Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Risk management v intradenním obchodování pod lupou


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

krakra
Roman může mít SL třeba 1000$ a to ve velké většině případů dříve přijde zisk než tak velká ztráta. Bohužel přijde i období a to zřejmě trader Roman ještě nezažil, kdy trh několikrát téměř po sobě nadělí i tak veliký SL. Záleží jaké má RRR. V tomto případě bývá často negativní. Což může být po čase problém.
Někdo má velký SL (v podstatě každý má nějaký- max. velikost účtu) - méně častý, a jiný případ (většina) menší SL a častější. Můžeme hledat rovnováhu mezi těmito způsoby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodovani bez SL nema cenu ani komentovat. Obchodovat s vysokym SL muze ten kdo nasledne pozice at rucne nebo AOS ridi. Jedna se zkusene tradery kteri nenechaji temer nikdy trh jejich SL zasahnout a pozice uzaviraji rucne po prurazu dulezitych SR nebo pritahuji SL pod tyto urovne pokud jde trh jejich smerem.
Pro zacinajiciho tradera je to velmi spatna strategie protoze nedokaze nest tihu multikontraktu nasobenych výší aktualni ztraty a vzhledem k tomu ze nema vypestovany navyk na yto situace tak logicky bude pozice nesmyslne uzavirat nebo prohlubovat ztratu.
Zacatecnik by se mel zamerit na jednoduchy patern - nejlepe jeden a zacit zkoumat sve pocity pri obchodovani zivych trhu. Az si je jisty ze tyto situace zvlada muze pridat dalsi kontrakt a vse opakovat a sledovat znovu. Takze je jedno kolik ma na ucte penez /mysleno vyse kapitalu ne MM/, ale dulezita je psychika a pohoda pri obchodovani.
Kdyz vidim zde na foru obrazky nekterych traderu a maji zde zakresleny 3 obchody za 10min., tak si ani neumim predstavit ze budou podobne obchodovat treba s 5 kontrakty.
U mych systemu nabizi trhy 1-2 kvalitni vstupy za den /obchoduji 4 trhy/

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak tu veľmi dobre vystihol podstatu tradingu, a to hľadanie optimálneho SL (a následne PT-u alebo PT-tov).

Jedným extrémom je obchodovanie bez SL (v skutočnosti tam je vždy SL daný burzou s hodnotou = veľkosť účtu mínus margin), resp. veľkým SL a na druhej strane malým (a často až príliš malým SL). Optimum závisí aj od skúsenosti tradera. Skúsený si môže dovoliť nižší. Začiatočník je nútený použiť väčší (napr. neodhadne tak presne SR zóny, alebo čaká na jasnejšie potvrdenie, ...), čo ho znevýhodňuje, lebo aj jeho úspešnosť je menšia. To dokopy robí to, že väčšina začiatočníkov skončí v mínuse.

K článku: Backtesty sa robia na historických dátach a keďže sa trhy pomaly alebo rýchlejšie menia, výsledky BT nezaručujú dlhodobú ziskovosť. Niekedy ani kratšiu. Preto článok je dobrým prínosom pre tých, čo začnú obchodovať a dostanú sa do strát. V obchodnom pláne treba mať vždy aj pravidlo pre veľkosť celkovej straty, kedy treba ukončiť živé obchodovanie. Nemyslím samozrejme navždy. To už je na každom. Hranica strát záleží od veľa individuálnych okolností a samozrejme aj od psychiky. O tej sa nezmieňujem, aj keď je to najdôležitejšia časť tradingu. To je však kapitola sama o sebe. A asi najdlhšia a najťažšia.

Pre Romana:
Keďže nikto nemá vešteckú guľu, je prakticky nemožné mať v ID obchodovaní za sebou len zisky, bez strát počas obdobia 4 mes. Predpokladám, že sa nejedná o 1, 2 alebo 5 obchodov. Zrejme ide o prikupovanie a tam si treba dať na jedno pozor. U klasického ID obchodovania to nie je podstatné, lebo je to priblížne rovnaké, ale u prikupovaní sa treba pozrieť nielen na equity uzavretých obchodov, ale predovšetkým na equity celkovú aj s otvorenými obchodmi. Ak je pomer max. DD s otvorenými pozíciami / max. DD len s uzavretými obchodmi > 2, niečo to nasvedčuje. Pri prikupovacích systémoch je tento pomer aj 20, 50 alebo kľudne aj viac ako 200. Pohľad na takúto equity by mal človeka odradiť. Tak ako aj mňa odradil. Niekoľko takýchto systémov som totiž testoval ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych všem ID začátečníkům doporučil jednu jednoduchou věc. Dělat vždy jenom jeden obchod denně bez výjimky. Neposouvat SL, obchod nechat dojít na PT nebo SL. Více obchodů denně otevírat až tehdy, kdy výsledek prvního obchodu nebude mít vliv na traderovu psychiku a tím pádem i na následující obchod. Zní to banálně, ale věřím, že to mnohým dokáže ušetřit spoustu peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> ROMAN1 Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Chcel by som popísať svoje skúsenosti so
> STOP
> > LOSSOM. Obchodovať som začal live 18.7.2012
> so
> > sumou 15000 USD. V obchodoch som nepoužíval
> SL a
> > 31.8.2012 som mal na účte 18500 USD. Pretože
> som
> > mal niečo zarobené, tak som sa rozhodol
> používať
> > SL, tak ako váčšina traderov. A začalo sa
> to, čo
> > asi väčšina pozná.Vyhodenie na SL a následne
> > otočenie trhu tým správnym smerom. 28.1.2013
> sa
> > môj účet scvrkol na 11500 USD, čiže strata
> so
> > SL-mi 7500 USD. V tento deň som sa rozhodol
> vrátiť
> > k tomu, čo mi prinášalo zisky a SL som
> prestal
> > zadávať. 7.6.2013 som mal na účte 28 100 USD.
> Po
> > zrušení SL som zdvihol účet o 16 600 USD za
> štyri
> > mesiace a za toto obdobie som nemal ani
> jeden
> > stratový obchod. Dnes som v obchode použil SL
> a čo
> > myslíte, ako to dopadlo? Samozrejme strata.
> > Vychádza mi z toho, že
> > s malým účtom ako 5000 USD vie zarobiť iba
> génius
> > a takého by som rád poznal. Veľké ryby SL
> asi
> > nepoužívajú a namiesto STOP LOSSOV pridávajú
> nové
> > objednávky. Trh sa vlní, tak to využívajú.
>
> ROMAN1: A co děláte když jde trh proti Vám? -
> přikupujete? nebo se Vám daří vždy odhadnout směr
> trhu?
>
>
>
>
> Více komunikace mezi tradery....

Keď ide trh proti mne tak čakám, že sa vráti. Do dnešného dňa sa mi vždy vrátil. Keby som dokupoval, tak by som bol dnes na tom oveľa lepšie. Dokúpil som len raz Na GBP/USD. Dokúpený kontrakt som zavrel so ziskom 90 pipov a ten druhý so ziskom 4 pipy. Určite príde deň keď zavriem brutálnu stratu možno aj 7000USD, ale vžy budem na tom lepšie ako keď zavieram straty po trochách a nakoniec je to aj tak tých 7000 USD ako to bolo so SL a pomaly som mazal účet. Krakra len tak mimochodom, vídal som Ťa na inom fóre. Čo sa stalo že už neprispievaš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pre vla55:
Zobchodoval som desiatky obchodov. Koľko presne neviem. To by som musel poprezerať všetky výpisy od brokera. Pred mesiacom som musel preinštalovať Windows a nezálohoval som si údaje z Ninjatrader, kde boli všetky údaje o obchodoch. Koľko ich bolo by sa dalo teraz ľahko vygenerovať. Počítať ručne z výpisov sa mi nechce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mi taky šlo na demu s 10k účtem sázet tam dlouhodobý obchody bez sl nebo s opravdu velmi volným sl..podle různých Larryho technik, hlavně podle COTu vstupovat ještě než přijde ten hlavní pohyb a čekat a čekat třeba několik týdnů než to tak konečně proběhne...tak jsem to šel zkusit s 1k účtem live..haha jak bláhové..úplně jiná hra a nevěřim že to bylo tou změnou demo/live, ale právě tou velikostí účtu...jo i s takovym účtem jsem ho sice hned ztrojnásobil protože jsem musel používat obrovský procento účtu na každej obchod, ale pak mě to zákonitě semlelo protože jeden obchod ovlivňoval druhej a druhej třetí, prostě totální chaos a marže furt na pokraji útesu, takhle to prostě nejde, to je tady asi každýmu jasný...no ale, co chci říct je, že Romanovi věřim, ale je potřeba na to mít účet a nepřehánět to s velikostí pozic a už vůbec ne přikupovat pokud jde trh proti tobě

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...