Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové.
Díky za odpovědi, pomohly mi ujasnit si situaci.
Nejspíš to bude GHCO kvůli poplatku 0,50 na RT. (Až budu mít víc než 100 RT, tak to už bude o něčem jiném...)
Některé prvky mi vyhovují v Best fast od PFG, takže to budu mít spuštěno
vedle na notebooku. Zase se tam tak dobře nepracuje s Trend Line,
zadávání SL a jeho sledování je taky lepší u GlobFutures
Zkoušel jsem kdeco od brokerů s českou podporou, ale nikdy jsem nenašel
tu ideální. Ale to je asi normální.
Takže tohle mi připadá jako dobrý kompromis.
Ahoj. Greenhorn.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím. Do této doby jsem uvažoval o otevření účtu u Harpoonu, ale teď nevím jestli není GF lepší s těmi menšími poplatky. Chci obchodovat především pozice a pouze jenom pár obchodů intraday. Myslíte si, že je lepší obchodovat přez Harpoon nebo GF? Máte někdo zkušenosti s pozicema u GF?
Jo a můžete mi, prosím poslat kontakt na pana Kužela? Na jejich stránkách jsem ho nějak nenašel. Můj mail kostalkarel@volny.cz
Předem děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O komisích za pozice se od Kužela nic nedovíš, kroutí se jak had a neřekne nic konkrétního. HC má podmínky jasně dané. Pokud tvé obchody budou převážně poziční a neumíš AJ, doporučuji HC a Kosa. Pokud chceš ID a nemumíš AJ, je to fuk a doporučuji IB. Kontakt na Kužela ti přesto posílám mailem. GF má menší poplatky pouze na intradey, na pozice nevím, z Kuzela jsem to nevyrazila já ani brácha, který u něj měl účet a obchodoval ID (už je někde jinde).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím greenhorne, četl jsem tvoji polemiku s Lubošem a Radimem ohledně COTu a musím přiznat, že mě jako jedna z mála zaujala. bohužel se taková témata z diskuze vytrácejí. ale k věci. píšeš, že až budeš mít 100rt, tak budeš přemýšlet o jiném brokerovi?! byl jsem u GF, protože... no prostě ze setrvačnosti kvůli česky komunikujícím brokerům. potom na podnět sestry jsem si řekl proč? GF nabízejí 6,50RT a 500 dolarů margin. já jsem našel brokera, bohužel pro mnohé anglicky komunikujícího, který nabízí 4,98 a teď jsem ještě otevřel účet u dalšího, který dokonce nabízí 4,5RT a stejný margin 500 USD.
asi není třeba umět moc počítat aby jeden zjistil, že při dvou obchodech u jednoho mám jeden obchod v podstatě zadarmo u druhého. a nemusím udělat 100RT za měsíc či den.
navíc oba současní podporují sierra a sierru neni potřeba platit, při zadání pokynu se automaticky stahuje měsíční paušál z účtu. i pro ty, co pouze trénují, není problém vydlat 30 dolarů za měsíc, aby si na sierru vydělali a měli program zdarma. jedniný problém je, že platforma jde pouze sim, nebo ostrá na jednom kompu. nelze, nebo o tom nevím, mít demo platformu a ostrou na jednom. nevím proč, nokdo mi to nevysvětlil. formůláře se vypisují interaktivně a jednoduše, komunikace v angl. jazyce pouze v případě nutnosti. ale to u IB je stejné.
Harpoon je dobrý na pozice, na intra je drahý a jak jsem slyšel, nezvládá moc spready. na intra je lepší IB nebo nějaký od TransAct.
zdravím a přeji hodně obchodních úspěchů
hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.
pentax: pokud uvažujete převážně o pozicích, pak souhlasím s Tatianou, myslím, že Kos se vyzná, dobře se s ním komunikuje a poplatky jsou rozumné. Během prvních obchodů mi na svém monitoru sledoval zadávání příkazů atd. Výhodou je, že mu můžete volat na CZ číslo Vodafone a to má roamingováno do USA. Na ID to rozhodně není. Ty jeho poplatky dokážou pěkně narušit obchodní systém.

hrabale: jó to bejvávaly časy...... Na ryze angl. brokera si zatím opravdu netroufnu. I když teď jsem vyplňoval papíry na 2. účet a přesto, že to Kužel z GF nekontroloval a dal to rovnou ke zpracování, tak už to bylo o něco snazší. Možná si potřetí troufnu i někam na čistě anglické území.

Tatiano, hrabale: Pokud byly důvody odchodu od GF jiné, než výše komise, napište je prosím.

Zatím díky a zdar. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to greenhorn, zdravím opět. můj důvod odchodu od GF byl jednoznačný. Pan Kužel, když jsme spolu komunikovali, se projevil dost neprofesionálně. při podpisech smluv, hlavně té o používání obchodní platformy, tam byla věta v odstavci o placení, že platforma se platí. tak jsem se ho na to ptal a zasílal mu i PDF kopii, on mi odpověděl, že je to stroprocentně zdarma. tak jsem podepsal, první měsíc se nic nedělo, koncem druhého mi z účtu strhli 2x50 dolarů. tak jsem to komentoval u Kužela, ten, že mají hodně reklamací na toto a chtěl mi to kompenzovat v RT na obchody. navíc uváděl úplně nesmyslnou dobu navrácení peněz během tří týdnů. myslím tím rozdíl 0,50 RT. při 100 dolarech bych musel udělat 200 obchodů, aby se mi to vrátilo.
druhý problém byl, že když jsem se ho ptal na Sierru, říkal, že to RCG nedělají, musel bych u jiného clearingovaného partnera, ten má ale měsíční paušál 50 babek. Vyjádřil se, že Sierru nezná a nepoužívá, že jejich platforma je dobrá atd. potom sepsul Woodieho, Rosse, že zanášejí pouze zmatek a největší jeho omyl byl, když jsem mu naznačil, že chci přejít jinam, že jiného brokera nenajdu s marginem 500 dolarů a nízkými komisemi, protože cituji: " takový prostě neexistuje". takže vlastně ani nedělal "průzkum trhu" a nevěděl, co nabízejí jiné společnosti. Možná byl jistý sám sebou, nebo svojí firmou, ale mě nepřesvědčil.
já jsem chtěl sierru, protože na ní dělá většina známých, a je poměrně levná a dobrá. jako brokera jsem volit TransAct, (resp. jejich partnera)protože podle sierra webu poskytují velmi kvalitní data.

to: 911, díky za kontakt, už mám účet, zatím jsem na 4,5, nemám takové RT, které by bylo zajímavé pro snížení komisí, ale co není může jednou být. vlastně ne může ale jednou bude, tak je to správně
zdravím všechny
hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro všechny: díky všem, kdo se zapojili do diskuze. Myslím, že toto vlákno zaznamenalo slušný posun dopředu a že to bude ku prospěchu nejem mě, ale i dalším. Rozhodl jsem se to ještě neuspěchat a kvůli argumentům, které tady zazněly to pravděpodobně přehodnotím. Nebudu rozvádět prsonální záležitosti, ale především hrabal s 911 mě přesvědčili se Sierrou, takže se pokusím jít v jejich stopách. Hlavně Sierra, možnost vyměňovat si s kolegy studie atd... Ale abych to nezamluvil, tak se ještě vrátím k mé ( asi již bývalé) potřebě česky hovořícího brokera. S možností používat Sierru pro mne totiž tato potřeba z jasných důvodů poměrně silně klesá, asi nebude potřeba řešit něco v souvislosti s platformou a těch dalších záležitostí by nemělo být tolik.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: greenhorn. o to přesně šlo i mně. když jsem měl platformu od GF, nemohl jsem vlastně nic. platforma se koncem seance uzavřela a pokud jsem nezkopíroval grafy, byl jsem bez šance dělat nějaké studie. stejně tak i dejme tomu zvtšování/zmenšování, nebo roztahování/zužování. u GF to šlo po skocích a pouze na několik stupňů, sierra je proporcionální, nacpeš tam třeba celý měsíc. ale co budu vykládat.
a ty jsi s pozicema skončil, nebo pouze odložil??
jestli někdy půjdeš na nějaký sraz, rád bych hodil řeč. jen tak o tom, jad jde, nebo šel život, tuším, že jsme oba stejně staří.
zdraví
hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

pokud chcete pracovat na jednom pocitaci se SW, ktery se ve vice kopiich (nebo ruzne navzajem) nesnese, mate dneska neomezene moznosti. Jako zaklad, ktery Vas nebude stat zadne prostredky je legalni (zdarma) licence Microsoft Virtual PC (aktualne ve verzi 2007, stara asi tak slaby mesic), komfornejsi treba VMware, pripravuje se Xen pro Win32 (primarne vyvijen v Linuxu) apod.

Ani na to nepotrebujete nadupane masicky, operacni pamet je dneska v podstate zadarmo (k cene HW jako takovemu). Pozor pouze na legalitu (poctu) licenci OS a SW - nektery to ma definovano podobne jako knihu, coz v tomto pripade je jiz neopravnene uziti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar lidi,

jsem absolutní nováček zatím pouze ve fázi rozhodovací zda vůbec něco podobného jako jsou komodity řešit potažmo řeším studium materiálů. Argumenty jsou jasné. Zkusit by jsem to chtěl. Jen jsem se chtěl zeptat. Mám volných zhruba 1 500$. Má vůbec smysl přemýšlet o něčem takovém??? Díky za odpověď. Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši, smysl to má-zkus začít s miniloty na Forexu, bude ti stačit tuším 500$, takže ti zůstane ještě rezerva. Čtení grafů, technická analýza, MM a plno dalšího jsou stejné nebo hodně podobné, a na ilustraci, zda do toho jít nebo ne, na učení, je to dobré (a relativně laciné) řešení. Krom toho pokud vím jsou k forexu na webu zdarma jak grafy, tak i různé platformy. Ale já forex nedělám, přejdi případně do forexového vlákna a pročti si ho, případně se ptej tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...