Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Risk management v intradenním obchodování pod lupou


Doporučené příspěvky

To ROMAN1:
Nemyslím si, že Vás jednou nečeká problém, horké chvilky Vás opravdu čekají.
Je pravda, že trhy většinu času nic nedělají, jen tak se převalují. Pokud obchodujete bez SL chtělo by to nějaký plán vyvarovat se prudkých pohybů, například neobchodovat pokud trh otevře gapou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ROMAN1
myslím, že může být všem jedno jak obchoduješ, jsou to tvoje peníze a tvoje zodpovědnost ... ale zkus popřemýšlet a nějakou formu SL zavést, riskovat každý obchod celý účet neni moc efektivní, samozřejmě záleží na jeho velikosti a obchodované pozici, ale věřím tomu že by si v analýze svých obchodů našel hranici, kam dát SL a riskovat třeba vyšší %, pokud ti to vychází, ale současně ochránit větší část profitu z předchozí práce, jeden úlet nebo výpadek za to nestojí

btw: největším omylem řady nováčku je myšlenka "me se to stát nemůže"

je super, že se ti daří a účet roste, ale primárně neni důležitý profit, ale kontrola risku a ztráty

Link to comment
Sdílet pomocí služby

heh, zrovna pred chvilou som cital zaujimavu knizku (Zrádná nahodilost - Nassim Taleb), kde je uvedenych vela prikladov toho, ze uspech byva casto len nahoda (a neuspech taktiez). Clovek ale vdaka serotoninu nie je schopny odlisit uspech od nahody, a tak strati pojem o realite.

Su tam popisane pribehy traderov, ktori boli hviezdy na wallstreete s milionovymi prijmami, ktori zili v presvedceni, ze "im sa to nemoze stat". Jeden prisiel o cely majetok v priebehu troch dni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ROMAN1:

obchodoval jste Live dne 6.5.2010? ;)
Po tomto dni hodně obchodníku, kteří obchodovali bez SL již neobchodují vůbec, nebo začali...

Pokud je pravda to, co píšete, že se Vám takto daří navyšovat účet bez jakéhokoli SL, tak v tom pokračujte, na to nejde nic jiného napsat. To, že se SL a PT drží na serverech brokera má své výhody, ale i řadu nevýhod,..zkušenější asi vědí, co tím myslím, ale nechci tu rozbíhat další offtopic debatu.
Je jedno, co tu druzí píší, že Vám dokonce radí, že bez SL je to sebevražda a od některých mám dokonce pocit, že Vám svoje rady tak trochu nutí, je skutečně k smíchu. Ostatně pokud Vám to takto zatím vychází, máte evidentně hodně velké štěstí, které může ale nemusí pominout..



Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

j mne to pride tiez, ze mnohy zabudli co je skutocnym cielom, myslia si ze cim presnejsie budu mat obchody podla planu, a zmyslupulnejsie zakreslene obrazky, a pravidelne a poctivo si viest zaznami, ta ze ulohu splnia,... neni nahodou cielom zarobit? a to ze sa vseci kaslu so statistikami obrazkami a nic nezarobia tak sa musia aspon zato chvalit ze jak pekne si to vsetok vedu a ako sa zlepsuju v porozumeni v trhu, inac by stym vsetkym hodili... cielom su penaze...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66

tvoj príspevok ma teda dostal. Osobne považujem za absolútny základ viesť si obchodný denník, obchodovať podľa plánu a pripravovať sa na každý obchod i formou grafickej prípravy. To je totiž jediná možnosť ako si s odstupom času dokážeš skontrolovať svoje obchody. V minulosti som na tieto "otravnosti" tiež kašlal ale dnes bez nich nespravím ani jeden obchod a dá sa povedať, že ich už beriem ako samozrejmosť. A ver mi, kašlem sa s tým rád a ešte k tomu aj zarábam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle me kdo ma za cil pouze vydelat penize, v dlouhodobem horizontu nevydela nic. Primarni cil kazdeho tradera by mel byt predevsim neztratit penize, chranit svuj kapital a dodrzovat obchodni plan. Vse ostatni je druhotne. A vydelat neni totez co chranit svuj kapital, je v tom dost rozdil - muj nazor. V tomto vlaknu radeji koncim ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Draco napsal:
"první malý ziskový a bude pak "radit a kecat" do rozjetého obchodu. Pak bude daleko těžší držet se plánu, který má PT zkrátka někde daleko výš, než nějaký 3 ticky."

A něco na tom bude, dříve se mi dařily další obchody v pořadí 40 USD i víc, nyní usekávám obchod kolem těch 20 USD i když vše napovídá, že trh jde dál mým směrem, ale při menší korekci jsem to utínal, abych měl "aspoň nějaký zisk" (16, 20 USD). Poslední dobou se mi daří dostat do trendu a zpětnou kontrolu je vidět, že po překonání té korekce co jsem to uťal, to jelo pěkně mým směrem, tedy vstup byl správný. Dříve kdybych byl v takovém obchodu, bych vytěžil víc.
Děkuji Draco za informaci, zase jsem chytřejší.
Jinak se omlouvám za překlepy v předchozí reakci, po dlouhé době jsem někam vyrazil a pak pravopis nejde tak dobře.

Děkuji všem za diskusi, zase jsem se něco dozvěděl. Oprate

Ať to trvá třeba čtyři roky, ale ať to potom stojí za to! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdrvim,
mna by zaujimala kombinacia otazky: Ak podla risk managementu v tomto clanku ze ak dosiahnem za tyzden pripadne mesiaca alebo za den urcitej straty tak mam prestat obchodovat. Ale zase podla clanku z manualu ( www.financnik.cz/komodity/manual/psychologie-obchodovani.html ) aj ked zazijeme seriu strat nemame obchodovat. Cize ak by som napr na tyzden mal skoncit s obchodovanim neriskujem tym to ze dalsi tyzden zase vstupim do strateovej serie kedze tu ziskovu som uz mal z risk managementu zakazanu obchodovat ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...