Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

Už úvodní oldasův příspěvek je postaven špatně a je vidět, že ještě má a s ním i hodně dalších obchodníků co studovat, vzdělávat se. Takhle výsledky porovnávají amatéři a začatečníci - zisk %. Profi a úspěšní obchodníci vědí, že úspěšnost obchodování se hodnotí úplně jinak, jinými parametry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To dealer:
Ja hodnotim uspech v urcite cinnosti (je mi jedno, jestli je to trading) nekolika meritky:
1) jestli je ta cinnost pro mne prijemna - bavi me
2) jestli muj pocit uspechu (a pocit manzelky :-)) je dostatecny - nesouvisi s velikosti konta v Kc (USD)
3) jestli vydelam penize na obzivu rodiny
Nezajima me jestli jsem uspesny trader podle nejakych parametru, protoze se mne na to jeste nikdo u pokladny v hypermarketu neptal... ani v autosalonu...
Pro mne je dulezite, abych za co nejmene namahy (zejmena casu) ziskal co nejvice zisku - vyjadreneho treba v % za rok ze zakladniho kapitalu. A take je dulezite jaky ten zakladni kapital musi byt. Pokud bych mel k dispozici cca 100mil.Kc, zrejme bych se o trading nezajimal, investoval bych do fondu a bavil se obchodovanim ETFs (Exchange Traded Funds). Zisk 3mil.Kc/rok by byl jisty a vic nepotrebuji (ani nechci, mohl bych byt podezrele uspesny u sousedu na vesnici :-)).
Hezky den
Pavel

P.S.: Jako amater a zacatecnik se rad necham poucit. :-)




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle informací od mých známých, co mají akciové portfolio, tak průměrný roční zisk je určitě menší než 30 %, spíš tak 10-20. Že by někdo vydělal 100 % v akciích se mi nechce věřit, jedině, že by spekuloval s použitím marginu, podobně jako v komoditách nebo ve forexu, ale u dlouhodobých investic to není možné, pokud portfolio diverzifikuje, tak několik firem nemůže jít současně o 100 % nahoru. Jedině, že všechny peníze vloží do jedné firmy a stane se obrovská náhoda a ta firma vyletí nahoru. Třeba akcionáři Netscapu ve své době taklhe zbohatli prakticky přes noc :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dealer Napsal:
-------------------------------------------------------
> Už úvodní oldasův příspěvek je postaven špatně a
> je vidět, že ještě má a s ním i hodně dalších
> obchodníků co studovat, vzdělávat se. Takhle
> výsledky porovnávají amatéři a začatečníci - zisk
> %. Profi a úspěšní obchodníci vědí, že úspěšnost
> obchodování se hodnotí úplně jinak, jinými
> parametry.


Tak to by mě hodně zajímalo. Mohl bys nějaké parametry popsat...?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pani dovolte mi aby som sa tiez pripojil, myslim ze to ci niekto je amater alebo profik tu asi nema zmysel hovorit, pretoze sa nepoznate osobne, moj nazor je taky ze pokial ide o obchodovani akcii, a nie CFD alebo podobnych financnych instrumentov, je percentualne ohodnotenie uplne v poriadku, pretoze sa jedna o investovanie a vytvaranie portfolii, % su jednoduchy ukazovatel a jednoducho viete na com ste.

pokial sa budeme bavit o obchodovani, kedze vacsina ludi su tu obchodnici, tak pocet bodov za mesiac, alebo na pocet obchodov, je velmi dobry ukazovatel, ja obchodujem FX , indexi a komodity snad najlepsie vyjadruje pocet USD na kontrakt, tak ak mate chut kludne sa realizujte :)

jedna vec ma zaujala, spominali ste tu pana williamsa, a jeho uspechy v komoditnom obchodovani, neda mi nevyjadrit sa, som na trhu velmi kratko ale nieco tak famozne ako je jeho indikator som na trhu zatial nenasiel,
vela ludi si mysli ze je to nejaky reklamny trik , na predaj knih a podobne, ja osobne absolutne nepochybujem o jeho uspechu, po precitani knihy "ako som zarobil 1m obchodovanim komodit" som bol velmi prekvapeny , ako jednoducho je to napisane, urob toto a budes bohaty. s komoditami skusenost nemam, a tak som sa snazil aplikovat jeho teoriu do FX, co bolo troscku zlozite. jedinym problemom je najst trend, a vhodny TimeFrame.
podarilo sa, a teraz zarabam , a pri nespocetnom mnozstve chyb ktore robim, je moj system vykonny , az sa mi tomu nechce verit, ake je to jednoduche, len dodrzat plan , nic viac nic menej. potrebujem vsak viac casu aby som mohol podlaozit svoje tvrdenie realnymi vysledkami, ak by niekoho zaujimali momentalne vysledky, nemam s tym problem, tu su:

100 obchodov: 718 pips

ak by si niekto myslel ze je to zrejme vec stastia moze mat pravdu, ale myslim ze ak by moj system obchodoval niekto iny (znamy s fora z ovela lepsou disciplinou :),alebo profesional a nie ja , zarobil by minimalne 3x viac. strategia je stabilna a mam v nej plnu doveru, neohrozil ju ani DD 766 pips , ktory som sposobil ja a nie system, vela vstupov som zrealizoval predcasne a mnoho som nemal zrealizovat vobec, skoro vsetky skoncili na stopkach .

keby niekoho zaujimali % ,tak je to 465% z pociatocneho kapitalu, ktory miostal po skoro kompletnom vymazani uctu :). ale to predsa nikoho nezaujima lebo je to neadekvatne meritko .znami s fora vravi ze boli dost zvlastne podmienky tento mesiac a preto su vysledky dobre, ale system som vytvaral ja a bol zalozeny na klesani JPY. tento mesiac vsak JPY stupal a tak myslim ze system bude fungovat lepsie ked sa trh vrati do starych kolaji.

dobre obchody prajem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles Napsal:
-------------------------------------------------------
> Podle informací od mých známých, co mají akciové
> portfolio, tak průměrný roční zisk je určitě menší
> než 30 %, spíš tak 10-20. Že by někdo vydělal 100
> % v akciích se mi nechce věřit, jedině, že by
> spekuloval s použitím marginu, podobně jako v
> komoditách nebo ve forexu, ale u dlouhodobých
> investic to není možné, pokud portfolio
> diverzifikuje, tak několik firem nemůže jít
> současně o 100 % nahoru. Jedině, že všechny peníze
> vloží do jedné firmy a stane se obrovská náhoda a
> ta firma vyletí nahoru. Třeba akcionáři Netscapu
> ve své době taklhe zbohatli prakticky přes noc :-)
>
> Petr


Miles,

neuražte se, ale myslím, že stále jste nevstřebal moc informací z Finančníka. Píšete, že se vám nechce věřit, že by někdo vydělal 100% ročně na akciích. Stačí si položit otázku - a proč by nemohl ?
Drtivá většina spekulantů s akciemi jsou dlouhodobí investoři - žádná technická analýza, jen "doporučení brokera", známého apod. Tito lidé nejsou obchodníky. Stačí jim 20% ročně.

Obchodník s akciemi hledá příležitosti stejně jako např. u futures. Je mnoho akciových titulů, kde není problém zhodnotit investici o třeba i 3% denně. Když se vám povede jen polovina takových obchodů, spočítejte si sám kolik % za rok vyděláte na akciích.
Stačí chtít, snažit se, hledat a ve správnou chvíli jednat.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin,
to je přesně co jsem psal, pokud někdo obchoduje na intradenní bázi jako trader, zisky jsou určitě neomezené, záleží na strategii, kolik času tomu věnuje atd. Třeba u nás se takto obchoduje s akciemi v systému SPAD na pražské burze, ale u dlouhodobého akciového portfolia, kde chcete jen uložit peníze a obchodujete v horizontu měsíců a let (tak jsem to pochopil z příspěvku pm.mail) je 100% zhodnocení zázrak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

TO: VŠICHNI
Dobře si pamatuji dobu,kdy zhodnocení nad 30% bylo považováno za zlodějinu a tunelářství.Na tehdejšího člena vlády
slušnej vodhad.Inflace 10%,úrok z úvěru 20-25%.Kdo si pamatuje,nestačí se divit.
Papírově obchoduji kukuřici.100% za 22 týdnů a jdu na multi kontrakty.Nechci si nic nalhávat,ale zisk je to solidní.
Přesto mám před sebou minimálně rok tréninku na papíře.Ani takový výsledek mě nepřesvědčí,abych začal obchodovat
předčasně naživo.
Obchoduji pro úsměv mého syna.Je mi jedno kolik % vydělám já,nebo Vy za jakoukoiv dobu.
Chci,aby se moje rodina mohla smát kdekoliv na světě.KOLIK % TO MŮŽE BÝT?

P.S. Jachta v Monaku nebo na FLORIDĚ taky není k zahození! :)

ZKL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Nedá mne to a musím odepsat:). Cca tři týdny zpátky jsem investoval v pátek do jedné čínské společnosti zabývající se e-learningem. když jsem se na to podíval v pondělí, vzrůst o 12%. A to mne věřte že tohle není výjimka:). Ale musí se operovat na intradenní bázi, jinak to nejde. Teď chci ale sám začít s komoditami, dal jsem si za úkol mít do 30ti let 30 milionů. Je mne 21 a mám 2 miliony, myslíte, že je to reálné? Při dobrém mm a strategii předpokládám že určitě ano a možná i dříve.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

ZdendaZ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nedá mne to a musím odepsat. Cca tři týdny zpátky
> jsem investoval v pátek do jedné čínské
> společnosti zabývající se e-learningem. když jsem
> se na to podíval v pondělí, vzrůst o 12%. A to mne
> věřte že tohle není výjimka. Ale musí se operovat
> na intradenní bázi, jinak to nejde. Teď chci ale
> sám začít s komoditami, dal jsem si za úkol mít do
> 30ti let 30 milionů. Je mne 21 a mám 2 miliony,
> myslíte, že je to reálné? Při dobrém mm a
> strategii předpokládám že určitě ano a možná i
> dříve.

Ty sis ty 2 miliony vydělal tradingem - hm, pokud to tak je tak seš fakt dobrej. Myslím že budeš mít těch 30 mega.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

×
×
  • Vytvořit...