Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Likvidní komodity pro začátečníka


Wolfi

Doporučené příspěvky

hostalkova,
souhlasím s Ivetou. Na základě vlastní zkušenosti vřele doporučuji nejdřív si důkladně nastudovat komoditní manuál a vyzkoušet si na několika demoplatformách intraday obchodování a na TNT trialu poziční obchodování. Rozhodně nedoporučuji do toho míchat zpočátku forex. Osobně jsem přešel k Forexu od komodit, ale komodity mi daly důkladné základy. Samozřejmě je mnoho lidí, kteří nic nevědí o komoditách a úspěšně obchodují forex, ale jak říká Petr - soustředit se zpočátku na jednu oblast a nemixovat to všechno dohromady. To by mohlo dopadnout jako když pejsek s kočičkou pekli stokrát dobrý dort... :)

Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To hostalkova:
Zvláště pro začátečníky platí bondovské protřepat, nemíchat. V klidu a opakovaně prostudovat a ujasnit si co je o čem, vyzkoušet papírově, na demu a pak se na něco vrhnout. Když začnete jedním typem obchodování, uvidíte, že zpočátku nebudete vědět kam dřív skočit, než se to zajede. A naopak, zkušenosti z jednoho zúročíte v druhém. Ale lepší je postupně.

Zdravím, Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem, kteří reagovali na můj dotaz, chci poděkovat. ;)
A hlavně chci poděkovat těm dvěma úžasným mladým mužům- Tomášoovi a Petrovi, kteří by jednoduše mohli dál pouze úročit své vědomosti a kumulovat své zisky, a oni si najdou čas na něco tak fenomenálního, jako je stvoření Finančníka a jeho provozování, školení nováčků, administraci tohoto fóra a v neposlední řadě jeho zrod. Díky za toto fórum, díky každému, kdo nelituje svého času a chce se podělit zdarma o své zkušenosti, v dnešní době je to neuvěřitelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj názor je ten, že 5000 USD opravdu minimum, s kterým se dá reálně začít obchodovat. Ono je to většinou i minimum, které brokeři obvykle pro založení účtu akceptují :) Osobně bych mít takový účet, ROZHODNĚ nelezl na PIT, a jel bych e-minis, mám nejradši ER2 a ES. TA na ně velmi dobře funguje a jsou to velmi oblíbené trhy, pro kapitál 5000 USD jsou naprosto v pohodě likvidní ;) ES je dokonce nejlikvidnější futures trh, takže tam se můžete přesunout, až začne být pro vás likvidita na ER2 problémem :D

Nesouhlasím s názorem, že je nutné mít min. 25 000 USD aby člověk riskoval max. 5% svého PF, riskovat 5% PF se dá i vhodně nastaveným SL pokynem a výběrem signálů, které se budou brát pro trading. Na 1 kontrakt rozhodně tahle suma bude stačit (otázka je jak dlouho, nedoporučoval bych dělat mnoho ztrátových obchodů ;) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zdravím!

Pečlivě jsem si přečetl všechny reakce na původní otázku. Položil bych k tomu jednu doplňující. Jaké trhy pro začátečníky by mohly být vhodné, když mám účet u [bold]InteractiveBrokers[/bold]? U intradenního obchodování jsou to asi indexy. Doporučovali byste obchodovat přes InteraciveBrokers nějaký trh pozičně?

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
měl bych jednoduchý dotaz na zkušenější tradery: e-mini gold /YG/ trh s VOLUME mezi 9.000 - 13.000 tj. volume kolem 10.000 - jaký bude rozdíl v obchodování tohoto trhu YG oproti např. YM nebo ER2 v reálu, mám na mysli zda bude patrný v čemkoli rozdíl ve VOLUME těchto trhů /např.rychlost plnění, slip apod./ kdy právě ER2 nebo YM mají kolem 100.000 ? Je nějak rizikovější trading YG oproti YM nebo ER2 kvuli nižšímu VOLUME ? Děkuji za případné reakce.
Přeji pěkný den.
Dan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...