Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Orderflow trader David a jeho cesta v číslech k profitabilnímu intradennímu obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Za tento článek Petrovi a hlavně Davidovi moc děkuji. Velice inspirující a v mnoha ohledech oči otevírající rozhovor. Nemohl jsem si nevšimnout věty: "Schopnosti, které jsem uměl aplikovat do trhů na SIMu, jsem se znovu od začátku učil v live obchodování." Což mě opět přivedlo k myšlence, jestli by nestálo za pokus přejít na live obchodování i přestože ještě nemám dostatečně konzistentní výsledky na simu. Pravděpodobně začnu prodělávat, ale se striktním MM bych se tomuto řemeslu učil mnohonásobně rychleji.
Abych tuhle "kacířskou" myšlenku uvedl na pravou míru. Po půl roce paperování FIMS už nevnímám při obchodování to počáteční vzrušení při každé otevřené pozici jako dříve a hlavně cítím, že už to neberu tak vážně, jak bych měl a ať dělám co dělám, nemůžu se přesvědčit to brát zase na 100%. S tím jde ruku v ruce častější nedodržování OP, MM a udržující se pocit, že bych měl obchodovat s vyšší frekvencí, abych víc natrénoval. A to zase vede k tomu, že místo abych den uzavřel v rozumném profitu, končím den kolem 0 nebo hůře. Od live obchodování si slibuji nástup nové energie pro dodržování všechno :)
Moc bych ocenil Vaše názory na live vs sim a Vážnost vašeho přístupu. Díky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oggys, pokud máte takovou myšlenku, tak ji prostě vyzkoušejte.
Nemá smysl stagnovat půl roku nad něčím, co vás neposouvá.
Ale doporučuji vyhradit si na experiment nějakou menší nepodstatnou částku typu 2000 USD a prostě to zkusit.
Vesměs ale sám uvidíte, že pokud nejste schopen být konzistentní na simu, tak live to nebude nikdy lepší :) Ovšem ztráta těch např. 2000 USD Vás opravdu může posunout k tomu, že následně budete k trhům přistupovat trochu jinak.

Obecně jsem přesvědčený, že na live trading je potřeba opravdu pečlivě trénovat na simu, byť se pak člověk v live učí často díky psychice některé věci znovu. Ovšem to neznamená, že lze předchozí tréning přeskočit, resp. že by neměl žádný smysl. Ve FIMS mentoringu bohužel není nikdo, kdo by začal live vydělávat bez toho, aby si prošel skutečně náročnou paper přípravou a právě v ní byl schopen dosahovat dobrých výsledků stejně, jako to zde ukazoval David. Naopak - konzistentně vydělávají právě jen ti, co byli schopní se k podobným sim výsledkům dostat. To neznamená, že byste musel papertradovat rok - toto je hodně individuální. Důležité jsou ale výsledky, které někdo dosáhne po měsíci, jinému to trvá mnohonásobně déle.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Říká se, že obchodovat Live je oproti demu podstatně těžší. Bobr dokonce zmiňuje, že začít obchodovat real money pro něj znamenalo se skoro vše učit znova. Dobře a co když máte funkční AOS, která funguje na Historických datech, která funguje na replayi a nějaký čas jede v reálném čase na DU a generuje slušné a stabilní výsledky? Pak výsledky obchodování na Live ovlivní pouze náhoda nebo nepatřičné zasahování do strategie. Ale výkon bude v porovnání Demo vs Live stejný. Nebo se pletu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3trojan:
Dříve jsem obchodoval TF, ES a FESX.... FDAX byl na mě příliš drahý a volatilní. O přechodu určitě neuvažuji. Zbytečně bych musel naabsorbovat nový trh po té době. Navíc zatím obchoduji pár kontraků tzn. mám stále spousty prostoru pro navyšování než by mi nedostačovala likvidita těchto trhů. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR:
OK rozumím.
Díky za reakci a ještě k AMP: jedeš přes AMP stabilně těch x roků nebo jsi zkusil i jiné brokery jako např. IB? Ptám se proto, že mi připadá 10 000 u IB zbytečně moc pro fundaci účtu. Pokud je tedy obchodní servis u AMP na cca stejné úrovni jako IB, pak možná není důvod pro IB.
Asi je to trochu mimo zde dané top téma, ale přesto budu rád za reakci vč. i ostatních traderů.
Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...