Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opravdu je to tak super???


Honda

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.
Na otázku jestli je to super jsou dvě odpovědi ano a ne. Je to stejné jako s obchodem nahoru a dolu, buy a sell. Pokud se většinou vydáš správným směrem, tak potom ano, je to super. Jestli někdo uvažuje o ostrém obchodování a má na to základní kapitál, o který může přijít, tak moje rada zní okamžitě naskočit do rozjetého vlaku. Několikaleté testování a obchod jako, je na nic, protože je to pouhá statistika, která je dávnou minulostí a nedává stoprocentní záruku na budoucí úspěch. Na demo účtu můžete zhodnocovat miliony a pak na ostro je to něco úplně jiného. Zvýšený tep, třes rukou, nervozita atd. prostě adrenalin a psychický teror. Statistika je svině, která vám dá určitá data, ale jednotlivce to nezajímá. Když je na přechodu přejeto 1procento lidí, tak z hlediska statistiky a obchodu je to velice zajímavé číslo, pokud nepřejedou přímo vás a tak je to s otázkou jestli je to super. Je jedno jestli 20% nebo 5% obchodníků je úspěšných, když zrovna se to netýká mně. Spekulace je velmi těžká a složitá práce, která útočí hlavně na naše promitivní já, jako hamižnost, strach, slepý optimismus a snílkovství. Všechny tyto vlastnosti a mnohé jiné zažijete prakticky už v prvních měsících ostrého a to podotýkám ostrého obchodování. Je to samozřejmě jenom můj názor, ale odpověď na otázku jestli je to super je vysoce individuální. V mém konkrétním případě to bylo super ještě před 14 dny dnes to říct nemůžu, ale pokud to člověk chce dělat musí zase na toho koně naskočit, aby se pak té jízdy nebál celý život a nepřispěl do statistiky neúspěšných.
S díky a s pozdravem Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 109
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj,tech 5K jsem zhodnotil za zhruba rok,predtim jsem se trapil u XTB brokers a byla to opravdu vrazda,taky jsem tam pekne par desitek tisic zahucel,silene poplatky vhodne max na forex,komodity a indexy neobchodovatelne ,ted mam ucet u AMP futures + ninja traders,drive jsem byl jeste u IB ale dle me AMP ci Mirus IB hrave presahuji,nyni mam 4.20RT poplatky u AMP jsem zacal na 4.30RT.System mam zalozeny na SL 100USD PT 200USD obcas vystoupim na BE+1,uspesnost kolem 75%. Max 5 obchodu denne,po 3 ztratach koncim,ale to je bohudik malokdy.Prumerne mesic vychazi na 5-6K mesic_kontrakt,nyni u AMP testuju vstupy s vice jak 5 kontrakty,z hlediska slippage,coz jedine nemam u AMP otestovane,jinak s brokerem zatim max spokojenost zadne dalsi poplatky krom komise neplatim jen jsem si koupil full licenci na ninja traders za necely 1K usd,prislo me to lepsi jak platit 50 usd mesic

happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 3 týdny později...

Zdravím ,,super..manov" je to super, na demo účte kde niesu emócie ktoré Vás prekrikujú...zavri obchod....nechaj to!!!....zavri atd. Tý ktorý obchodujú na ostro to určite poznajú, ja som mal skvelé výsledky na deme pretože som k obchodu pristupoval uvolnene bez napätia a tak som sa v 70% obchodov rozhodoval správne a preto mi to ,,sypalo". Potom však pri ostrom obchodovaní do toho vstúpili emócie a napätie preto som stále vyčkával na dalšiu a ďalšiu úsečku ktorá mi potvrdí ten správny obchod a dopadlo to tak, že v 80% obchodov som nastúpil neskoro...na poslednej úsečke a už to tak super nebolo. Skrátka celý tento obchod je o disciplíne a silnej psychike nič viac.

Norbert 888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny

Můj dotaz je hlavně na zkušenější obchodníky.Hodně tady čtu o tom,jak málo traderů převádělo peníze ze svých účtů domů,jestli nějaké..,domnívám se tak z důvodu,že nemají s tím žádné,nebo minimální zkušenosti a ještě že obchodování např.10 kontraktů se zdá jako nějaké obrovské množství.
Otázka zní,jak se Vám traderům,ktěří jsou už zkušenějsí daří nebo nedaří.Prosím neberte to jako nějakou ,,narážku".Celkem dost by mě to zajímalo.
Díky za příspěvky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martin 1986
Nečekej že z tebe bude za rok, či dva milionář. Také si dej obrovský pozor na chytráky, kteří ti budou ukazovat jak je to vše snadné a stačí jenom klikat myší. Já osobně se tomu věnuji třetí rok a mohu ti s klidem prohlásit, že to nejnáročnější na tomto byznysu není nalezení systému, či pochopení toho jak to funguje. To nejnáročnější je změnit své myšlení, překonat svou lenost. Díky vlastní tvrdohlavosti stát pevně na svých názorech (což v běžném životě je častokrát skvělé) jsem přišel o nemalou hromádku barevných papírků.
Je jen velmi málo lidí, kteří to opravdu dokáží, a ve vztahu k tomu množství nových diskutujícíhc cca po roce zůstane jen pár. A to se stále opakuje. Nebudu tě od toho odrazovat, je to skvělý byznys, ale pokud nemáš odvahu a rozhodnost změnit své myšlení, tak nemáš šanci. Pokud to dokážeš, tak máš život tak svobodný jak málokdo jiný.
Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Everest
Já se věnuju tradingu 2 roky papírově,ne proto,že bych měl strach,ale protože jsem neměl peníze.Respekt z trhu určitě mám a odhodlání uspět také.Musím se dost často smát,když slyším dost často nějaké chytráky mluvit o tradingu jak je to snadné.Já od první chvíle věděl že je pro mě to pravé co bych chtěl v životě dělat,ani na vteřinu jsem o tom nepochyboval,jen mě překvapuje jak je nesnadné uspět když většina tvrdí pravý opak.
Chystám se ke konci měsíce na live trading,tak doufám že tady budu i za 20let obchodování :D
Přeji Vám také hodně štěstí a doufám že nebude potřeba ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Áno väčšinou rôzný chytráci za peniaze ponukajú cestu ako zbahatnúť po ktorej sami nejdu, ale využivajú iných pre svoje obhatenie sa .
Vždy sú to taký čo nikdy neuspeli a tvrdia že je to lahké len stačí ak sa držite tohto alebo tamtoho.
S tačí len ak zoberiem Backtest. Mnoho krát sa mi stalo že pri live obchodovaní som dastal signál na vstup a po niekoľko hodinách tam už proste nebol. Ako keby sa data znovu prepočítali. Neviem. Tak že očom vypovedá backtest?
A to mám data od IB. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...