Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k, jasne, to chapu. Je dobre se drzet pri zemi. Nadruhou stranu me dokaze hrozne vytocit to srovnavani % zhodnoceni tech, co investuji, a tech, co traduji. Obchodovani je prece mnohem vic o zisku na kontrakt a naslednem MM resp. PS.

Jinak s tim investovanim jsem se rozhodne nechtel nikoho dotknout. Jen jsem chtel trochu ukazat ten rozdil. Takze jestli jsem to prehnal, tak se omlouvam. Beru to na stejne urovni jako trading, jen je potreba mnohem vetsi mnozstvi penez pro klidne ziti a ne prezivani.

Truncus, mas pravdu, 4% risku je dost. Rozhodne to 100% nedoporucuju nikomu, kdo zacina. Duvera v solidni system musi byt hodne velka. Dalsi vec je, ze mam samozrejme stanovena pravidla pro mozne snizovani risku, kdyz se nedari. Nedovolil bych ani 3 ztratove obchody v rade s 4%. Po 2% uz vetsinou snizuju na pulku. Pokud se obzvlast dari, tak po trech ztratach. Vic nez 3 ztraty jsem nemel uz ani nepamatuju, ale je to pro klid v dusi, pripadne psychicky kiks.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: "Dalsie fakty: - RRR 3:1 neje problem dosiahnut, Win% 50% taktiez neje problem dosiahnut."- jsi úplně mimo, promiň, jinak to nelze říct.

to PavelK: Budu Tě citovat - "Co kdyz reknu, ze jsem schopny klidne delat 40% mesicne i vice s uctem do 80k USD? ... Clovek si nikdy nemuze byt jisty, ze to takto pujde do nekonecna. " Pavle, nejseš schpný DĚLAT 40% měsíčně Jsi možná schopný UDĚLAT 40% měsíčně jednou, dvakrát za život, ale dělat to např. 10 měsíců po sobě to by bylo 1,40^10 = 28.9, tzn. z původních 10000 USD dneska bys měl na vánoce 105400 USD. A to Ti neuvěří ani ten nováček zde na finančníku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic, rozhodne te nechci presvedcovat.. :) V podstate je mi to uplne jedno. Porad do toho tlacis to slozeny uroceni.. Ja mam dost velky obchodni ucet, rozhodne o dost vic nez tech stale dokola opakovanych 10k a zatim ho uz nenechavam dal rust. Ver mi, ze tech 40% z 80k jde delat prumerne porad, viz. muj MM. V podstate mi staci udelat nejakych 7-10 obchodu mesicne, abych na toto zhodnoceni dosahl. To je vsechno, co jsem k tomuhle tematu chtel rict. Ani o tom uz nechci diskutovat. A uz vubec nepotrebuju, abys mi to veril. Jen proboha uz do toho porad netahejte slozene rocni zhodnoceni. Clovek si prece ty penize musi taky uzivat a taky mit nejaky obnos na pripadne horsi casy. Je jasne, ze vse ma sve limity, ale ty jsou o hodne dal, nez si je tady evidentne spousta lidi ochotna pripustit.

Jinak RRR 1:3 pri %win 50% urcite dosahnout jde. TO vim jiste. Ja bych to ale nedokazal pri 40 obchodech mesicne, clovek pro podobne parametry musi hodne selektovat, alespon tak to mam ja. Nicmene trva to, nez se clovek k necemu takovemu dostane, a proto chapu, ze tomu nekteri neveri.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Né no může se mimořádně zadařit i na roční bázi: rekord drží Dan Zanger, má roční auditovaný výsledek 29233% (není problém si vygooglovat zdroje). Mimochodem, D.Z. toho dosáhl swingovým obchodováním akcií, svezl se na IT bublině na konci 90. let, čili měl štěstí. (A pak měl zase smůlu, když ta bublina splaskla, jenže o tom už se tolik nepíše...) Takže nejen ID futures mají potenciál... Každopádně je lepší držet se spíše při zemi.

Nebo ještě jinak - co je lepší: mít 10000 USD, 1. rok je zhodnotit o 100% a 2. rok je znehodnotit o 50%, s výsledkem 10000 USD, anebo je každý rok zhodnotit o 20%, s výsledkem 14400 USD? K těmto číslům lze samozřejmě přidávat nuly ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.: Abychom si rozuměli, RRR 1:3 pri %win 50% určitě dosáhnout jde, to nijak nezpochybňuju, jen bych byl hodně opatrný to prezentovat jako že to není problém. Až tohle člověk dokáže, tak potom už nemá problém ;-), do té doby je to sakra těžké. Tobě nezbývá než gratulovat. Mmch, jestli se můžu zeptat, chápu správně že teda čekáš jen na vyslovené tutovky? Na TF 5min, žejo? Kolik teď děláš obchodů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale PavleK ;-) "Ver mi, ze tech 40% z 80k jde delat prumerne porad" - víš přece, že při 100 000 USD ti většina brokerů přiklepne portfolio margin s mnohem větší pákou... vydrž to jeden měsíc, udělej ze svých 80 000 USD při 40% 112 000 USD, zažádej o něj a můžeš vydělávat 6x tolik.

Nebo zhodnocuj svůj 80 k o 40% měsíčně a oněch 32000 USD si stáhni z účtu a užívej, moc Ti to přeju, je to nějakých půl mega, ale OPRAVDU NECHTĚJ, ABYCH TOMU VĚŘIL :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel.k radsej sa sustredit na ine veci ako stale tu vysvetlovat a popisovat ze sa to da! Necudujem za zmyslaniu tuna diskutujucich nakolko toto zmyslanie pochadza zo zamestnaneckych zvykov kde sa takiez vyplata limituje. To je ako vysvetlovat zamestnanemu cloveku ze ako podnikatel zarobim viac za mesiac ako on za cely rok. Myslis ze ti taky clovek uvery? ani nahodou. A ked sa ti to podari, potom ta obvyni zo zlodejiny alebo stastia. Ale to ze v tom ziadne stastie neje vies len ty sam, jednoducho je za tym tvrda praca a chut a odhodlanie nieco dokazat.

Vam asi veta pisana na financniku hore nic nehovori a pri tom ju vidate kazdy den, citujem:
"Není to ani špičkové vzdělání, ani genialita, co udělalo bohaté bohatými. Jsou to píle, odvaha, poctivé sebevzdělávání a vědomí vlastní jedinečnosti."

Toto iste je tuna v tejto teme a na takmer celom fore tuna na financnikovy. Nic nepocujem len ako sa nieco neda, ake je to tazke (pripomina ti to nieco?) mne hodne! Radsej je lepsie limitovat sa nejakymi percentami, a tym ospravedlnit sameho pred sebou aby som sa necitil blbo. Proste sa viac neda a hotovo. Cisto zmyslanie ludi ktory su zamestnanci. Ja nemam nic proti zamestnancom, ale jednoducho clovek ktory uspech v podnikani alebo zivote dosiahol svojou pracou, ma inde limity. Vase reci takeho cloveka aj tak nezaujimaju, lebo ked tu pride takyto clovek a zacne sa tradingu venovat a precita si ze maximalne co mozem dosiahnut je 4% zhodnotenie mesacne, tak si o tom pomysli svoje a just dokaze ze da sa dosiahnut aj 400% mesacne ale to uz vam na nos vesat nebude nakolko to nema za potrebu. Lebo potom tu pridu narazky ako na diskutujuceho pavla ktory sa snazil byt aj konkretny aby ste mali predstavu. Je to potrebne? vobec nie aj tak tomu neverite tak co?

Vas uspech bude taky aky si ho sami vytvorite, zmyslate ako zamestnanec o 4% dostanete ich.
Zmyslate o 400%? tiez ich dostanete ale musite sa stat "podnikatelia"

Troska konkretnosti.
v january som zacal live, prve tyzdne som sa hrozne vela naucil, samozrejme je to nieco ine ako paper. ale dostatocna priprava a podnikavy duch vo mne mi ukazoval ze sa to da. bolo to zalozene aj na vysledkoch realneho papera a taktiez replay tradingu. vysledky som tu mnoho krat popisoval ci uz v realnych trhoch v realnom case alebo equity krivkami.
V priebehu januara som system malinko pozmenil aby sedel dokonale mojej povahe, vysledky boli ohromujuce (pre mna) vytvoril som si offshore firmu (vyhody nemusim popisovat) a zalozil si novy ucet u brokera, ten povodny som nechal ako treningovy ked skusam nieco nove, alebo ked si chce zena len tak kliknut (dnes som posielal tam nejake peniaze lebo cely preklikala) :) Nebudem tu uvadzat konkretnosti ani kolko kontraktov uz obchodujem, ale skoro od marca sa drzim na RRR 4:1 a win% mam 78%
Ci tomu verite alebo nie, je mi to vlastne jedno. Co tym chcem povedat je ze vsetko sa da. limitovany sme len vo svojej hlave. Tym co chcu prekonavat limity drzim mocno palce, a tym co sa limituju odkazujem, nerobte to. Trading robite preto ze chcete byt bohaty nie? a bohatstvo to neje len peniaze, ale predovsetkym sloboda. Nikto kto sa nejako limitoval nemoze byt slobodny. Toto berte ako moj posledny prispevok, zhrnujuci ze sa to da!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

strangere, já Ti to neberu. Ale měl jsi v březnu zhodnocení 40% ? V dubnu? V květnu? Asi ne, viď. Já obchoduju live 4 roky a vím co je v reále možné a co ne. Sami majitelé finančníka tady tu a tam pusí info o tom, že 60% u mechanických strategií ROČNĚ je cíl, který se jim někdy povede a jindy ne. Tak ať tady PavelK nehází 40% měsíčně při účtu 80k.

Držím palce všem traderům, zejména těm, co se podělí o výsledky, a všem přeju stovky procent ročně. To nic nemění na tom, že je 90% mít nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic 40% mesacne je viac ako realne, ja mam hodnotenie niekolko stovky percent mesacne.
robim cca 2 - 3 obchody denne a co sa tyka zisku v bodoch je to medzi 150 - 200 bodami tyzdenne na jeden kontrakt. (zatial obchodujem NQ, takze to nesu nejake horibilny cisla) ale na zaciatok stacia kym si zarobim na kapital potrebny k obchodovaniu ropy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
jj,určitě se to dá to tady nikdo nezpochybnuje,ale nedá se to dlouhodobě,a to je to co tu chci říct.
Od ledna do dubna to je opravdu velký vzorek. :)

Co budeš dělat až se totálně změní podmínky na trzích a to co Ti ted funguje tak přestane?Za ty roky co jsem všeobecně na trzích se změnily několikrát,a věř,že dřív nebo později přijde jisté rozčarování,tím ale nechci říct,že přestaneš být ziskový nebo určitě ztratíš celý účet,může to být jen takové varování,že to tak do smrti nepůjde a dlouhodobě desítky % měsíčně jsou.....

Když zhodnotím mé ID učinkování,tak můžu říct,že jsem ztratil cca.3000 USD,žádná hrůza.Když vezmu počet trejdů co jsem udělal,tak jen fees mě stály cca.2500 USD,takže vlastně jsem byl po 2 letech BE :)
Dokonce jsem přerušil ID obchodování v době kdy jsem byl asi 4 měsíce po sobě v zisku a začalo se dařit,ale v té době jsem si uvědomil,že neustále změny v systému a přizpůsobování se trhům není nic co bych chtěl dělat celý život,a tak jsem to hned stopnul.Za to velké riziko mě to obchodování denního šumu nestálo.

Každý at zkusí a po pár letech live vyhodnotí,všem co se podaří a dlouhodobě daří gratuluju(ikdyž je Vás hodně málo)ale po 4 měsících takhle silná slova?????

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...