Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

Pokial nemam zisk za cely rok, je nieco zle, ci uz vo mne alebo v mojom systeme. Pretoze ak moj system pracuje s urcitim %win a RRR tak pokial nemam zisk znamena to ze %win a RRR je hlboko pod standartom OP. Tzn ze niekde je potom chyba ci v tom ze uz ten moj OP nefunguje alebo jednoducho je chyba vo mne ako obchodnikovy.
A rozhodne sa s tym netreba zmierit, ale hladat pricinu. DOkonca povedal by som ze ten kto to mysli s tradingom vazne uz v priebehu tych stratovych obchodov za sebou, bude spekulovat preco je to tak, kde je chyba, zmenil sa nejako trh? mam problem vstupovat atd... Cize aby niekto pernamentne stracal cely rok to musi byt velmi zaslepeny neprofesional (schvalne som nepouzil slovo trader lebo toto uz neje trader)
A pokial sa niekto drzi na nule, ze ani nepreraba a ani nezaraba tak potom tiez niekde v priprave na tento biznis vznikla chyba ktoru treba doladit. Nedokazem si predstavit obchodovat cely rok neuspesne a dufet, verit, ze sa to jedneho dna zmeni bez toho aby som to cele prehodnotil a zasiahol, ci uz upravou pravidiel, navstevou psychologa a pod, pripadne preskladanim celeho systemu. Ak si ale myslite ze aj v beznom podnikani staci len cakat a dufat ze ono sa to zmeni, tak prosim, ja tuto myslienku alebo presvedcenie nikomu neberiem.

Taze ja by som tu myslienku nacatu filipom skratil takto
"obchodnik co nema kazdy rok zisk nie je trader"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Co kamenujete krakra, ked v podstate ma pravdu.
100% rocne neje nic ak to chcem brat ako biznis a ne len nejaku bokovku popri praci.
ked tam vlozim 10 000 USD a na konci roka mam 20 000 USD, tak z toho sa zit neda! a jednoznacne som nuteny chodit do prace, ale to uz je v rozpore so stale ospevovanom pojmom FULL TIME TRADER. Oni ziju uz iny zivot, lenze ich zhodnocovanie je ovela vyssie ako 100 % rocne.
Keby ste skor pracovali s realnym ziskom a nie s percentami. pokial nasadim v priebeho roka 5 - 10 kontraktov, podla toho ako mi dovoli risk managment a money managment tak vas percenta prestanu zaujimat lebo urobite niekolko 1000 % zhodnotenie za rok.
Mi to pripada ako keby ste si sami podkopovali vase sny a ciele ked hovorite ze vam staci 40% rocne ci 100 % rocne.
Chcete zit zivoty ako pravy full time tradery ale neodvazite sa to priznat. Ako potom mozete zacat na tom pracovat a vobec to dosahovat ked sami proti sebe stojite?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já osobně pochybuju, že člověk co má 1 000 000 USD je ochoten riskovat na obchod 1% tak jako při 10 000 USD....přecijen 100 nebo 10 000 USD SL to už je řádný rozdíl a proto je i nemožné se bavit o procentech z obchodování.
Však nováček co má účet 10 000 USD a za rok ho zdvojnásobí není rozhodně lepší obchodník, než-li někdo s účtem 1 000 000USD co na konci roku má 1 200 000 přece. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 :

jj, jeden z normálnych dovodov, čo si uviedol. Ide o princíp, čím vyšší účet, tým vačšia snaha o ochranu účtu a ešte by sa dalo debatovať, že profitraderi v inštitúciach majú určené mantinely pre rizikovosť, ale vysvetli to týmto niektorým nickom... Tých argumentov je hodne, povodne som to chcel sem napísať a vysvetliť, ale dlho by to trvalo, strata času a asi aj námahy. Ono je to o tom, že múdry človek sa poučí z chýb iného, hlúpy sa nepoučí ani na vlastnej chybe... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra:

Já obchoduji 8 let,a přiznám se,že u mě to na full není a bohužel ani jeden rok se to k tomu nepřiblížilo,i přesto že si myslím,že kapitál není špatný,asi bude problém na mé straně.
Jen se stále nemohu ztotožnit z názorem,že se dá obchodováním(at už jakýmkoli) vydělávat dlouhodobě v řádu desítek% měsíčně.
Můj názor je takový,že velmi kvalitní trader dokáže mít dlouhodobé průměrné roční zhodnocení tak od 10-20%,znovu zdůraznuju roční,což je měsíčně cca.1-2%.
Pokud snad ty jsi ta vyjímka a jsi ten jeden z 1000 který tak obrovské zhodnocení dlouhodobě dá,tak gatuluju(to myslím úpřimně),ale netřeba tím pléct hlavu ostatním,to by jsi jako full-tarder měl vědět,že to není tak easy :)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1-2% měsíčně mi přijde dost pesimistické...to by si musel mít účet 100 000 aby si mohl uvažovat o tom, že tě to bude živit. To si zase myslím, že naopak pleteš hlavu nováčkům ty, protože to by pak normální (chudý) spoluobčan neměl nárok tradingem cokoliv vydělat. (s 5 000 USD měsíčně 50-100 USD)
Ale já nejsem full time ba ani live, takže kdo ví...je pravda, že za nickama může být kdokoliv a trading ani neexistuje :)

Každopádně gz, že obchoduješ tak dlouho...já už bych to vzdal (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud rozumně obchodujete,tak máte i zisk.a bez problému můžete měsíčně mít 100.000,-Kč.já obchoduji forex a opce,komodity a opce.a měsíčně si vydělám 100.000,- Kč.bez problémů.25.5. mi končí 8 kontraktů,vezmu 89,5 bodu x 50 USD za bod a jsem v pohodě.a pokud toho máte víc,tak se to slušně násobí.jen nesmíte žvanit,ale obchodovat.pravda, opce na soju se strikem 1420 mi ujíždí o pár bodů,ale do cíle ještě 5 dnů a dá se to ukočírovat.trhy na komodity nejsou ještě otevřené,takže i ty zkopírované výsledky jsou horší,než když se trhy otevřou a jsou zadané objednávky,kdo obchoduje,ví o čem píši.

Soybeans - jun 2012 1.500,00 25-5-2012 Krátká pozice Call 3 16,3333 4,000 -600 1 803 USD 1 803 75,51 %

Soybeans - jun 2012 1.550,00 25-5-2012 Krátká pozice Call 1 15,000 3,000 -150 584 USD 584 80,00 %

Soybeans - jun 2012 1.370,00 25-5-2012 Krátká pozice Put 1 15,000 9,000 -450 284 USD 284 40,00 %

Soybeans - jun 2012 1.420,00 25-5-2012 Krátká pozice Put 1 10,500 25,625 -1 281 -772 USD -772 -144,05 %

Wheat - jun 2012 590,00 25-5-2012 Krátká pozice Put 2 15,000 2,375 -237 1 231 USD 1 231 84,17 %

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...