoceni rocne. To to opravdu nikdo nedosahne? Ja tomu neverim, to prece musi jit! S uvedenymi hodnotami jsem orientacne na mene nez 1% risku na obchod, o blokovane marginu rekneme klidne u IB ani nemluve, s RRR okolo 1:1 az 1:1.25 - zalezi na systemu. Vsichni prece vime, ze tohle je docela konzervativni pristup.

Denne si vzpomenu, jak Tomas s Petrem doporucuji zacatecnikum cilit na zhodnoceni 100% rocne. Tech 100% mi prijde jako rozumny zacatek, ktery mne, kdyz mam slusny kapital (rekneme tech 25k$), musi udrzet v nasi male zasmradle zkorumpovane republice pri zivote, cimz ziskam moznost se dale zlepsovat a vydelavat vic.

Ano, jina vec je psychika, ale o tom jsme si uz psali dnes odpoledne/vecer s 'blechou'. Psychika je nase nitro, ovlivnuje nas kazdeho bud hodne, nebo strasne moc, ale trh si dela, co chce sam, takze kdyz konecne zvladneme nasi psychiku, ty penize v tom trhu porad jsou.

Zacinal jsem v zivote uz nekolikrat znovu. Ted si to obdobi prozivam zase, a je to jednoznacne nejhorsi.

Prvne jsem zacinal znovu, kdyz jsem z rozhodnuti me matky byl de facto vyhozen z domu. Dnes vim, ze jsem mel stesti. Pak jsem velmi brzo zacal znovu tim, ze jsem se odstehoval z rodneho krajskeho mesta, kdyz se mi podarilo splnit si muj sen, ktery jsem mel od 7. tridy: dostal jsem vysnenou praci na vysnenem miste. To byly zatim 2 zacatky.

(Moment, jdu si nalit moji nejmilejsi skotskou - Ardbeg)

Treti zacatek byl, kdyz jsem cca po 3 letech pochopil, ze se tam v zivote neuzivim tak, abych mohl aspon dustojne prezivat. Bylo to ve treti tretine devadesatych let. Odesel jsem, sehnal jsem praci v komercnim sektoru a raketove rostl. Prace mne bavila, byl jsem klicovy, jedinecny, nenahraditelny. Bylo to super. Jenze pak prisla nemoc ze spatneho zivotniho stylu, tak jsem dal vypoved. Zustal jsem v oboru, ale sel do spatne firmy, kterou jsem diky uzasnemu sefovi co nejrychleji opustil, kdyz mne opravdicky head-hunter hodil lano a pretahnul (poprve a naposledy) jinam. Tam jsem dostal jeden velmi nestandardni projekt, u ktereho nikdo nedoufal, ze se zvladne. Zvladnul se, zakaznik podepsal smlouvu na neco, co jsme pod mym vedenim vyvinuli, uz zbyvalo jen to dodat v prislusnych poctech a terminech. Opet nemoc ze spatneho zivotniho stylu, tentokrat to bylo mnohem horsi a trvalo to skoro rok. Zamestnavatel mel smlouvu v kapse a na mne se vykaslal, takze jsem byl na pouhe nemocenske a doma jsem mel zenu a 2 malicke deti. Uspory se ponekud ztensily. Nemoc byla kruta, stala mne hodne sil (a posilila, ale az s odstupem), takze jsem se pro jednoduchost pak vratil na sve stavajici misto.

To se psal rok 2006 a ja jsem zacal cist Financnika. Ano, vim, zaregistroval jsem se az o rok pozdeji. Od te doby jsem mel jasno. Doplnim uspory a vykaslu se na to. Prace mne sice bavila, protoze jsem byl fakt dobrej, ale ne vzdy jsem se dokazal ztotoznit s obchodnim pozadim projektu. Presto jsem vydrzel jeste 5 let, nebot tech 5 let bylo klicovych pro vybudovani businessu me manzelky (ano, opet se ztensily uspory) a jeho start a stabilizaci (drzim ji i sobe nejen timto palce/pesti).

Takze ctvrty "restart" prisel pred dvema lety - od te doby se v tom placam, live-sim-paper, neco hodne jsem ztratil, neco malo vydelal, strasne moc se naucil. Pak se mi otevrela duse a vsechny nahromadene problemy z podvedomi, co se tam v minulosti naskladaly, se mnou poradne zacloumaly. I doma se to zhorsilo, i moje stesti a spokojenost se zhorsila, a to vyrazne. Ale to jsem uz psal blechovi...

Takze panove (dama tu myslim neni), vy mi tedka po tom vsem chcete rict, ze nebudu schopen udelat ty trapne 2000 USD mesicne? Nedokazu si predstavit, ze byste meli pravdu. Neumim si pomyslet, ze bych si sam stoupnul pred zrcadlo, kde bych si musel priznat, ze jsem ani tento (trapny, strangerem opovrhovany) cil nedokazal splnit. Ja to proste slyset nechci. Par bremen a kamenu jsem uz premistil, a tohle bude dalsi z mych uspechu.

Mel jsem narizeno osudem, ze jsem na Vanoce 2012 na Stedry den skoncil v nemocnici. Videl jsem tam vedle sebe umirat cloveka. Strasne moc jsem premyslel. Vim zcela presne, jake jsou ma prani a cile: Hledat cestu - at uz to dopadne jakkoli.

Ano, at uz to dopadne jakkoli. Jeste ode mne uslysite. Mozna ne hned, ale ja se ozvu. Mam ted uz jen par cilu: moje deti, trading, zivot na Canary Islands. Na Kanary jezdim pravidelne jiz 12 let. Za tyden odletam zase, a budu hodne premyslet.

Premyslejte taky!

PS. Schvalne nechavam muj prispevek vyznit hodne neutralne. Kocista ma pravdu: muze to ovlivnit zivoty urcite vic, nez si kdokoli myslel, i kdyz na zacatku byly treba dobre umysly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bobek
Každý má jiné zhodnocení a těch přístupů je mnoho. Ten němec po 20 letech by skutečně mohl mít lepší výsledky. Je to jen průřez jednoho tradera. Ale jsou i jiní a mají zase uplně jné výsledky. Zkus se na ně zaměřit. Možná tě budou více motivovat. Např. L.Williams zhodnotil účet o víc jak milion za rok. A to pouze jen jedním nebo dvěma obchody denně!!
Mnoho obchodníků si tvrdošíjně myslí, že musí denně dělat 5 nebo i klidně 10 obchodů za den, aby měli výsledky. Je to nesmysl.
Studujme a učme se!
Ještě k tvému obchodnímu nastavení . Vážně si myslíš, že budeš denně v zisku 3-4 ticky??? Možná za mnoho a mnoho let, ale určitě bych nyní na podobné myšlenky zapomněl. Nakonec jen ty sám budeš vidět jak jsi na tom v reálu. Je výhodné se naučit jít pro větší profity, pokud chceš z těchto prostředků žít. U nízkého RRR nemůžeš zbohatnout. Tak jednoduché to není. Ale může tě udržet v mírném zisku.
A ještě za další. Je důležité si udržovat tělo v dobrém zdravotním stavu. Nebát se do sebe resp. do zdraví investovat. V budoucnu se to určitě vyplatí. S nemocným tělem se nedá pracovat a rozhodně klesá výkonnost. Více se o tomto nebudu rozepisovat. Zásady jsou napsány všude. Zdravá strava, pohyb a používání potravinových doplňků, protože po 40 věku nám v organizmu chybí spousta potřebných minerálů, aj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: dekuji.

ad RRR: to byl spis priklad, mel jsem na mysli spis prumerny denni zisk, ta uvaha byla 700 $ na kontrakt, deleno 20, plus komise, pak to jsou prave nejake 3-4 ticky na ES. Osobne mam prvni PT na RRR 2:1. (Coz je v poslednich dnech trochu problem, ale o to tady nejde).

ad zdravi: vim, snazim se, a jeste jednou dekuji. nechci to moc rozebirat. ty nemoce byly kazda jina (spis slo o to, ze telo si samo rikalo, ze nejde pracovat skoro nonstop) a ta vanocni prihoda byla jen strasne hloupa nahoda. ale poucna. Vsak taky pristi tyden budu behat po horach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kocista, krakra a ostatni:

Skuste sa naozaj zamysliet nad tym kde pramenia tie zlyhania. Netrufam si hodnotit vas na zaklade par prispevkov ale zaroven sa nemozem zbavit dojmu ze ste akosi zabudli na zakladne pravidlo tradingu. Za vsetko si zodpovedny ty sam.

Kocista tu pise ze niekomu uveril a stratil 4 roky zivota Woddieho a ZLR. A preco veris niekomu inemu? Preco neveris sam sebe? Preco 4 roky testujes nieco co nefunguje? Ja v zivote verim iba 2 ludom na svete. Prvy som ja a druhy som tiez ja.

Krakra zas pise ze kde ako ma chodit na tie vynosne systemy ked mu stare prestanu fungovat. Tomuto ja fakt nerozumiem. Akoby malo byt niekoho ulohou vas viest tradingom za rucicku a davat vam nove systemy, hovorit co robite zle a co dobre, neustale vas presviedcat ze to funguje, ukazovat vypisy uctov a pod.

Asi ste si naozaj zmylili povolanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pepe2000: Ano, nedokázal jsem si vytvořit žádný další vyhovující systém. Nevěřím, že lze obchodovat s jedním přístupem třeba 5 let. To je věc která dělá celý trading složitý, bylo by to celé jednodušší, kdybych měl třeba 10 mega, to bych si v klídku zkoumal nové systémy, protože bych věděl že nikdy nebudu mít nouzi.
Z toho plyne, že pokud máme účet cca. 5000 USD - tak trading vůbec nemá smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...