Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

fiapit81

hmno ja sice pouzivam woodieho, coz je v mem podani uplne obycejny scalping(5-20pips TP)(fakt nevim co delam spatne!?), ale kdyz jsem jeste jel MA s TP 60+, SL40 tak jsem to delal tak, ze kdyz jsem byl 30 pips v profitu, posunul mi script SL na BE+1 a pak uz jsem nechal mluvit trh. Driv jsem pouzival trailling stop, ale presne jak rikas, kazda vetsi korekce me vyhodila z kola ven

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

fiapit81
obchody je lepšie hodnotiť v bodoch, pips. Vyšší potenciál, ako bol zisk ťa nemusí znepokojovať, príležitostí ešte bude..., hlavne aby si nestrácal dlhodobo. Ak máš dosť nahrabané aj potom keď si posunul SL na vstup, takže už netratíš, môžeš skúsiť šťastie a pohľadať obchody s vyšším ziskom na dlhších TF, kde obvykle treba väčší SL. Len pre zaujímavosť - broker vidí, kde sú SL a očas ich vymetie, môžeš mu to prekaziť nejakým AOSom, ale to je už extraliga. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Chci se zeptat nekoho, kdo ma zkusenosti s obojim:
Jaky je rozdil mezi Forexem a futures na meny (CME - viz www.cme.com/clearing/clr/spec/contract_specifications.html?type=cur)

Muzete to nekdo celkove shrnout - vyhody/nevyhody, poplatky/spread, velikost lotu/contractu, broker - market maker/ECN a co ja vim co jeste...

Diky za odbornou odpoved', jestli uz to nekde je rozebrane, tak se omlouvam, dejte sem jen link.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chytřejší asi odpoví lépe.
Myslím si, že rozdíl je třeba patrný i z názvu futures = budoucí. U forexu se obchoduje aktuální kurz, u futures předpokládaný kurz v budoucnosti. Jaká (asi) bude cena v LTD+1 (ke dni dodání). Dále jsem jen kouknul, tak ve forexu je lot u EuroUSD 100000, u futures 125000. Z toho vyplývá i jiná hodnota bodu (10$ x 12,5$). U futures jsou měsíce "dodání", takže jestli je potřeba držet pozici déle, musí se přerolovat-další poplatky. U forexu něco podobného (nejsem expert na forex) probíhá tuším každý druhý den. Ale protože u forexu se obchoduje většinou krátkodobě, tak to asi není tak podstatné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tento príspevok smerujem hlavne Sidovi, ktorému v prvom rade srdečne ďakujem za jeho seriál o forexe, ktorý mi príde veľmi zrozumiteľný a systematický. (Samozrejme ma len poteší ak sa o svoju radu podelí, hocikotrí z vás.)
No a keďže som čerstvý začiatočník, mám pár otázok ohľadne výberom brokera....
Vec sa má takto po prečítní o tom ako to medzi traderom a borkerom chodí som zašiel na stránku fxstreet a trošku som sa poohliadol po brokeroch. Na základe veľkosti páky,spreadu, min. vkladu som si vybral ,ktorí by mi asi vyhovovali: IG Markets a Capital Market Services.
Z čoho vyzerá výhodnejšie IG Markets, ale nie som si istý, či by to bola správna voľba.
A tak by som porosiť radu, ktorý by bol výhodnejší a samozrejme ak poznáte aj iných ktorí by boli výhodní, tak to len privítam.
A ešte jedna vec... to keď vám broker ponúka demo účet, znamená, že môžte využívať ich služby a program ako pri bežnom účte,len neobchodujete s reálnymi peniazmi?
Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kacay:
Kvality brokera musíte posoudit svými praktickými zkušenostmi. Tady vám může maximálně někdo říct svůj názor na velikost poplatků, rychlost exekuce a "dobré jméno" toho brokera.
Demo funguje jako reálný účet, ale může být omezeno například tím, že dovolí vstup jen na některé trhy a jen na určité období. Použitím dema se k ničemu nezavazujete, takže klidně zkoušejte co to umí a jak to vypadá. ;)

MCH-FX:
Scalping je obchodování s velkým množstvím kontraktů na velmi krátkou dobu. Například několik set kontraktů na několik sekund.
Moje praktická zkušenost je taková, že mi broker za scalping odečetl z obchodního účtu zisk a ani se nenamáhal to komentovat. :( Ale záleží samozřejmě na tom co je to za brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Side chtěl bych ti touto cestou poděkovat za články týkající se obchodování naforexu. Chci se zeptat na wegas currency daily. Nahral jsem si metatrader 4 a stáhnul z finančníku plugin wegas currency daily. Nahral jsem to do platformy (metatrader 4) a když chci otevřít jednotlivé fibo úrovně tak mi to tam neukazuje konkrétní čísla pouze samé nuly. Vzhledem k tomu že si nejsem vědom toho kde jsem udělal chybu chci se zaptat vas jak konkretne nahrat tento plugin do platformy a nasledne zobrazit . Díky za info (Taky by mě zajímalo zdali někdo z vás wegase nepoužívá v ostrém obchodování a jak jsi sním stoj :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

To SID

Ahoj. Pročítám si tady skrz na skrz vlákna a čtu jednotlivé komentáře, které tady vkládáš a musím říct i po celém tom průzkumu jsi nejsem jistý, zda-li se rozhoduješ vstupovat na pozice čistě jen na základě fundamentálních zpráv?

Souhlasím s tebou, že Forex nejsou akcie a už vůbec ne komodity. To ale znamená, že v podstatě TA analýza na forexu není vhodná? Používáš ji vůbec? A jak popřípadě?

Děkuju předem za vysvětlení. Myslím si, že stejně jako já i řada ostatních začínajících traderů by se o tvém způsobu obchodování ráda dozvěděla více. Pokud jsi to už jsem někde na vlákno napsal, tak se omlouvám a poprosil bych o odkaz.

Přeji hodně úspěchů


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím.
Do fóra prispievam prvý krát, aby som sa podelil o svoje začiatky.
Začalo to 3 mesiace dozadu, keď si kamarát u mňa pozeral „čudné“ grafy. Otázka sem otázka tam..., je to vraj Forex a zarábajú sa tam peniaze. Hmm fajn...po hodine som mal nainštalovaný software a po krátkej inštruktáži (čo je to bull a bear a R/S) som po rade „skúsenejšieho“ nainštaloval „zaručene fungujúceho“ Autoatický Obchodný Systém a myslel som si, že o 3 mesiace už nebudem chodiť do práce. Do týždňa môj demo účet zmizol, ako para nad hrncom a bolo mi jasné, že „ tadiaľto vlak nechodí“.
Začal som „googliť“. Anglicky viem, takže som dostával porcie neskutočného množstva informácií.
Zaspával som s grafmi mihajúcimi sa mi pred očami a manželka s deťmi vypozorovali isté zmeny správania .
A potom som natrafil na Finančníka (vďaka Bohu za to) a začal čítať Sonda do hlubin psychologie obchodování, pretože ma psychológia celkom zajíma a zdalo za mi „celkom fajn“ niečo si o tom pozrieť a zrazu HEUREKA - bum – bác - tresk a nezostáva mi povedať nič iné, len – „vďaka Tomáš“. Po tomto ma tradovanie dostalo....

Takže druhý mesiac si „len“ čítam vlákna, články, knihu Dr. Eldera – Tradingem k bohatství , čumím na 15M EUR/USD a snažím sa nájsť systém a časový plán, ako sa naučiť učiť. Chodím do zamestnania, mám 3 deti a nie je ľahké zaradiť si „externé štúdium“ do časového plánu. Preto vstávam o hodinu skôr a ráno, skôr ako odveziem dcérku do škôlky a idem do práce, „financnikujem“.
Zatiaľ je môj plán nasledovný:

P -psychológia – hlavne pracovať na systematickosti (som dosť emocionálny typ) a na svojom podvedomí.
O-obchodný systém - nájsť jednoduchý systém s 1-2 indikátormi a testovať, testovať, testovať...
P -princípy – pozadie fungovania menových obchodov, zručnosť vo fundamentálnej a technickej analýze. (vďaka Sid)
M- money management – hlavne optimálna výška SL a TP
S- software – získať rutinu dôveru a zorientovanie sa v software platforme (VT-2 od CMS)

Určite 2 roky neotvorím live účet a to mi dáva vnútorný kľud, že mám dosť času na študovanie. Niekomu sa dva roky možno zdajú veľa, ale kto má deti a prácu, iste rozumie o čom hovorím.

Toto píšem, aby som naznačil všetkým čo začínajú, aké všelijaké cesty vedú k tradingu, ako vďaku za tento web a ľudí čo majú trpezlivosť „utierať nám mlieko z brady“ a samozrejme preto, lebo nechcem byt len „pokukujúci“, ale strašne rád sa pridal do komunity „traderi - traderom“ .

Zdravím a sorry, že to bolo také dlhé

Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...