Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opravdu je to tak super???


Honda

Doporučené příspěvky

Dobry den Vlasto,
otazkou je, kolik % zminenych 500 USD cini z celkove vyse Vaseho uctu?? Pokud tradujete ucet 3,000 USD pak je to na zamyslenou a pokud tradujete ucet 10,000 USD pak bych pockal jeste chvili. Druhou veci je, jestli dokazete analyzovat chybu? Pokud jste udelal chybu v tom, ze jste drzel intradenni pozici pres noc, pak bych se nezlobil na obchodni system, ale sam na sebe a hledal reseni sam v sobe. Zkuste se zamyslet nad tim, kde vznikla chyba predtim, nez prestanete verit svemu obchodnimu systemu. Je-li skutecne chyba v obchodnim systemu, zkuste si udelat treba 20 intradennich testovacich obchodu a dle vysledku jednejte dal. Tradujete-li pozicne, udelejte si 10 testovacich pozicnich obchodu. Chapu, ze ztrata 500 USD neni lehka. Na druhou stranu budte rad, ze o problemu premyslite jiz pri prvnim naznaku.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 109
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ne Petře naopak, čekal jsem tuto reakci a jsem rád, že zazněla....S tím mým optimismem jsem to myslel tak, že jsem přesvědčen o tom, že jsem na správné cestě a to i přesto, že jsem již zažil i ty stinné stránky komoditního obchodníka.... Jsem samozřejmně smířen s tím, že ztrátové obchody přicházejí s takovou pravděpodobností, že zítra opět vyjde slunce:), Nicméně je pravdou to, že je to ta nejtěžší část komoditního obchodování (vím, že už tady o tom také bylo zde spousta napsáno, nicméně teprve tehdy, až obchodník udělá 4,5 ztrátových obchodů po sobě či vyluxuje určitou část svého účtu začně pochybovat, zda jeho strategie má či nemá trhlinu a zda další obchod vzít či nevzít....

Takže moje odpověď na otázku // Opravdu je to tak super...?// Ano je to super, ale cesta je poseta spoustou kamení, které je potřeba odvalit a spoustou překážek, které je potřeba překročit... Ale pokud vytrváte, tak.... se ovoce jistě dostaví (tu) Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To libic
Díky za reakci.. V nekterém z minulých příspěvků jsem použil osobnější ton, a tak si dovolím v tom pokračovat... Já obchoduji poměrně malý účet (3.000 USD), a tak jednorázová ztráta 500 USD za jeden den je pro mne docela citelná. Ovčem nejhorší na tom je, že jsem neporušil svoji strategii, ale disciplínu pro výstup, kterou jsem měl ten den naplánovanou... A to je přesně to, co mně rozhodilo (ne to, že jsem tratil, ale to, že jsem tratil po chybě, kterou jsem si uvědomil. Jsem ID obchodník a držím noc pouze tehdy, pokud mám 20 min před close otevřený profit min 80% PT. V opačném případě vystup za close a to jsem bohužel nedodržel (prostě jsem se nechal unést a poslech vnitřní hlas, který bohužel zklamal.... Moji výhodou jest to, že si přesně uvědomuji svoji chybu... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


To Libic:
Děkuji za podporu, potěšila mě. Ovšem jde mi to všechno pomalu. Naštěstí s "pokročilým" věkem jsem trpělivější než kdysi a to je ochrana před případnou frustrací z toho, že nemůžu u komodit sedět celý den, ale musím vařit, nebo poslouchat,co bylo ve škole, zatímco mě počítač tiše vábí... Nicméně někde ten čas vzít musím, a protože nechci "kopat" do dětí, zrušila jsem všechny svoje požitky (kino, knížky, sport,tv, a tak...), je to jen taková malá askeze (na pár let :D), než se všechno naučím a hlavně začnu mít cit pro věc. Rodinu se nevyplatí zanedbávat, protože trend je sice friend, ale aby to nebyl jednoho dne jedinej friend, kterýho budu mít, až budu počítat zlaťáky...

To všem, co se dívají na špatný filmy:
Happy je sice anglické slovo, ale "happy" opravdovýho živýho američana jsem ještě neviděla, znám jich poměrně dost. Zato jsem viděla, že jsou normální a mají sympatické pravidlo, že ČÍM JE BOHATŠÍ TEN DRUHÝM TÍM JSEM BOHATŠÍ I JÁ. S touto filosofií jsem se v Čechách poprvé setkala až na stránkách "finančníka" a je to jeden z důvodů, proč se mi tu líbí.

Smekání klobouku si dovoluji rozšířit na všechny spoluspekulanty, kteří se potýkají s běžným životem a přesto se pravidelně vrací ke "svým" obchodům.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

K teto rozvinute diskusi reknu jen jednu vec: kdo chce uspet v cemkoli (vcetne obchodovani cennych papiru), musi mit predevsim vuli buldoka. Nema smysl si nic namlouvat, at uz pozitivniho, nebo negativniho. Kazdy je zodpovedny sam za sebe, je na nem, jak s tim nalozi. Diky tem, kteri nam na teto ceste nezistne pomahaji.
Dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ja to vidim tak trocha inak.
Nevenujem sa sice komoditam, ale forexu, moj pohlad na tieto veci je vsak rovnaky. Vidim to tak, ze forex a komodity su vlastne figel, akysi drobny podvod, ako obrat ostatnych o peniaze a zbohatnut. Jednak dobrovolnych hracov, s ktorymi na parkete superim a jednak tych nedobrovolnych, ktori musia za komodity v obchode zaplatit o nieco viac. No nevidim na tom nic zle, mne sa to vcelku paci, vzdy som bol sutazivy a snaziac sa predbehnut ostatnych, som fanatik do pyramidovych hier, napokon cely svet je vlastne dzungla kde bojujeme o svoje prezitie na ukor druhych. Inak to ani nejde, inak svet a priroda nemoze fungovat. Forex a komoditne obchodovanie povazujem za sice pre spolocnost absolutne neuzitocnu vec, no ja sam s tym nemam problem (ini moralisti mozno maju), nakolko to vobec neodporuje mojej satanistickej filozofii. Takze uznavam, ze moj job neni tak OK ako ho tu prezentujete, ale ja s tym osobne moralny problem nemam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik:

To koukám, po jaké době jste tohle vlákno probudil! Jinak ale v podstatě s ničím co píšete nesouhlasím. O forexu toho zase tolik nevím, ale spekulace na komoditních burzách rozhodně není neužitečná činost. On by to totiž pak nikdo rozumný nedělal...


Přeji dobré obchody!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik:
Dobrý den,
jestli mohu reagovat na tvůj příspěvek, tak bych chtěl říct, že komoditní burza vůbec není neužitečná nebo parazitující. Naopak je zcela nezbytná pro zdravé fungování globální ekonomiky. Jde o to, že zákonitě musí vzniknout místo, kde se střetává nabídka a poptávka, proto existují tržnice, obchody, supermarkety, velkoobchody atd a komoditní burza je na vrcholu tohoto řetězce. Na komoditní burze vzniká cena jako výsledek kompromisu mezi těmi, kdo pšenici(se kteoru se obchoduje) vypěstují a těmi kdo jí potřebujou k upečení chleba. Kdyby neexistovala komoditní burza, tak by si řezník ve Francii musel koupit předražený francouzský maso, kvůli tomu že je ho ve Francii nedostatek a tak je cedna vysoko, i přesto, že ho v Polsku produkují víc, než je potřeba a musí ho tudíž prodávat pod cenou(hodně laicky řečeno a dost obrazný, ale doufám že aspoń něco pravdy na tom je...). To o pyramidových hrách a satanismu snad ani nemá cenu komentovat....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K užitku komoditní burzy bych si dovolil dodat pár řádků.
Jak píše eirene, umožňuje globální obchod a současně umožňuje zemím ve větší míře využívat komparativní výhody, protože je snazší produkci prodat. To je výhodné pro celý svět, umožňuje to zvýšení životní úrovně (jsou levnější komodity a následně i výrobky z nich).
Pro producenty komodit burza snižuje riziko podnikání. Díky systému obchodování a vysoké likviditě víte, že produkci prodáte a víte jaká je aktuální cena. Nákup a prodej je rychlý a levný. Nemusíte jezdit někam daleko a tam vést dlouhé jednání o prodeji. Víte, že i když jste malý producent, nikdo vás neveme na hůl, protože na burze prodáte za aktuální cenu, která je jednotná pro všechny účastníky. Velká likvidita umožňuje menší výkyvy na cenách komodit, z čehož těží i spotřebitelé. Jasně, že se ceny komodit hýbou, ale díky spekulantům je pohyb cen v menším rozsahu a hlavně komoditu můžete kdykoli koupit, nebo prodat.
Díky burze je trh transparentnější a umožňuje snadnější vznik nových společností, které mohou produkovat, nebo využívat komodity. Kdyby burza nebyla, cena by se určovala bilaterálním jednáním. Bylo by to drahé (na uzavření nového kontraktu byyte muselí vést několik jednání) Ti větší by profitovali na úkor menších (pozice síly při vyjednávání ) a vedlo by to k růstu cen, nižší produkci a následně k nižší ekonomické úrovni a nižšímu ekonomickému růstu.
Pro příklad si vemte třeba prodej uhlí v ČR. Tady burza není, uhlí se nevyplatí dovážet ze zahraničí kvůli drahé dopravě (jeho cena na kilogram je nízká a přepravní náklady tak mohou i několikrát přesáhnout cenu samotného paliva). Máme 4 uhelné společnosti a výsledek? Víceméně nemáte šanci postavit novou uhelnou elektrárnu, protože vám nikdo uhlí neprodá. Konkurovali byste ČEZu, což je hlavní odběratel, navíc smlouvy jsou uzavřeny dlouhodobě a tak volné uhlí prakticky není. Výsledkem je silné oslabení konkurenčního prostředí jak v dané komoditě, tak v navazujícím podnikání (výroba elektrické energie)
Pokud by existovala komoditní burza s českým uhlím, s likviditou jaká je na zahraničních trzích, pak by uhelné společnosti neuzavřely dlouhodobé kontrakty, protože to není výhodné (a nebylo by to nutné pro přežití) a k dané komoditě by měl každý rovný přístup.

Samotní spekulanti jsou důležití právě pro dosažení likvidity, tedy aby burza vůbec měla smysl. Možná někoho překvapí, jak to v zahraničí může fungovat, když jsem psal o drahých přepravních nákladech. Tajemství je ukryto ve velmi levné přepravě po vodě. Dovést cokoli třeba z Číny do Hamburku (nebo jiného evropského přístavu) je téměř za hubičku. Doprava po souši z Hamburku k nám je pak výrazně dražší. Právě levná námořní doprava umožňuje globalizaci v současné míře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

:)
Zdravím,
prvý krat som o o tomto biznise čítal na Vašej stranke uplne nahodou minuly tyzden, hladal som nieco celkom ine. Chcem povedat, ze Tí, čo do toho idu, majú celkom odlisne zmyslanie a iny pohlad na zivot, ako vacsina ostatnych. Kedze sa pohybujem v prostredi, kde by som aj tak nikoho tomu nakloneneho nenasiel, necitim ani potrebu niekoho presviedcat, ze sa daju zarobit týmto sposobom "slusne" peniaze. Zatial tomu skor nerozumiem, ako rozumiem, ale aj tak sa posnazim o tomto biznise dozvediet co najviac. Obdivujem tych, co uz maju za sebou tu pociatocnu torturu pri studiu, napriek tomu vydrzali a zarábaju tymto sposobom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tm.home Napsal:
-------------------------------------------------------
> :)
> Zdravím,
> prvý krat som o o tomto biznise čítal na Vašej
> stranke uplne nahodou minuly tyzden, hladal som
> nieco celkom ine. Chcem povedat, ze Tí, čo do toho
> idu, majú celkom odlisne zmyslanie a iny pohlad na
> zivot, ako vacsina ostatnych. Kedze sa pohybujem v
> prostredi, kde by som aj tak nikoho tomu
> nakloneneho nenasiel, necitim ani potrebu niekoho
> presviedcat, ze sa daju zarobit týmto sposobom
> "slusne" peniaze. Zatial tomu skor nerozumiem, ako
> rozumiem, ale aj tak sa posnazim o tomto biznise
> dozvediet co najviac. Obdivujem tych, co uz maju
> za sebou tu pociatocnu torturu pri studiu, napriek
> tomu vydrzali a zarábaju tymto sposobom.


taak hodne stesti a vydrze ... ja jsem tedko ve stadiu, kdy se trapim s programem (abych mohl backtastovat podle mich pravidel) a peru s anglictinou (ktera mi hodne dulezita u tradingu ... - hodne materialu je v anglictine ...)

co se tyce reakci lidi ... tak nikoho kdo by te chapal ani moc hledat nemusis (krom zdejsi diskuse)

zezacatku ti nebude vubec nic jasny, nebudes nic chapat, ale casem to vsechno do sebe tak nejak zapada ... zezacatku to je strasne moc informaci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

vlastas...jestli tolik relativne prodelavas,tak nema cenu jet live....potrebujes si vybudovat prvne system,psychiku a hlavne tohle vse si muzes vyzkouset i na demu a pokud nebudes trvale v + na demu tak bych na live uplne zapomel,nema cenu jen ztracet a ztracet a pokud chces vydet jak jde na trzich rychle prodelavat tak je fakt prijemnejsi to videt jen na demu,ver mi ;)...jinak necekej ze pokud tohle vse udelas a pak vazne zacnes jet live ze te bude cekat hladkej start do visin,to vubec ne...stat se uspesnym traderem je hodne dlouha cesta,v podstate clovek se ma porad cemu ucit,hlavne nikdy nesmis nechat zakrnet mozek :)...hodne uspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...