Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

Kocista: Pouhé pozitivní myšlení bez trocha talentu a bez ničeho dalšího (plán, akce, motivace co že to vlastně skutečně chci atd.) je jako zkoušet sex bez pindíka a zásuvkové protistrany s jen kondomem v ruce - můžeme si přát, vizualizovat, sledovat dokola Tajemství a stejně nezasunem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger:

Snažil jsem se upozornit, že to není jednoduché, dotáhnout to na stovky procent ročně vyžaduje dřinu a negativní stránky tam jsou také a mimořádně silné. Pokud to ještě nechápete, tak jste zřejmě neudělal dostatek obchodů... a tedy neprošel si všemi stádii. (dobrými i špatnými)

Bez pozitivního přístupu to nikdy nepůjde, ale sám o sobě skutečně ten cíl nepřinese... chce to tak jako ve všem zůstat nohama na zemi.

Omlouvám se, ale více už reagovat asi nebudu, je to vše jen na teoretické úrovni.

všem hodně úspěchu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

-Maxwell-,

krásne napísané! Obzvlášť súhlasím s vetou: "Nejhorším co ale člověk může zažít jsou "nenaplněné představy", ty dokážou člověka psychicky uplně zničit.. a to tak, že většina nováčků nemá ani tucha!" Predpokladám, že všetci, ktorí idú live aspoň nejakú dobu určite vedia, o čo ide.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra:
S prepacenim si dovolim tvrdit ze niekto zrejme asi nepochopil o com trading je. Inac si neviem vysvetlit perly typu "neviem kam mam na tie systemy chodit". O com si priatelia myslite ze je trading? O klikani mysou do grafu 2,5 hod. denne? Na tie systemy nemas nikam chodit, tie systemy mas vytvarat, backtestovat, analyzovat, testovat, nasadit a znovu od zaciatku a tak dalej dokolecka. O TOMTO JE TRADING. Preco myslis ze pisu ludia o neustalom sebazdokonalovani? Neustale je co vylepsovat, hladat nove pristupy a pod.

Ale to je asi prilis vela roboty ze? Tiez mi trvalo kym som pochopil ze to nie je o tom ze vymyslim jeden system a potom az do smrti bude vysavat z trhu prachy. Vacsina businessov funguje tiez podobne.

Ad zarobky. 1000 USD mesacne? Vacsina ludi ktori zacinaju business s e-shopom by si za takyto vysledok na zaciatku podnikania nechala vyvrtat koleno a jedno oko. DTTO potraviny, krcmy, cukrarne a pod. - vacsina businessov je zo zaciatku stratova AJ NIEKOLKO ROKOV. Nikto nepise ze musis zarabat do konca zivota 1000usd/mesiac. McDonald zacal s jednym stankom kde predaval uplne priemerne hamburgery a teraz je jeden z najvacsich realitnych businessov na svete.

Vies co je ovela horsie ako prijst v tradingu o vsetko? Vobec to neskusit zo strachu ze o vsetko prijdem a po 40tich rokoch v zamestani si vycitat ze som to neskusil lebo som sa bal. Alebo ze som vsetko zahodil lebo som 1x prisiel o vsetko.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro někoho bylo nejsilnějším negativním zážitkem první vydělání 600 USD/den/kontrakt s 6000 USD účtem s následnou frustrací s z lehce nabitých peněz proto druhý den ze ztrátou se smíšenými pocity, že se zbavil těch fuj peněz + to že to podělal a ztratil = první srážka s "osobním finančním rámcem" (předtím smích nad knihou kde se o tom problému zmínil i sám autor, že to zažil). Málem vygumování účtu u IB na 2000 USD a zablokování obchodování. Zapomenutí intradenní pozice přes noc v emini SP díky špatně zadanému SL s následným ranním řícením se k PC a odepsání 10% účtu za blbost. Počítání z čeho vyjdu, bez použití železných Au a Ag apod. rezerv. Oznámení, že hlavní velký účet pro poziční futures si MFGlobal během krachu nacpalo do zadní části těla s "gratulací", že nyní nejsem jejich zákazník, ale podílový akcionář s následnou notářsky posvěcenou korespondencí se zástupcem u jihonewyorského soudu aby byla alespoň vrácena větší část účtu apod.
A pro někoho je zatím jevětším negativním zážitkem špatný pocit z nezačaného backtestu, z prvního protnutí SL v live obchodování o velikosti 50 USD atd.

Každý nějak začíná a má nějaké zkušenosti vlohy atd. nebo nemá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000: Nedovedu si představit někoho dlouhodobě úspěšného v tomhle, pokud si neokouká různé přístupy, timeframy + zjištění že má na to taky nějakou tu vlohu a sám si pak nevyrobí na svoji hlavu systém se svými edge, ale jen by si slepě převzal někoho systém a snažil se ho jen slepě napodobovat a klikat jako originál bez úprav pro sebe a jen se snažil dřít a držet se v tom silou vůle.

A dost už, jsem tady dlouho.

Nechť se daří. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě se krakrovi příspěvky libí. Dost libí. Jestli ti můžu něco vzkázat [bold]pokračuj[/bold] ve svých příspěvcích.... [ital](Jak tady, tak na ulici. ;))[/ital]
-
Trošku Off Topic. Pořád píšete o motivaci. Podle mě spousta lidí spousta lidí neuvědomuje co je to motivace. Jen tak pro upřesnění: [ital][bold] "Motivace je nespokojenost s aktuálním stavem."[/bold][/ital] Tzn. Pokud potřebujete motivovat, číst všelijaký knížky, články, koukat se na videa atd. abyste pracovali na tradingu, pak tolik nestojíte o ten úspěch. Protože ten kdo to chce, tak dělá a ne aby četl kdejaký články a knížky...

Doporučuji si něco najít od Iva Tomana na téma motivace. Ten člověk ví o čem mluví... Jeden z jeho citátů je: "Motivace zvenčí je jako smrad - za pár hodin se vyvětrá." Proto potřebujete neustále dokola číst ty motivační články. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blecha: to s tim otviranim tech nejvetsich pruseru v detstvi a v celem zivote, kdy cloveka zacne podvedomi zabijet, a vubec netusi, co s nim bude dal, mohu z vlastni zkusenosti potvrdit. Jednoznacne to chtelo odbornou pomoc.

kocista: v tvem prispevku je hodne pravdy. clovek predem nema ani tuseni, jak strasne se na nem to neuspesne, resp. stale zatim ovoce nenesouci usili bude podepisovat. Co to udela s jeho social life, manzelstvim, konicky, pocitem stesti.

Obecne musim rict, ze jsem se prozatim z toho vseho oklepal a snazim se pokracovat dal. Jsem hodne tvrdohlavej a vzdycky jsem si nakonec nasel svuj vlastni zpusob, jak sveho cile dokazat. Na rovinu priznavam, ze jsou chvilky, kdy jeste porad pochybuji, ze to zvladnu, a pokracuji jen proto, ze mi je lito vsechno to zahodit.

PS. jsem na samem zacatku druheho live

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bobek: Autoři tohoto webu si tím prošli také, i jejich česká i původem česká konkurence. Třeba na upozornění Tomáše jsme se sešli nezávisle na jedněch prenáškách. Přednášející si pochvalovala, že je tam nějak hodně chlapů, pak se zjistilo, že 70% chlapů tam bylo na popud odsud. :D A jo, je přínosem, pokud se člověku provětrá hlava za účasti lidí, kteří vědí o čem mluví a je to na nich vidět i tím jak žijí. Je vidět dle toho k čemu se celkově takové přednášky a workshopy přiklánějí tak jaký typ lidí tam spíše chodí, ale základ je obecně pro mě stejný u všech - všichni lezou po lešení kolem stejného základu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blecha: skoro takovou, rekneme spis naznakem, zenu mam doma uz 10 let. mam s ni 2 deti, ktere mam moc rad. zene pomaham s jejim byznysem a jako celku se nam jeste stale dari, proto davam jeste tradingu sanci. proto si dovolim na otazku odpovedet: trading mi cca 70% casu jeste stale dela radost, resp. bavi. kdybych mel rict, co si myslim, ze byla vetsi chyba, tak je to jeste porad manzelstvi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...