Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opravdu je to tak super???


Honda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 109
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> joachim
>
> no to je presne to co hladam resp, hladal som. v
> minulosti som sa k tradingu chcel dostat cez
> obchodnikov s cennymi papiermi,trh bol v tom case
> ale zaplaveny skor licencovanymi podvodnikmi ako
>

napisal som ti na email ako hladat taky job a kde. Snad posluzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Som nováčik, ale tiež by som rád zaradil môj nazor do tohto vlíkna.

Podľa mňa preto toľko ľudi neobchoduje s komoditami, lebo to vyžaduje čas. Možno ani peniaze nehrajú veľku rolu, ako ten čaas, pretože zo svojích skúseností poznám, že je tažké dorobiť veci až dokonca. Možno je mnoho tých, ktorý čítajú tieto stránky a učia sa obchodovaniu, no keď zrazu majú hľadáť brokera, odložia túto záležitosť na iné obdobie s výhovorkou, že in obchodovanie s komoditami neutečie a tak si to nechajú na neskor.

To je len názor začiatočníka, ale možno je v tom aj niečo pravdy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

TO 13Ito90:

Pokud chceš začít obchodovat s komoditama tak dnes je pozdě, problém je v tom že než se to naučíš uběhne strašně hodně vody.
Hodně lidí tvrdí že nemá čas, co lidi s tím časem dělají, buď chceš vydělat prachy nebo nechceš - čas si prostě uděláš.
Dnes v době notebooků a mobilního připojení k internetu si stěžovat na čas považuji za trošku nesmysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To krakra.

Můžu se zeptat, proč pokud chci začít s komoditama, tak uz je dnes pozdě. Trhy tu budou ještě spoustu dní. Nikam neutíkají. A když dnes někdo začne, tak za dva roky i dřív může jet LIVE a vydělávat si. Trhy se sice mění, ale když dotyčný časem bude upravovat svůj OS, tak v tom nevidim problem. Možná sem tvůj příspěvek jen špatně pochopil. Mužeš to prosím trochu rozvést. Díky.

Martin_12

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Než se to naučíš tak budeš starej."

Nemyslím si. Všechno ma svůj čas. Ze začátku nemusíš vědět všechno. Pár let není zas tak dlouhá doba, která by stála za to, aby si někdo nechal tenhle vyjímečný způsob výdělku ujet. V dalším období a s poctivým sebevzděláváním a určitou pokorou budou z většiny z nás úspěšní obchodníci.

Člověk by měl začít, až na to bude připraven.

Ale to je jenom můj názor...
:)

Hodně štěstí a úspěšné obchody.
Martin_12.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

cihla

Ta statistika podla mna nieje az taka strasna. vsade sa to totiz prezentuje, ale ked si to tak vezmeme, skutocny obchodnik sa tradingu venuje, pracuje na sebe, niekolko rokov. to ze niekto pride, skusi, strati prachy a odide.

ak berieme vsetkych ludi, tak ta statistikamoze byt pravdiva, ale skutocny obchodnici su podla mna uspesnejsi, resp. je to otazka casu, kedy uspesny budu, a dovtedy patria do tej neuspesnej skupiny

ale je to len nazor zaciatocnika :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som sa s komoditným obchodovaním stretol pred niekoľkými rokmi práve na tomto servery, keď som hľadal alternatívne spôsoby zvyšovania príjmu popri zamestnaní. Dopracoval som sa nakoniec k Forexu, pretože v tom čase sa mi zdalo jednoduchšie oželieť 500USD ako 5-10.000USD na komoditách. Potom som na 4 roky od obchodovania odišiel, kvôli podnikateľským aktivitám, ktoré som minulý rok čiastočne zavŕšil spustením prevádzky, ktorej realizácia zabrala celé predchádzajúce roky. Teraz po uplynutí ďalšieho roka som však zistil, že sa na mojom živote v podstate veľa k lepšiemu nezmenilo. Skôr k horšiemu: viac zodpovednosti, menej voľného času, dennodenné rozčuľovanie sa z klientami, dodávateľmi, úradmi a krútenie hlavy nad nezmyselnými zákonmi a vyhláškami, ktorými mi úradníci spoza stola určujú, ako má môj život fungovať. (td)
Preto sa mi dnes zdá logickým môj návrat na stránky finančníka. Tentoraz však pristupujem k obchodovaniu na burze z iného uhla pohľadu, ktorý sa za predchádzajúce štyri roky výrazne zmenil. Teraz už neriešim to s akým kapitálom začať. Potrebnú výšku účtu mi určí môj OS a výsledky backtestingu a následného demotradingu. Ak to bude 3000USD tak ok, ak 10.000USD, tiež ok. Jednoducho, pokiaľ takú čiastku rizikového kapitálu nebudem mať, dovtedy nebudem obchodovať live. A ak to bude trvať 3-4 roky alebo viac, nevadí - mám za sebou štyri roky, ktoré nepriniesli požadovaný výsledok, takže viem, že nasledujúce štyri roky (možno menej :))bmi v každom prípade prinesú viac. A teraz nemám na mysli len finančný efekt, ale všetky "vedľajšie" produkty v oblasti vzdelávania sa tradingu.
A či je to naozaj tak super? Ja mám túto otázku zodpovedanú: ÁNO JE. Ak by to tak nebolo, nemal by som dôvod vrátiť sa po štyroch rokoch naspäť a byť ochotný začať "od podlahy".
Takže prajem všetkým, ktorí len začínajú a čítajú prvé články na tomto servery výdrž, pretože bez nej to pre Vás super nikdy nebude. A tým, ktorí už niečo v tomto biznise dosiahli, prajem výdrž, aby naplnili čo najviac svojich snov a aby aj naďalej boli inšpiráciou pre nás, ktorí sa chceme dostať tam, kde sú oni dnes... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

ted moje verze,s tradingem jsem zacal live asi pred rokem,predtim priblizne rok a pul testovani a studia.
Zacinal jsem jako vetsina na forexu,budoval jsem svuj system ladil ale stale to nebylo ono.
Vse jsem ladil za chodu na live ,prvni ucet 1000usd padl pomerne rychle,po profitovem obchodu zavladla chamtivost ,stoploss zmizel a myslenka "ono se to vrati" byla na poradu dne.
Nasledovalo dalsi nadopovani uctu 500 usd ,stejny prubeh,dalsich 500usd zase,pak 2000usd opet jsem sjel ,pak jsem si konecne rekl stop a zacal hledat priciny neuspechu,vsechny jsem si vypsal .
Na pracovni nastence jsem si zridil podminky a to palcovymy titulky s dovetkem "magore dodrzuj to"
Zacal jsem backtesting ikdyz jsem svemu systemu veril na 100% a zacal dodrzovat strikne plan stale to nebylo ono.
Pak jsem se zacal zajimat o emini trhy ,vse se razem zmenilo system zacal vychazet a davat velice slusne profity,posleze jsem zjistil ze to byl hlavni problem meho systemu,u byvaleho brokera ktery byl CFD a mel silene spready na indexy a komodity se zkratka nedalo vydelat,a forex kde se clovek snazil zachytit cely obchodni den take nebyl tim pravym orechovym.
Zacal jsem testovat ER2 trh a muj system s komisi 4.40usd zacal az prekvapive nadelovat tucne zisky ,po mesici jsem mel ucet zhodnocen o 100%.
Nenechal jsem se zlakat a pevne dodrzoval dana pravidla.
Dnes mohu rici ze ta vule a studium a hlavne zmena trhu,kde staci urvat jen kousek ,se vyplatila ,jiz jsem zhodnotil 5000usd ucet na 120000usd a uz se nebojim zakladat pozice s nekolika kontrakty.
Co z toho plyne ,neobchodujte prez CFD brokery kde jsou silene spready a kde za rok zaplatite nehorazne poplatky,jen pevnou vuli,studiem,kazni a hlavne dobrymy obchodnimy podminkamy se da vybudovat profitabilni system ,dnes obchoduji s 2-10 kontrakty a trading je naprosto systematicky a hlava zustava chladna

happy trading all

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...