Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

Pepe2000: Ano souhlasim s tebou. Ale neber vsechny ty nase vyroky tak doslova, jsou to spise takovy obecny priklady a jeste trosku zveliceny, aby ta myslenka poradne vynikla.


Za vsechno si zodpovedny v tradingu ty sam - kde ja jsem to jenom slysel..., aaaa pockej, uz vim na "nejakem" serveru o tradingu. A myslim si ze je to pravda. A vis co jsem tam jeste slysel? No treba ze je dulezity MM, psychologie a odstavnovac a x dalsich veci. Se vsim jsem take vnitrne souhlasil, tak jsem si rekl ze ten co o tom pise asi neco vi a rozhodnul jsem se mu pomerne dost nekriticky a hodne naivne verit. (holt to mladi....) Takze kdyz potom nekdo takovy napise: jo a mimochodem ZLR je prima a ta ema 34 no ta je jeste o 3 levely lepsi, tak tomu zkratka vnitrne naprosto verite. Protoze vasi Gurus maji vzdy pravdu a mysli to dobre. A tak testujete a testujete a verite - chyba proste musi byt ve vas, nejspis z 90% v hlave. Takze vytrvate jak gurus rikaji, protoze zkratka jim verite i to posledni slovo, protoze ten cely koncept do sebe tak kouzelne zapada. Ale vse je tak dokonale a propracovane ze te spoustu let nenapadne ze by neco mohlo byt vubec jinak...... a nekdo na to prijde za pul roku, nekomu naivnimu a duverivemu toto prozreni trva dele. A cilene nechat lidi roky babrat se v indikatorech mi prijde naprosto nefer, nemoralni a sobecke. (protoze to fakt boli, neskutecne ovlivnuje zivoty! a guru vi nakonec moc dobre jak se veci skutecne maji....)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pepe2000 :

Až študuješ nejaký odbor na škole, čítaš knihy od autorov a často im veríš. Začiatočník je človek, čo nemá dosť poznatkov, skúsenosti v praxi, aby hneď vedel posúdiť, čo je lož a pravda. Tá tvrdá kritika, ktorá sa tu znesie na traderov len preto, že sú kritickí ku snu, teda zarobiť si tradingom a byť vo vate, od ostatných nie je nič iné, len snaha kritizovať niekoho iného s iným názorom a ostrakizovať ho len preto, že tento kritický názor poukáže, že to nie je až také ľahké, ničí to tvoj hrad na tvojom piesočku, pretože málo ľudí chce počuť skutočnú realitu a radšej veria snom. Pozrime sa teda na realitu. Tradingom sa dá zarobiť, ale zvládnu to podľa mnohých štatistík brokerov ledva 10 % začínajúcich a do 3 rokov z nich zostane skutočne ziskových možno 3 %...Čo z toho vyplýva ? No hlavne ten fakt, že zarobí na tom broker, predajca kurzu, seminára, predajca knín o tradingu a ostatní, čo si aktivitami okolo tradingu, nie skutočným tradingom, zarábajú,, pre nich sú to isté a bezpečné, ziskové aktivity.... ;)Sorry, ja nechcem šíriť negativizmus , ale je nutné si uvedomiť, že ak toto fórum má byť skutočne objektívne , tak nie je možné zhadzovať každého, kto vyjadrí subjektívnu kritiku na to, že dosiahnúť ten sen a byť tradingom za vodou je ozaj ťažké.
Preto ja chápem krakru aj iných a aj keď samozrejme platí, že za všetko si zodpovedný sám v tradingu, súčasne to neznamená, že všetko okolo tradingu je fér a že reklama je ozaj pravdivá... :)
Každý normálny človek vie, že reklama má pomáhať predávať niečo, nejaký produkt a nie dokázať, že obsah reklamy je objektívna pravda... :) O tom je aj marketing, prinútiť kupujúceho, aby kúpil tvoj produkt...
Mimochodom, video je pekné, ale skutočná pragmatická hodnota a realita by bola, keby každý predajca kurzov, seminárov ukazoval kupujúcim svoje auditované účty, aby účastnici vedeli, že ich guru je skutočný profík a stojí za to stráviť backtestovaním rok, veriť svojmu guru, že je to všetko, OK, pravda...A o tom sú tieto príspevky kritikov...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze jeste k videu - ano je sice super motivacni pro zacatecniky ale jako zacatecnik bych spise 1000x vice uvital video s nazvem: "Indikatory - z 90% na ne zapomente, SR - alfa omega obchodovani" . Takoveto video verim ze by dokazalo udelat stovky lidi mnohem stastnejsich a zkratit jejich trapeni a frustraci na minimum a usetrit tuny casu. (a cas je ta nejcenejsi komodita co dnes mame ze, kde to jenom bylo :) ... ) Bohuzel ale takove video tu neni, nejspis je proti "vnitrni politice" a nikdo nema zadny zajem takoveto video udelat, proc taky... Ja si ale myslim a po 3. opakuju, ze by to bylo ferove a chlapske gesto, protoze autori takovych serveru si ani neuvedomuji jakou maji jejich slova moc a vahu v zivote ctenaru toho serveru (skoro jako od pana boha...)
A jako priklad muze byt vyse zminene testovani ZLR po 4 roky protoze to proste rikal guru (buh)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus: souhlasim s kazdym slovem, lepe bych to nenapsal (vlastne jsem napsal neco podobneho ale jako hotentot :)

Me toto prozreni trvalo zhruba tech 4-5 let! A mrzi me to, protoze tento cas se dal vyzit podstatne lepe.
Nadruhou stranu kdyz budes mit svoji firmu - server. Budes tam take davat same pozitivni veci, motivaci, a rikat jak je tvoje firma skvela a nejlepsi a jak ma dlouholetou praxi ( ikdyz vznikla pred mesicem), ja myslim ze ano, myslim ze by to delal kazdy. Ale je treba si uvedomit, jak neskutecne moc (negativne) toto zvlaste v tradingu ovlivnuje zivoty stovek, mozna tisicu lidi!! (A to vse za pomerne sobeckym ucelem...)

Ale nechci aby to vyznelo nejak extra negativne, ze neco na nekoho svaluju (svou neschopnost).
Spise jsem si chtel zpetně vylét srdéčko... :)

(ale zacatecnik to stejne nebude poslouchat a kdyz ano, tak tomu nebude verit (bude verit me nebo gurus???). A nakonec si tim stejne bude muset projit, asi to tak ma byt...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru. Pokud nám chcete povědět, že znáte lepší stránky o tradingu, že vydělávání peněz je nemorální, že komodity nefungují, že jste mnohem chytřejší než diskutující zde, že jste někde slyšeli že tyto stránky stojí za starou bačkoru, že umíte všechno lépe, ale podrobnosti říci nemůžete atd, tak se prosím ani neregistrujte a jděte na stránky, které jsou Vašemu srdci a myšlení bližší. Nechceme zde stále dokola řešit tato nekonstruktivní témata a lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací bohužel nedokážeme pomoci, odpovědi na podobné příspěvky můžete najít v archivu této diskuze a o nová vlákna na tato témata zde již nemáme zájem. [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k videu - videl som tam ponozky v sandaloch?? :D

k pochybovacnemu brblaniu - ludkovia, zabudate na jeden detail. 10% prezivsich nie je len statistika tradingu, ale aj statistika podnikania ako takeho. A predsa na tom stoji nase hospodarstvo. Neviem preco ludia stale ocakavaju ze biznis, ktory zaraba nadstandardne, bude narocny iba standardne a vlastne to bude zichr...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: zkoušel si obchodovat věci jako Market Profile - FootPrint apod techniky? Protože tam je vlastně všecko - S/R oblasti, Price Action a hlavně VOLUME, protože Volume je to, co tvoří bariéry v dalších pohybech a nakonec dává trhu obraz v podobě grafu. Myslím, že právě zde je možnost vytvořit metody, které budou fungovat vždy, pokud bude trh fungovat tak, jako nyní ... passive/aggressive byuers/selllers, FIFO zpracování příkazů a tak ... a co opce, taky ti nefungujou? Indikátory jsem opustil velmi rychle (pár backtestů tam sice bylo), protože intuice mi říkala, že to jsou jen hloupé omalovánky ... Co se týče čistých svíčkových grafů, tam už čumím několik let a furt tam nic nevidím a stále se nedostavuje žádný "cit", takže tento směr jsem taky opustil :)
Prostě je to o tom, najít si metodu, která ti řekne, co se na trhu "asi" s vyšší pravděpodobností děje a máš [bold]TRVALÝ[/bold] edge...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tomas262:
Se mnou to je teďka složité. Zajímá mě jaký to má potencionál, kolik % se dá vydělat, kolik obchodů cca. denně.
Prostě zda to má smysl se tím vůbec zabývat. Netvrdím vůbec, že to nefunguje, ale mám obavy, že se do toho opět vrhnu, vložím do toho opět čas a hlavně morální úsilý, a nakonec z toho nic nebylo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zábavné čtení, musím říci :-)

Já se poměrně pravidelně setkávám s dlouholetými úspěšnými tradery, někteří jsou dokonce naši bývalí studenti (viz. Maxwell, který zde už psal a byl za mnou v minulých letech na návštěvě ve Španělsku i Portugalsku). Dva z nich se sem chystají také stěhovat - to jen na okraj.
No a vždy když jsem s těmito úspěšnými tradery ve styku, uvědomím si opět, že prostě realita je to, co si vytvoříme. Obecně se dá říci, že nic není jednoduché, v čem chceme uspět. Pro mě nebylo jednoduché naučit se tradovat, nebylo pro mě nikdy jednoduché naučit se 3 jazyky, nebylo pro mě ani jednoduché vytvořit s Petrem tento web a prodávat na něm kurzy. Za vším tuny potu, dřiny, úsilí.
Ale oproti ostatním jsem měl vždy to, co ostatní úspěšní tradeři, se kterými jsem ve styku: Nikdy jsem si nehrál na oběť a na chudáka, ke kterému je vše nespravedlivé a nefér. Nikdy jsem netrpěl sebelítostí, když mně zrovna něco nešlo a problém hledal jen uvnitř sebe. Vždy jsem věděl co chci a nezajímalo mě, co o tom říkají ostatní - protože drtivá většina lidí nežije život dle svých představ a má raději postoj oběti, než tvůrce. Nikdy jsem se nevzdával, jenom proto, že jsem někde dostal nakládačku, nikde jsem si pak nestěžoval, jak nic nejde - ani u desítek mých "guru", u kterých jsem nechal statisíce za semináře a knihy - za což jsem nesmírně vděčný, protože každý takový "guru" mě vždy výrazně posunul dál, ukázal další možnosti, naučil něco nového. Možná jsem z toho ve finále 90% nikdy nepoužil, ale zároveň jsem si díky tomu našel svou vlastní cestu.
Svět ale bude vždy takový. Budou zde lidé, kteří se někde spálí, ale místo, aby se zvedli, našli chybu v sobě a šli dál bojovat, zaplní diskuzní fóra a budou naříkat a vinit všechny druhé, budou chtít zadarmo systémy druhých a jejich čas a jejich statementy a jejich duši, jenom proto, aby je mohli začít vinit při prvním svém vlastním dalším neúspěchu.
A pak tu budou lidé, kteří když dostanou nakládačku, budou hledat chybu v sobě, budou na sobě pracovat a budou hledat další cesty, jak uspět - přitom si uvědomí, že každá cesta, která jim z nějakého důvodu nevyšla a nesedla, je jen skvělou zkušeností toho, jak se lépe nasměrovat na cestu, která k úspěchu povede.

V dnešní podivné době chceme všechno zadarmo a hned. Chceme být hned milionáři, ideálně se systémem, který se ani nemusím pokoušet vymýšlet, který raději zkusím od někoho vyloudit, ideálně se statementy a live podporou 24/7 a zdarma. Chceme jít jen jistými cestami - jako by takové existovali. Nechceme na sobě pracovat, nechceme přijímat nezdary jako přirozenou součást úspěchu. Chceme vinit, hledat viníky, dožadovat se odškodného a co nejvíce dávat najevo svou sebelítost, jaké jsme oběti, co vše se nám nepovedlo. Když se nám nedaří, chceme hned najít nějakého "guru", kterého z toho obvinit (zajímavé je, že my s Petrem se nikdy za guru nepovažovali, nikdy se tak nenazývali, vždy to byly přívlastky, které nám dávali až ti, co byli neúspěšní). A opět, tak to bylo, je a zřejmě i bude.

S Petrem milujeme trading, milujeme trhy. Milujeme to, co děláme, těší nás, pokud předáváme dál to, co jsme se sami naučili, jsme šťastní, když máme úspěšné tradery a bereme jako fakt, že 80% lidí statisticky neuspěje v žádném podnikání a profesi - tak to zkrátka a dobře je. Možná to jen dostatečně nechtěli, možná svou profesi dostatečně nemilovali, možná jim jen více vyhovuje role oběti. Tak to to opět bylo, je a bude. My se snažíme dělat každý den to nejlepší, co dokážeme - v tradingu i vzdělávání. Žijeme tím, těší nás to a baví nás to.

Moc bych si z celého srdce přál, aby zde všichni byli úspěšní a výděleční tradeři. Ale trading zkrátka opravdu nemusí být pro každého. Já pracoval před mnoha lety 2 roky v reklamě, předtím jsem se 2 roky na to připravoval, myslel jsem si, že mě to baví jako úžasně kreativní práce, dal jsem do toho 4 roky života a pak zjistil, že mě to nebaví, že na tom nic kreativního není a že to nikdy už dělat nechci. Možná jsem jen doufal, že budu bez práce za rok multimilionář. Ale přesto děkuji za tu zkušenost, jsem za to šťastný a nikde nešířím, že je to chyba gura "Davida Ogilviho", který ve své knize psal, že jako reklamní textař budu milionář (což jsem samozřejmě nebyl).

Pokud vás trading už nebaví, pokud už mu nevěříte, pokud jste plni pochybností a frustrace, tak prostě už trading nedělejte. Najděte si jinou činnost, která by vás bavila, přestaňte plýtvat čas naříkáním a scanováním fór, na kterých byste si mohli ulevit a jděte hledat pro sebe a svůj život další cesty. Nebo prostě zkuste nahlédnout dovnitř sebe a zamyslet se, zda svou realitu netvoříte právě tím, co děláte, jak smýšlíte. Začněte hledat větší důvěru v sebe, své skutky, činy, v to, co děláte. Přestaňte hledat chyby v okolnostech, protože žádné objektivní okolnosti nejsou - vše si vyrábíme myšlením my sami. Vše je uvnitř nás, naše realita je pouze odrazem našeho já, našich myšlenek, našich činů.

Tak i tak vám přeji z celého srdce štěstí a děkuji vám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Tomasi,

Skvele video, takhle to ma byt. Proto tomu vetsina z nas venuje svuj cas. Financni svoboda, totalni zodpovednost za sebe a svuj zivot bez ohledu na to, co si mysli vsichni ti moraliste, pragmatikove, tchyne;) nebo "kolegove" na diskusnich forech.

Preji splneni cilu na rok 2013 a na financnikovi uvitame vice interakce "videa" atd

Pavel73

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Truncus:
Nie sorry, naozaj s tebou nesuhlasim. Jednym s najvacsich + tradingu je ze si MOZES VSETKO OTESTOVAT A VYSKUSAT sam. Chapes vobec ake obrovske + je toto oproti inym biznisom? Je absolutne jedno co prezentuje Petr a Tomas. Kazda informacia, kazdy pristup, kazdy system a plan sa da overit.

Uplne jednoduche:
1. Postav plan
2. Zbacktestuj
3. Uprav plan
4. Obchoduj na demoucte
5. Obchoduj live

Toto je tu v roznych variaciach mimochodom omielane donekonecna. Vidis tam niekde bod ktory hovori "rob to co hovori guru"? Dokonca Petr niekolko krat zdoraznoval ze by ludia mali byt na zaciatku zdravo nedovercivi a sami si overit fakty.

Problem je ze vacsina ludi su snilkovia ktori radi snivaju o lepsom zivote a nie su pre to schopni urobit ani to co som napisal vyssie. Je pre nich jednoduchsie niekde stiahnut obchodny system a nasadit ho najlepsie rovno live. A ked nefunguje tak je jednoduchsie to zhodit na guru, na trhy, na fora a pod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...