Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nechapu, ze to jeste nekoho bavi tohle resit.. Co kdyz reknu, ze jsem schopny klidne delat 40% mesicne i vice s uctem do 80k USD? Ovsem za cenu vetsiho risku (do 4% na obchod, %loss 15%, RRR 1:3). Zda se vam to, nevericim, mozne nebo nemozne? Tenhle web je o tradingu, ne o investovani. Spousta lidi to ale nedokaze porad pochopit nebo si nedokaze pripustit, co vse je zde mozne. Nebo se jim to proste nepovedlo, tak radeji rikaji, ze tato cisla jsou nerealna. A ze jina jsou zase realna. Srovnavaji nesrovnatelne a tak porad dokola.. :)

Podle me, kdo se pusti do obchodovani, je vystaven celkem vysokemu riziku. Proto se mi zda smesne, aby neci konecny cil byl treba 4k USD mesicne (nerikam jako nejaky prubezny cil-to urcite ano). To je proste hrozne malo vzhledem k moznostem. A zde nejde ani tak o chamtivost jako spise o nutnost. Clovek si nikdy nemuze byt jisty, ze to takto pujde do nekonecna.

Vidim velky rozdil mezi individualnim investovanim a tradingem. Investovani je pro lidi, co tak radi pocitaji slozene uroky a tesi se, ze kdyz udelaji kazdy rok 20%, budou mit v duchodu dost penez. Trading je pro ty, co se neboji a chteji si plnit sve sny drive nez konecne zabere ten 20% slozeny urok.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle,
určitě máš pravdu, bez zbytku souhlasím, současně je ale dobře, že se tady objevují i pesimistický nebo skeptický názory, tohle je startovací web pro nováčky, který o tradingu neví vůbec nic nebo jen velmi málo a tak neni od věci trochu brzdit jejich vzdušné zámky a přemotivovanost z mnohých školení a kurzů. Na chybné nastavení části nováčků ukazují jejich reakce, kde beze skoro vždy souhlasí s pozitivními čísly a názory a naopak nevěří, shazují jakýkoli jiný pohled.

kdo si párkrát pustil grafy nebo na nich zkusil i obchodovat, i když v demo režimu, tak vidí, že cena se neustále mění, tak je jasné, jaké jsou potenciály zisku, ale i ztrát, pokud to nevidí, tak je v tradingu asi na špatné cestě. Každý člověk je jiný a každý unese jiné riziko, ale má i jiné plány. Ať si každý udělá svůj plán, pokud neví čeho se chytit, tak ať vyjde z vlastní mzdy, co má v zaměstnání nebo vlastních potřeb pro život a to je jeho cíl, neni nic více demotivující, než vysoké, ambiciozni cíle, které se opakovaně neplní.

btw: investování neni jen o složených úrocích a spoření na důchod :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. :

Profesionálni traderi, nie začiatočníci, pokladajú ako hranicu zisku na obchod 2-3 % v intraday. To, čo píšeš je sice možné, ale pre nováčkov nevhodné, pretože to s vysokou pravdepodobnosťou neustoja a skončia skor ako začnú chápať tento biznis na MC. Až riskuješ 4 % a máš 10 strát v rade, potrebuješ % potrebné k rentabilite 67 , pri strate 20 obchodov rade už máš 400 %.. :) Ja viem, že napíšeš v zmysle, že 10 trade v rade a v strate neurobíš, toto nekomentujem, ale pre nováčka to nie je nič nepravdepodobné, že dá 10 strát v rade. No nič, skor sa prikláňam k opatrnejšiemu MM hlavne o začínajúcich traderov. Ale súhlasím s tebou, že intraday trading je vysoko rizikový, preto je nutné mať snahu o vyššie % zhodnotenie za rok ako dávajú akciové fondy alebo iné finančné produkty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to presne tak, ako pise Pavel K - vsetko zalezi na tolerancii rizika. Co je podstatne, miesat rocne % zhodnotenie s intraday tradingom nie je celkom spravne. Pomaly sa z toho stava uchylka tych, ktorym sa nedari dosiahnut ocakavane zhodnotenie. Nikto z vas neobchoduje kvoli percentam, ale kvoli $. Ak je moja potreba 5000 usd mesacne, tak je mi jedno, ci to suhrnne da na konci roka 50%, 100% alebo 200%.

Zaroven je urcite vsetkym jasne, ze ak je trader uz trosku skuseny a obchoduje sam a rucne ucet 10.000 usd, tak zhodnotenie bude ine, ako ked bude obchodovat ucet 200.000 usd.

Pre tych, ktori sa zaoberaju zbytocnymi temami, pretoze tato tema ja absolutne zbytocna: Viac sa sustredte na dolezitejsie veci, pretoze tych je v tradingu celkom dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preco podla vas by som mal ako trader riskovat viac (4%) aby som mohol viac zarabat?
nechapem. Velkost riskovaneho kapitalu alebo velkosti SL je stanovena MM. tzn cca 1 %. Pri jednoducho principe MM, pokial mi nedovoli velkost mojeho uctu navysit kontraktky pretoze percentualny risk bude vyssie ako 1% (alebo 2%, kazdy to ma inak stanovene), tak jednoducho nezvysim pocet kontraktov.
Uvedme si to na prikladu:
Pokial dosahujem RRR 3:1 pri Win% 50 a zaciatok mojeho prvotneho vkladu je 5 000 USD (dajme tomu obchodujem NQ) cize moj SL je cca 50 USD s cim sa da v pohode obchoovat trh NQ (cize risk je 1% mojeho uctu na jeden obchod)
Pre ulahcenie vypoctov si dajme ze trader ide po fixny profit 150 USD co je taktiez velmi realne dosiahnutelne v trhoch NQ
a trader robi 40 obchodov za mesiac co je 2 obchody za den. Position sizing mam fixny pocitany na zaklade percentualneho risku na jeden obchod. Pre priklad ked dosiahnem 5000 USD tak zvysujem pocet kontraktov o 1x
Mesiace (zisk) pociatocny kapital 5000
1 - 2000
2 - 2000
3 - 2000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 2x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
4 - 4000
5 - 4000
6 - 4000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 3x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
7 - 6000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 4x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
8 - 8000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 6x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
9 - 12 000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 8x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
10 - 16 000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 12x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
11 - 24 000 (v polovici mesiaca sa navysi kontrakt na 16x ale to zacinam pocitat od noveho mesiaca pre lepsi vypocet)
12 - 32 000

hruby zisk = 116 000 USD / cisty zisk po odpocitani komisii (4,82) = 113 687 USD


Toto vsetko pri logickom MM a RM, ktory mi jednoducho nedovoluje riskovat na 1 ochod viac ako 1 percento uctu.
Moj risk v ramci sumy sa samozrejme zdviha ale taktiez sa zdviha aj moj zisk ale MM ma nepusti aby som prerobil viac ako 1 percento uctu.

Dalsie fakty:
RRR 3:1 neje problem dosiahnut, Win% 50% taktiez neje problem dosiahnut.

Takze o akych 40 % rocne alebo 2-3% mesacne sa bavime?
Toto su realne cisla a to nehovorim keby ste dosahovali lepsie zhodnotenie, vecsi RRR pripadne obchodovali iny trh ES, TF, alebo ropu kde sa da denne urobit aj niekolko tisic USD na jeden kontrakt...

Cize ked si budete sami branit dosahovaniu svojich financnych cielov, tak ako ich chcete dosahovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...