Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opravdu je to tak super???


Honda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 109
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Age Requirements

* Must be 21 or older to open a margin account.

* Must be 18 or older to open a cash account.

* Customers who wish to trade on behalf of their children are encouraged to open a Friends and Family advisor account and to create a trust client account for each child.


individuals.interactivebrokers.com/en/accounts/individuals/ageRequirements.php?ib_entity=llc


nejlepsi je kdyz ti otevrou ucet rodice (Friends and Family advisor account) a dovoli ti obchodovat. je to nejcistsi metoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja to aj tak planujem urobit..ucet si otvorim cez rodica..lebo za nejaky rok by som chcel zacat na ostro, ale pripadne aj neskor, lebo nechcem nic nechavat na nahodu a obchodovat ostro zacnem iba v pripade ze si budem isty sam sebou, svojim systemom a svojou psychikou...a co sa tyka toho ci je to tak super? myslim si ze je, pokial dodrziavas svoj obchodny plan a ovladas svoje emocie mas dobry MM tak sa tradingom mozes kludne aj zivit a ked tvoj postupne navysovany kapital bude dost velky a pridas dobry position-sizing tak potom mozu tvoje zisky exponencialne rast...zakladom je vela sa ucit, citat, backtestovat, paper-tradovat a potom to previest do praxe...najlepsie si najst nejaku motivaciu napr.chcem si kupit nove auto, novy dom alebo cokolvek nacom vam zalezi...mojou motivaciou je obchodovat futures popri skole a nebyt odkazany na rodicov aby mi platili studium, jedlo, ubytovanie a pod aby som bol jednoducho samostatny..viem lahko sa to hovori ale myslim ze ked to dokazalo tych uspesnych 20 percent obchodnikov moze to dokazat ktokolvek z nas...a preco to nerobi ktokolvek ked to je take uzasne?..jednoducho preto lebo o tom nic nevedia, vacsina prirovnava trading ku loterii a ked poviete niekomu ze chcete byt trader tak sa vam zacne smiat do oci(vlastna skusenost) ja som bol mimochodom tiez jeden z tych ktori to brali ako loteriu az kym som nenarazil na tento super server, ktory zmenil moj pohlad na svet..touto cestou sa chcem podakovat zakladatelom tohto fora :) lebo do toho museli investovat vela prostriedkov, casu, obety a mnoho inych veci.DIK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katrooo:
good luck... a dam ti drobnu radu z vlastnej skusenosti: nehovor rodicom ake mas straty, lebo ti obchodovanie zarazia a budu ta mat za gamblera.
:-))
Vies, to bola moja najvacsia psychologicka prekazka v tradingu. Bojovat ani nie proti brokerovi a davu, ale proti rodicom a pomaly psychiatrom...
Dalsia moja skusenost: Aj mne sa pred rokom a pol smiali do oci a teraz ich nejako smiech presiel. Teraz sa mi takto zuzil okruh dobrych kamaratov, lebo sa vyfiltrovali zavistlivci od ozajstnych kamaratov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik:Jj stema kamarady se stim taky setkavam ale nejde jen o trading problem je v jejich lazy stylu zivota a jejich premysleni o ruznych vecech...ale asi jsou spokojeni stim ceho dosahli ja to rict nemuzu ... :) mluvil jsem otom s hodne znamejma a jeden muj dobry znamy ktereho sem povazoval za inteligentniho se toho chytl a zacal obchodovat a dari se mu ale dalsi spousta lidi se na me divala jako na blazna a vadi mi jak maji strasne omezene pohledy na vec jak co muze a nemuze fungovat ale to se netyka jen tradingu je tezke hledat opravdu chytre lidi nezkazene timhle systemem...je neuveritelne jak lehce se smiruji s udelem zivota ale asi je to prirozene :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honz@: Dělejte to co myslíte vy že je správné a na ostatní se neohlížejte. Já to vůbec neřeším, stačí mi podpora rodiny(částečná) a víc nepotřebuji, i když mí kamarádi to nijak neřeší, mám dobré kamarády.
Trading asi nikdy nebude masovou záležitostí, není přirozený nejnižšímu lidskému smýšlení. Hodně vzdělávání a přípravy s nejistým koncem.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

ramiro001 :Ale tady nejde jen o trading ...Mno snazim se o to si to rozdelit abych je stim a sebe nezatezoval a pochopil ze oni proste nektere veci nechcou videt a chapat ...ale potom je mi tezke snima najit spolecne tema ;) ...Samozrejmne ze je to moje cesta a moje volba nikoho do toho cpat nebudu tady si kazdy nese sve riziko sam ze jo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky :) :) a co sa tyka tej rodiny tka to najprv tak bolo ze otec to bral ako gamblerstvo a moc ma v tom nepodporovali..ale ked po asi pol roku zistili ze to berem vazne tak ma v tom podporuju..heh uvidime ako bude dalej..este ich tak nahovorit nech prispeju do kapitalu :D no a co sa tyka tych kamaratov tak je to tak ako tu vsetci vravite...zacali sa smiat...ale take veci si k srdcu neberem pokial su to chlalani co uvazuju systemom "ako minut peniaze, ake boty a aku bundu si kupim" :D nevravim ze ja som donedavna nebol rovnaky..tiez som bol taky iisty ale trading zmenil mnohe moje nazory...a este zistujem jednu vec.. ze cim viac o tradingu viem tym viac si uvedomujem ako toho viem malo..a ze asi nikdy nebudem so sebou spokojny lebo vzdy sa najde nejaky problem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás pánové,
zatím jsem byl pouze pasivní "čumil" této diskuse a myslím, že nadešla doba, kdy i Já bych mohl něco napsat. Je mi 25 let a na Finančníka jsem narazil už v 1.ročníku na VŠ. V té době mě odradila suma, kterou je nutné našetřit, aby člověk mohl začít vážně obchodovat. A tak jsem toho nechal. Po 4leteh jsem zjistil, že dostanu titul, který jsem si vydřel - ne pilným učením, ale ztrátou nervu. Nesnášel jsem některé kantory. Jejich božský komplex a myšlení mě zdrcovalo. Připadal jsem si jako Bubba z Foresta Gumpa, který procházel vojnou tak, že dělal to co se mu řeklo a byl bez vlastního názoru. A uvědomil jsem si, že po škole začnu pracovat u zaměstnavatele, který po mě bude vyžadovat 14hodinovou pracovní dobu a na většinu víkendu budu muset zapomenout. Peníze bych dostal, ale vůbec bych si jich neužil. A v tom jsem si opět vzpomněl na Finančníka. Před rokem jsem si vypracoval "můj plán", který krok po kroku popisuje dosažení mého cíle a z kterého necouvnu. Pominu-li sebevzdělávání v komoditách, tak si snažím vypěstovat lepší Já. Nechal jsem se zaměstnat u společnosti, kde sice vydělávám normální Ostravský plat, ale na oplátku mám spoustu času na sebe a na učení. Vstupní finance mám už dávno nastřádány a to znamená, že další z mých kroků si mohu odškrtnout. Sice žiji a minimálně rok ještě budu žít s rodiči, ale je to lepší, než se hned při startu do života zadlužit. -Pan Kyiosaki by mi dal za pravdu :) . Doma ani nikomu ze svých známých neříkám, o co se budu snažit a myslím, že je to tak lepší. Určitě bych byl nepochopen. Na začátku příštího roku se určitě přihlásím na kurzy, které pořádají pánové Tomáš a Petr a pak jen zbývá začít na ostro. I kdyby mi komodity vybílily počáteční vklad, tak bych si z toho moc velkou hlavu nedělal, a proč? Protože JE TO TAK SUPER. Původní nedosažitelné cíle se staly skutečnosti a já se stal lepším a to je to hlavní.

Tomáši a Petře, děkuji a těším se na setkání s Vámi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avatar Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nejlepsi je nic nerikat s nikym nemluvit nechlubit
> se kamaradum pak je to no problem ma to z vlasni
> zkusenosti


Toto jenom potvrzuji. Uz po pouhe zmince o tradingu je treba v 95% zahajit svou obhajobu i obhajobu toho cemu veris. Takze je lepe, kdyz se to moc nevi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mutton47 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Toto jenom potvrzuji. Uz po pouhe zmince o
> tradingu je treba v 95% zahajit svou obhajobu i
> obhajobu toho cemu veris. Takze je lepe, kdyz se
> to moc nevi.

Ja som sa v 100% pripadov stretol s nazorom, ze "spekulanti su prizivnici" a vyhanaju ceny hore, vraj kvoli nim nedavno v obchodoch zdrazeli rohliky, muka, kava a neviem co este, lebo my kupujuci zaplatime nieco navyse a sypeme im do vrecak nase peniaze, aby sa oni premavali na jachtach.

Verte ci neverte, ale takuto blbost ludia naozaj dokazu vypotit. Asi si mylia burzu s maloobchodnym distribuovanim alebo neviem... Ani po umornom vysvetlovani nedokazu pochopit presny opak, ze vdaka spekulantom su veci lacnejsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik

niektore veci proste nevysvetlis, ja som vcera v spravach videl prieskum kde SR a myslim ze aj CZ ziadatelia o uver dostali na stol dve ponuky, vyhodnejsiu a menej vyhodnu. nehoraznych 84% respondentov si vybralo nevyhodnejsiu zmluvu. sme proste ako narod financni analfabeti, ako povedala riaditelka Slovenskej sporitelne. co chces takym ludom vysvetlovat, len mrhas svoj drahocenny cas. a to este nieje vsetko, vraj v celej europe je situacia podobna, proste katastrofa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...