Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Likvidní komodity pro začátečníka


Wolfi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Bennedeto
Elder tu knihu napsal v 93. v te dobe emini jeste ani nebyly (myslim, hledat se mi to nechce). ID je vhodne pro zacatecniky, zalezi jakou mas strategii. jak YM, ES tak i ER2 - ten je ale zivejsi a rychleji prijdes/ziskas money. jeho pohyb 1tick je 10$. projdi si zdejsi vlakna o intradenim obchodovanim a uvidis. a uprimne ti muzu doporucit Emin kurz. Jeste lepsi je dvojka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukas: Elder to píše aj v druhej knihe a tá je z roku 2002. Tam vyslovene varuje pred S&P 500, ktorý je podľa neho plný false breakoutov a takisto je tam dosť kritická vysoká hodnota bodu. Samozrejme u e-mini je nižšia hodnota bodu a tým pádom je menej rizikový. Čo sa týka tých falošných breakoutov, myslím si, že toto je fenomén, ktorý treba brať do úvahy hlavne pri dennom TF po otvorení trhu.

Len tak mimochodom, obchoduje tu niekto indexy pozične?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:duroslav
pokud se nepletu tak Elder mluvi o plnem indexu. na ten jsem se nikdy nekoukal. je tam vysoky margin. ale vim, ze tu jsou lidi co jedou ES, tedy miniS&P, a jde to. zkus si backtest a jeste lepe paper a uvidis sam. treba prijdes na nejaou breakout strategii. rozhodne ale trvam ze emini a YM jsou vhodne pro zacatecniky. viz. muj pripad :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý deň,

neviem či som v správnej sekcii no rád by som sa spýtal, či obchodovanie s menovými pármy doporučujete pre začiatočníka alebo nie.Osobne už asi 3 mesiace sledujem trhy a snažím sa predikovať vývoj a stratégia sa mi vo vačšine prípadov vypláca na demo verzii, pričom používam Meta Trader North Finance.
Taktiež vobec nemám skúsenosti so zakladaním reálneho účtu a už vobec netuším u ktorého brokera.Na finančníkovi sa tu toho popísalo hodne, no skorej ma to zmiatlo lebo je tu strašne vela informácií a ja neviem čo by bolo pre mna najvýhodnejšie riešenie pre štart.Mám 3000Usd ktoré som ochotný investovať do štartu(ako som spomínal asi na Forexe).Možete mi prosím niekto aspon poísat presný postup ako ste začali a koho ste si vybrali a hlavne u koho ste sa nesklamali na daných trhoch (myslím tým že vám neúčtoval vysoké poplatky a dal sa v pohode obchodovatˇ)?
Uvítal by som asi konkrétne doporučenia, pretože naozaj neviem s toho kvanta čo sa tu popísalo vybrať to čo by bolo takpovediac šité namieru...
No a taktiež mám účet u E-banky a neviem či je to to pravé cez čo sa dá komunikovať s brokerom...
Za vaše rady Vám vopred dakujem a budem rád keď sa počase obchodovania budem moct podelit o skúsenosti možno práve s Vami.Vdaka!!! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kexo,
predevsim si procti Forex vlakno. tam jsou pani odbornici. Pises ze nevis jakeho brokera a chces poradit. Vzdyt uz tu radilo spousta lidi. Pokud ti poradim ja tak to bude jen dalsi rada v rade. Projdi si sekci brokeri ale spis ve vlakne Forex. jsou tam podrobne zkusennosti (spatne i dobre) a ucet proste zaloz. Pokud ti to nebude vyhovovat tak to zmenis. Zkus si vlakno Forex precist poradne znova. Staci to vic nez na start. Pokud mas strategii a 3mesice uz ti to vychazi a mas i nejaky becktest tak do toho jdi. Nikdo za tebe to rozhodnuti neudela. To musis sam vedet.
Ucet u E-banky je vpohode. U kterekoli velke banky. Brokerovi je jedno odkud penize ziska.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro toho, kdo umí anglicky doporučuji si zaplatit plnou elektronickou verzi deníku Wall Street Journal (www.wsj.com). Najdete tam většinu odpovědí na své otázky a ještě mnohem více. Jsou tam přehledně uspořádány informace o prakticky všech investičních instrumentech. Pochopitelně včetně údajů o likviditě, historických grafů a on-line dat. Stojí to 99 USD na jeden rok, již po registraci (včetně údajů o platební kartě) máte přístup na všechny stránky, protože prvních 14dní je zdarma. Nepotřebujete absolvovat drahé kurzy. Kromě komodit však doporučuji se podívat i na čínské nebo indické akcie obchodované na trzích v USA nebo Evropě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...