Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Likvidní komodity pro začátečníka


Wolfi

Doporučené příspěvky

Dane,

pri nizsim Volume je trh vice ovlivnovan skalpery a chova se nepredvidatelne. U zlata (jak ZG, tak YG) vse pri intradennim obchodovani funguje vcelku dobre, ale je potreba cekat na spravny moment a hodne sledovat Volume. Napriklad Woodie, ktery prijede na konci cervna, obchoduje na trhu ZG velmi rad, ale zduraznuje, ze je potreba byt v nem hodne opatrny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Martine,
Přemýšlím právě o YG, jakožto variantě k diversifikaci k indexům /YM nebo NQ/, ale právě VOL kolem 10.000 mě lehce odrazuje, u ZG už je to zřejmě zase trochu jiné protože tam je VOL kolem 30.000. Vzhledem k tomu že mé obchody jsou 1-2 denně, max. 3, tak si myslím že obchodovat 2 markety současně k diversifikaci by nemuselo být uplně od věci, nicméně je to zatím pouze úvaha. ZG by se mi taky líbilo, ale odrazuje mě stejně jako ER2 cca dvojnásobnými pohyby oproti YM resp YG, ale např. ER2 je určitě mým cílem.
Děkuji za odpověď a názor.
Dan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dane,

osobne si myslim, ze jeden trh je do zacatku az dost. Co se tyce diversifikace portofila, tak u ID obchodu bych to neresil. Pokud jste na tom uz financne dobre, zvladate svuj obchodni system a Vas money management je dostatecne kvalitni, doporucuji spise obchodovat s vice kontrakty na jednom trhu nez s jednim kontraktem na vice trzich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,
mým hlavním duvodem proc vubec uvazuji o 2 marketech je, ze YM ktery jsem doposud backtestoval, nema v soucasnosti tak jak jej sleduji, prilis zajimavy denni range ale hlavne pohyby, ale muze to byt docasna zalezitost. Z toho duvodu prave resim zda k tomu pribrat jeste 1 trh jineho charakteru /a YG ma na prvni pohled vcelku zajimave pohyby/, anebo zda rovnou nenaskocit do ER2 ktereho se vsak stale trochu obavam pro zacatek. Nakonec stejne nezbyva nez udelat backtesty a otukat si vsechny 3 trhy, a pak vyhodnotit.
Diky
Dan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

nevím do jaké fora to napsat,ale potřeboval bych poradit s tím, jak zobrazit v IB (demo) Corn.
Mám před sebou graf červencové kukuřice v TNT (Corn, Combined, JUL symbol +C2006N) ale nějak ji nemůžu zobrazit v IB, resp. se mi to zobrazí (C, JUL06, C1CN6) ale ty ceny tam jsou poněkud jiné. V IB je poslední cena někde na 48.88 a v TNT je uzavírací cena z 3.7.06 někde na 243.25? Kde dělám chybu.., jak tuto komoditi zobrazím v IB? děkuji za informaci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý večer,

chtěl jsem se zeptat, jestli by mi někdo neporadil, kde se dá zjistit Volume z aktuálního obchodního dne? Sleduju Corn, pozičně v TNT, a tam informace z posledního dne není. Někde tu bylo řečeno, že je třeba se podívat např. na Barchart.com, ale tam to také není (www2.barchart.com/dfutpage.asp?sym=C&code=BFNCZ), resp. údaje jsou staré. Nyní, je tam hodnota Volume (CZ06) 46402, což je hodnota dle TNT z pátku,včera byla na hodnotě 89468, avšak informaci z dneška, stále někde nemohu najít? Děkuji moc za případnou informaci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

2 Opat:
Potvrzuji, co zde napsal "harmonie". IB je pouze elektronický broker a pitově Vám obchodovat neumožní. Takže pokud Vás zajímá konkrétně "C"orn, tak si musíte zvolit jiného brokera. Pokud jde o data Volume z aktuálního dne, tak je to způsobeno tím, že TMT pracuje pouze s EOD daty a neumožňuje stahovat ID data. To znamená, že zobrazuje hodnoty předchozího obchodního dne a tudíž hodnotu Volume dnešního dne zjistíte nejdřív někdy před 23:00, kdy už burza bude uzavřena a data aktualizována. Ale pro poziční obchodování nejsou průběžná data Volume zase tak důležitá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...