Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

Tak jsem se rozhodl reagovat, ikdyž nerad píšu.

Předně tedy [bold] jsem full trader [/bold] už několik let, ta svoboda je asi opravdu to nejcennější co člověk dostane...
Hrozně mám rád motivační články, knížky, videa... člověka to pomůže dokopat když se mu nechce.. myslím že to je správná věc.. nicméně nic se nemá přehánět, protože pak to může i škodit (podle mě).

Trading je hrozně komplexní záležitost za ty roky jsem si vyzkoušel už řadu přístupů a občas zkuouším i teď nové. Zakotvil jsem především u AOS.

Musím v dost věcech souhlasit s Krakra, protože je vidět, že si prošel opravdu dost v trzích... se vší úctou ke všem těm "nadšeným nováčkům" se ani na jeho level většina z nich nikdy nedostane.. Všiml jsem si že jen furt sní a píšou o penězích, svobodě a jak to dokážou atd.. furt samý kecy... jen sny... a u těch to i zůstane.



Trhy mi dokázaly připravit dny plné euforie a neuvěřitelně úžasných pocitů, kdy se člověk cítí opravdu neskutečně dobře...
Horší ale je, že trhy mi taky dokázaly (a stále to dělají pravidelně) připravit dny neskutečné frustrace.
A to takové, že jsem si do té doby než jsem začal obchodovat, nedokázal nikdy ani představit horší beznaděj a zoufalost. Když chytáte ztrátu za ztrátou (měl jsem jich v řadě asi 21), když se vám sypou systémy pod rukama a vy proděláváte, když potřebujete peníze na nájem a vy jste už třetí měsíc ve ztrátě, když vše nasvědčuje výbornému obchodu, abnormálně navýšíte a je to naopak uplně nejhorší obchod všech dob... trading je vlastně i peklo. :(

Do jisté míry má prostě krakra pravdu, je to boj den za dnem být ziskový...

Faktem ale je, že jsem z těch co má pevnou vůli a chci v životě víc, jsem ochoten pro to obětovat vlastně všecko, to mi pomohlo překonávat zatím ty nejtěžší chvíle, ale slabší povahy by v zoufalých dnech podle mě mohli být schopny zoufalých činů.
Nejhorším co ale člověk může zažít jsou "nenaplněné představy", ty dokážou člověka psychicky uplně zničit.. a to tak, že většina nováčků nemá ani tucha! Vím o čem mluvím... (proto přehnaná motivace může i zničit lidskou mysl)

Ty sny si naštěstí vytváříme sami.
Za dobu co jsem s tradingem začal jsem postupně ubíral na snech, protože jinak bych skončil nejspíš v blázinci. Užívám si hlavně svobody, kterou mám, ikdyž jsem si taky představoval miliony ročně.

Dříve jsem hrozně podceňoval sílu výběru financí z obchodního účtu... je lepší si 5K přesunout zpět do ČR než neustále navyšovat a pak přijít zas o všecko v největším Drawdownu jaký ještě nebyl.. tím jsem si taky prošel, není to snadný a myslím, že krakra si měl v době své slávy udělat alespon nějakou rezervu. Trhy se mění den za dnem a je to spíše boj než pohádka.

něco pro krakru i ostatní:
[bold]"V životě, stejně jako v obchodování jsou období úspěchu a euforie. Pak jsou ale i dny plné neúspěchů a neskutečného zoufalství... Pamatujte ale, obojí období vždy jednou končí.." [/bold] :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To snuff:
Ano 1000 USD je strašně málo!!, vždyť to je to samé jako chodit do [bold] práce[/bold]!! A v žádném agresivním MM to nebylo, já měl solidní účet. Kdybych v dobách kdy jsem vydělával vydělal pouze 1000 USD za měsíc, tak bych se sám sebe zeptal, " [ital]kde jsem byl celý měsíc na dovolené, že jsem vydělal jenom 1000 USD?[/ital]".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To krakra:

Ono se o tom mluví a píše na mnoha místech, dokonce i na tomto fóru, např. zde: www.financnik.cz/forum/read.php?19,225558

5% účtu na obchod je podle mě zcela brutální riziko - představte si, že s tímto rizikem chytnete sérii 10 ztrát po sobě...

Jinak sorry, ale výroky jako "cílím na 1000 USD měsíčně" jsou zcela irelevatní (Jaký máte účet? 20000? 50000? 80000?). Bavme se o procentech. Mimochodem, víte o někom, kdo by dokázal tradingem vydělávat konzistentně více než 50% účtu p.a. po dobu delší než dejme tomu 5 let? Já ne. Warren Buffett dělá v dlouhodobém průměru zhruba 20% p.a. (to je ale spíš investor), ti nejlepší správci hedge fondů - a to už bývají tradeři - 30-40% p.a. To, že má někdo štěstí a udělá jednorázově několik set (nebo i tisíc) procent ročně je právě otázka štěstí při obrovském riziku. Čili tohleto já nazývám gambling. Jasně, občas to někdo udělá, a občas si taky někdo odnese jackpot sportky, že...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to same jako chodit do prace s tym rozdielom, ze doma pracujem kedy chcem a neriesim vztahy na pracovisku a podobne chutovky z bezneho zivota... a s tym rozdielom ze pomocou position sizingu budem mat za (priklad)10 rokov z tych 1000USD - 10 000USD pri takej istej namahe...1000USD mesacne dosahovat 10-11 mesiacov v roku dajme tomu pri ucte 20 000USD urcite nie je malo..

co sa tyka forex brokerov nikdy by som si u nich ucet neotvoril..to je tiez informacia, ktoru trader pocas svojej evolucie zisti..ze nie je broker ako broker..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forex: OK pro začátek, o tom jak to na Forexu chodí bylo i svědectví na jednom live semináři finančníka. OK pro naučení techniky pro lidi, kteří jsou na techniku. Z podstaty bude forex vždy při úspěchu více nebezpečný ze strany zprostředkovatele. Komodity, akcie - zprostředkovateli je fuk zda vyděláváte nebo ne - fundamentální rozdíl.

Krakra: Motivace je součástí, bez motivace není ani první sex.
Úspěšný tradeři by tady dělali co v diskusi. Plno příspěvků děkovatelů a filozofie. Zajímavé je občas prolítnou články odborné, a pak max rychle projet diskusi. Na 5 - 10 příspěvků tam bylo občas něco zajímavého.

Ale koukám, že je pro mě OK, že mám oči na synchro grafy (i dle zkušenosti z klasické odborné práce - technoloogie velkých provozů) na více timeframech, protože obchodovat dle zpráv bych nedokázal (ovšem vykoumání jak nastavit poměry a nastvení TF atd. mi zabralo před 3 - 4 lety víkendy a dovolené). A každý kdo se kolem toho mihne buď chtěl abych mu odzkoušel jeho plán proč mu nefunguje - to nelze nemám dotyčného hlavu nebo abych mu svůj plán poslal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mimochodem nejsem fulltime - zkrátil jsem si prac. úvazek na polovinu a trading mám jako zdroj pro další cíl. Mým cílem není mít svobodný život milióny a nic dalšího. To bych se nudil za chvíli.
Ten člověk co kdysi na semináři mluvil o Forexu obchodval také zprávy a po diskusi s majitelem brokerského domu vyrozuměl, že pro ně není dobře když je někdo moc úspešný. Tam jde o tom, čí jsou ty peníze které člověk vydělával na mimoburzovních trzích jsou to peníze marketamkerů brokerů, na burzovních jsou to peníze ostatních účastníků a burze je to fuk, svůj díl vždy dostane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

-Maxwell- ak ti to prinasa tolko zleho co pises a len jedno dobre a to slobodu na co to potom robis, podla vsetkeho ta tato praca nerobi stastnym podla toho potom mas aj vysledky, teda full time trader je u mna clovek ktory mi nepovie ze potrebuje na najom ale on je v minuse to je len clovek ktory preziva v biznise ktory bud spravne nepochopil a pustil sa do niecoho kde so stastim preziva. Tak ako podnikatel ktory zalozi firmu a preziva. Vzdy su tu ale aj ine cesty doleztie je vybrat si tu ktora ma bude bavit a naplnat. Z vasich slov skor srsi negativizmus voci tomuto biznisu. Tomasa s Petrom som nidkly v zivote nevidel takto pisat a to su v tomto biznise uz asi dlhsie ako vy. Ja mam za sebou nadherny rok a aj ked som zo zaciatku bojoval neprestal som tuto pracu milovat a byt nadseny z nej a to bez ohladu na to ci som hodnotil ucet 20 percent tyzdenne albeo 400 percent, jednoducho ked ta to raz bavi tak nepises o tom tak ako ty.
Skor to znelo ako ze tradingj e tazky a vsetko co sa o nom pise je blud a ze s nim nedosiahnete vase sny - otazka znie na co ho potmo robite? Nechapte to akoze na vas utocim len reagujem na to co ste napisali.
Jednoducho bez nadsenia vasne a lasky neuspejeme nikdy v nicom ani len v manzelstve.


no dost kecoch nikde to nevedie, podme obchodovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Obecně. Pokud se někdo do práce nutí a drží se u toho silou vůle - tady myšlením, nikoli cítěním, tak je to ukazatel toho že na to nemá vlohy a měl by dělat něco jiného co ho baví a těší. Jinak z něj bude dříč, což na burze dlouhodobě povede k peněženkovému průseru. Taky můj názor - pokud trading někdo dělá jen a kvůli tomu, aby dělal 2 hodinky denně práci a balík peněz a nic víc z toho bokem, tak nevím nevím jak to pak vydrží až nastoupí každodenní live sledování a klikání do omalovánek na monitoru.

K tomu jeden poznatek z mé zkušenosti + lidí kteří se kolem toho motají i jako hrstka specializovaní psychologové. Trading obecně je jeden ze silných otvíráků na otevření průserů v podvědomí zarytých tam nejčastějí v dětství z blízkého okolí. Pak je na každým jestli se na to vybodne a pak končí nebo s tím něco udělá a kopne ho to dál ať už v tomhle nebo nakonec v něčem jiném.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kraka: souhlasim s vami az na par vyhrad temer se vsim. Pokud bych se pred 6 roky rozhodoval znovu, po tom vsem co ted vim a zazil jsem, trading bych si urcite nevybral. Obecne si myslim, ze jakekoli jine podnikani je jednoduzsi a stravitelnejsi nez trading. (sam jsem vyzkousel). Jakekoli reci o motivaci a psychologii a pozitivnim pristupu jsou jenom prazdne tlachy pokud neni system s poradnym edge. Najit takovy system a naucit se ho obchodovat dokaze podle meho nazoru takovych ne 20 ani 10 % lidi jak jsem si myslel drive ale nyni bych rekl tak 3%.
Zkratka strasne malo se pise o tradingu ve spojeni s negativy - dovolim si tvrdit ze snad neni jina oblast kde lide by mohli zazivat takove frustrace a obrovskou bezmoců. A prosedet roky doma u pocitace a pomalu se socialne mrzacit, no to je taky parada. Verim ze je vetsina lidi co pasou kravy nekde v (J)ZD podstatně stastnejsich nez 95% vsech traderu.
Na to ovsem za takovych 5 let zkouseni prijde kde-kdo.
Pekne odpoledne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...