Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

U VT to nejde. Někdo na to možná používá AOS Trailing Stop, ale vzhledem k tomu, že tento program neumí přímo ovládat stop příkaz objednávky, je jako trailing stop prakticky nepoužitelný. AOS pouze vypne objednávku, pokud cena klesne pod nastavenou hodnotu a to ještě až na další svíci, kdy se aktivuje (nedej bože že bys pracoval na 1H grafu!). V takovém případě projetí "stopu" o několik set pips nemusí být nemožné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.
Jiz jsem si nastudoval a prosel nekolik materialu k Forexu a tradingu obecne, tak se omlouvam, za predchozi hloupe dotazy.. Nemuzu vsak nikde najit jednu vec a to vzajemne vztahy mezi kurzy, akciemi a komoditami (tzn. kdyz dolar posiluje, zlato jde dolu atd.). Nemate nekde nejaky vytah s temito informacemi? Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumpi

co sa tyka korelacii , tak by ta v prvom rade malo zaujimat ropa a zlato, pretoze indexy v tychto casoch velmi nekoreluju na trhu je panika. takze ak zlato (tu) tak Euro (tu), a ak ropa (tu) tak dolar (td).
nie vzdy to vychadza obcas sa trhy zblaznia ale v podstate nepotrebujes vediet nejake extra vzorce, na to prides neskor casom. ovela dolezitejsie je sledovat cas , otvaracie hodiny burz a reakcie trhu na ne

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Airmike:

No neni to spis kdyz EUR (td) tak zlato (tu) , a kdyz USD (td) tak ropa (tu) . Jsou to komodity,ktere reaguji ( mimo jine ) na aktualni stav meny, ne naopak. Ta korelace men a komodit se deje ciste z duvodu vyhodnych nakupu,kdy se obchodnici chytaji moznosti nakoupit danou komoditu v lepsim kurzu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex

nie je to presne tak ako som to napisal.

je uplne jedno ci euro reaguje na zlato alebo zlato na euro, raz je rychlejsie jedno a raz druhe, dolezity je smer a ten si napisal spatne.

Btw" vela krat si si mohol vsimnut ze ked stupala ropa , a zlato, tak dolar klesal, a nebolo to tym ze by euro bolo voci dolaru na tom nejak super, trhy su spojene nadoby, jeden trh taha ten druhy. urcite ale netahalo Euro ako fantasticka mena cenu zlata a ropy do zavratnych vysok, skor naopak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lumpi:
Myslim, ze pravidla chovani men, komodit, akcii (a spol.) ani neexistuji. A jestli je nekdo sestavi na zaklade statistiky z historie, tak stejne nebudou pouzitelne v budoucnosti. Psychologie trhu muze byt natolik nepredvidatelna, ze lepsi je pri obchodovani vyhodnotit dany trh a pokusit se "bezet" s trendem.
Euro podle mne na zlato nereaguje (ani naopak). Euro je trapne ve vleku vyvoje USD = kdyz se vsichni zbavuji USD, hledaji alternativu a tou je Eur. To samozrejme neni spatne - ani pro nas. A ropa vic reaguje na celkove klima sveta - kdyz media vytvori dojem, ze svet bude zvysovat spotrebu o desitky procent rocne a skutecne se tak deje (Cina, Indie,..), pujde ropa nahoru (i kdyz dolar bude stagnovat). Kdyz klesne zajem o ropu, pujde cena dolu (spekulanti navic prestanou cenu sponovat "protahovanim" trendu). Firmy na tezbu a zpracovani ropy chteji mit zisky a vzhledem k tomu, ze zakladni surovina jim tece zadarmo, jsou schopni jit s cenou dolu - jde jim hlavne o zisky "dnes". Jestli ropa nekdy dojde myslim neresi.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Mas pravdu,ze tyto tri ( ropa,zlato, dolar ) jsou provazene, a kdyz dve z nich klesaji jeden stoupa. Nicmene nesouhlasim o rope a dolaru.A euro je zatim jeste porad treti kolo u vozu. Dolar je podle me cislo jedna indikator co se tyce cen ropy. Kdyz se budeme topit v rope a nikdo ji nebude kupovat ( coz logicky musi vest k padu ceny ), ale dolar rapidne oslabi,tak cena ropy pojede nahoru,alespon na chvili. Jediny cil,ktery na trhu obchodnici maji je vydelat penize, vydelat prachy a nezajima je, ze to zrovna podle jinych skutecnosti vypada jako nesmysl. Penize,o to jde v prvni rade. To,ze ceny ropy jsou tam kde jsou muzeme z velke casti podekovat dolaru ( spolu samozrejme s krizi ). Jak dlouho tahle provazanost bude fungovat samozrejme nevim,ale vim,ze mne tohle uvazovani v mem prvnim pul roku obchodovani uchranilo pred ztratou uctu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex

ja ti nazor neberiem. ci suhlasis alebo nesuhlasis :) tak to skutocnost vobec novplyvni. FX nieje o nazore, ale o pravidlach. je len na kazdom aby sa ich naucil pouzivat vo svoj prospech. zarobit prachy moze byt mozno tvoja priorita, ale na trhu je milion subjektov ktore maju ine zamery (napriklad prachy nestratit). kapital sa prelieva a korelacie funguju to je fakt. nebavime sa o tom ci je potrebne tieto korelaci sledovat, a ci na tom lepsie zarobis alebo nie. ide o to ci vstahy existuju a ako su previazane.

ja napriklad nesledujem ani zlato ani ropu a ani spravy a nejaky ten dolar zarobit dokazem.ale neznamena to ze tieto faktory nemaju vplyv na trhy. prave naopak.obcas jena skodu ze zacinajucim traderom vo vlaknach radia este vacsi novacikovia. tym sa uroven posuva niekam inam. a tym nemyslim teba. ale vo vseobecnosti. ja si pamatam ked prispievali do vlakien o FX Lisakus, fedor, Sid a mnoho dalsich obchodnikov. dnes je tu FX obchodnikov strasne malo, cest vynimkam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


No ja si myslim, ze prioritou kazdeho kdo jde na burzu je vydelat penize. Na tom se snad shodnem :) . Pak uz je samozrejme jina vec jak toho dosahnout, treba ochranou kapitalu, jak rikas, souhlasim. Mas pravdu,ze tu chybi vice kvalitnich a zkusenejsich traderu,kteri by prispivali, ale Ti jsou podle mne zaneprazdneni tim o co v tradingu jde, a sice vydelavanim penez a ne moc diskutovanim. A tomu ja rozumim. Ja jsem kazdopadne komoditni obchodnik,takze tady nebudu nikoho dal drazdit a jdu radsi makat :).
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
mám demo učet u VT asi tak 14 dnů,obchoduju jenom pár EUR/USD a to 0,1 lot aby to bylo jako v realu.Dost často se mi stává jako třeba dneska, že jsem nakoupil za 1,2707 stop loss jsem nastavil na 1,2667 a trend šel směrem nahoru, ale bohužel před tím mě to na korekcích vyhodilo na stop lossu.Tak by mě zajímalo jak jste na tom vy.Jak daleko dáváte stop loss od Buy nebo Sell.
Díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...