Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 246
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sinuhet: ahoj, k 1 min tf me vedly prave FP (z ciste praktickeho hlediska - cisla jsou tak na TF citelnejsi, co se tyce velikosti pisma), takze ano, rozhodne je pouzivam a pridal jsem i Time and Sales.

Mnohem dulezitejsi jsou pro mne ale 30min a 5 min tf, podle kterych urcuji, kde vubec budu brat obchody a kterym smerem... :)

nejvetsi problemy s implementaci systemu (vysoka chybovost) mam nejspis kvuli nedostatku casu na analyzu trhu pred open trhu a zklidneni hlavy a soustredeni se ciste na trading...

ve dny, kdy prejizdim z prace domu a mam tak malo casu na pripravu, mnohem vice roste pravdepodobnost toho, ze udelam nejakou chybu a chyby podobneho razu mne treba v listopadu staly priblizne 5000 USD, i kdyz nakonec listopad koncil s mirnou ztratou v ramci dvou stovek dolaru, ten mesic mohl byt nejlepsi za cele roky... nebyt tech chyb...

proto je pro mne aktualne mnohem dulezitejsi nez realizace financnich cilu realizace cilu v oblasti eliminace chyb :) po odstraneni vetsiny chyb ty penize proste postupne pritecou... :)

pujde-li vsechno dobre (a to samozrejme nemusi) chtel bych nekdy od pulky roku prejit na full time trading a opustit zamestnani, abych uz mel po tech letech konecne leto dle svych predstav :) business taky letos rozsiruju o opce, na ktere jsem se chystal uz dlouho zamerit...

Jak to vypada u tebe? porad mas nasazeny ten breakout system? :) Jak se dari a co planujes na letosek? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

to ze dokazes intradenne obchodovat pri zamestnani mas muj obdiv, povazuju to za znacne narocne a obaval bych se chybovosti (jak pises)... Ja to resim, pokud bych sel do prace, jestli bych to zvladal, spis myslim ze ne. Jedu uz delsi dobu fulltime, a cas od casu uvazuju, jestli by slo oboje, porad nemam totiz ucet velikosti jaky bych si predstavoval.
Muj DLOUHODOBY LIVE prumer na indexech (ted uz skoro jen TF) je 500 USD / kontrakt / mesic (porad prostor pro zlepseni :-/ Minuly rok na indexech cca 70% zhodnoceni .


Tvuj tehdejsi system obchoduju, ale znacne modifikovany a ne jako AOS, i kdyz ten zaklad je stale stejny :). V posledni dobe jsem nasadil analyzu "toku objednavek", a nektere veci mi tam vyrazily dech (proto jsem se te ptal na footprinty :)

Opce je jiste zajimava oblast, ja se rozhodl zatim je nestudovat, vstupni casovou investici aby to slusne vydelavalo povazuju za ne malou, ale mozna se pletu ....At ti to v nich vyjde



At se dari a at ti to s tim fulltime vyjde (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: tak to jsem rad, ze se dari, 70% za rok je moc pekny vysledek :) pokud mas stabini system, ktery generuje 500 USD/kontrakt na mesic a jediny problem je vyse uctu, rozhodne bych nelezl zpatky do zamestnani... to radsi popremyslej, jak zapojit penize jinych lidi, at uz formou uveru nebo vydanim vlastnich dluhopisu, profit sharingu s nekym z rodiny ci znamym... moznosti je spousta, ale zamestnani by melo byt az tou posledni, nebot tam mas nejvyssi dane, casovou narocnost a spoustu dalsich negativ ::)

diky, na prechod na full time uz se pripravuju nejakou dobu, driv nebo pozdeji k tomu dojde, ucet se pomalu zvysuje, rezervy vytvareji, je to jen otazka casu...

co se opci tyce jejich studium neni zas tak casove narocne a nektere primitivni strategie se daji obchodovat v podstate jamile pochopis zaklady... ja vzdycky tihnul vyhledove k tomu, ze bych za nejakou dobu obchodoval treba jen opce, ktere maji jeste mensi casove naklady nez intradenni trading a daji se obchodovat treba i z mobilu bez nutnosti desktopu, ale kapitalova narocnost full time opcniho byznysu je o neco vetsi, proto se k tomu dostavam az nyni... ::)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
to Taraka:
sleduji diskuzi dlouze a po posledních příspěvcích mi to nedá a musím se zeptat, jak dlouho již tedy obchoduješ live a jak dlouho se tradingem zabýváš? A co pro tebe bylo/je (krom chybovosti) největší překážkou? Vymazal jsi za dobu obchodování účet nebo jeho podstatnou část? Jak šel první a druhý rok na live?
Ptám se, protože jsem měl v listopadu za sebou první rok live tradingu se zhodnocením účtu 25 %. A bylo to sakra namáhavý :-) Pro mě nejvíce na psychiku (dodržování vstupu, řízení pozice, neunáhlit se, umět být zdrženlivý, když to poslední dobou šlo dobře nebo být nad věcí, když to poslední dobou nejde a jet pořád to samé jak robot:-) ).
Prostě mít nad sebou absolutní moc a poznat se... Samozřejmě hraje roli i uvědomělý screentime.
Ptám se taky proto, že bych chtěl znát to, jak první roky prožívali jiní obchodníci, kteří nejsou prezentování ve článcích zde na stránkách (nic proti nim, takové články jsou pro mě v této fázi tradingu nejlepší motivací :-) )
Vím, trošku off topic, ale :-)
Jsem totiž ve fázi, kdy vím co dělám, dokážu se již ve většině případů kontrolovat, ale chybí stabilní výsledky. Několikrát jsem zhodnotil účet např. o 20 %, abych potom klesl na 8 % a pak ho zase zhodnotil na 25 % a poté zase klesl na 10 %... prostě jak na houpačce. Je to těžký, ale vím, že to půjde :-) (btw. v zaměstnání končím v 15:30 a v 15:45 jsem u stroje :-) Taky žádná hitparáda :-) )
Ať se daří a díky za případnou odpověď.
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to LukeV: ahoj. V rijnu 2014 to byly tri roky od toho, co jsem zacal obchodovat live. Tradingem jako takovym se zabyvam od roku 2010... Obchodni ucet jsem nikdy nevymazal. Nejhorsi pokles kapitalu, ktery jsem zazil byl neco kolem 25% z uctu... muj prvni rok skoncil v plusu taky neco kolem 20% a rozhodne to nebylo nic jednoducheho za tu dobu jsem si prosel podobnym vyvojem jako ty, tozn. nebyl problem udelat 20% a nasledne 15% ztratit... striktne mechanicke pristupy obvykle maji znacne vykyvy ve vykonosti, pokud tech pristupu nemas cele portfolio (coz je zase dost tezke rucne exekuovat)... drive jsem take obchodoval striktne mechanicke strategie, ale chybely prave ty stabilni vysledky (a to i v backtestech - ale v te dobe jsem proste nic lepsiho nemel) poslednich par mesicu cca od rijna 2014 uz obchoduju diskrecnejsi system zalozeny na kontextu na vyssim tf, S/R urovnich, patternech DB/DT a FLIPu a potvrzeni signalu skrz orderflow... tento system ma pomerne stabilni vykonnost, ale je mnohem narocnejsi na pripravu pred obchodovanim a soustredeni se pri nem, z toho zvlast ze zacatku plynula rada zbytecnych chyb, ktere postupne odbouravam... neni to jednoduche, jde to pomalu a clovek bojuje sam se sebou, ale ten pokrok a aha efekt je v porovnani s predchozimi pristupy naprosto zasadni, proto jsem si celkem jisty, ze letos na ten full time konecne prejdu... :) s tim zamestnanim s tebou citim... ono neni uplne jednoduche prijit po osmi hodinach z prace uz tak celkem vycerpany a nasledne se jeste tri hodiny soustredit na trading, a to ani nemluvim o dalsim VELMI potrebnem studiu a rozvoji dovednosti a znalosti, to uz je bez zasahu do osobniho zivota temer mission impossible... :) :D drzim palce nakonec prihazuju dnesni obchod...

30420

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...