Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Zdravim,

podelaim se s vama o zkusenosti cesrtveho zacatecnika. Po mesicnim snazeni (=posledni mesic intezivneji) a profitu 5500 USD na demu VT jsem ve ctvrek vecer otevrel forexovy ucet 2k dolaru pres CMS, obchodovani Virtual Traderem. Prvni transakce -11 USD, dalsi 2 po 4 dolarech v plusu, strasne psychicke vypeti. Druhy den rano jsem klesnul jeste asi o 30 dolaru a pak se postupne obchodama vysplhal na +50 dolaru. Mno, a pak mi do usi zacal rvat signal na prodej od jsem otevrel pozici na prodej z nastroje TA. Otevrel jsem pozici na 0.3 lotu (muj max objem se kterym chci obchodovat) a .. najednou zmena, obrat trendu vzhuru a vypadek na SL. Singal furt jecel prodej! .. takhle zblbnuty jsem otevrel jeste dalsi pozice do protismeru, protoze ted uz se to prece musi otocit... neotocilo. Tohle extempore me stalo 511 dolaru, samozrejme slo o zcela iracionalni vypadek a emotivni konani. Zacinam se pomalu hrabat nahoru, snad to pujde, z celkovych 22 transakci je jen 7 neuspesnych, zbytek je plusovych. Kazdopadne to je velice cenna zkusenost (i kdyz draha). Otrepal jsem se a tesim se na dalsi obchody. Snazim se nemyslet na to kolik je na ucte, ale soustredit se pouze obchody. Taky musim zmenit pristup k ziskum, nesnazit se vytahnout z pozic maximum, to snad ve vysledku stoji vic penez, nez pady na SL :-) Mno uvidim pristi tyden jak se zadari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vsw Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim,
>
> podelaim se s vama o zkusenosti cesrtveho
> zacatecnika. Po mesicnim snazeni (=posledni mesic
> intezivneji) a profitu 5500 USD na demu VT jsem ve
> ctvrek vecer otevrel forexovy ucet 2k dolaru pres
> CMS, obchodovani Virtual Traderem. Prvni transakce
> -11 USD, dalsi 2 po 4 dolarech v plusu, strasne
> psychicke vypeti. Druhy den rano jsem klesnul
> jeste asi o 30 dolaru a pak se postupne obchodama
> vysplhal na +50 dolaru. Mno, a pak mi do usi zacal
> rvat signal na prodej od jsem otevrel pozici na
> prodej z nastroje TA. Otevrel jsem pozici na 0.3
> lotu (muj max objem se kterym chci obchodovat) a
> .. najednou zmena, obrat trendu vzhuru a vypadek
> na SL. Singal furt jecel prodej! .. takhle
> zblbnuty jsem otevrel jeste dalsi pozice do
> protismeru, protoze ted uz se to prece musi
> otocit... neotocilo. Tohle extempore me stalo 511
> dolaru, samozrejme slo o zcela iracionalni vypadek
> a emotivni konani. Zacinam se pomalu hrabat
> nahoru, snad to pujde, z celkovych 22 transakci je
> jen 7 neuspesnych, zbytek je plusovych. Kazdopadne
> to je velice cenna zkusenost (i kdyz draha).
> Otrepal jsem se a tesim se na dalsi obchody.
> Snazim se nemyslet na to kolik je na ucte, ale
> soustredit se pouze obchody. Taky musim zmenit
> pristup k ziskum, nesnazit se vytahnout z pozic
> maximum, to snad ve vysledku stoji vic penez, nez
> pady na SL :-) Mno uvidim pristi tyden jak se
> zadari.

Ano presne takto to nejak vyzeralo aj u mna. Zriadil som si testovaci ucet na FxPro.com s 200USD a pakou 1:500. Inak broker vyzera byt kvalitny, peniaze cez kartu boli za chvilu na ucte, ziadne poplatky iba spread 1.8 pips na EURUSD a tento tyzden znizili aj pocet bodov na S/L aT/P zo 100 na 50.

Obchodujem iba s 0.1 lot a mozem povedat, ze kazdy kto tu "frajeri" kolko zarobil na deme, nech si zriadi takyto "pidi" ucet aby videl ako s nim bude lomcovat psychika. [bold]Potvrdilo sa mi, ze najslabsi clanok sedi za pocitacom [/bold]. Chce to trochu sa otrkat a "nevyliezat" z pozicie ked to nejde mojim smerom, i ked vsetko tomu predtym nasvedcovalo. Moja skusenost je taka, ze pocitam zo stratou uz pri otvoreni pozicie. Pokial mate premysleny risk management a vsetko v hlave v poriadku tak predcasne svoju poziciu neopustite... Chce to fakt trochu otupiet, pretoze minus na deme je uplne nieco ine ako minus na real. Ja som zatial v strate presne -20USD, a priznam sa ze som obchodoval live iba raz. Nakupil som si knihy a na deme teraz testujem rozne veci, a zatial sa dari, uvidim ako to pojde na real..


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tradery,

1 ) muzete mi prosim poradit kde muzu sehnat historicka intradenni data pro Forex do Amibrokeru .
/ mam nejaka na DVD z jineho cz webu,ale je tu trochu problem s importem/
2) dale aktualni intradenni data i zpozdena s moznosti propojeni k AB / nemusi byt zadarmo :-)) /
3) a jeste Forex brokera,kde lze otevrit nizky ucet napr. 1000$ a napojit AB.

diky moc ;)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MCH-FX Napsal:
-------------------------------------------------------
> dá sa na cms a/alebo FxPro zatvárať pozícia v pluse 1, 2 alebo 3 pips?...

Myslim, ze ano, ale neskusal som. Inak kym som si tam otvoril ucet precital som si vsetky podmienky..., aby ta potom neobvinili zo spekulacie - to je dost mozne, zalezi asi na tom kolko lot-ov by si takto obchodoval.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

[b]MCH-FX[/b]

Z diskuze, která tu proběhla si myslím, že moc dlouho Ti to tolerovat nebudou. Je to klasický scalping a ten nemá žádný broker rád. Dokonce to mívají ve svých obchodních podmínkách. Jak píše [b]Patch[/b], záleží zda to budou celé loty nebo jejích části. Může to také skončit ták, že dostaneš mejla, že jsi pro ně nevhodný obchodník, nebo něco v tom smyslu, zavřou Ti účet a tečka. Hlavně si nečiň závěry s dema, tam to jde v poho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pevný spread má jen CMS. ActivTrades má pevný spread jen u majors ale u významých zpráv se to občas může také hnout. XTB je na tom nejhůře. Sice spread u majors také drží, ale při prudších pohybech slippage a dost citelný.
Jsem ty diskuze všechny prošel a nejlíp z toho vypadá CMS. Má svou vlastní platformu a nevím, zda lze u nich obchodovat jinak, než prostřednictvím VTčka. Výhoda je nízkých účtů u všech, ovšem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj traderi,
budte tak hodni a poradte mi jak by jste se zajistili proti rustu libry ke korune. V CR jsem prodal nemovitost a penize chci premistit do UK, jenze budou uvolneny az po vkladu na katastr - tzn. 2-3 mesice. Nerad bych prisel o libry pripadnym oslabenim koruny. Zajistili by jste se na celou sumu nebo nejak postupne? U koho? Vite o nejakym lepsim reseni? atd... Muj dotaz je nejspis mimo vlakno, ale nevim kde to najit. Budu i rad za odkaz. Dekuji vam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mirro

takove jisteni se pouziva pro tradery vim ze czk bude posilovat tak na kazdych 10000 usd 0,1 contract vsechny penize jsou na uctu u brokera takze skoro nic neresim.

jenomze vy ty penize jeste nemate.
vy byste mel mi ótevreny jeden contract buy gbp/czk kazdy den je tam swap 9,60 x 8=+76gbp tydne to dostanete . Kdyz budem predpokladat volatilitu 5 korun tak 1kc = nejspis100 tisic . takze byste mel mit 500 000 u brokera ale myslim ze koruna by mohli jit tak max na 28 ale spise tedka bude oslabovat takze by stacilo 300-400 tisic .
jenomze to je reseni ze vsechny prachy mam na uctu no .Zkuste napsat do xtb nebo do csob tam takove veci urcite nabizi treba maji lepsi reseni


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...