Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Booky:
no je vidět, že jsi už přece jen trochu starší a zkušenější než ta hejna nováčků, co se tu každý měsíc objeví a zase zmizí a máš v tom trochu jasněji. To jak jsi to napsal, je určitě správný postup a pokud mohu radit, drž se ho a nic neuspěchej. Říká se, že je to o psychologii, ale je to spíše vůle a kázeň, alespoň zezačátku ( prvních 5 let :D ). Drž se jednoho páru, vyšší TF, pod těch 15M rozhodně nechoď. A hlavně si napiš obchodní plán na papír a zaveď deník obchodů a ke každému si napiš, zda byl v souladu s plánem nebo ne. Na live nechoď dřív než budou 3 měsíce v plusu.

Držím palce,

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
vďaka za povzbudenie Milan. Som rád, že som na dobrej ceste, aj keď na štartovacej čiare (5 rokov?!) hmm, takže vlatne univerzita :-). Ďakujem aj za rady, budem sa ich držať. Ešte malý dotaz, je voľba EUR/USD o.k., alebo by si odporúčal cable? Počítam, že to bude asi vcelku jedno, ale predsa, každá drobná výhoda poteší.

Have a nice trade

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
ešte som zabudol poznámku k obchodnému plánu. Určite si ho napíšem vytlačím a prilepím nad monitor :), ale zatial ho len hľadám. Je toho veľa a nemám poňatia, čo mi sadne. Pozerám si teraz Woodies CCI a chcem si pozriet Triple screen...uvidíme, možno nakoniec zaparkujem pri R/S plus Double Top/Bottom. Hlavne si to chcem v kľude poprezerať a nechť si to cele v hlave uležať a určite z toho nakoniec niečo vylezie.

Have a nice trade
Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Booky,
volba EU jistě není špatná, GU se někdy chová podivně. Je to podle mě z toho důvodu, že všechny páry s USD jsou více ovlivňovány dolarem, který ovšem libra jako jedna z mála dokáže častokrát přebít, takže GU jde proti ostatním USD párům. Také je mnohem volatilnější, což pro začátečníka také není dobré. Je to ale nejvhodnější pár, který přidat, když už jsi v zisku s EU. Obecně platí, že čím nižší TF sleduješ, tím méně párů stíháš kontrolovat. Pro 15M je to rozhodně do začátku jeden pár, na D1 to může být klidně 10.

K těm systémům..... woodies CCI na forexu málokdo používá, neznám nikoho, kdo by s ním vydělával. Tripple screen bych také zavrhl. Podle mých dosavadních zkušeností je vhodné zaměřit se na S/R, trendlinky a price action. Nejdůležitější ze všeho je ale stanovit si trend na TF o jednu vyšším než to, které obchoduješ. Například long pokud cena dělá vyšší high a vyšší low. Anebo stačí obyčejné MACD v základním nastavení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf
vďaka za rady. Váhal som, či nie je skoro pustiť na fórum, ale vidím, že som urobil dobre. Asi mi to ušetrí veľa času a backtestingu.

S/R - to ano, to je myslím dôležité; (akurát as ich naučiť spoľahlivo určiť. Ja ich mechanicky sledujem na fxtreet.com/technical/
MACD - je mi jasné, ako pracuje, takže mi celkom sedí;
trendlinky- nuž, tak tu to chce ešte trošku citu, lebo ma plaší a znervózňuje každý retracement :) (ja viem, urciť správňe SL a čakať, ale to čakanie..uff)

Dotaz: price action, je to reakcia ceny na ekonomicky kalendár (fundamenty)?
Pre istotu, pochopil som spravne? 15M trend - sledovať napr. pri long - vyšší high a vyšší low na TF [bold]30M [/bold]?

Dakujem
Have a nice trade
Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Price action - reakce ceny na SR úrovně, TL, role reversal (změna S a R), ale i tvar svící jako pin bar nebo DB, DH.
Trend, jistě, pro 15M vyšší je 30M, ale i 1H. Někdy je obtížné z malého TF určit spolehlivě trend, výkyvy ceny mohou být i 100 pips.

P.S. Správný obchodník retracementy miluje, neboť na nich může naskakovat do trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...