Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

neuspesny trader: co ked sa trh zmeni a moj edge prestane fungovat?

uspesny trader: ked sa trh zmeni, ako na tom zarobim?


je to o mysleni, nic viac. Prevziat iniciativu, necakat co sa stane.

a ta blba nalada - ono to kradnutie a korupcia tu boli vzdy, len teraz vdaka mediam o tom vieme :) mozeme sa nechat znechutit, alebo prijat fakt ze svet sa proste toci takto. Zaujat aktivny postoj a rozmyslat, ako svoje peniaze chranit pred darebakmi.
Keby takto rozmyslal kazdy, tak sa ti darebaci daleko nedostanu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sublo,

vím, o čem ohledně té nálady mluvíte. Ale já jsem 110%-ní zastáncem toho, že odraz reality je jen odrazem mých myšlenek, takže na to takto až tak moc nehledím.
Byl jsem teď měsíc v ČR. Ani jednou jsem se nekoukl na zprávy a jakékoliv politické debaty s tátou a dalšími jsem hned stočil na jiné téma. Takže za celý měsíc nevím, co se dělo, zjevně ale žiji, o nic jsem nepřišel. Každý má volbu vypnout TV a zprávy.
Když jsme jeli z letiště, taxikář nám ukazoval, kde bydlí jaký "kmotr". U 99% lidí jsem nevěděl, o koho jde. Nesleduji zprávy, takže o existenci někoho, kdo se nazývají kmotři, spíše tak tuším. A taky jsem naživu.
V Praze jsem se setkával se samými pozitivními lidmi. Bude to asi tím, že prostě vnitřně směřuji své myšlenky jenom na takové.
Proto prostě můj odraz reality není takový, jako u mnohých v ČR. Jak říkám prostě "tu hru ostatních nehraju". Mimo jiné vím, že můj život nemá s nějakou vládou nic společného. Já jsem sám zodpovědný za svůj život a realitu, vlády se to jakkoliv netýká, ta s tím nemá nic společného.
A nebo je to možná i tím, že prostě vím, že po měsíci v CŘ se vždy vracím zase sem na Jih. Ale na druhou stranu, tady ve Španělsku je prý hrozná krize a nezaměstnanost a já potkávám jen pozitivní a usměvavé lidi.
Takže prostě je to zase jenom odraz toho, jaké si to tvořím převážně uvnitř sebe.

Jinak první léto bylo parádní, už se těším na další :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem či sa mi to len zdá, ale čím je všeobecnejší článok, tým rozsiahlejšia je k nemu diskusia. Osobne beriem Tomášov posledný článok ako fajn počin a v podstate k tomu nie je čo dodať. Na druhú stranu ak sem dá Peter nejaký článok zameraný konkrétne na trading a jeden z možných spôsobov obchodovania, ktorým on obchoduje, tak reakcie sú v podstate vlažné.
Príde mi, že diskutujúci sa v posledných rokoch nejako menia.....už to prestáva byť o tradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vy vsichni pozitivni: ctiba, stranger, sublo, snuff, blecha, MNovak, Pepe2000, rajco, yamato, tomas262, majkll (ten tu myslim byl, ale jeho prispevek uz nemohu najit) a dalsi:

hodne lituji, ze jsem tu dnes stravil uz 2 hodiny a 50 minut. o to vic vam dekuji za povzbuzeni, i kdyz treba nebylo primo pro mne. at se vam stale dari.

stranger: vidim, ze jsi hodne otraveny. vsak jsi taky v mych ocich "hlavni bojovnik za realne vysoke zhodnoceni". Je jasne, ze to unavi.

sublo: jo jo, ta ceska mentalita hodne stahuje k zemi. Kdyz trochu rozvedu posledni 2 roky meho pribehu: kdyz jsem odchazel ze zamestnani, vsichni mne od toho zrazovali, ze se mi nebude darit, ze delam chybu apod, ja ani nevim, co rikali, protoze jsem je vubec neposlouchal. Ted je to 2 roky, co trochu podnikam, takze si vydelam stejne, jako v praci, ale mam nesrovnatelne vic casu na trading a na podporu businessu me zeny, samozrejme na deti a dovolene.

Nejen trh ma fraktalovou strukturu, i v zivote to tak je a vzory se opakuji: zase mi nekdo rika, ze to nejde, ze to nezvladnu. chyba je v tom, ze jsem ho chvili poslouchal - protoze pred 2 roky jsem neposlouchal vubec, a proto dopadlo to dobre. Jestli jsem ted chvili poslouchal, tak je to tim, ze mozna jeste nemam dostatecne natrenovano. Koncim s timto vlaknem, nasadim si psychowalkman a jdu pracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu všemu bych napsal jen jedno, týkající se tradingu - člověk, který pouze kopíruje styl obchodování někoho jiného a nevyvine si vlastní styl, klidně na základech stylu více učitelů (od něčeho se odpíchnout je potřeba) tak končí a ať jde dělat něco jiného. Osobní zkušenost - na drátě člověk, otevření stejného trhu - tvrdě se držel FinWinu a neviděl žádný vstup (byl i na živých seminářích, trh trendoval jen mírně), dle sebe a svého nastavení jsem měl 3 vstupy, jeden skončil na SL a dva na PT. Jestli někdo vezme Woodie CCI a začně časem pouze koukat na signální změny barev a a jako stroj to jen napodobovat bez vlastního vývoje a úprava analyzování a dělat jen tohle, a dře, že bude mít přecejc ty trilióny, fáro a vlastní ostrov, aniž by si otukal více učitelů, stylů, timeframů, tak je "bláhový". Třeba mým stylem je obchodování synchronizace na více timeframech, jak protitrendové, tak trendové vstupy. A tvrdím, že bez pohledu na situaci na vyšších timeframech neumím správně vstoupit na protitrend. Na základním grafu by jste třeba vstupovali na protitrend jak vzteklý do DIV a furt SL SL SL, pak stačí jen změnit nastavení na vyšší timeframe, klidně se stejnými indikátory jako na tom nižším a začnete se fackovat, protože tam uvidíte třeba silný long, na který by jste na protitrend normálně nevstupovali. Ano, tohle není pro začátečníky. Ovšem i tam se učí určitá koordinace sledování situace na vyšším timeframu. Toto je pro grafické obchodníky, kterým sedí grafy! Komu nesedí grafy, tak mu toto nastavení jen situaci zhorší. Za takových situací jsou najednou technické indikátory silnější. Učil vás někdy někdy, že se dá i nastavit Stochastic s velkými periodami a v jeho směru obchodovat upravený základní stochastic i v trendu? Obchodovat vlastně malé cykly ve směru velkých cyklů a malé mít jako korekci na vstup - dle mě ne. Nikde jsem o tom nenašel detail. Ale vrtal jsem se v tom a napadlo mě to (taky se mi Stochastic od základu nějak intuitivně líbil), a pomocných Stochastic se mi vždy líbí - používá ho i Petr, ale není běžnou součástí FinWinu - zaplaťte si živé školení a dozvíte se i něco navíc. Někomu Stochastic vadí, mě sedí,. RSI mě neříkalo nic, vyloučil jsem ho. Původní Finwin mám jen jako pomocné vodítko. Vše mi fuguje ale jen v souvislosti s vyššími timeframy, kdyby jste mi s¨trčili pod nos moje nastavení grafu, ale jen na základním timeframu, tak to balím a končím. Takže dle mě pouze nalezení vlastní cesty pro sebe někam vede, nikoli tvrdá dřina silou vůle pouze s cílem mít balík a jinak nic nedělat a po čase se nudit a to je vše, nikam nevede. Kdo se tady zabýval a byl učen jen přes price action, kdo backtestoval price action, jestli mu sedí více. A co nastavení RRR, testování, které RRR Vám sedi v simulaci, ale pak zjistíte, že v live vám sedí jiné RRR a i to se časem změní.

O psychologii kolem už bylo psáno dost. Základem je dělat co mě baví, mít to zorganizované, efetktivní a dostat za to zaplaceno. I kdyby to bylo provozování toalet nebo vlastní firma na komerční lety do vesmíru.

Hrubky jistě budou, ale jsem líný to teď opravovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: pokial si spominam tak si naozaj prvy ucet vybielil..Ja odkedy som sem prisiel tak mi nikto nepovedal ze prvy ucet vybielim, ale vsetci mi tvrdia jedno ze podstatne je neriskovat vela na 1 trade(kolko je vela nech si kazdy trader preberie individualne) a najdolezitejsie nie su vstupy ale vystupy, RRR a celkovy MM(kazdy rozumny clovek na to po prvom backteste pride sam)..Nechcem sa Ta nijako dotknut ale dookola tu melies o xsto percentnych zhodnoteniach ale ked pride na realne obchody tak sem hodis obrazok kde mas dve situacie okomentovane ako: - tu by som vstupil KEBY som tradoval a tretiu ako : tu som vstupil a obchod skoncil BE. Tak kde mas tie stopercentne zhodnotenia? Vsimol som si, ze viac ludom tu isli Tvoje teorie o zhodnoteniach uz na nervy..pokial to dokazes tak Ti gratulujem ale zatial si sem nehodil ani jeden statement ktory by dokazoval , ze to naozaj dokazes.. Samozrejme to robit nemusis, ale potom si kazdy utvori nazor sam..

P.S. V ramci slusnosti diskusie to bol moj posledny prispevok o zhodnoteni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kciska: Guru také říkají (tedy ti co sleduji), že když zkušíš víde přístupů, stylů a timerfamů a po čase nic. Tak trading není pro tebe a běž dělat něco jiného - Steenbarger. Více než klasický obchodník deník v excelu mi pomohli psycho poznámky v excklu s pouze rámcovým naznačením vstupů při živých obchodech v grafech.

Pokud nějaký guru tvrdí, že chyba jen v psychice a jinak, že trading je pro každého, tak je to samozvaný guru. Přece nemohu očekávat úspěch v oboru pro který nemám vlohy. Zrodil by se jen pouhý dříč na max průměrné úrovni.

Tohle je celkově přísně individuální obor -řemeslo a i vlastně špetka umění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad komercna firma na lety do vesmiru - uz sa to tu asi pisalo, ale Elonovi Muskovi tiez tvrdili ze "to nejde" bez podpory statnych agentur. A ono to ani moc neslo - jeho prve styri pokusy zlyhali. Pri piatom uz zil z poziciek od znamych.

Dnes ma jeho firma zabookovane objednavky v multimiliardovej hodnote, jeho rakety pouzivaju motory vlastnej konstrukcie ake nikto iny v USA nerobi, jeho komercne nakladne lode vozia zasoby na vesmirnu stanicu.

Chlapec ma zjavne vlastne videnie reality :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato: Mezi náma, mě by to taky bavilo. Neustále se mi líbí představy, že někam něco vystřeluju nahoru. Sice mám vysokoškolské vzdělání v přírodním oboru, ale není to přímo konstrukce a fyzika jen základ. A vlastně mám univerzální - biochemie, chemie, fyzika, základy materiálů, bylo i nějaký programování. Na jaderku jsem se rozhodl nakonec nejít, kosmologii jsem študýroval už na základce, lety do vesmíru taky, obtěžoval rodinu že chci dalekohled atd. Ale za komančů to nešlo tak snadno sehnat. Velké memoce, když jsem se na něco ptal osobně Grygara a oba jsme zauvažovali, že v něčem je problém atd.

Hmmm, kde má náborovou kancelář.

Přihlásíš se tam taky? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...