Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rob99, all:

urcite dam za mesic vedet, jak si vede. jen, abych to jeste trochu upresnil. on vazne nevi nic o obchodovani, neni zatizen psychikou (zatim), nevi co jsou kontraktni mesice, nevi, ze v grafu si muze dat jakykoli jiny timeframe, navi NIC. jen klika. kdyz je ve ztrate, pocka, az to dojde do plusu a obchod uzavre, a kdyz uz je ve velke ztrate, tak klika a klika, az se doklika zpatky alespon do mirneho plusu. ja vim, ted tam nejsou poplatky, ale poplatky "zas az tolik" neresi, protoze i s poplatkama se da proklikat zpet do plusu, jen to bude trochu drazsi. zkratka a dobre je nepopsany list. takze ted otevira ucet u infinity a funduje $3.000. uprimne receno, jsem na to zvedav. tim stoplosem jsem ho "pokazil" ja sam, jinak by cekal az se to vrati. jedine, co mu staci je, tak se na internetu podiva na denni graf (to protoze standardne na netu vyjede denni) a tam vidi, ze ropa jde nekolik dni nahoru. jak rikam, nepopsany list a nechce se mi rict cit pro trh, ale nejaky pocit intuice.

dam vedet..

diky za nazory:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi ne, ale uz jsem poznal talenty, co byli od zacatku po jednomesicnim demu ziskovy, zajimavy je, ze se vetsinou jedna o podnikatele, kteri jsou i bez obchodovani za vodou. I kdyz me to neprekvapuje :)
Ale to je opravdu tak 0,01 %, vetsina lidi zrusi ucet.... - a pokud ne hned, tak do par mesicu jo (zmeni se podminky na trhu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomicek:
Bude neúspěšný určitě, protože třeba v jednom případě z 50 trh půjde proti němu a již se nikdy nevrátí zpět. Je to něco jako (ne úplně stejné) strategie ředění pozic. Ta také funguje poměrně dlouho, dělá navíc krásnou hladkou equity a pak člověk nakonec zruší účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím souhlasit s uživatelem petr29. Poslední odstavec z platiny :-) Jedu první rok live, momental jsem tak 40% v mínusu.. a po roku mužu říct, že mám konečně v ruce nějaký systém.. Jedna věc je mít systém a druhá dodržovat pravidla a vědět co opravdu dělám... Je to opravdu obtížnější než se zdá.. např. vstupovat do obchodu s chladnou hlavou i po několika ztrátách. Je potřeba taky objektivně hodnotit zpětně.. z tohoto důvodu si pořizuji screenshoty.. Několikrát za rok jsem obchodování přerušil a musel si opravdu upřímně sednout a analyzovat co je špatně.. po této době můžu říct, že psychologie je víc než 50% s spoustu problémů jsem měl a ještě mám já.. Ale bojuji s tím.. měl jsem problémy s otevíráním pozic, čekání na úrovně a tak.. Je potřeba odlišit co byla systémová ztráta a co vlastní chyba. Je potřeba odlišit co je na monitoru a co si myslíte, nebo by jste tam chtěli vidět. Pro ty co se chtějí pouštět do energií nebo zlata jeden příklad za všechny: jednoho večera jsem nakupoval na předchozím high ale "někdo" tam střelil tak 7000 kontraktů můj 100 USD SL byl protnutý za 1S !!!! Slippage dalších 200 to máme 300 USD za 1s.. tak to berte trochu vážně.. položte si otázku kolik z vás bude po tomto obchodovat.. a další situace.. není to sranda ale jde to. Já ten účet neřeším, zatím mě neživý, dělám v zahraničí... Z tohoto a dalších důvodů, používám jen live s jedním kontraktem, když mám už něco tak z 80% hotového (v systému), nevím do jaké míry je možné simulovat slippage a další věci. No aspoň žiju a výsledky jsou docela jiné než na začátku minulého roku.. přeji všem hodně úspěchů, radši veřte finančníkům a začněte s těmi indexy. Já jsem tak trochu jiný... :-) ale dřív nebo později to bude stát za to. PS. ty hodiny ani nepočítám, včetně výkendů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek:
Myslím si, že je možné obchodovať úspešne čisto podľa pocitov iba pozeraním na grafy, ale ide o vypracovaný - získaný zmysel, ktorý sa objaví po tisíckach hodín čumenia do grafov. Ale tiež sú za tým nejaké formácie/paterny, ktoré má človek v oku a ktorých vytvorenie vedie s vyššou pravdepodobnosťou k očakávanému pohybu.
Určite je však nezmysel, keď si tvoj známy myslí, že takého niečoho bude schopný iba na základe toho, že mu to s ľahkou rukou šlo na simulátore. Iba modelová situácia - čo si myslíš ako tvoj známy bude reagovať keď vstúpi Long a trh začne klesať a klesať - dajme tomu o 200 $ za hodinu. Predpokladám, že ako sa bude otvorená strata zvyšovať bude stále viac rozmýšlať o výstupe - čo nakoniec aj spraví pretože ak má účet 3 tis. a priblíži sa k strate dajme tomu 800$, tak si myslím, že aj najväčší tvrďas pustí do gatí. Takže ak na to pôjde bez SL a ak nebude mať definovaný žiadny money managment (trebárs koľko vstupov max, alebo aká najväčšia strata/deň) tak sa dlho neudrží. Ale to je klasický scenár, už to tu bolo tisíckrát opakované (doháňanie straty, boj s trhom, menenie systému ..).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all:

to je ono, on nema system. on se jen proklikava do plusu. nic jineho nedela. nez jsem mu rekl o SL, tak cekal, az se trh dostane zpet do plusu a pak to zavrel. za ten mesic se mu jen 2x stalo, ze zavrel ztratovou pozici. ja mu rikam totez co vy. presto ten optimismus. ja jsem presvedceny, ze driv nebo pozdeji dostene od trhu skoleni, ale take priznavam, ze ta nevedomost a nepriposteni si ze by to neslo je zajimava.. nu, obcas mrknete do teto diskuze. poreferuji sem..

tomm02: tomicek : kazdy ma inu cestu pozeraj sa na tu svoju
[ital] [/ital]
dik! tohle jsem mozna potreboval slyset:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je nesmysl rikat, ze clovek ve ztrate se pouhym klikanim dopracuje k nule nebo mirnemu zisku. Taky se timhle postupem muze naopak dopracovat k mnohem vetsi ztrate. Kdysi jsem projel postupne 60 procent uctu, nez jsem prisel v Market Profile na system, ktery ma RRR vic nez 1:3. Ale s pravdepodobnosti okolo 45-60 procent. Takze po velkych ztratach obchodovat neco, kdy kazdy druhy trade je stoploss, bylo zezacatku velmi narocne, nez si na to hlava zvykla, a podvedomi bylo postupne a tezce presvedcovano, ze to proste dlouhodobe vyborne funguje. Rekl bych, ze psychologie je 80% uspechu, pokud mame funkcni system testovany minimalne tri roky dozadu aspon na 2 indexech. Byt TRVALE ziskovy i na simu je v zacatcich mimoradne tezke, na live jeste mnohem vic. Nahodne klikani podle pocitu je vcelku rychly a pohodlny zpusob, jak ztratit penize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja nevim, zda je nesmysl se klikanim dostat zpet nad nulu, ale koukl jsem mu do sierry a ac vetsinou nema velke castky na obchod, ma uspesnost pres 90%. a kdyz ted pouziva stoploss pak me zvyklala uvaha v tom smyslu, ze ma uspesnost vysokou, ma stoploss - cili management v tomto smeru v poradku a na demu to funguje. no, jak rikam, jsem zvedav na live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek jeho tzv "cit" pre trhy a nebojacnost a dalsie vlastnosti ako pozitivna mysel a pozitivny pristup za kazdych okolnosti atd.... mozu fungovat. ALE jedine v tom pripade ak je "milionar", pripadne ma hodne penazi a uz davno tych 3 tisic USD ktore do toho vlozi nepotrebuje a jednodoucho mu na nich nezalezi. Jedine vtedy to moze fungovat.
Pretoze prave psychika blokuje uspech. Ak jeho cit (aj ked ja osobne si myslim ze neklika len tak. mozno si neuvedomuje to ale pracuje s SR urovnami, alebo 50% retr, alebo trend line tymi najprostejsimi analyzami PA.
Pripadne PInbar a podobne. Clovek pozeranim sa do trhov skor ci neskor zacne vnimat urcite suvyslosti urcite opakujuce sa vzorce ktore potom podvedome alebo vedome vyhladava a na nich vstupuje. Takze ak bude v pohode a nebude robit chyby (co sa moze stat jedine naozaj vtedy ak tie peniaze skutocne nepotrebuje a je prachaty) tak moze to dokazat aj samozvanym "citom" pre trhy.

Moj nazor. Co si o tom myslite vy ostatny ak to vezmeme z toho hladiska?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek :

Na demu to funguje, protoze na demu nefunguje hlava. Zkus na to myslet, nez se vrhnes do takovejch nesmyslu... Predpokladam ze toho nemas moc v live za sebou a ten tvuj kamos asi vubec nic... takze bude velmi neprijemne prekvapen co se stane. Podle toho co jsi psal ze fundoval jen 3000, tak to vidim tak na 14 dni a bude bez uctu.. kdyz opravdu pojede tu svou pocitovou strategii...

2 Peter_M:

"Myslím si, že je možné obchodovať úspešne čisto podľa pocitov iba pozeraním na grafy, ale ide o vypracovaný - získaný zmysel,...."

Pri vsi ucte... to je nejvetsi blabol co si mohl napsat...

2 tomicek : Nejnebezpecnejsi je, ze si clovek zacne myslet ze to tak muze fungovat... Nemuze... ver mi :) I kdyz.. verit nemusis.. nekdo si to potrebuje zkusit.. a 3000 neni zas tak dramaticka castka... ale bude to imho hodne rychly, tak aby si z toho vubec stihl neco vzit :)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek

zajdi s nim na pivo rekni mu ,ze udela lip ,kdyz si zaleti do Las Vegas na dva dny aspon z toho bude mit zazitek na celej zivot, jestli ma firmu a nic ho netrapi tak nema co resit ,nekdo hraje DOOM tak at si hraje dal na demu neco jako DUKA NUKA . az propali tenhle ucet tak to bude chtit vratit zpatky misto novyho auta a rodinny dovoleny si zalozi dalsi ucet rekne si ze uz bude chytrejsi zabije v tom 5 let a bude chudsi o dalsich 5000 a cas co s tim ztrati, bude doma nevrlej. At si z toho uctu koupi tri akcie googlu a po peti letech na tom bude rozhodne lip. Protoze az to vyskrabe na 5000 tak si rekne ze dneska je dobrej den rozbit bank a oni rozbijou jeho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...