Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Nemal som čas, takže až dnes - Obchody NQ 2min. LIVE piatok 14.2.2014: Obchodoval som mimo domu s vypadávajúcim internetom, preto tam bola jedna chybička našťastie bez straty kvetinky: Obchod č.1: 0/v TNG som nemal brať z dvoch dôvodov bol po divergencii a za druhé posledný swing high bol vyšší ako predchádzajúci preto som akonáhle obchod išiel do mierneho zisku posunul SL na BE+2, kde aj obchod skončil. Zisk 0,5b. Obchod označený červenou farbou: 0/100 som nebral hoci som mal nutkanie, keďze bolo veľmi silné vyčerpanie na low dňa, zároveň divergencia na oboch CCI, ale veľmi blízko EMA34, kde často prichádza k otočkám. V tomto prípade mám podľa OP takýto signál nebrať, ale musel som držať statočne. Nakoniec ako to už býva by obchod skončil na PT. Obchod č.2: 0/v TNG NT hraničný obchod, lebo úsečka na ktorej som vstupoval bola málo volatilná, ale riskol som to. Trh sa následne otočil a šup na SL, ktorý nie je vidieť na grafe, lebo som po vstupe vypol počítač. A NT neviem prečo ho neukázalo. Každopádne SL 3 b. Sumár: -2,5b

27091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

papo33, jestli můžu poradit, nevím, jak se ti daří v LIVE, jak obchoduješ dlouhodobě, toto vlákno nesleduji, dnes jsem se sem ale podíval a toto mi vyloženě bouchlo do očí. Měl bys pořádně zapracovat na analýze vyšších časových rámců, na samotném 2 min grafu se brzy utopíš. Pouze tedy přihazuji základní analýzu NQ v tento den. Vím, řekneš si, že zpětně je to jasné, ale v trhu existují určité zákonitosti, které se s jistou (vysokou) pravděpodobností stále opakují... Napsal jsem ti něco na zamyšlení do grafů. Bez podobné analýzy si myslím, že v trhu nelze uspět. Pokud bych ti měl poradit, zkus si systém otestovat tak, že budeš sledovat pouze např. 15 min graf a pokud zde najdeš vhodné příležitosti nebo místa ke vstupu, tak až potom přepni na 2 min, když už to musí být.

27095

27096

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pavel,

Obchodujem live presne od 27.11. 2013 tzn. budu to o chvilu 3 mesiace. Zacal som drawdownom -500 USD a momentálne som +200 USD. Dakujem za rady, ktore si mi dal a v pripade ze by som pozeral 15 min. graf urcite by som nevstupoval. Za tu dobu co sa venujem tradingu a nie je to urcite tak dlho ako ty som prisiel na to, ze zarabat v tradingu sa da na vela veciach. Ked budeme brat cisto len daytrading tak kombinaciou viacerych casovych ramcov, jednym casovym ramcom a pod.


Takisto systemov je milion patsto. V tom istom case ti jeden system moze ukazovat SHORT a iny presne v tom istom case LONG. Konieckoncov podstatne je aby si robil to co ti zaraba.

Kedze som nevedel ako zacat musel si vybrat. Vybral som si FINWIN. Pokial sa nemylim tak Tomas takisto nesledoval vyssi timeframe a pokial mu budeme "doverovat" tak bol vyrazne ziskovy. Bral som jeho skolenia ako dogmu a preto nesledujem vyssi timeframe. Este musim povedat ze Backtest mam od 8-2012 a okrem jedneho mesiaca stale ziskovy.

To o com ty hovoris, hovori aj Time compression trading, ktoru som cital. To bola prva kniha, ktora mi trosku nastrbila doveru prace cisto na nizkom timeframe.

Na druhej strane mam za sebou presne 80 obchodov len na nizkom timeframe a napriek tomu ze sa povazujem za zaciatocnika tak som v miernom ale pluse. A to som vynechal par obchodov, mal som vstupy mimo OP a pod - klasicke zaciatocnicke chyby.

Osobne si myslim, ze som vo vyvoji a ten chce cas. Nic nejde z vecera do rana a momentalne som ako spongia, ktora nasava kazdu radu, hlta literaturu a svoj nazor si stale len tvori.

Kazdopadne dakujem za radu, velmi si ju vazim a urcite si posledne obchody prejdem ci by som vstupoval ak by som videl aj vyssi timeframe.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak tak napriklad ked si vezmes niekoho ako ja, ze obchodujem odrazy od vyznamnych urovni. Teraz nepocitam napriklad pozicnych obchodnikov) tak obchdoujem prave v momente odrazu pretoze chcem byt na zaciatku ked sa trh rozbehne spekulovanym smerom. Je uplne jedno ci je 9 hodin ci 19 hodin, obchodujem odraz na zaklade svojho OP ktory ked mi povie ze mam vstupit tak vstupim.

Pesiak a ake negativa su pri obchodovani mimo hlavne obchodne hodiny?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak negatíva je to trh je pomalý, málo likvidný, žiadni market makeri a jednoducho nedostatok špekulantov...

preto mám pocit, že mimo hlavných obchodných hodín neobchodujú špekulanti, ale niekto iní :D nejakí takí, čo majú na to racionálni dôvod a nie len špekulovať, alebo neviem ako by som to povedal...

Preto formáciám, ako sú tvoje odrazy, by som mimo hlavných trading hours nedával žiadny význam...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pesiak: rekl bych, ze hlavni nevyhodou obchodovani mimo RTH je nizsi likvidita... ale na nekterych trzich to i tak staci (napr. e-mini ES), a kdyz nestaci, je treba obchodovat spise limitnimi prikazy... ale v podstate ty pohyby trhu jsou podobne :)

co by mohlo byt problematicke v urcitych podminkach je vyssi overnight margin, to ale tradery s rozumnym money managementem taky moc netrapi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveF nie v ziadnom pripade. Tak 2 hodky denne "sedim" "lezim" "stojim" "kakam" alebo ine cinnosti robim pri pc. Zalezi kedy a kde sa ozve Alert. Ozvat sa moze kedykolvek od 9 rana do 22. V nevhodnych situacia ho ignorujem. Vecsinou ale vsetko stiham.
Uvidim ako to budem stihat ked budem obchodovat viacero trhov naraz, postupne budem pridavat dalsie instrumenty k tomu. Fungujem na TeamVieweri, pretoze som nedokazal vyriesit jednu vec (ked sa mi ju podari vyriesit tak ho dam prec) ide o to ze NT na tablete, notebooko a stolnom PC su celkovo uplne rozdielne co sa tyka Workspace. Kedze obchodujem da sa povedat ze prevazne PA na vyssom TF tak si zakreslujem rozne urovne ciari atd a zatial neviem ako docielit aby workspace bol tak povediac zdielany s ostatnymi zariadeniami. Tak mi prislo ako jedine riesenie hlavny pc ktory bezi cely den so zapnutym TeamViewerom a teda cez ostatne zariadenia sa dostavam na neho a tak obchodujem ked sa ozve Alert.

Sice mimo tema ale nevierte ako urobit zdielane workspace?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...