Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Airmike+premnath,

čo už má povedať nováčik, keď dvaja Golden members začnu takúto debatu :) Airmike, celkom by ma zaujímalo, ako na to idú "hoši z chatu", aspoň odtiaľ poznam tvoj nick. (len pre zaujímavosť, v hlave mám aj tak svoju cestu nastrelenú)

Premnath
50 indikátorov??? Tak to mre mňa tadiaľto cesta isťe nevedie....indikátor chcem poznať dokonale, ak ho mám používať. A to je prosťe nad moje sily, naštudovať ich toľko. Neviem si predstaviř, ako by mi pomohlo 50 indikátorov pri včerajšom šantení EUR/USD. Pochovalo by ma to, či už by som išiel short alebo long.

Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

japapatramtara

super tak to si ma povzbudil. Momentálne som vo fáze nováčika, ktorý sa zúfalo snaží nezamotať sa pri hľadaní obchodného systému do "číhajúcej siete indikátorov". Nechcem kominovať viac, ako dva indikátory na TF 15M a predstavoval by som si to tak, že by som potreboval jeden inikátor na trend (ADX??) a jeden pre určenie vstupu (kombinácia dvoch MA (13E a 30E)??) Musím si to celé poskúšať zľava zprava a uvidíme.

Ak niekto skometuje tento postup budem len rád. Za skupinu seriózne snažiacich sa zelenáčov, si dovolím povedať, že v tejto fáze je usmernenie skúsenejším veľmi cenné.

Have a nicee trade
Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Booky:
no ja ti toho moc neporadim.. co trader, to nazor.. to uz jsi mohl zjistit o par prispevku vys.. kazdy ma proste to svoje.. Podle me je vesmes uplne jedno podle ceho budes dotovat trh ;) Hlavni je, jak rika VetrnyMichal, zustat ve hre dostatecne dlouho, aby to clovek dostal pod kuzi. A co se tyka indikatoru, tak ja treba ani nevim co ADX je.. MA nepouzivam.. Muj system je asi ten nejjednodusi na svete( dost mozna proto, ze to ani system neni ).. delam tohle:
- rano kolem 7 sednu ke kompu a udelam si na majorsech cary na high a low nocnich seanci
- no a pak uz jen cekam na 8 a 9.. kde se to urve a kdyz se to neurve, tak na to kaslu :)

s tim, ze je jeste docela dost rozumne si hlidat kulata cisla, pac tech se "TO" strasne boji ;)

V grafu mam jen cerne OHLC a CCI, pac jsem do nej ztravil spoustu spoustu casu a je mi lito ho smaznout

neni to z moji hlavy.. zkoukni tahle videa, jestli teda chces:
www.trading-strategies.info/node/41

a zaverem: spis poslouchej vetrnika, nez me.. on je tady borec( ja zase ten hezoun (tu) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara
dakujem za nazorny priklad a link na videa, urcite si to popozeeram. Ono je fajn vidiet, ze sa na to vlastne treba pozerat selskym rozumem.
Este som celkom neporozumel tym okruhlym cislam. Znamena to, ze na nich vstupujes?
A teraz pozor, ide otazka ...a la, co je to cable... Kto je to Vetrnik?

alter

ono to chce asi poriadny klud, cakat na prilezitost, ak obchodujes na 4H resp daily. Ale urcite mas pravdu (hlavne s tym dotovanim brookera)

Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Booky:

Vetrnik byl jenom nejapny, pubertalni, hloupy a hlavne velice hanlivy vyraz pro Airmike :) Vsem zucastnenym se proto omlouvam.. Kulata cisla jsou treba 1,5100 na cablu nebo 1,3600 na euru.. Vsimni si treba ze dneska rano po openu v 8 hodin prisel takovy ten navrat z moc rostouciho trendu(pull back) ale pred kulatyma se zasekl a zase zacal stoupat.. nebo to bylo strasne pekne videt na zlatu pred par mesici.. slo raketove up, lizlo 1000$ a potom spadlo skoro okamzite o 50$ protoze si proste nekdo rekl, ze je to uz moc.. Nechci te plest a mozna ta teorie kulatych cisel je spatna, ale ja podle ni treba scalpuji "male domu", protoze se tam da vzdycky cekat nejaka akce.. a s tim vstupem je to presne naopak.. kdyz hledam vstup a cena je nekde u kulateho cisla, tak si pockam co se bude dit..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat Sida nebo někoho zkušeného na ROLLOVER.
Přečetl jsem si co to je ale chtěl bych se zeptat jestli je nějaký web nebo jak zjistím jaká částka mi bude připsána nebo popřípadě odepsána když budu pozici držet přes noc 23:00 SEČ. Většinou je to na 1 lot okolo 23-34 USD. Ale jak to zjistím přesně a pro daný pár?

Toto odečtení nebo přípsána probíhá každý den ve 23:00 h SEČ nebo jednou za 2 dny?

Předem děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,
potreboval bych radu od zkusenejsich, kdo se zajima o metody Joe Rosse (Ross Hook). Chtel bych jeho Rh aplikovat na forexovy trh, ale nastava tam problem s tim, ze jakmile zakoupim/prodam nejaky ten lot, potreboval byych nastavit prodejní/nakupni prikaz cca pouze 6 pips od zakoupene ceny. Je to u nejakeho poskytovatle vbec mozné? Dekuji za radu, preji hezky zbytek dne.

gloom

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...