Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

Ahoj.
Pořád hltám informace a už zjišťuju, že je nestačím zpracovávat. Možná jsem to už někde četl, ale spíš ne. Proto bych se rád zeptal, pokud tady je někdo, kdo obchoduje přes GF a je schopen mi takovou informaci dát.
Jaká z jejich nabízených platforem pro futures je nejlepší co do ceny a hlavně, aby se dala spustit i mimo obchodní hodiny (víkend) a pamatovala si/uměla si stáhnout data. Jde mi o to, že v platformě, kterou od nich mám na demo (GST) toto nelze. A už v tom začínám mít zmatek, aktuálně mám ještě jakési demo od dalšího brokera, který poskytuje data přes Zen-Fire, sosám je do NT, který mi přijde lepší, co do grafů a všeho kolem toho (indikátory, TA...). Jenže, počítám, po 30 dnech mi asi toto demo vyprší, takže takto se obchodovat dát nebude. Jak to řešíte, abyste nemuseli platit 2 platformy či dvoje data...?
Podotýkám, že mi bylo sděleno, že pokud bych chtěl NT na obchodování s GF, tak by mě to stálo měsíčně 60$ (proti 50$ nebo 0,50$/obchod při použití stávající platformy) a navíc by se do NT nedala prý sosnout historie, což pro některé indikátory je k ničemu.
Mám v tom prostě už zmatek (brokeři, trhy, platformy, ZenFire x PATsystém, poplatky za platformu, poplatky za obchod, poplatky za data....grrrr).
Díky za nějaké praktické shrnutí od někoho, kdo si již defragmentoval hlavu a má to v ní uloženo pěkně za sebou :S
Patrik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kenpa: jedna z fantastických věcí v tradingu jsou právě volné víkendy. Výhoda GST je , že můžete obchodovat přímo z grafu. K výdělkům vám stačí jakýkoliv základní indikátor(někdo jede i bez pouze s pomocí S/R), takže nepotřebujete dalších mraky indikátorů, které jsou u různých platforem. Po vypršení dema vám jej broker na požádání ochotně prodlouží. Velká výhoda u GF jsou jejich nízké marginy, které vám dovolí obchodovat i když vám poklesne účet .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za reakce.
Přesně to (backtest o víkendu) bych potřeboval. Jak jsem psal, mám GST od GF, který ale nejede o víkendu (a ani v noci od 23:00 cca 1-2 hodiny) a navíc mi tento soft moc nesedl do ruky, má takové divné grafy, neumím se s tím pořádně sžít. Jinak obchodovat z grafu snad umí kdekterý SW, nebo ne? Vím, že jsou softy, které grafy ani nemají, ale pokud mají, tak z nich obchodovat snad lze.
Dále mám NT, pokud vím, tak pro demoúčely je zdarma a k tomu jsem se přihlásil na demo k Mirus Futrures (někde jsem si tady přečetl, že poskytuje data do NT, tak hurá na ně :-)), ale tak nějak tipuju, že to mám na omezenou dobu. Proto jsem se ptal, jak to udělat, abych teda měl tu platformu od GF na obchodování, ale graf si budu raději číst na NT s daty odjinud. A také backtesty a tak bych dělal na té druhé platformě.
Je moje idea správná a realizovatelná? Dělá to takto někdo? Už jsem četl, že tady lidi kombinují mnoho věcí, mě to jde ale také s ohledem na cenu, ideální by bylo mít tu druhou platformu s daty zdarma a nafurt...respektive aspoň do doby, než si budu moct dovolit investovat do podobných věciček. Ono mít plán vydělat průměrně 200$ měsíčně a platit 100$ v různých poplatcích, to je IMHO celkem síla. A to nemluvím, co když budu ze začátku ve ztrátě (jakože asi budu) a ještě takovéto poplatky.
Dík
Patrik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím kolegov, chcel som obchodovat u GF s Ninja Traderom, ale je to horor. Absolutne to nejde, asi 6x som preinštalovaval NT ,lebo som si myslel že tam je chyba.Konkretne, nedá sa spojit s Patsystems z nepochopitelneho dôvodu.Ako náhle sa spojim so Zen Fire mám grafy okamžite, takže problem bude asi na Patsystems z môjho pohladu je to absolutne neschopný poskytovatel dát. Na NT som si zvykol a musím povedat že je geniálny , aspoň pre mňa. Teraz stojím pred dilemou, či zmeniť brokera (čo je škoda kôli nizkým poplatkom), alebo prejst na ich platformu GST. Môžte niekto kriticky porovnať tieto platformy z vlastných skúseností.Dakujem.


Gladiator 028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kolega Gladiator028,

No ako som uz spominal vyssie, ja som s GF+Ninja+PATS spokojny, aj ked samozrejme Zen-Fire su lepsie (imho najlepsie data ake som mal). BTW problem so spojenim som mal aj ja, ale vyriesil som si to s GF technikom cez par mailov. Jedno issue napr. bolo ze PATS sa dlho pripajal. To sme vyriesili tym, ze sme ho nechali pripajat sa iba na burzy ktore potrebujem, to jest CME a ICE. Teraz to trva 5 sekund. Spojenie nepada nikdy, jedina nevyhoda ako som uz raz spominal je absencia historickych dat, to sa ale da zniest. Ja by som to ohodnotil na 80%, som s tym spokojny a da sa s tym v pohode live trejdovat. BTW ak mas problemy sleduj zalozku LOG v Ninjovi tam sa vsetky problemy objavia a podla toho zistis co sa deje. Ak potrebujes vidiet este viac do hlbky je tam zalozka DIAGNOSTICS kde je asi uplne vsetko, filtre atd. Ked posles log GF technikovi, urcite bude vediet co sa deje a vyriesi sa to. Good luck.

BTW. Ninja je naozaj genialny... :)

Zdravi,

cosine

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Cosine, ešte sa ta chcem spýtat či náhodou nevieš prečo mi na tom nejdu indikatory Volume a Woody CCI . Aj na to potrebuje Ninja čas pre vykreslenie? Teraz mi to začalo vykreslovat grafy po jednom ticku takže o take dva dni sa na to možno bude aj dat pozerat..)))) Mimochodom oproti grafom na Zen fire v Patsystems to kreslí nejaké dlhočízne úsečky cca 10cm , je to OK? Tak to kreslí na všetkých grafoch, strach na to kuknuť..)))



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze takto pani:

for Gladiator:
WCCI ide, chce to ale nejake data na zaklade ktorych sa vykresli. Ja pouzivam range bars a indikator sa zacne "vykreslovat" mozno po 16-20 baroch? Ked uz je vykresleny je takmer dokonale zhodny s WCCI kreslenym Zen-Fire (porovnavam na dvoch pocitacoch), takisto ticky sedia, skratka kvalita dat je dobra. VOL ide samozrejme tiez, ale neviem ci je presne, kazdopadne v mojom pripade pouzitelne, aby som zhruba vedel kedy je trh likvidnejsi a kedy nie (pri emini futures je to vacsinou aj tak jedno). Riesenie je nechat Ninju a data bezat stale, pripadne v regular trading hours. Alebo prejst ku inemu brokerovi :) Napr. Mirus ponuka NT + Zen-Fire, pokial viem, ich zakaznici su velmi spokojni.

for budvar:
Jasne ze priamo v NT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...