Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Likvidní komodity pro začátečníka


Wolfi

Doporučené příspěvky

Myslím si, že je to daty. Pokud budeme brát data z burzy (např. eSignal), tak to bude skutečně správné. Ale předpokládám, že Alaron dává data [bold]svých[/bold] obchodů. Tedy obchodů, které udělali obchodníci přes ně. Stejně ja na tom asi IB a další brokeři.

Vycházím z cen za data. Jakto že cena dat z burzy jsou tak odlišná od ceny od brokerů?

A nebo se mýlím? Co na to zkušení?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den.
Mam jednu nejasnost ohladom volume. Ak si pozriete kontrakt corn Dec 2007 volume uz v tychto dnoch dosahuje cca 70000. Ako je mozne ze tak vzdialeny kontraktny mesiac je s takym vysokym volume? Obchodujete bezne rok vzdialene kontraktne mesiace ak maju dostatocny volume (povedzme nad 10 000)? Dakujem.

Prijemny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všem, začal jsem si testovat svoje strategie po kukuřici nyní i v Eurodollaru. Trochu mě ty grafy znepokojují. Třeba na EDH05: je tam mezera, kdy jeden bar je z 11.3.2005 a následující až z 10.5.2005, další 22.6.2005, 7.11.2005 a 20.12.2005. Mezi těmito bary jsou velké skoky, v jednom případě cca 2,5 bodu, což odpovídá několika tisícům USD na kontrakt. FND a LTD jsou někdy v prosinci 2005 (což nechápu, když je to březnový kontrakt), takže řekněme, že si budu v průběhu března 2005 vesele obchodovat, pak se jednoho krásného rána probudím a zjistím, že jsem chytnul ztrátu, která mi v podstatě vymazala účet... Není to první nesrovnalost, které jsem si na Eurodollaru všimnul, takže chyba dat to asi nebude. Čím jsou tyto skoky způsobeny a jak se jich vyvarovat? Jsou to limitní pohyby? Nevím nevím, jestli trh s takovými pohyby je vhodný pro začátečníky... resp. když probíhá normálně, tak určitě vhodný je, ale těch skoků bych se bál... Díky za objasnění

2400

2401

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk

Nevím, na co se díváte, já jsem si to hodila do TNT, a u EDH05 je FND 27.2.05 a LTD 14.3.05, tudíž nelze obchodovat 11.3., natož ještě dál! Graf souhlasí, ale vše ostatní popisované už ne. Na tom grafu je nevolatilnější den v r.2004(s největším denním rozsahem 7.5.04, kde to představuje kolem 893$) nevím, kde berete ta čísla-podívejte se na to znovu. V TNT si dejte ten kontrakt-to máte na screenshotu správně, pak si klikněte na "key", a tam uvidíte LTD i FND. Není vám divné, že graf (i ten váš) končí v březnu 2005? Problém asi bude v tom, že nemáte v TNT nastaveno zobrazení FND a LTD.
Nastavíte to tak, že si najedete na horní ikonu klíče (je vlevo od tlačítka červeného, kterým stahujete data), kliknete, dál kliknete na MY DEFAULT SETTINGS, dál APPERANCE, a tam musíte zaškrtnout LAST TRADING DAY (nejlépe ponechat červenou barvu) a FIRST NOTICE DAY (barva je na vás, já mám žlutou). Dáte O.K. a je to. A už se vám nestane, abyste někde honil LTD A FND v místech, kde je dohonit nemůžete.
Snad jsem vám trochu pomohla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Tatiana: Díky za odpověď. Problém je v tom, že ta čísla jsem napsal správně, nejspíš asi musí být chyba v TNT, nebo nevím. FND mám 5.12., LTD 20.12., jak jsem napsal. V grafu to vidět je, jen je to tam smrsklé, protože v tom grafu prostě chybí spousta barů (viz můj příspěvek). Přikládám ještě jeden obrázek, tentokrát fullscreen, se zvýrazněným FND a LTD. Všimněte si, jak na časové ose je to tam vpravo smrsklé - prostě od března tam 95% dní chybí, i když FND a LTD má být podle TNT až v prosinci (přestože to není logické, když se jedná o březnový kontrakt Eurodollar). Kdybych se měl řídit TNT a byl bych v dlouhé pozici, tak bych 11.3. měl kontrakt v ceně 96.985 (close), další obchodní den by byl až 10.5., kdy by se prodal za 94.420. Rozdíl 2.565, což podle TNT odpovídá $6,412.50 :( Takže buď TNT má chybná data (chybně určuje FND a LTD a přebývá pár od sebe velmi vzdálených dnů po skutečném LTD), nebo fakt nevím. Ta volatilita ze 7.5.2004 odpovídá.

2430

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale FND a LTDje jinak, ne v prosinci, to jsem už psala!!! Díváte se někam blbě! A FND máte taky blbě nastaveno, jestli je to na tom screenshotu ten tenoulinkatý proužek, tam jde o témeř 3 týdny, tak to na grafu musí být vidět. V březnu ten kontrakt končí-14.3., tak pokračovat logicky nemůže do prosince. A konec obchodování je posledních 14 dní v únoru, to se všichni přesunují na další kontraktní období. Nastavte si LTD a FND jak jsem vám popisovala a uvidíte ten rozdíl a podívejte se do klíče na ten březnový kontrakt (key), tam obě ty data jsou. Nezdá sse mi, že bychom oba měli v témže programu legálně zakoupeném a řádně provozovaném něco zcela jiného.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale FND a LTDje jinak, ne v prosinci, to jsem už psala!!! Díváte se někam blbě! A FND máte taky blbě nastaveno, jestli je to na tom screenshotu ten tenoulinkatý proužek, tam jde o témeř 3 týdny, tak to na grafu musí být vidět. V březnu ten kontrakt končí-14.3., tak pokračovat logicky nemůže do prosince. A konec obchodování je posledních 14 dní v únoru, to se všichni přesunují na další kontraktní období. Nastavte si LTD a FND jak jsem vám popisovala a uvidíte ten rozdíl a podívejte se do klíče na ten březnový kontrakt (key), tam obě ty data jsou. Nezdá se mi, že bychom oba měli v témže programu legálně zakoupeném a řádně provozovaném něco zcela jiného.
Od března to smrsklé být musí, když v březnu kontrakt končí a dál nepokračuje, vždyť je to nelogické, aby březnový kontrakt byl až do prosince-uvažujte! Podívejte se v tom kontraktu na key-klíč! Tam MUSÍ být FND i LTD jak jsem psala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) To je jedno, asi si nerozumíme.

Ano, beru vše, co jste od začátku napsala, ale podívejte se na ten poslední screenshot, já si ho nevymyslel :) Myslím tím jednak FND, LTD na záložce Key tak, jak to tam má TNT, a jednak to, že i když má v březnu graf končit, tak přesto za ním následuje ještě několik nesouvislých barů 11.3.2005, 10.5.2005, 22.6.2005, 7.11.2005 a 20.12.2005. Mezi těmito dny není nic, a jelikož jsou ty bary dány vedle sebe, je smrsklá i časová osa (viz screenshot vpravo dole - nevím jak ostatní, ale já takhle smrsklou osu, kde se překrývají názvy měsíců, v TNT nikdy neviděl) a ze stejného důvodu je smrsklý i proužek označující období FND-LTD, ačkoliv pokrývá celé tři týdny, jak říkáte.

Je divné jednak to, že tam mezi nimi chybí tolik dní, a jednak to, že tam tyhle bary vůbec jsou, když je kontrakt březnový. A také to, proč mi TNT špatně udává LTD a FND. To není tím, že bych se někam špatně díval, to je přesně to, co je mi divné a k čemu chci zjistit příčinu :)

Zkuste sem postnout Váš podobný screenshot z EDH05, můžeme je snadno porovnat a zjistit, zda se jedná o chybu mých dat.

Díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, stačí na klávesnici zmáčknout PrintScreen (může to být zkráceně, PrtSc apod.), pak spustit Start -> Příslušenství -> Malování, zmáčknout Ctrl+V a z malování uložit jako obrázek (GIF, JPG, to je jedno).

Nebo, pokud chcete sejmout jen graf, tak přímo v TNT je ikonka foťáku, ta to uloží jako PNG.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...