Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

Na ID nepotrebujes cesky hovoriciho brokera. Rozdil v poplatlu je 1,1$. VYpada to, jako nepodstatny rozdil, ale pokud udelam 60 obchodu za mesic a pri 10 kontraktech...Za rok to dela skoro 8000$ a to uz jsou penize. Tohle taky muze delal rozdil v tom, jestli clovek bude vydelavat nebo prodelavat. Pan Kuzel me nebude mit asi rad, ale takova je zkutecnost. Urcite bych na nej tlacil s poplatky, klidne i za cenu zvyseni marginu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To si nemyslim. I 800$ za rok je dost. Me teda nejvice odpuzuje prave ta platforma. JInak s panem Kuzelem je moc fajn jednani. To je pravda. Ale tohle je tvrdy kseft, brokeru je vic nez potreba a proto si myslim, ze neni potreba jim cpat $ navic do kapsy. Uz tak budes oskuban v podobe slippage.

To 911: snad neobchodujes pres GF?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

já dám, možná s křížkem po funuse, taky jednu poznámku. U GF jsem byl tři měsíce. celkem v pohodě, s panem Kuželem se jedná dobře. co mě ale odradilo, byl fakt, že na moje dotazy, zda systém spolupracuje se Sierrou, odpověděl, že nic o tom neví.
další fakt, který mě zarazil, byl, že při podpisu smlouvy bylo v jedné uvedeno, že platforma GST je placená. na toto jsem se ho dotazoval a zasílal mu i mail s opisem smlouvy, on tvrdil, že je to určitě zadarmo. Jaké bylo moje překvapení, když mi strhli 3x50USD za používání platformy.
Nevím jak kdo obchoduje a na jaké obrázky se rád dívá, ale pro mne byla rozhodující plaforma, která spolupracovala se sierrou, protože, darmo mluvit, naprostá většina čaských traderů používá k zobrazování sierru (určitě vědí proč). na setkáních je vidět pouze sierra a platforma GTS neumožňje data zpětně zobrazovat. tudíž není analýza. Po třech měsících jsem tedy našel jiného brokera, který poskytuje rovněž margin 500, komise jsou pro začátek 4,95 a výstup na sierru. navíc lze, pokud nejsou peníze na úhradu sierry, nechat stahovat měsíční pronájem přímo odpisem z účtu, což ušetří na transakcích při převodu z české banky. Kvalita dat je naprosto vyhovující i po backfillu.
toliko moje tříměsíční zkušenosti s GF.

přeji mnoho úspěšných obchodů
hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hrabal,
to ja mel vetsi stesti. me rekl rovnou ze za GST je $50. o sierre vedel ze ji neposkytuji.
dovolim si odbocit. to se cesi pouzivaji (tady na financniku) sierru je proto, ze ji kluci zprofanovali. a je levna. tak proto. pochybuju ze by sis dovolil platformu za stovky dolaru mesicne pronajem. asi ne vid? je hodne platforem kolem 50USD ktere jsou mnohem lepsi nez sierra. btw, sam sierru pouzivam, me prozatim staci a je to good value for money. ale uz silham po lepsim. proste casem musim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U GF jsem se snazil zjistit vse potrebne, protoze tento broker byl v mem hledacku... Bohuzel pokud se pro lakani novych ovecek prezentuje stejne jako jsou potom realne sluzby a jejich kvalita, tak jsem rad, ze jsem nezakotvil. Mel jsem zajem o platformu StrategyRunner a GST. Na tu prvni (Strategy Runner) mi dosla vyzva, at si stahnu demo, to jsem zkusil... Ackoli to demo melo byt funkcni 30 dnu, po 14 dnech utrum (a to pominu, ze jsem mohl obchodovat jen dve "ukazkova" portfolia)... Platforma v podstate nic neumi, je velmi neohrabana atd. - proste diky, nemam zajem (ackoli jsem podezrele trivialnim systemem vydelaval na mini S&P). V pripade GST jsem se za mesic, co uplynul muj anoncovany zajem, nedozvedel naprosto nic a pokud ma byt tato platforma navic placena, tak at jdou k certu. Profesionalni pristup a spolupraci na futures si predstavuju ne kapanek, ale podstatne jinak.

PS: Mozna jsem zmlsany z Forexu, ale pokud nekomu budu cpat penize plnymi hrstmi (a fundovat ucet ne zrovna malou castkou) - matematika je neuprosna - tak si predstavuji trochu jine chovani obchodniho partnera...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

také mám podobný názor.
Demo jsem měl asi 3x, nebylo vyloženě špatné ale určitě to nebylo ono. O podpoře dat,Sieřře ani nemluvím.
Když jsem se optal na podrobnosti, bylo mi vždy odpovězeno poměrně stroze.
Když jsem byl již dotěrnější a požadoval jsem více podrobností, byl jsem odkázán na IB!!
To byla pro mne poslední kapka.
Marginy na Spready mají dost vysoké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Prosím kolegy, kteří mají reálné konto u GF, aby se podělili o to, jakou variantu ( RCG nebo GHCO ) si vybrali a proč. P. Kužel uvádí ve svém mailu komise pro S&P... předpokládám, že pro ER2 budou stejné. Nakonec, jak to tedy je s placením platformy jestli 0,5$ za RT, nebo 50$ měsíční paušál. Informace, které zatím mám jsou rozdílné. ( viz. např příspěveh hrabala ze 2.2.07) A pokud by bylo možné nakonec přihodit ještě nějakou tu referenci. Nebo spíš zkušenost po nějaké době spolupráce ( slippage ap.), i když toto vlákno jsem pročetl, tak budu také vděčný.
Díky. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Greenhorne, mam variantu GHCO, na vyber jsem nedostal..myslim,ze GHCO je pouze pro lidi mimo USA,ale mozna jsem to pouze spatne pochopil. ja obchoduji zatim YMko, v priloze prikladam podrobny popis z mych vypisu,co kolik kostuje pri jednom obchodu.. mam velmi skromny ucet,obchoduji live pouze tretim mesicem, podminky se nijak zatim nemenily. co se tyce kvality dat,tak si myslim, ze jsou na dobre urovni,nestalo se mi zatim,ze by doslo k nejakym vypadkum, spis je tu zadrhel v pouzivani jejich softwaru, kde nabizeji SR,atd.. neni moznost napojeni se na jine programy jako sierra,nebo Medved QT.. Strategy Runner je dost zvlastni, ze zacatku jsem byl z nej mimo,libilo se mi, jak je jednoduse zpracovan,ale po case mi tam zacaly chybet mnohe veci,fce.. presto ho pouzivam..aspon pro zadavani prikazu :). slippage byva max 2 ticky alespon v pripade YM, u jinych trhu nevim. podle me je to i o dravosti trhu, nekdy to fakt lita neskutecne. tot me dosavadni zkusenosti. Robert

3490

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greenhorn,

ono je jedno jestli budes clearovat pres RCG nebo GHCO. RCG je lepsi v tom smyslu ze je to velka uznavana firma. bohuzel kvalita dat pokulhava, pouzivaji starsi technologii (PATSystem). ja pred rokem nebo tak nejak mel $50 poplatek, ale uprime, koukni se po jinem brokerovi. navic i komise jsou celkem vysoke.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne,je to zhruba tak jak píše Robert,akorát s drobnými nepřesnostmi.GHCO je když chceš Strategy Runner a platit 0.50 z každého obchodu za používání platformy.RCG je pro používání GST a měsíční platbu za platformu 50 dol.
Slippage jsou buď žádné anebo dle rychlosti trhu.Prostě asi jako všude,zadáš market když se nic neděje a skluz není žádný,zadáš market když to jede a skluz tam je.Já se snažím zadávat buď v klidném trhu anebo limit.
Jinak mi přijdou jako solidní firma a mít možnost stahovat data do nějakýho programu,tak to pro mě nemá chybu.
Já mám poplatek za e-mini 6,50(0.50 je za SR)a mini ropa je o dolar dražší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...