Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

Tak konečně problém vyřešen.Poslali mi detailní výpis po vteřině. Byl zde zadán časový výstup , který vůbec nepoužívám a ani nevím jak se zadává. Vše mi resetovali a již to funguje normálně. Na mé platformě jsem tento příkaz vůbec neviděl, vše bylo nastavené asi na PC někde v Chicagu.
Oline zřejmě máte nějakou moji obdobu, máte tam něco nastavené tak jako já. Vše jsem řešil s Trentonem-technik.
Kuzel vám na něj dá kontakt. Na detailním výpise by mělo být vše vidět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prošel jsem vlákno a nikde jsem se nedočetl zda se u GP obchodují spredy, jen to že komise jsou vysoké. U HC zrazuje paní Hošťálková Amokka od obchodování spreadů. Poradí mi někdo, u kterého brok. domu lze výhodně obchodovat spready? Angličtina není můj největší přítel. Chci začít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím všechny. Otvírám účet u GF přeš RCG. Byrokratickou mezihru už mám za sebou. Při pročítání této diskuze jsem si všimla, že 911 píše že problém je v kvalitě poskytovaných dat, protože RCG ( jinak kvalitní firma ) používá starý PATsystem. Jak zdroj svých dat používám eSignal napojený na pro verzi Amibrokera. Platformu ( V mém případě GST / poplatky $0.50 ke komisím ) používám pouze na zadávání příkazů ( zatím tedy pouze demo GSTrainer ). Čas mám synchronizovaný pomocí atomic clock a přesto si všímám, že rozdíl mezi eSignal daty a cenami, které zobrazuje GSTrainer je cca 1sekunda rozdíl, je to tímto PATsystémem, nebo tím, že jsem zatím pouze na demu anebo je to úplně něčím jiným? Díky za reakci :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

dobry den, poslal jsem dotas na GF a pan J.Kuzel mi odpovedel, navic mi poslal jeste jeden email, ktery beru jako jeho rady do zacatku. Neobchoduji jeste, ale uz mam celkem slusne teoreticke znalosti, ale co zde pise p. Kuzel tak je v rozporu se vsema informacema co jsem kdy o tradingu cetl, vcetne Eldera. Kratky urivek z emailu:

Pamatujte si jedno jedine pravidlo: N ehrat proti trendu a pokud trend neni zretelny, nehrat vubec!

Daytrading je postaven na pohybu marketu behem dne. Backtesting (pro Daytrading) nedava smysl. Tady je vysvetleni : Popularni ER2 muze jit na zaklade nejake zpravy pet bodu behem nekolika minut, nekdy i vterin. Jestlize jeden kontrakt stoji $500, (u GF), pet bodu je 100% zisk, nebo 100% ztrata! Mate 2x tolik, nebo nic! Je potreba UMET VIDET, a bleskove jednat. Jasny graf a dokonala prace s mysi je nezbytnost. Daytrading neni zadna veda, jak se mnoho lidi snazi z toho delat, nejsou na to potreba zadne kalkulace a vzorce. Hrajte jeden kontrakt, jeden Index, tak jak market jde. Neni potreba spekulovat PROC tak jde! Je potreba videt KAM jde a jit s nim! Najit RYTMUS marketu a plavat po proudu! Mnoho traderu ma vlastni system, strategii, nebo plan s kterym chteji “zlomit” market. Vazeni, market nezlomite! Po proudu se plave lepe, at si rika, (nebo pise), kdo chce, co chce.

Market jde nahoru, kdyz to VETSINA lidi tlaci nahoru. Market jde dolu, kdyz to VETSINA lidi tlaci dolu. Graf, na ktery se divate, je kopie mysleni teto vetsiny, tohoto peletonu. Tedy graf jde podle peletonu, ne peleton podle grafu.

Jestlize ja - jak je doporucovano jinde na Internetu - budu dodrzovat vlastni plan, nebudu nerespektovat mysleni teto VETSINY a opustim tento peleton, budu zarucene a zaslouzene ztracet. To, ze jsem "originalni", ze jsem dodrzel "vlastni plan", je opravdu slaba utecha. Tomu se rika jesitnost a tu bohuzel dodrzuje velka vetsina lidi. V marketu, na rozdil od atletiky, neni vytycen cil. Peleton urcuje, jak rychle se pobezi, kterym smerem a kde bude ta cilova paska. Ne jednotlivec! Jestlize peleton zpomali a ja pobezim dal, nejsem hrdina, ale osamely bezec! Jako osamely bezec nemam sanci. V normalnim zivote se kazdy snazi byt necim znamy, dosahnout lepsich vysledku, nez jini. Je to naprosto prirozene. Tak zvany " Trader's mindset " je pravy opak , proto to je tak obtizne! Jestlize nekdo vydelal hodne penez, tak to proto, ze vydrzel v tom peletonu maximalni moznou dobu. Jini se k peletonu pozde pridavali, nebo ho brzy opousteli. Nekteri lide, z nejakeho duvodu, nechteji byt soucasti peletonu. Radi bojuji proti vetsine. Radi rebeluji. V Daytradingu to ma katastrofalni dopad.

J estli ze tohle ne chcete pochopit, zapomente na Daytrading ! Mne usetrite cas a sobe hromadu penez. Za rok 2006 ztratilo vetsi, ci mensi castku penez 93% mych klientu. Ano, ctete spravne! 93% vyskolenych traderu! Obcas ctu diskusni prispevky na Internetu a nemuzu uverit, co vsechno se clovek musi naucit, co vsechno musi znat, chce-li byt uspesny. Rad bych vedel, kde vsichni ti pisalkove a vsichni ti, co uz zazracny recepty pochopili, kde oni obchoduji? U nasi firmy a jinych firem co znam, urcite ne!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

tady s p. Kuzelem nesouhlasim - u jim zmineneho ER2. Myslim si, ze v tomto pripade jde peloton podle grafu ...
Trader v pripade futures na index(y) ma minimalni moznost, jak ovlivnit cenu. Cenotvorny je obchodnik v pripade klasicke komodity - je snaha nakupovat - cena jde nahoru, je snaha prodavat - cena jde dolu. V pripade indexu je cena stanovena na zaklade vypoctu z cen desitek/stovek/tisicu akcii ...
Nebo se snad mylim ?

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud lidé z pelotonu zacnou nakupovat tak cena-graf letí nahoru . Pokud lidé z pelotonu nenakupuji ani neprodávají nic tak graf stojí. Až se začnou lidé hýbat- nakupovat, peloton se rozjíždí a podle něho se hý be i graf.
Marzu
V podstatě je ten mail pravdivý a Kuzel ví co píše. Jakmile se budete věnovat tradingu delší čas tak pochopíte více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S Kuzelovym zaverom maximalne suhlasim:

"Za rok 2006 ztratilo vetsi, ci mensi castku penez 93% mych klientu. Ano, ctete spravne! 93% vyskolenych traderu! Obcas ctu diskusni prispevky na Internetu a nemuzu uverit, co vsechno se clovek musi naucit, co vsechno musi znat, chce-li byt uspesny."

specialne s tymito dvomi poslednymi vetami:

"Rad bych vedel, kde vsichni ti pisalkove a vsichni ti, co uz zazracny recepty pochopili, kde oni obchoduji? U nasi firmy a jinych firem co znam, urcite ne!"

Je to broker, ktory denno denne vidi co ucty robia. V dnesnej dobe je obrovsky paradox to co som tuna uz niekolkokrat pred Kuzelom spomenul. Na forach a na nete je spusta super traderov so super vysledkami, ale na brokerskych uctoch to zial nevidiet.

Zial tento priemysel je plny parazitov, radoby skolitelov, predavacov nefunkcnych systemov, alertov, zbytocnych knih, newsletterov, clankov atd atd. Paraziti sa riadia heslom:
[bold]"Treba od traderov vytiahnut par dolacov este pred tym ako sami stratia komplet vsetko". A FUNGUJE JE TO SUPER !!! [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a co napr. teze o dodrzovani/nedodrzovani planu. Takhle to chapu ze p. Kuzel radi svym klientum aby opustili svuj "zazracny system", kdyz se peleton vyda jinam. To je snad jasny nechani se strhnout davem. A podle me v rozporu se zakladnimi pravidli, ktere se zde autori financnika snazi vsemozne vstepit begin traderum do hlavy..nebo ne?
Marzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jde hlavně o to, že většina obchodníků žádný plán nemá - neví jestli jde s davem, nebo proti, prostě jen kliká a nechává se strhnout situací. Jinak souhlasím s tím, že prostě trhy je třeba pro daytrading nakoukat aby byl obchodník schopen reagovat. To je to co tu pořád píšeme stále dokola. Aby byl obchodník schopen trhy nakoukat, je třeba mít nějaký základní plán, který sleduje. Ale určitě jej není možné exkuovat mechanicky - vždy podle aktuální nálady trhu. Říká se tomu diskréční obchodování a prostě to vychází ze zkušeností obchodníka rozpoznat celkovou náladu trhu. Ti kdo se snaží obchodovat čistě mechanicky, většinou časem v daytradingu pohoří, ale to už zde bylo mnohokrát napsáno. Pokud ale nemáte zbacktestovaný žádný plán, nemáte žádnou důvěru v to co děláte a většina obchodníků pak pohoří také.
Tj. správná cesta z mých zkušeností je mít plán, ten testovat, získat nějakou důvěru v to co obchoduji a pak samozřejmě plán přizpůsobovat situaci v trhu - výrazné S/R úrovně, dynamika trhu, možné zprávy atd.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj souhlas. ja to taky moc nechapal jak to ze 90% lidi ztraci, nez jsem zacal poznavat ty ztracejici. a to vam musim rict, ze to jsou individua, ze by se clovek sam divil. to ze se tady porovnavame navzajem je mylne. v trhu je mnohem vic lidi, co nema ani sajn o co jde. proste jen klika podle toho co rikaji v televizi. nedavno mi vyrazil dech, Martinek s jeho pribehem znameho. pak jsem si uvedomil, ze 90% je jeste milosrdne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze je nepravdepodobne obchodovat mechanicky a byt v plusu?? system nemam jeste 100% zbacktestovanej, ale s analyzou grafu to je horsi. nemam asi predstavu co s v grafech zrovna deje.Z dosavadniho backtestu mam ale dojem ze mechanicky obchodovat se da. protoze jsem v plusu,snazim se ho delat dost dukladne rekl bych ze sem snad nic dulezityho neopomnel - nejakou nejakou indicii kterou bych nebral v potaz, krome slipage...uvidim jeste,momentalne se na to vrhnout jeste neplanuju.
911: presne ja sem si taky rikal jak je tohle mozny ale dostal sem heslo na jeden cesky email kterej funguje trosku jako forum :) kam lidi co znaji heslo prispivaji.Mam dojem ze neprofituje z nich nikdo, protoze se tam ty lidi pisou to je sila i pro me......Tradovat podle toho co rikaj v televizi je jeste dobry, je tam clovek kterej obchoduje presne opacne nez mu rekne jeho pritelkyne Jarunka nebo tak nejak se jmenuje...Takze uz verim tomuhle udaji
No nic zatim to jeste na real v nejblizsi dobe nevidim takze mam casu dost..
Mejte se fajn
Marzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ted jsem mluvil s panem Kuzelem z Global Futures. Sam se me ptal jestli o tom neco vim, protoze mu volaji lidi co o tom vubec nic nevi a chteji hned obchodovat. Tak je prej odkazuje na financnik.cz :) .Jinak slibil ze mi posle info dopis o poplatcich, takze az mi dojde, muzu tady nake info zverejnit, pokud mate nekdo zajem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj! Jsem tady na foru novy a shanim veskere informace!O burzu se teoretickya pomoci demo verzi zajimam zhruba 2 roky a chci jit do toho na ostro.Ze hry mi vypadl IB,kvuli zvyseni minimalniho vkladu,GF mi pripada prijatelny,proto bych uvital jakekoli informace i ty o poplatcich...Kdyby mi nekdo poslal kontakt na p.Kuzela byl bych vdecny....Dekuji moc!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...